Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
GrepFy

[HELP] Změna textur

Recommended Posts

Zdravím. Několik serverů má svoje textury. Změní se vše od cest po zbraně. Nevíte jak vytvořit vlastní textury? Všichni tomu řikají patch.. Na Google jsem nic nenašel tak se ptám tady.. Nevíte někdo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musíš si najít kompatibilní verzi s tvým wowkem a OS, ale jak jistě víš, tak to co uděláš v Noggitu si můžeš pomocí MyWarcraftStudio nebo tak něčeho uložit do tvého wowka, a aby to viděli i ostatní budou si muset stáhnout ten tvůj patch s těmi mapy. Moc tomu nerozumim, ale snad ti toto alespoň trochu pomůže. GL

Edited by Cosmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj,

Noggit se ti vypne proto, že máš nastavenou špatnou cestu k wowku, ale nebudu ti tady vysvětlovat support Nogitu to by sis mohl zkusit najít sám ( porádím ti použij www.google.com ). Pokud ti však nic nepomůže musíš jim napsat na podporu určitě tvůj problém vyřeší :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh načo oživujes starý topic ked to zrejme vyriešil ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím, záleží na tom jaké textury chceš měnit. Pokud chceš měnit "půdu" tak na to je nejlepší noggit. Ovšem pokud chceš změnit jen barvu textury tak to mi pak napiš PM a pořeším to s tebou.

 

Pokud chceš měnit textury modelů (m2,WMO) tak budeš potřebovat tyto programy

-Model Viewer

-MPQ editor (libovolný)

-Grafický editor, např Photoshop

-BLP Convertor.

 

Jako příklad. Budu chtít, aby nějaký určitý meč měl vyryté runy na čepeli.

 1. najdu si ten meč v model wieveru. Otevřu MW kliknu na "character, human, humanmale.m2" (můžeš si tam dát třeba trolla to je fuk) potom si klikneš na right hand a najdeš si ten meč.
 2. klikneš na "File" a "Export texture" objeví se ti nahoře malé okno. Klikneš si do toho volného pole a najdeš si ho ve výběru (klikej na cesty s koncovkou BLP. Né skin!) Pro ujištění si klikni na "View in PNG"
 3. Zaškrtneš si pole "path preserved" (vytvoří ti cestu, kterou použiješ do patche) a klikneš na "Export all to PNG"
 4. Otevřeš si složku model vieweru a najdeš si tam složku "export" Dále si tam najdeš cestu toho meče. V mém případě "Item/ObjectComponents/Weapon" a krásně tu vidím texturu meče v PNG.
 5. Otevřeš si nějaký grafický editor např photoshop. Vložíš texturu meče a s vlastníma zkušenostma si to upravíš podle svého gusta. Já si na čepel vyryju runy. Uložím opět jako PNG a nechám stejný název v mém případě "Knife_1H_Exotic_B_02Gold.png"
 6. Přetáhneš png soubor na BLP convertor (měl y se ti vytvořit soubor se stejným názvem, ale koncovkou BLP. Tedy "Knife_1H_Exotic_B_02Gold.blp"
 7. Otevřeš si MPQ editor a vytvoříš nový patch s názvem patch-x.mpq.
 8. Vložíš do něj složky se stejnou cestou jako vede k tomu určitému meči. Tedy vytvořím složku Item. Do ní vytvořím složku ObjectComponents a do ní Weapon.
 9. Do složky weapon přesunu hotový blp soubor. Tedy "Knife_1H_Exotic_B_02Gold.blp" a zavřu program. Patch by se měl standartně vytvořit na ploše. Přesunu ho do složky s WOW do složky "Data".
 10. Pokud si vše dělal podle návodů měli by se ti změny zobrazit ve hře.

PS: Oblečení ti takto nebude nejspíš fungovat. Před uložením v grafickém editoru musíš udělat režim indexované barvy a né RBG. To ti kdyžtak napíšu stručněji v SZ.

Hodně štěstí přeje phil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×