Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Wladass

Doména cataclysm.cz

Recommended Posts

Čaute,

rozhodl jsem se zbavit domén s tématikou her apod., takže nabízím k prodeji doménu cataclysm.cz.

Registrátor: Wedos

Expirace: 05.09.2013

 

Cena dohodou. více info v PM.

PS: Dětem za 100,- neprodávám.

Edited by Wladass
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Řekněme že pod 600kč by nešla viz http://search.seznam.cz/?q=cataclysm tady vidíte, jakou sílu má samotná doména. Stačí pár odkazů a lepší obsah a dostane se výš.

 

To máš sice pravdu, ale kdo hledá Cataclysm? Už máš Mists of Pandaria. Je hezký mít první místo na něco, co se téměř nehledá.

 

http://search.seznam.cz/stats?collocation=cataclysm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já neříkám, že Mists of Pandaria je hledanější. Každopádně 125 výskytu na seznamu za 600 Kč dle mého názoru nestojí a hlavně nikdo nehledá přesně Cataclysm a každý rozumný svůj brand bude stavit na něčem jiném než klíčovém slovu Cataclysm a použije jinou doménu. Pokud se nemýlím a nebudu nikde tu doménu uvádět a jen přesměrovávat na jinou, tak to vyhledávače ani registrovat nebudou.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raději vyberu např. Dalnariss a lidi si budou pamatovat a potom raději optimalizovat na klíčová slova typu cataclysm apod. Prostě ta doména má smysl pouze pokud by člověk dělal něco, co se týká cataclysmu (např. pohromy apod.) nebo dělal web o tom datadisku. V opačném případě mi přijde ztráta času a peněz investovat do takové domény. Kdyby to bylo často proklikávaná doména, tak budiž, potom by se vyplatila kvůli přesměrování, ale takto ne.

 

Z mého pohledu je to prostě špatná investice.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidím, že jsi velký domainer. KW v doméně má stále velkou sílu co se SEO týče a u seznamu dokonce víc, než u Google. Nikde jsem neuvedl, že ta doména nemá návštěvnost. Nebylo na ní dělané žádné SEO a i přes to je na první straně na KW cataclysm. Stačil by nějaký jednoduchý obsah zaměřený na cataclysm a může sloužit jako podpůrná stránka nějakého WoW serveru. Tady nejde jen o zisk samotné domény, ale o její účelnost. Jak jsem psal, tak ideální je buďto nějaký fanouškovský web a nebo podpůrná minisite pro WoW server.

Samozřejmě můžeme vymyslet i další např. na ní nahodit affille program a začít vydělávat tímto, možností je spousta. Kdybych se o tohle téma zajímal, tak doménu klidně koupím a za měsíc těch 600 otočím 2x.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidím, že jsi velký domainer. KW v doméně má stále velkou sílu co se SEO týče a u seznamu dokonce víc, než u Google. Nikde jsem neuvedl, že ta doména nemá návštěvnost. Nebylo na ní dělané žádné SEO a i přes to je na první straně na KW cataclysm. Stačil by nějaký jednoduchý obsah zaměřený na cataclysm a může sloužit jako podpůrná stránka nějakého WoW serveru. Tady nejde jen o zisk samotné domény, ale o její účelnost. Jak jsem psal, tak ideální je buďto nějaký fanouškovský web a nebo podpůrná minisite pro WoW server.

Samozřejmě můžeme vymyslet i další např. na ní nahodit affille program a začít vydělávat tímto, možností je spousta. Kdybych se o tohle téma zajímal, tak doménu klidně koupím a za měsíc těch 600 otočím 2x.

 

Páááni druhej Czech Made Man :-P

 

Né a teďka vážně, Snejk se tu zmínil o brandu na kterej narazil velmi špatně, protože jsem tu já, kterej se tvořením brandu živí :-P No takže trošku z reálného života.

 

V případě, že vezmu dvě značky a uvedu přímo na uvedeném příkladu Dalnariss vs. Cataclysm mám větší šanci na úspěch s doménou Cataclysm no a hádejte proč asi :) Název jako takový již nese jedna z největších společnosti na mmorpg na světě - Blizzard no a ským je tato doména spojováná - s WoWkem. Takže v případě, tvorby brandu, vytvoření strategie a trošku snahy se dá na této doméně vydělat celkem slušný balík a to hnedka z několika důvodů:

- brand tvoří za mě lepší společnost - Blizzard

- KW v doméně je friendly SEO a kolikrát se setkám s "návštěvníky" co zadávají do místa pro url název - v našem případě Cataclysm

- prodej WoW acc pro CATA

- affil na CATA

- mini site pro WoW server

- a další...

 

Takže ze soudku brandu, víc hráčů zná pojem Cataclysm než pojem Dalnariss

 

K ceně domény - pro sběratele má větší hodnotu - třeba i 3-4 násobek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To máš Clou pravdu, ale nějak jsem nepředpokládal, že by někdo chtěl mít server s názvem Cataclysm. Já osobně teda ne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To máš Clou pravdu, ale nějak jsem nepředpokládal, že by někdo chtěl mít server s názvem Cataclysm. Já osobně teda ne. :)

 

Nejde o název serveru, jak již řikal Wladass lze to využít jako microsite, kde název domény nehraje roli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potom ti taková microsite jen bude užírat místo ve výsledcích ve vyhledávači. Místo toho, aby se zobrazil rovnou tvůj server, tak se zobrazí microsite, která ho propaguje, na kterou uživatel nemusí kliknout, protože ho nezaujme.

 

A jen pro zajímavost jakou váhu má moc doména zkuste zadat do Google square nebo highrise atd. Myslím, že není třeba uvádět, že na první místech není doména s tím názvem, i když se snaží tam být. Tím chci říct, že místo toho, aby člověk se soustředil na SEO, které dle mého názoru poskytuje strašně malý přínos, tak se soustředit na kvalitu a na něco o čem lidi samý mluví, něco co se propaguje samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To není pravda. Microsite nejsou kvůli návštěvnosti, ale kvůli tématickým zpětným odkazům. Co se týče tvé poznámky o tom, že je třeba se soustředit na něco, co lidé sami propagují a ne na SEO, tak bych ti připomenul, že stále větší procento lidí používá vyhledávače na obecná slova než na název brandu, takže to, čím tu oponuješ je kravina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×