Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Ranis

JS a PHP 'Propojení'

Recommended Posts

Zdravím,

 

narazil jsem při učení php na jeden svůj nedostatek, který jsem na internetu dohledal tak napůl. Potřeboval bych nějak propojit funkce javascriptu s php.

 

Dám příklad. Mám řádek vypsaný z databáze (např. jméno) a vedle něj dám tlačítko obyčejně <input type=button> přes php mu k 'name' přiřadím IDčko daného jména. Takže zatím mám jméno, vedle něj tlačítko (button, nikoliv submit) které má na jméně číslo. Chtěl bych nějak zajistit, aby při kliknutí na toto tlačítko se provedl php skript, který to jméno smaže ale nepřesměruje mě na jinou stránku, aby se prostě jen provedl ten skript a zůstala mi původní stránka.

 

Děkuji předem za rady i kompromisy :-)

Ranis

 

edit: Málem jsem zapomněl na hlavní část topicu, potřeboval bych ještě před smazáním v javascriptu vyvolat hlášku confirm, a podle té se bud php skript vykoná anebo ne. Čili jde o to, jak dostat do javascript podmínky php skript.

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkus si zjistit co je Ajax, a mozna ti to pomuze ;)

 

Diky to je nejspíš to co potřebuju :-)

 

Přečti si tohle a budeš umět všechno co potřebuješ :)

http://citron.bluebo...acatecniky.html

 

ad tvůj edit:

 

Díky, přečetl jsem článeček co to je, a teď se vrhnu na učení. Díky moc, to jsem hledal :-)

 

<script>
if(confirm('smazat?'))
{
 Delete();
}
</script>

 

Jinak tohle něni přesně to řešení, a pro snadnější vysvětlení... Namísto spuštění té funkce Delete(); bych potřeboval spustit php skript. Ale to už je jedno, snad to s tim ajaxem zvládnu. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Však funkce delete(); je myšlena jako volání ajaxu. :)

 

Máš pravdu, když jsem psal příspěvek tak jsem o ajaxu věděl jen k čemu je a co dělá :lol: už to chápu, děkuji :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×