Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Hookyns

Nabízím web layout včetně nakódování

Recommended Posts

ad bobisu: říci o někom cituji: ,,Stejně kvalitně jako blizz? Vždyť ste jim ukradli obrázky.." je dle mne označení člověka za zloděje a ani mezi námi, žádný copyright Blizz ent. by v konfrontanci s právem neobstál, jestli se chápeme. Přesto nepopírám, že by to působilo více férově.

 

Mě člověk musí brát s nadsázkou :D Chtěl jsem tím jednoduše říct, že to mají ale nemají napsáno od koho :-) Což je minimálně, neetické ;P

 

Edit\\ toho flamu už stačilo si myslím ;p

Edited by bobisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ad bobisu: říci o někom cituji: ,,Stejně kvalitně jako blizz? Vždyť ste jim ukradli obrázky.." je dle mne označení člověka za zloděje a ani mezi námi, žádný copyright Blizz ent. by v konfrontanci s právem neobstál, jestli se chápeme. Přesto nepopírám, že by to působilo více férově.

 

ad miskith: zmiňujete se, že autor v ,,ukázce" src má jeden SQL dotaz a neoptimalizovaný include. Mohu se zeptat, čistě z profesionálního hlediska, co je podle Vás neoptimalizovaný include a kde jste našel onen SQL dotaz?

 

//edit fix typo

Mohu se, čistě z profesionálního hlediska, kde sem zmínil, že je SQL dotaz v ukázce? On plsa, že součástí webu je REGISTRACE (na zápis do databáze je potřeba SQL dotazu (krom připojení a případného ukončení spojení)).

A neoptimalizovaný kód? Pokud je tohle optimalizovaný kód, tak já sem papež. Stačila by bohatě jedna podmínka, případně pokud by dbal na chybové hlášce, tak zapojit elseif... A toto udělat na 9 řádkovém scriptu?

 

EDITED: Dobré by bylo také použít funkce empty()...

Edited by miskith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Výše zmiňovaný příspěvek jsi spojoval s citací src, nikoliv příspěvku, kde zmiňoval, že by bez PHP registraci neudělal a proto se znovu ptám, kde jsi přišel na SQL dotaz? Nevšiml jsem si, že by autor zmiňoval databázi a předpokládám, že víš a nebo jsi slyšel, že registrace potažmo celý systém přihlašování lze řešit i bez databáze a i zmiňovaného SQL (soubory, řešení třetích stran (openID apod)). Mimo to, pokud bychom se měli řídit tvými myšlenkovými pochody, tak pokud má registraci, má nejspíše také přihlašování a to už jsou 2 potencionální dotazy..

 

Já se ptal na neoptimalizovaný include, ne na neoptimalizovaný kód a také neříkám, že to nešlo napsat lépe, tudíž oba dotazy stále platí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Výše zmiňovaný příspěvek jsi spojoval s citací src, nikoliv příspěvku, kde zmiňoval, že by bez PHP registraci neudělal a proto se znovu ptám, kde jsi přišel na SQL dotaz? Nevšiml jsem si, že by autor zmiňoval databázi a předpokládám, že víš a nebo jsi slyšel, že registrace potažmo celý systém přihlašování lze řešit i bez databáze a i zmiňovaného SQL (soubory, řešení třetích stran (openID apod)). Mimo to, pokud bychom se měli řídit tvými myšlenkovými pochody, tak pokud má registraci, má nejspíše také přihlašování a to už jsou 2 potencionální dotazy..

 

Já se ptal na neoptimalizovaný include, ne na neoptimalizovaný kód a také neříkám, že to nešlo napsat lépe, tudíž oba dotazy stále platí.

Registraci sem bral jako registraci na WoW server. Pokud má registraci na web, tak ano, má 2 SQL dotazy, což je obdivuhodné... A to že nepočítám se zápisem do souborů je tím, že to je akorát složitější, neefektivní a práce s databází je častější než používání souborů.

 

Neoptimalizovaný include? Pokud mě oči nešálí, celý script je vedený za účelem includovat soubor, neboli se dá celý script počítat jako includování souboru. Funkce, která by pouze includovala soubor podle tebe není includovací funkce? Pokud ne, tak ano, myslel sem podmínky, které má v ukázce scriptu.

 

Nevim, čeho se snažíš dokázat. Pokud si chceš nahnat ego, tak klidně napiš a já pro tvé potěšení napíšu že sem třeba debil, ale akorát tu vznikají nesmyslné příspěvky, kdy mě bereš za slova, ačkoli mám pravdu. Každý chápe co píšu a co chci napsat, jenom ty mi kladeš neustále otázky .. Snažíš se teda nahnat ego nebo si jediný, co mě nechápe (Nemusíš se za to stydět. Každý nechápe vše na poprvé)?

 

EDITED: Pro méně chápavé spoluobčany. Tím příkladem s funkcí sem nemyslel zde uvedený úryvek...

Edited by miskith
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nechápu naco to řešíte, očividně to je web který vytvořil ten onen uživatel, a má plný právo ho prodávat.Furt si nějak stežujete a do někoho rpete...

 

 

//Dejvor

 

Edit: 100% warn udelá hodně :(

Edited by Maxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nechápu naco to řešíte, očividně to je web který vytvořil ten onen uživatel, a má plný právo ho prodávat.Furt si nějak stežujete a do někoho rpete...

 

 

//Dejvor

Moc bych se neozýval s tvojí double registrací :D

Edited by bobisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mohu se, čistě z profesionálního hlediska, kde sem zmínil, že je SQL dotaz v ukázce? On plsa, že součástí webu je REGISTRACE (na zápis do databáze je potřeba SQL dotazu (krom připojení a případného ukončení spojení)).

A neoptimalizovaný kód? Pokud je tohle optimalizovaný kód, tak já sem papež. Stačila by bohatě jedna podmínka, případně pokud by dbal na chybové hlášce, tak zapojit elseif... A toto udělat na 9 řádkovém scriptu?

 

EDITED: Dobré by bylo také použít funkce empty()...

Proč 9 řádků kódu?

Když tedy PHP umíš a snažíš se tedy i uživateli znemožnit, aby se dostal k erroru, tak ti to výjde na 9 řádků mým stylem psaní, tvým na 5. Já osobně si myslím, že je přehlednější tohle:

 

                if (isset($_GET['i'])) {
                   if (truefile($_GET['i'])) {
                       require_once ("./index/".$_GET['i'].".php");
                   }
                   else echo "Stránka nebyla nalezena.<br>";
               }
               else {
                   require_once ("./index/news.php");
               }

Než tohle:

                if (isset($_GET['i'])) {
                   if (truefile($_GET['i'])) require_once ("./index/".$_GET['i'].".php");
                   else echo "Stránka nebyla nalezena.<br>";
               }
               else require_once ("./index/news.php");

V tom kódu ověřuji, zda člověk požaduje konkrétní stránku nebo právě najel na web s tím, že proměná není setnutá.

A pod tím mám vytvořenou funkci truefile, která mimochodem obsahuje i if empty..

 

EDIT:

Že 1000 echo brzdí?

Zde máš kód na test, který jsem napsal jen z toho důvodu:

<?php
ob_start();

$us = microtime (1);
for ($i = 1; $i <= 10000; $i++) {
   echo "ahoj<br>\n";
}
$us2 = microtime (1);
echo ($us2 - $us)."\n<br>";


$us = microtime (1);
$return = null;
for ($i = 1; $i <= 10000; $i++) {
   $return .= "ahoj<br>\n";
}
echo $return;
$us2 = microtime (1);
echo ($us2 - $us);

Výsledky:

Pomocí FOR() s $ <= 10000
jedno echo:
	0.00753712654114
	0.00722217559814
	0.00817894935608
	0.00975704193115

Mnoho echo:
	0.175604104996
	0.202564954758
	0.134479045868
	0.195692062378

Pomocí FOR() s $ <= 10000 a bufferingem
jedno echo:
	0.00687599182129
	0.00730013847351
	0.00891590118408
	0.00695013999939

Mnoho echo:
	0.00641393661499
	0.00809788703918
	0.00552105903625
	0.00729489326477

Bez bufferingu to tak je, ale s bufferingem je rychlejší varianta s více echo..

Edited by Hookyns
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

echo nebrzdí.. Jde o pouhý výpis textu, takže je nesmysl aby brzdil. A to co sem psal sem myslel tak, že bych předělal celou tu podmínku a udělal bych ji na 2 řádky. Například nač potřebuješ zdělit uživatelovi, že stránka neexistuje? Co myslíš, že si z toho odnese? Pokud se na takto neexistující stránku dostane, tak to nebude z odkazu na webu, ale ručním upravováním URL. Proto bych dal do podmínky pokud není empty GET a pokud soubor existuje (file_exists) tak includovat jinak includovat index... Ale pokud stojíš za tím, že návštěvníkovi bude užitečné vědět, že upravil špatně URL webu na neexistující stránku, proč nepoužiješ elseif? S elseif máš 3 řádky nádherně přehledného PHP scriptu.

 

PS: A také by sis mohl sjednotit syntax a nemíchat to jak vidlema..

 

EDITED: Už se nechci zapojovat do dalšího OT, takže už neodpovídám ani na žádné doplňující otázky.. Pokud chcete, je tu i PM a vlastní i ICQ účet.. Popřípadě milujete-li nadevše se hádat před publikem, založte si hádací topic.. Klidně se připojim..

Edited by miskith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×