Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
fistd

[Navod]Instalace a přihlášení do databáze Mangos

Recommended Posts

Strašně moc pls mohl by mě někdo napsat přesnej popis jak mám nainstalovat Mangos ??

Edited by fistd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takze potrebne programy jsou tady - MySQL - Navicat + crack - nejaka Databaze Mangosu - Release Mangosu a DBC soubory

 

Programy jsou nahrane na www.edisk.cz a obcas miva problemy, takze bud budete mit trpelovost a vyckate az pujdou stahnout, nebo si vygooglujeze vlastni

 

Jako prvni nainstalujeme treba MySQL

 

12na3.jpg

 

22hm1.jpg

 

34bu.jpg

 

49pm.jpg

 

52ac.jpg

 

68az.jpg

 

70lg1.jpg

 

86uo.jpg

 

99lv.jpg

 

101bt1.jpg

 

Vzheledem k urcitemu omezeni fora musim tutorial trochu rozsekat. Snad to nebdue brat Sneaker jako spamovani

 

Druhou cast tutorial nejsem bohuzel schpny odeslat kvuli foru. Spojuje prispevky a je tu nastavene omezeni poctu obrazku v jednom postu, takze nezbyva nez cekat az tu nekdo placne nejakou kravinu , oddeli tim tak muj prispevek a ja budu moc dal pokracovat.

 

Diky :D

 

111hj.jpg

 

122nx.jpg

 

133hs.jpg

 

144zd.jpg

 

155tv.jpg

 

167kk.jpg

 

173lt.jpg

 

Pak spustte prikazovy radek MySQL, defaultne by melo byt (Start - Programy - MySQL - MySQL server 5.0 - MySQL Command line client)

 

Spusti se vam prikazove okno. Zadejte heslo, ktere jste napsali pri instalovani

 

Melo by dojit k prihlaseni a na zacatku radky by jste meli mit napsano MySQL>

 

Za to napiste "create database" samozrejme bez uvozovek

 

Pak "mangos;" zas bez uvozovek vcetne toho stredniku, to neni muj preklep

 

To same opakujte jeste jednou a misto "mangos;" napiste "realmd;"

 

Kousek je na obrazku

 

25yt.jpg

 

Dalsim krokem bude nainstalovani Navicatu. Navicat slouzi pro pripojeni do vami vytvorenych databazi.

 

Program naisntalujte na tom neni nic tezkeho to snad zvladnete bez obrazkoveho navodu jako na MySQL.

 

Po nainstalovani Navicatu kliknete na Connection.

 

Connection name si vyplnte jake chcete to je pro vas.

 

Do hostname napiste vasi IP adresu. Doporucuju vsak pr prvnich pokusech napsat do IP 127.0.0.1 ebo localhost, port nechte 3306, nemate-li zmente ho tak, do username dejte root a heslo je steje jako jste zadali pri instalaci. Muzete dat save password a pak kliknete na Test Connection. Melo by byt vse v poradku. Jeslti ne udelali jste neco spatne. Pri psani tohle navodu pisu presne to co delam pri instalovani.

 

Po pripojeni 5 databazi. Vsimejte si jen databazi co jste vytvorili vy. To je mangos a realmd.

 

Kliknete pravym tlacitkem na Mangos a ve volbach dejte Execute batch file a pote na "mangos.sql", tato operace bude trvat nekolik minut, je tam priblizne 900 000 - 1mil pozadavku Pak klikneme pravym tlacitkem na databazi realmd - Execute batch file - "realm.sql". Poslednim krokem je nahrani scriptu, respektive propojeni scriptu z mangosu a databazi. Kliknete pravym tlacitkem na Mangos databazi Execute batch fiela a soubor "script.sql" Tento soubor je v kazdem mem releasu, pouzije-li nekdo nejaky jiny je to na jeho vlastni nebezpeci :)

 

Pri vydani nove realease mangosu mrknete vzdy do slozky "sql", ktere je tam pridana a zkontrolujte jestli tam neni neco z verze vyssi jak verze pouzite databaze. Databaze a verze releasu by mely byt neustale aktualizovany. Jeslti ano kliknete na Mangos - Execte batch file a zvolte soubor

 

Ted mate spoustu casu dodelat vse ostatni okolo, jako napriklad rozbaleni map a *.dbc souboru.

 

DBC soubory jsou ke stazeni na zacatku. Dal jsem tam pro jistotu uz vsechny (1.12.1) protoze cas od casu nejaky pribyde tak at to mate i do budoucna. Stahnout 2MB nikoho nezabije.

 

Postupem casu se toto cislo jiste zmeni. Bude-li vam neaky chybet budou dostupne v TOPICu s releasama. Pokud vzpomenu zaktualizuju to i tady

 

S mapama se ale musite poprat ty maj moc to se mi nechce uploadovat a ani nevim kam bych to nacpal

 

Pro extrakci map postupujte nasledovne:

 

- z meho releasu vezmete soubor ad.exe a nakopirujte ho naisntalovane hry v 1.12.1

- vytvorte slozku maps a spustte ad.exe

- pak uz jen cekejte az to dobehne. Trva to docela dlouho

- nakopirujte slozku maps do MaNGOSu

 

 

Az budete mit vse hotovo spustte jeste jednou Navicat, kliknete na Realmd. Zobrazi se vam par sql tabulek dvakrat kliknete na realmlist a nastavte si tam IP a nazev serveru. Doporucuju IP zas nechat na 127.0.0.1. Jestli vsak budete Mangos poustet na jinem PC nez na tom na kterem budete pak hrat jste nuceni nastavit IP druheho PC. Pro prvni pokusy vsak doporucuju poustet to na tom samem na kterem hrajete. Alespon poprve nez zacnete experimentovat at mate alespon nejaky zaklad a vite ze alespon neco funguje.

 

Accounty jsou pak Databazi realmd a tabulka accounty. Predpokladam ze alespon pri minimalni inteligenci pochopite jak si tam pridat nove uzivatele.

 

Posledni veci co se musi udelat je zmenit nastavein .conf souboru, takze si otevreme Mangosd.conf a zenime nasledujici

 

# Data directory setting.
# Important: DataDir needs to be quoted, as it is a string which may
# contain space characters.
DataDir = "."

# Database connection settings for the world server.
# Default: hostname;port;username;password;database
#          .;somenumber;username;password;database - use named pipes at Windows
#                Named pipes: mySQL required adding "enable-named-pipe" to [mysqld] section my.ini
#          .;/path/to/unix_socket;username;password;database - use Unix sockets at Unix/Linux
#                Unix sockets: experimental, not tested
LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;vase heslo;realmd"
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;vase heslo;mangos"

 

Tohle - DataDir = "." tam usi byt. S tim puvodnim se @ to hazi chyby.

 

podobnou vec udelejte i v realmd.conf

 

# Database connection settings for the realm server.
# Default: hostname;port;username;password;database
#          .;somenumber;username;password;database - use named pipes at Windows
#                Named pipes: mySQL required adding "enable-named-pipe" to [mysqld] section my.ini
#          .;/path/to/unix_socket;username;password;database - use Unix sockets at Unix/Linux
#                Unix sockets: experimental, not tested
LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;vase heslo;realmd"

 

Snad jsem na nic nezapomnel. Kdyz budete mit nejake dotazy tak je napiste zde, snad na vas nezapomenu :)

 

 

Nekoukejte na peklepy a slova ktera nedavaj smysl nebo jsou spatne napsana. Nechce se mi to po sobe znova cist, je to nejaky dlouhy :)

Edited by Benny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra prace. Jinak kazdy kdo by chtel sprovoznit MaNGOS, tak by na to urcite za chvili prisel sam. Ale alespon jsi tem mene sikovnym usetril cas, a tak misto toho casu, nad kterym by premysleli jak to zprovoznit, muzou jit v tehlech vedrech treba na koupaliste. :D

Edited by Bob91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra prace.Jinak kazdy kdo by chtel sprovoznit MaNGOS tak by na to urcite za chvyli prisel sam.Ale alespon jsi tem mene sikovnym usetril cas a tak misto toho casu nad kterym by premysleli jak to zprovoznit muzou jit v tehlech vedrech treba na koupaliste. :D

 

Ja s tim prvne zapasil taky docela dlouho, stejne jako s tim kompilovanim, ale chybama se clovek uci. Uz to ale stejne vidim, milion dalsch dotazu :)

Edited by Benny

Share this post


Link to post
Share on other sites

PLS ještě bych potřeboval jednou poradit ... Už jsem vše nainstaloval a když to chci zapnout tak mi naskočí jen realmd.exe a mangosd.exe mi vždycky spadne pls poraďte mi někdo :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

spust to pres prikazovy radek a precti si chybu kterou ti to tam pise. Videl bych to na chybu v databazi, Spatne zadany prihlasovaci udaje nebo chybejici .dbc.

 

Dej start spustit napis tam cmd a OK. Pak najdi mandosd a zkus ho pustit. Pak dej vedet co je to za chybu

Share this post


Link to post
Share on other sites

spust to pres prikazovy radek a precti si chybu kterou ti to tam pise. Videl bych to na chybu v databazi, Spatne zadany prihlasovaci udaje nebo chybejici .dbc.

 

Dej start spustit napis tam cmd a OK. Pak najdi mandosd a zkus ho pustit. Pak dej vedet co je to za chybu

 

 

PLS a jak to mám pustit přes ten příkazový řádek ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Start - Programy - Prislusenstvi - Prikazovy rade

 

A pak klasicke DOSovske prikzay cd, dir atd az dojdes ke slozce kde mas mangos. Pak napises mangosd.exe a je to

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Start - Programy - Prislusenstvi - Prikazovy rade

 

A pak klasicke DOSovske prikzay cd, dir atd az dojdes ke slozce kde mas mangos. Pak napises mangosd.exe a je to

děkuji

napíše mi to tohle:

post-964-1154185101_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocividne sis muj navod moc necetl

 

Tohle - DataDir = "." tam usi byt. S tim puvodnim se @ to hazi chyby.

 

Jeslti ze to tak mas, tak uz jedine spatne DBC soubory. Musis jich tam mit 15 a odkaz na jejich stazeni je nahore. Nebo si je muzes rozbalit sam pomoci Mangos instaleru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocividne sis muj navod moc necetl

 

Tohle - DataDir = "." tam usi byt. S tim puvodnim se @ to hazi chyby.

 

Jeslti ze to tak mas, tak uz jedine spatne DBC soubory. Musis jich tam mit 15 a odkaz na jejich stazeni je nahore. Nebo si je muzes rozbalit sam pomoci Mangos instaleru.

A ničím jiným už to být nemůže ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

# Data directory setting.
# Important: DataDir needs to be quoted, as it is a string which may
# contain space characters.
DataDir = "."

# Database connection settings for the world server.
# Default: hostname;port;username;password;database
LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;10311031;realmd"
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;10311031;mangos"

 

Takhle by to melo vypada + ve slozce DBC musis mit 15dbc souboru. Podle toho co to psalo by to nicim jinym byt nemelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

# Data directory setting.
# Important: DataDir needs to be quoted, as it is a string which may
# contain space characters.
DataDir = "."

# Database connection settings for the world server.
# Default: hostname;port;username;password;database
LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;10311031;realmd"
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;10311031;mangos"

 

Takhle by to melo vypada + ve slozce DBC musis mit 15dbc souboru. Podle toho co to psalo by to nicim jinym byt nemelo.

JJ diky moc už sem tam našel cybu místo DBC sem tam měl BDC :lol: .. A díky moc za rady

Share this post


Link to post
Share on other sites

koukni se pres navicat jeslti tam mas nastavenou ip jak je v navodu a nastav si realmlist na 127.0.0.1

 

pak taky koukni jestli mas vubec spravnou verzi WoWka 1.10.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

koukni se pres navicat jeslti tam mas nastavenou ip jak je v navodu a nastav si realmlist na 127.0.0.1

 

pak taky koukni jestli mas vubec spravnou verzi WoWka 1.10.2

JJ IPčka sou v poho ale bude problém stou verzí wowa já mám 1.11.1

 

A PLS neexistuje něco na verzi 1.11 ? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

JJ IPčka sou v poho ale bude problém stou verzí wowa já mám 1.11.1

 

A PLS neexistuje něco na verzi 1.11 ? :unsure:

Muzes si stahnout neoficialni build pro verzi 1.11.2 - ale nedoporucoval bych to, asi to bude dost blbnout :D

Rev1901 & ScriptDev rev113 - Compiled for 1.11.2 Client

Release Build

 

Inofficial MaNGOS modification for 1.11.x.

It can have additional problems and unstability.

For this version there is NO support.

http://rapidshare.de/files/27473164/Mangos...3_5464.rar.html

musis tam nahrat dbc soubory a mapy z verze 1.11.2 :whistling:

BTW neni jednodussi si nainstalovat clienta 1.10.2? :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzes si stahnout neoficialni build pro verzi 1.11.2 - ale nedoporucoval bych to, asi to bude dost blbnout :D

 

musis tam nahrat dbc soubory a mapy z verze 1.11.2 :whistling:

BTW neni jednodussi si nainstalovat clienta 1.10.2? :lol:

JJ to rozhofně taky už sem to tak udělal . ale diky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Az ted jsme si vsiml ze pri tom chaosu s tim omezenim obrazku jsem jich tam zapomnel par vlozit takze ted uz by to melo byt snad vse v poradku

Share this post


Link to post
Share on other sites

sakra me stve zo neexistuje neco co by jakoby povolilo vstup i tem co maji vyzsi a jeste ke vsemu cracklou verzi wow :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

sakra me stve zo neexistuje neco co by jakoby povolilo vstup i tem co maji vyzsi a jeste ke vsemu cracklou verzi wow :(

Jede to i na 1.11.2 a na hack nejspín ne nebo sem nato zatím nic nenašel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi mam takovy problem , stahl sem si tü verzy pro verzy 1.11.2 vzdy kdyz loznu chrakter , tak mi to hodi error , ( odesilatXneodesilat ) nevite co s tim ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi mam takovy problem , stahl sem si tü verzy pro verzy 1.11.2 vzdy kdyz loznu chrakter , tak mi to hodi error , ( odesilatXneodesilat ) nevite co s tim ??

JA vim co tomu je! Ono to je rozbity! Dost srandy, nemohl by jsi popsat nejak presnejsi ten error ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×