Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Filipsons

[Help] Problém s Indexovanou a RGB barvou.

Recommended Posts

Zdravím,

Věnuji se reskinnování a dneska jsem se dostal k předělávání vlasů, vousů a obočí. Problém je v tom, že když použiju režim RGB (mnoha barev) wow mi to nepobere a nic neukáže. Musím tedy převést do Indexovaného režimu (256 barev) a ten nezná průhledné barvy, poté nemůžu udělat okraje do ztracena a stane se toto.

 

http://desmond.imageshack.us/Himg401/scaled.php?server=401&filename=vousy.png&res=landing

 

Hrany jsou příliš ostré a to se určitě nikomu líbit nebude...

 

Neví tedy někdo, jak to, že blizzard může používat RGB barvy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrázek v indexovaném režimu se ukladá jako GIF a u něj může být jedna barva průhledná. Ale mám takový pocit, že ty spíše chceš docílit jen určité průhlednosti aby ti šli barvy jak jsi psal výše "do ztracena". Potom ti zbývá nejspíše zaoblit okraje, aby to nevypadlo tak okatě. A další věc, nejsou veškeré textury ve formátu BLP? Ten pokud se nemýlím bere i RGB model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano ano... konečně někdo, kdo tomu rozumí.

Zaoblit to nemůžu protože veliksot jednoho zubu je jeden pixel.

Ano vše ukládám v RGB, ale oblečení a tyto věci se musí ukládat v indexovaném režimu, jinak se ve WOW nezobrazí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když jsem naposled něco upravoval tak to mám takový pocit byl tabard. Po úpravě jsem ho uložil jako PNG a pak pomocí Blpc překonvertoval do BLP. Jen jsem musel nastavit parametry jako u ostatních textur oblečení.

Zde přikládám obrázek upravené textury ve formátu PNG který jsem později překonvertoval jak jsem již psal.

tabarda38quelthalasches.png

 

EDIT: Když koukám do nastavení, tak obrázek ve formátu BLP obsahuje alfa kanál. Tudíž poloprůhlednost musí fungovat.

Edited by deki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, ale jde o to, že BLP v režimu RGB mi wow nezobrazí a když to PNG uložím v režimu Indexovaném (256barev) tak mi to zobrazí, ale bez té průhlednosti :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×