Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Cosmo

Web Template

Recommended Posts

Zdravim, prosil bych zkušenější jedince z WS o doporučení. Ve photoshopu a tvoření Webdesignu jsem začátečník.

cata4pozadi2.th.jpg

Předem děkuji za doporučení :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to pismo mi prijde trochu moc ostre a velke. jinak se mi to "celkem" libi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hruza je to jen Cata wallpaper a na tom par ctvercu, obdelniku.

Radsi googluj navody.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žádal tě někdo o kritiku, nebo nevíš co je to doporučení?

Radsi googluj navody.
To už je lepší, ale to mi dokáž říct kdokoliv, kdo nedělá jakkoliv grafiku a návody si vyhledávám. Radši už další "Doporučení" nepiš. Díky za snahu pomoct... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já souhlasím s Funnerem. Je to opravdu nic moc a dovolím si říct kritiku.

Hlavně ale nechápu co myslíš tím "předem děkuji za doporučení"? Máme ti vystavit diplom, nebo do světa hlásat, že tě doporučujeme? Nebo chceš doporučit co?

 

Kritika samotná:

mínus* Menu je v rámečku vytvořeném pomocí "Blending options", využil si na to efekt, který vypadá lacině a je ošklivý.

mínus* Nadpis "Server name" a "Novinky" je obrovský, má opět efekt z "Blending options" a nevypadá dobře.

mínus* Rozložení tabulek je nesymetrické, jedno je výš, durhé níž. Když něco vytvářím, tak by to mělo sedět přesně.

mínus* Všekeré tabulky (hnědooranžové barvy) se do designu nehodí, vypadají opět lacině a jsou na mě opět moc veliké.

mínus* Ukázka designu je v divné velikosti. Jestli má být velikost webu rovna tomu, co vyplivne po zvětšené imageshack tak to potěš koště pro všechny low rozlišňáky.

mínus* Troll s bublinou "Žádné další novinky!" nikoho nezajímá a nevypadá v celkovém designu dobře, je opět moc velký.

mínus* Copyright je moc velký, nikoho to nezajímá, copyright by měl být maličký, neměl by moc svítit, ale to je na autorovi.

mínus* Shoutbox netřeba komentovat, designově je strašný.

plus* Jediné co se mi libí je použitý font u server statusu (ONLINE).

 

Doporučení?

* Pracuj dál, ukaž třeba 50tý design, třeba bude stát za to a něco si někdy i vyděláš.

* Pracuj s optimální velikostí, neděláš weby pro důchodce.

* Nedoporučil bych tě nikomu, ještě na to nemáš.

 

Takhle sis to představoval?

Ještě ti pošlu odkaz na to, co je kritika, aby sis nemyslel, že to je jen vyslovení všeho špatného. Je to i to dobré, ale u tohodle jsem nic nenašel.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kritika

Share this post


Link to post
Share on other sites
Já souhlasím s Funnerem. Je to opravdu nic moc a dovolím si říct kritiku.

Hlavně ale nechápu co myslíš tím "předem děkuji za doporučení"? Máme ti vystavit diplom, nebo do světa hlásat, že tě doporučujeme? Nebo chceš doporučit co?

Ne, to určitě ne. Myslim doporučení, jako co udělat jinak, nebo udat konkrétní věci, které jsou podle vás špatně, ale to, že mi řekne "Je to hnusný" mi moc nepomůže. Za takovou kritiku, kterou jsi mi poslal ty ti děkuju ta alespoň něco říká a mohu si z ní něco odnést. Můžu se zeptat na velikost toho designu? Jak má být veliký.

Edited by Cosmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Můžu se zeptat na velikost toho designu? Jak má být veliký.

Já používám šířku 800px a 1000px takový standard, který by měl fungovat. Někdo používá 13xx px (teď nevím přesně).

Zkus pogooglovat, něco se jistě najde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím,

pokud ještě máš zájem o nějaká ta "doporučení", tak tady jsou:

 • Vše je moc veliké (respektive pouze písmo, podle kterého se odvíjí velikost těch rámečků).
 • Téměř nikde není žádný náznak pokusu o zarovnání písma.
 • Po grafické stránce ti web vůbec neladí (jedna půlka webu jsou obrázky a "textury" a ta druhá půlka se snaží působit jako "čistý" design).
 • Používej tzv. výplňový text ("Blábot", "Lorem Ipsum",...).
 • K té grafické stránce webu - doporučil bych ti se moc nezabývat texturama (hlavně ze začátku, později se bez nich často neobejdeš), spíš se snaž dělat jednoduchý čistý design, se základními prvky Photoshopu (přechod barev, vržený stín, vnitřní stín,...). Na Googlu najdeš spousta univerzálních návodů, jak třeba udělat "plastické tlačítko", apod. Tím se ze začátku hodně naučíš (co se týče ovládání Photoshopu).
 • Pamatuj si, že by toho na stránce mělo být co nejméně (to se netýká např. položek v menu, nebo dalších důležitých věcí, ale zelených goblinů, obrovských nadpisů "Novinky" a oficiálních log WoW, umístěných na naprosto nesmyslných místech).
 • Obsahově je ta stránka hrůza. Inspiruj se většími WoW servery a jejich stránkami. Podívej se co oni mají na svých stránkách a kde to mají umístěné. Z toho si můžeš brát příklad, když nevíš, co by na takové stránce mělo být. Obsah je to nejdůležitější.
 • Závěrem bych ti doporučil už jen "Googlit" návody. Určitě se podívej na stránku http://tutoriarts.cz/ (nebrat jako reklamu).

Přeji hodně štěstí při další tvorbě, Jdinaparek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jojo, beru na vědomí... Díky :)

PS. s tou velikostí jsem opravdu nevěděl, poslední web, který jsem dělal byl už celkem povedený. Časem možná pošlu design, nyní nemohu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Určitě se podívej na 960.gs. Je to hodně užitečná věc a šetří to hodně času (alespoň mě). Také není na škodu dělat si před každým designem wireframy (já si je dělám přes Adobe Fireworks). V podstatě si uděláš hrubou šablonu prvků které na webu chceš a pak si je (třeba v Photoshopu) nastyluješ tak jak potřebuješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×