Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Hookyns

Tipy, triky pro Web - CSS, atp.

Recommended Posts

Nevím no...tohle se dá vygooglit za pár sekund. Určitě se snaha cení, ale ani na +rep to není..alespoň odemě...ale zkus napsat něco užitečnějšího ;) Snad příště.

 

 

Peace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám stejný názor jako bobisu, je to fajn, ale ne na + rep.

Ocenil bych spíše kdyby jsi vysvětlil něco, co zde zdejší komunita hledá.. Třeba jak vytvořit jednoduchou PHP registraci pro server (pretbc, tbc, wotlk, cata...), řádně to okomentoval a nakonec předhodil kód ke stažení.

Mno prostě věci, které tu každý hledá (i když tu jsou), atp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njn, vygooglit se to dá, tak jako všechno ostatní na tomhle fórku.

Šlo mi o to, že ti co s tímhle mají problém, ani neví, že s tím mají problém, protože si myslí, že to dělají správně.

Tudíž nemají důvod googlit řešení :)

Nepsal jsem to pro +rep (ta se zde dává jen některým lidem i za banální příspěvěk, ale že je to ten dotyčný +rep ;), ještě řekněte, že to není pravda.)

Psal jsem to pro to, že většina lidí z tohoho fóra, kteří mají web, tam tyhle chyby mají. A google? Proč ho tedy nepoužili? Protože o svých chybách neví, proto je zde tento článek.

 

EDIT: překlep

Edited by Hookyns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyby v Základní SEO jsou schválně, nebo jen nemáš správné informace, nebo jak to mám chápat ?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Příjde na to, které věci myslíš.

Je možné, že jsem něco napsal špatně, ale vše co jsem uvedl jsou dle mého základní věci, kterými člověk získa 100% při SEO analíze.

Poté jde už o jiné věci jako je například link building, atp..

Pokud je tam něco, z toho co jsem tam uvedl, naprostý nesmysl, rád se poučím.

Edited by Hookyns

Share this post


Link to post
Share on other sites

dovoluju si svama nesuhlasit, delate tu vsichni judgement bitche, ze to neni na rep, ale konecne se to objevi neco normalneho, sak kdyz to pro vas neni urcene a vas to nijak neobohati tak to ani nectete, autor to urcite neadresoval pro vas, .ale pro ty kindery co tu kazde rano ted breci na hulakadlo ze musi jit do skoly

 

:D

 

ne srandaa :D ale tak chapete to, dit porovnajte tenhle topic s jinym topicom

Edited by STONERSVK
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mě pomohlo to pozicování..teda pomůže až to budu dělat...zatím nepoužívám dvoje obrázky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdyby se podle toho řídil každý, kdo se (tady) pokouší dělat web, bylo by to doslova úžasné...

 

  1. Obecně: Trkl mě doctype, HTML 4 je trochu out (a hlavně je to katastrofa), ideálně použít sílu HTML 5, ale ty hlavně popisuješ XHTML 1.0.
  2. CSS: konkrétní zápis (například "div#header") u ID je logicky zbytečný, jelikož jak říkáš - ID je jen jedno, proto je zbytečné ho blíže specifikovat, tenhle zápis se používá na ušetření slov, tady ale ušetřit nejde...
  3. CSS: Psát velká písmena se nemusí vyplatit, pochybuji o case-senzitivitě ve všech prohlížečech (jó ten šikula IE umí věci) a když už tak alespoň "camelCase", ať to nějak vypadá (a má smysl).
  4. SEO: Používat "description" v meta je sebevražda, tomu se určitě vyhnout (v opačném případě vás Google i Facebook profackuje).
  5. SEO: Pár věcí HTML 5 razantně mění, tudíž znova doporučuji napsat nějaké info, že toto jsou doporučení pro XHTML, nikoliv pro HTML...

 

EDIT: Ještě musím pogratulovat, jsi jeden z mála lidí na tomhle fóře, který ví o čem píše... Tohle není na plus? Dobře v tom případě reputaci zrušte, jelikož si jí nezaslouží nic.

Edited by ntdrt
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdyby se podle toho řídil každý, kdo se (tady) pokouší dělat web, bylo by to doslova úžasné...

 

  1. Obecně: Trkl mě doctype, HTML 4 je trochu out (a hlavně je to katastrofa), ideálně použít sílu HTML 5, ale ty hlavně popisuješ XHTML 1.0.
  2. CSS: Psát velká písmena se nemusí vyplatit, pochybuji o case-senzitivitě ve všech prohlížečech (jó ten šikula IE umí věci) a když už tak alespoň "camelCase", ať to nějak vypadá (a má smysl).
  3. SEO: Používat "description" v meta je sebevražda, tomu se určitě vyhnout (v opačném případě vás Google i Facebook profackuje).
  4. SEO: Pár věcí HTML 5 razantně mění, tudíž znova doporučuji napsat nějaké info, že toto jsou doporučení pro XHTML, nikoliv pro HTML...

 

EDIT: Ještě musím pogratulovat, jsi jeden z mála lidí na tomhle fóře, který ví o čem píše... Tohle není na plus? Dobře v tom případě reputaci zrušte, jelikož si jí nezaslouží nic.

K bodu 2.

normálně používám jen malá písmena, ale schválně jsem to testoval (chtěl jsem zvýšit přehlednost) a i IE to podporuje, tak jako zbytek používaných prohlížečů.

 

Že IE je šikula to vím. xD Někdy s ním bojuji jak z důvodu CSS tak JS.

Možná dopíši věci, které jsou IEčkem vyobrazovány rozdílně a také řešení na ně.

K bodu 3.

Zatím jsem s description problém neměl, ale zkusím se podívat na nějaké nové podklady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo ještě odůvodnění, ať tu jen netlachám jako ostatní.

 

Description je sebevražda na portálu nebo někde, kde chcete mít aktuální popisek stránky. Hodne parserů nejdříve hledá "description" a ten dá jako popisek stránky (=logicky správně ale prakticky ŠPATNĚ), jelikož tento tag má 90% webů statický, tím pádem popis neodpovídá odkazu. Když ho smažete, parser veme úrivek z textu (=logicky špatně ale v praxi je to většinou, to co chcete).

 

Pro SEO (vyhledávače :)) je tady více friendly tag smazat.

Edited by ntdrt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to sice podvod proti vyhledávačům, ale je to logicky lepší.

Description byl vytvořený proto, aby obsahoval základní popis stránky a lidé věděli, co na těch stránkách bude.

Jak si psal, na portál, fórum či podobné weby je lepší description nemít, ale na klasický, takřka statický web, což jsou třeba stránky WoW, není na škodu description uvést ne?

Jinak děkuji ti za uznání mého topicu.

 

EDIT: Ale kdyby byl description dinamický, tak je to lepší, než ho nemít ne? Protože přece jen má <meta> přednost před textem

 

EDIT - pro příspěvek podemnou ;)

EDIT: Samozřejmě že dynamický description je špička, ale kdo bude furt zadávat 200 znaků textu?

PHP to vyřeší, není takový problém sepsat funkci, která poskládá dobré description.

Já využívám PHP na dynamický <title> u některých rozsáhlých webů.

Edited by Hookyns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podle mě, web kde jsou novinky -> description škodí (takže všude). Tady se ani nejdná o to, co bylo plánováno (a tedy logicky správně), jedná se o SEO (to je z většiny případů jenom obcházení a samej hack, například tebou zmíněný linkbuilding - umělé tvoření linků).

 

EDIT: Samozřejmě že dynamický description je špička, ale kdo bude furt zadávat 200 znaků textu?

 

Stačí proťuknout Gůgla a hned ti dá mnoho diskuzí na tohle téma, já na to narazil v praxi, když si zákazník stěžoval, že mu stránka všude hází ten samej text :).

Edited by ntdrt
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×