Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
achboDCA

Programovanie v Jave

Recommended Posts

Ahojte.

Chcel by som sa začať učiť programovať v Jave (hlavne kvôli androidu), problém je, že neviem nič o Jave .. Ebooks a online tutorialy čítať nechcem, s toho sa to proste nenaučím.

Potrebujem knihu ktorá by mala obsahovať všetko od úplných začiatkov, vysvetlenie základných pojmov, najčastejšie praktiky, pojmy, OOP a pod. v CZ/SK jazyku :)

Cena knihy aby nebola prehnaná ..

Najlepšie ak by obsahovala aj čo-to o GUI v Jave :)

Ďakujem za všetky príspevky k téme.

Edited by achboDCA

Share this post


Link to post
Share on other sites

jsem netusil ze mam tiskovyho mluvciho... :) hned by ze vsech tahal prachy :)

 

jinak http://www.mindview.net/Books/TIJ/ je asi nejlepsi kniha o OOP a jave :)

 

najdes ji na netu i v cestine.

 

Edit: jinak pozdeji ohledne androida muzu doporucit: http://developer.android.com/training/index.html

 

a nauc se anglicky :) protoze cesky toho moc nenajdes.

Edited by ariczek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nech hladám ako hladám český preklad knihy Thinking in Java nemôžem vôbec nájsť a slovenský jedine tak na yahoo ale tam som registrovaný neni ani neplánujem byť .. :)

Nemáš názov klasickej knižnej verzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud nedokážeš používat google a dohledávat si informace a dělá ti problém i angličtina... tak se na učení programování rovnou vybodni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anglina mi nerobí problém do určitej miery a tá miera sú odbornejšie výrazy používané pri programovaní ..

Edited by achboDCA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anglina mi nerobí problém do určitej miery a tá miera sú odbornejšie výrazy používané pri programovaní ..

 

Čo sa týka toho,tak ide tu len o to že knihu ak hľadáš nepotrebuješ odborné názvy -_- .

 

Java má vcelku slabšiu Online podporu. (Nehovorím že slabú,ale slabšiu - čo sa týka SK/CZ)

 

Smiem sa opýtať, máš už s nejakým OOP programovaním skúsenosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ariczek: Áno, preto som to napísal,lebo bude mať problémy keďže nevie po anglicky,no keby bol šikovný tak použije translatory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkus youtube... Tyto tutoriály doporučuju, máš tam dobře vysvětlené základy + oop + něco málo o GUI.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rBQ96up-O5Y&list=PLCC47AEAE0BCC4C0C

 

Teď už je to jen na tobě... ^_^

Edited by AnhurX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrelo odporúčam skúšať rovno aj pri programovaní zadávať si príklady aspoň sám pre seba a ak sa dá tak také náročnejšie aby si jednotlivé prvky dokázal využívať a naučil sa pracovať v danom prog. jazyku.

 

@AnhurX:Zaujímavý spôsob,učiť sa cez videá,popravde nikdy som čosi také neskúšal,ale myslím si že to môže byť celkom efektívne,vzhľadom na to že tam máš všetko aj pekne ukázané avšak ako hovorím dosť často: Ak dostaneme všetko priamo do rúk,nikdy nebudú tie ruky na nič iba na držanie veci, ktorá nám bola darovaná. (metafora)

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keby ta omrzel internet tak: www.linuxsoft.cz alebo www.devbook.cz :) Taktiež dizox čo sem dal ten videotutorial je dobrý.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×