Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Best Man - JouJou23

Úpadek fóra

Recommended Posts

Jo, skriptování v kismetu je vážně paráda. CryEngine je sice hodně výkonej, ale zárověň je to složitá, nevděčná a bohem nepolíbená mrcha. Po dvou hodinách jsem na něj zanevřel.

 

OGRE engine není žádná novinka, ale dají se v tom dělat třeba parádně jednoduchý stolní a logický hry. Dá se v něm ale dělat i 3D, jenomže tak daleko jsem se ještě nedostal. Klasickej tetris jsem psal asi 30 hodin. Jen podotýkám, že Ogre nemá editor.

 

EDIT : A SNEAKERe, to IRC má smysl, tak ho píchni nahoru do menu. Existuje odkaz na přímý přihlášení, jde to hodit taky do <iframe></iframe> a každej se automaticky přihlásí pod svým nickem. Je jedno kdo to IRC vede, protože forum, wiki, wss a IRC nemůže obhospodařovávat jedna skupina "vyvolených", když s těží zvládají už jen toto forum.

 

HTML pro iframe je následující:

<iframe src="http://webchat.quakenet.org/?nick=NICK_UZIVATELE&channels=wowresource" height="400" width="647"></iframe>

 

Odkaz pak vypadá takto:

http://webchat.quakenet.org/?nick=NICK_UZIVATELE&channels=wowresource

 

Je to těžký, nebo jsi línej? :D

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mě to přijde jako byste nechtěli pochopit, že lidi kvůli kterým se vám to zdálo dříve jako "super" (vzpomínky dost věci odpouští) se tu prostě nevrátí i kdybyste se stavěli na hlavu a dělali o tom 3 videoblogy denně. Většina z těch schopných totiž nebyla schopná jen ve WoW, ale taky třeba i v reálném životě, takže v tuhle chvíli pravděpodobně vydělávají peníze o kterých se vám ani nesnilo a že taky možná po tom úmorném vydělávání chcou mít i nějaký sociální život a že do něj wowresource ne úplně zapadá.

 

Dívat se zpátky jestli někdo něco (ne)udělal je úplně irelevantní. Je tu nějaká situace kterou dejme tomu chce několik z vás řešit a místo toho aby se řešila k dnešnímu dni tak za všechno může sneak. Bravo. Hrabat se v minulosti umí každý. Pak je tu asi půl tuctu lidí, kteří umí jen kecat a kritizovat (řadím se mezi ně) a ti poslední dva co by snad i něco pro fórum udělali se na to stejně vykašlou. Nejpozději po zjištění, že jsou na to vlastně sami.

 

A naprosto nerozumím pokusům o transformaci wowres na fórum o SEO, HW a dalších věcech které s ním nemají nic společného. Tak si založte vlastní fórum a uvidíte, jestli bude mít úspěch. Jestli ano, tak fajn - udělali jste si novou super komunitu a to bez přítěže bandy z wowres. Jestli to nevyjde, tak by to nevyšlo ani tady, protože jenom "značka" v tomhle případě nestačí.

 

Myslím si, že by se někteří z vás co tu psali všemožné litanie měli naučit "nechat jít". Wolf především.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupkoide, plácej dál pátý přes devátý, mě to je vlastně všechno jedno. Co se tu mělo nebo mohlo udělat dřív, na to se házel bobek; ono to není jenom o lidech co odešli a někteří právě díky tomu. Hlavně mi prosímtě přestaň vytýkat něco, co sám děláš; je to nefér.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, podle mého názoru by se to dalo udělat ve stylu s portálem, kde by byly odkazy na poddomény wowresource, ve stylu wow emulating, programování atd atd, bylo by to přehlednější a každý by si přišel na kus svého. Ikdyž je to jenom můj nápad který by stálo hodně času ho realizovat a hodně úsilí, Ale na druhou stranu přeci bez práce nejsou koláče :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hlavně taky zapomínáte, že mě už nemusí bavit, co mě bavilo dříve. To je asi i důvod proč jsem se fóru tolik nevěnoval, protože už mě práce na něm nebaví.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

upadek fora... doba je jinde nez pred par lety, kdy wow emulaci resili nadsenci do C++ a SQL, s vidinou zdokonaleni se ;) dneska servery resi vetsinou jen kinderi, co nemaj 300,- mesicne na offik a neumej cist (jak se tu nekdo muze zeptat co ma delat, a postnout log kde je: apply DB patches.) :)

 

Reseni me napada - zavest povinne pravidlo - nez se zeptate zkuste 10 minut googlit. Pri nedodrzeni ban, ip ban, delete. Ono by je to preslo ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

upadek fora... doba je jinde nez pred par lety, kdy wow emulaci resili nadsenci do C++ a SQL, s vidinou zdokonaleni se ;) dneska servery resi vetsinou jen kinderi, co nemaj 300,- mesicne na offik a neumej cist (jak se tu nekdo muze zeptat co ma delat, a postnout log kde je: apply DB patches.) :)

 

Reseni me napada - zavest povinne pravidlo - nez se zeptate zkuste 10 minut googlit. Pri nedodrzeni ban, ip ban, delete. Ono by je to preslo ;)

Ani by nemuseli googlit, všechny ty informace jsou zde, ale je to zde tolikrát a v takovém množství, že to nikdy nikdo nenajde.

Mám zde také problém něco najít a to vím co hledám a kde to mám hledat. Představ si člověka, který je zde poprvé, nemá šanci zde vůbec nic najít.

 

Také mi ještě za těch několik let, co zde působím, není jasné, kam postovat dotazy (myslím to tak, že nikdy není určeno, kde se mám ptát), všechno je to zamixované do sebe.

 

V sekcích MaNGOS, TC, OC a ostatní emu bych udělal podsekci "Dotazy" or something like this.

A do těch ostatních podsekcí bych zakázal postovat dotazy, aby se docílilo toho, že tam budou jen hotová řešení => nebude třeba se prodírat přes stovky topiců bez významu, abych našel ten jeden návod, který je až někde na konci mezi těmi všemi dotazy.

 

A jak jsou ty iconky TBC, WotLK, Cata, které lze přiřadit před název topicu, udělat bych něco podobného, aby šel před název hodit otazník, aby to znázorňovalo, že se tam někdo na něco ptá, tudíž pro člověka, který hledá navod, je to bezvýznamný topic.

 

Je to jen taková bezvýznamná úvaha...

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak jsou ty iconky TBC, WotLK, Cata, které lze přiřadit před název topicu, udělat bych něco podobného, aby šel před název hodit otazník, aby to znázorňovalo, že se tam někdo na něco ptá, tudíž pro člověka, který hledá navod, je to bezvýznamný topic

 

Par rokov dozadu to tu tak fungovalo, vsade otazniky a ine ikony, casom to ale ludia prestali pouzivat..

 

Kazdopadne sa tu riesi nieco ine ako triedenie topicov a to upadok fora ako takeho a toto je sice pekna organizacna vec, ale novych / viac ludi to neprilaka.

Edited by Angelo

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Kazdopadne sa tu riesi nieco ine ako triedenie topicov a to upadok fora ako takeho a toto je sice pekna organizacna vec, ale novych / viac ludi to neprilaka.

Nesouhlasím. Je dobře, když někdo přijde s nápadem. Ten úpadek je celkem nezvratnej proces a nikdo už ani pořádně neví kdy ani čím to tu začalo (smrdět).

To co napsal Hookyns dává celkem smysl. Je tu nepořádek a nováček se tu těžko vyzná.

 

Pamatujete si například tohle? http://www.wowresour...showtopic=22037

Koukněte kolik bylo těch kravin v sekci MaNGOS/TTT a nikdo to neřešil, ikdyž založením tázacích témat v sekcích TTT uživatelé porušovali pravidla.

 

Nepořádek a nepřehlednost. Jedny z mnoha faktorů úpadku? Že by? Jsem malý pán na to, abych tohle soudil. Udělejte si o tom obrázek sami.

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím Vás po dlhšej dobe,

pred pár mesiacmi som sa aj ja rozhodol "ukončiť pôsobenie" (ak sa to tak dá nazvať) na WS. Nechcem ani nejdem na nikoho hádzať hnoj, len vyjadrím svoj názor, čo fóru chýba.

 

Môj hlavný dôvod k odchodu boli ľudia. To hlavné, na čom je fórum postavené je tá komunita. Ak komunita prestane byť ku sebe.. priateľská, upadá. Veď je tu v poslednej dobe len hašterenie sa a nekomunikuje sa tu racionálnym spôsobom. Ak je tu nezhoda už sa to nerieši priateľsky, ale rivalitou. Toto je myslím to najťažšie, čo zhoršuje úroveň fóra. Proste vzťahy sa meniť takmer nedajú a ak áno, veľmi ťažko.

 

Druhý dôvod bol neporiadok vo veciach. Ako teda vedenie to prestalo baviť (ak to teda takto hovorím správne), začalo tu menej chodiť. Menej času, menej venovania sa fóru, menej poriadku. Ale takto to v živote býva vždy. Každého človeka začne činnosť po určitom čase nudiť. Jediná výnimka je asi život. Žiť ma vždy bavilo a vždy dúfam aj bude. :)

 

Tretí dôvod bol nezáujem diskutovať o hlavnej téme fóra. Téma je stará, nezaujímavá.. už to nie je ono. Už som mal iné záujmy a teda som im začal venovať viac času. V dobách môjho "big bang" na WS som tu trávil aj 8 hodín času denne. To je moc. Nehorázne moc.

 

A ten priemerný vek na fóre? Ja sám oplývam malým vekom, pre niektorých až primalým na pochopenie niektorých vecí. Ale ku každému raz dôjde myšlienka začať žiť. Akonáhle som opustil fórum, prestal som tráviť toľko času pri počítači a pri internete, môj život sa začal zlepšovať. Všetko, čo som chcel aby sa zlepšilo sa naozaj zlepšilo. A je tu otázka: Prečo? Pretože rivalita medzi uživateľmi bola psychicky vnímaná aj mnou. Mal som zlé nálady, nesprával som sa tak, ako by som sa mal, dôrazne ma to ovplyvňovalo. Teraz trávim čas na inom fóre, s skvelou komunitou a je to proste super. Všetci si pomáhajú, a nevídam ani jednu hádku.

 

Neponúkam riešenie, podávam (dúfam) objektívnu kritiku, ako to cítim ja. Neberte mi prosím môj názor, a rozumne diskutujte.

 

Raily

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to škoda že lidi jako Raily odcházejí, protože tyhle lidi jsem velmi rád poznal a je mi upřímně smutno z toho jak to tady poslední dobou je... A pro ostatní, není to jenom tím že WoW Scéna upadá nebo o čem jste se to tu nedávno bavili, protože kdyby wow scéna upadala tak to nehraje tolik lidí ..... no šak to znáte. Podle mně to tu pomaličku hnije a zústane tu jen pár jedinců kteří sem budou chodit a pak to upadne nadobrou, je to opravdu škoda a osobně mně sere že Vedení si to nechce připustit a kdysi dávno odmítla pomoc například od Wladasse a pár dalších uživatelů kteří měli dobré nápady a stále velkou chuť se tady o všechno starat.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taktiež mi to je ľúto, ale bohužiaľ. Ja som taktiež vďačný sa všetkých tých ľudí čo som tu spoznal. WS mi dal veľa, bohužiaľ aj veľa zobral, to teraz ľutujem. Dúfam že sa s tými ľuďmi ešte nejako skontaktujem a že proste na seba nezabudneme.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak psal bobisu. Žádný dramatický kroužky tady nerozjíždějte.

 

Třeba já jsem odešel v lednu 2012 uplně potichu. Ale s hlukem jsem nedávno přišel. No a co? Starám se (převážně) o svoje témata, obnuvuju linky na downloady svých věcí atd...

Když už jsem tu některý věci dělal i přes několik měsíců, nechci aby moje práce přišla vniveč; aby z toho měli radost i ostatní.

 

Jasně, nějakou kritiku jsem si nemohl odpustit, ale jestli si mě dobře pamatujete - já jsem vždycky byl takovej rebel.

 

To co se děje teď bych vůbec nenazýval nějakým "úpadkem fóra". Je to přirozenej vývoj. Jen se to někdy vyvíjí směrem, kterým nechceme. Otázkou pak zůstává, jestli to tak chce vedení fóra, nebo ne.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×