Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
fistd

[Navod]Instalace a přihlášení do databáze Mangos

Recommended Posts

no benny udelal si mi v tom bordel ted nevim s tim co sem stahnul :D delal sem to podle staryho a skoncil sem v pulce :) nemohl bys mi nekam poslat ten starej navod :)

Pokud se neumíš přizpůsobit, nemá cenu, abys vůbec dále v instalaci MaNGOSu pokračoval. Nehledě na to, že ten návod je v 90% totožný.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presne tak, dal jsem jen pryc mangos installer ktery byl pro mnohe nesrozumitelny a zacal se misto nej pouzivat ad.exe, coz zanmena jen prekopirovat jeden soubor vytvorit slozku a spustit. Jeslti ani tohle nikdo neda tak at MaNGOS pouziva jen jako hrac :) dal jsem usnadnil rpaci tim ze jsem sem tal primo link na dbc ze si je nikdo nemusi rozbalovat a ma jistotu ze to pujde. Vse co sem davam je odzkousene.

 

Nebo co ti tam konkretne neni jasne?

Edited by Benny

Share this post


Link to post
Share on other sites

hele pls mam drobny problem mozna to ej moji blbosti ze sem neco vynechal je to naka lamaran ale kdyz zapnu mangosd.exe tak mi to napise tohle ..... delal sem to podle navodu ... potrebuju poradit diky moc :-)

 

 

2006-10-02 14:11:58

Could not find configuration file mangosd.conf.

2006-10-02 14:11:58 MaNGOS daemon /0.5-SVN (Win32)

2006-10-02 14:11:58 <Ctrl-C> to stop.

 

 

MM MM MM MM MMMMM MMMM MMMMM

MM MM MM MM MMM MMM MM MM MMM MMM

MMM MMM MMM MM MMM MMM MM MM MMM

MM M MM MMMM MM MMM MM MM MMM

MM M MM MMMMM MM MMMM MMM MM MM MMM

MM M MM M MMM MM MMM MMMMMMM MM MM MMM

MM MM MMM MM MM MM MMM MM MM MMM

MM MM MMMMMMM MM MM MMM MMM MM MM MMM MMM

MM MM MM MMM MM MM MMMMMM MMMM MMMMM

MM MMM http://www.mangosproject.org

MMMMMM

 

 

2006-10-02 14:11:58 Database not specified

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asi nemas v te slozce mangosd.conf musis ho tam mit :-)

Edited by serafin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caf pls poradtemi mam takovej problem ze kdyz nahraju nakou z novejsich databazich tak mi to napise pri nacitani mangos.exe http://www.darklive.wz.cz/npc.jpg a ve hre se to projevi ze nejsou zadny npc (a kdyz nahraju jinou tabulku ze starsi verze tak to sice de ale zas nemaj qwesty) pls hepl kdykoliv mi piste na ICQ 233-541-498 nebo na email [email protected] predem dikes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Msusis mit stejnej release mangosu a databazi k tomu ucenou. Takze kdyz si stahnes treba databazi co jsem tam dal ja ktera byla pro 2315, a das si tam posledni co jsem udelal pro 1.10.2 ta byla 2383 tak se musis podivat do slozky sql/updates na soubory, ktery maji vetsi cislo jak 2315 a nacpat je tam pres Navicat (Execute batch file)

 

btw.: Behem par dnu predelam navod a nauploaduju nove veci nutne pro verzi 1.12.1 sice uz bych mohl neco dat ted, ale bylo by to pro vetsinu zbytecne slozite a jen by se zas rozrostl topic :)

Edited by Benny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Msusis mit stejnej release mangosu a databazi k tomu ucenou. Takze kdyz si stahnes treba databazi co jsem tam dal ja ktera byla pro 2315, a das si tam posledni co jsem udelal pro 1.10.2 ta byla 2383 tak se musis podivat do slozky sql/updates na soubory, ktery maji vetsi cislo jak 2315 a nacpat je tam pres Navicat (Execute batch file)

 

btw.: Behem par dnu predelam navod a nauploaduju nove veci nutne pro verzi 1.12.1 sice uz bych mohl neco dat ted, ale bylo by to pro vetsinu zbytecne slozite a jen by se zas rozrostl topic :)

 

ani ne ja uz mam vsechno pripraveny.... chybi mi jenom poradna sql database pro 1.12.1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotaz: spustím mangos a dostanuse az ke kroku kdy vytvárím postavu ...vyberu treba warriora taurena...zadám jmeno a kdyz dám vytvorit napíse se mi Error creating character ...... poradíte nekdo co s tím ? Kde je chyba ??

A server píse : Player have incorrect race/class pair. Can´t be loaded ...........nechápu jak ma player nekorektní rasu a trídu ???

Edited by Ferda

Share this post


Link to post
Share on other sites

mne pise ked spustam realmd.exe

2006-10-11 21:32:47 Using configuration file realmd.conf.
2006-10-11 21:32:47 MaNGOS realm daemon /0.6-SVN (Win32)
2006-10-11 21:32:47 <Ctrl-C> to stop.

2006-10-11 21:32:47 Database: 192.168.1.30;3306;root;dej;realmd
2006-10-11 21:32:47 Connected to MySQL database at 192.168.1.30

2006-10-11 21:32:47 ERROR:No valid realms specified.

neviete co stym

EDIT: no vyriesil tom to ale nejde sa mi pripojit

Edited by dej12

Share this post


Link to post
Share on other sites

proc uz neni v E:\mangos\instalacky\MaNGOS_2413_ScriptDev_128 ad.exe ? zrovna ho potrebuju

 

EDIT:OK to uz sem vyresil ale ted mi to pise taky tu chybu jako dej12

 

CODE2006-10-11 21:32:47 Using configuration file realmd.conf.

2006-10-11 21:32:47 MaNGOS realm daemon /0.6-SVN (Win32)

2006-10-11 21:32:47 <Ctrl-C> to stop.

 

2006-10-11 21:32:47 Database: 127.0.0.1;3306;root;yes;realmd2

2006-10-11 21:32:47 Connected to MySQL database at 127.0.0.1

 

2006-10-11 21:32:47 ERROR:No valid realms specified

 

pls help

Edited by DArkArtemis

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok to s tema mapama uz mam ale potrebuju helpnou s touhle chybou

 

 

EDIT:OK to uz sem vyresil ale ted mi to pise taky tu chybu jako dej12

 

CODE2006-10-11 21:32:47 Using configuration file realmd.conf.

2006-10-11 21:32:47 MaNGOS realm daemon /0.6-SVN (Win32)

2006-10-11 21:32:47 <Ctrl-C> to stop.

 

2006-10-11 21:32:47 Database: 127.0.0.1;3306;root;yes;realmd2

2006-10-11 21:32:47 Connected to MySQL database at 127.0.0.1

 

2006-10-11 21:32:47 ERROR:No valid realms specified

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potřebuju helfnout u MySQL instalace execute mi to napíše že nemůže nastartovat servr a PC sem restartoval a nic pls help me :(

 

Nak ten dotaz upresni nebo sem hod aspon screen

Edited by DArkArtemis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nak to upresni nebo sem hod aspon screen

Jinak pls uz sem z toho zoufalej kdyz nahodim servr tak mangos.exe jedena 100% ale realmd.exe nejde pisne to tuhle chybu

 

CODE2006-10-11 21:32:47 Using configuration file realmd.conf.

2006-10-11 21:32:47 MaNGOS realm daemon /0.6-SVN (Win32)

2006-10-11 21:32:47 <Ctrl-C> to stop.

 

2006-10-11 21:32:47 Database: 127.0.0.1;3306;root;yes;realmd2

2006-10-11 21:32:47 Connected to MySQL database at 127.0.0.1

 

2006-10-11 21:32:47 ERROR:No valid realms specified

 

v navicatu mam nastaven ID servru pls help

hej vypada to ze mas neco s realmd bud ho mas spatne nastavenej nebo v navicatu nemas realmd mrkni se tam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×