Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
fistd

[Navod]Instalace a přihlášení do databáze Mangos

Recommended Posts

Ahoj, pls nevíte kde se dají stáhnout úplně nejnovější databáze pro mangos na verzi 1.10.2 ? Nějakou mám, ale nefunguje mi tam např u pala Judgement.

 

Mám tuhle revizi MaNGOS_2383_ScriptDev_128 a do ní danou nějakou jinou DB. Je už novější ? Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, pls nevíte kde se dají stáhnout úplně nejnovější databáze pro mangos na verzi 1.10.2 ? Nějakou mám, ale nefunguje mi tam např u pala Judgement.

 

Mám tuhle revizi MaNGOS_2383_ScriptDev_128 a do ní danou nějakou jinou DB. Je už novější ? Díky

 

vývoj MaNGOSu od revize 2391 presel na patch 1.12.1 (2)

 

jinak tady je posledni 1.10.2

http://www.adamstuff.dxalpha.com/modules.p...getit&lid=3

Edited by jelenidlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar a silu lide dobre vule.

Ocenuji vasi praci a hned bych mel neco pro vas do kotle.

Instalace u me probehla uplne bez problemu,vcetne vytvoreni acc a nasledneho spusteni Mangosu...ale!

Nelze mi pokecat s Npc,nelze mi sesilat kouzla a nelze se mi odlogovat.

Prosim poradte kde je chyba.

Databaze jsou v poradku,pocitac mam 3000+,1GB memory(takze slabym PC to asi nebude :) ).

Nekolikrat sem nahraval revize,databazi a stale se stejnym vysledkem.

(verze datbaze a revize mam 2383)

Jeste jednou pliiiis poradte.

 

 

Edit:Jednou se tu neco takoveho resilo,ale bohuzel jsem se nejak nedozvedel jak byla chyba odstranena.

Pouze....dik uz to jede... a to mi moc nepomohlo :(

Edited by Magorius

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar a silu lide dobre vule.

Ocenuji vasi praci a hned bych mel neco pro vas do kotle.

Instalace u me probehla uplne bez problemu,vcetne vytvoreni acc a nasledneho spusteni Mangosu...ale!

Nelze mi pokecat s Npc,nelze mi sesilat kouzla a nelze se mi odlogovat.

Prosim poradte kde je chyba.

Databaze jsou v poradku,pocitac mam 3000+,1GB memory(takze slabym PC to asi nebude :) ).

Nekolikrat sem nahraval revize,databazi a stale se stejnym vysledkem.

(verze datbaze a revize mam 2383)

Jeste jednou pliiiis poradte.

Edit:Jednou se tu neco takoveho resilo,ale bohuzel jsem se nejak nedozvedel jak byla chyba odstranena.

Pouze....dik uz to jede... a to mi moc nepomohlo :(

 

No podle mě by to mohlo být buď špatnou databází - zkus sehnat jinou, nebo možná DBCčkama, ale to už asi těžko .. no zkus potáhnout nové, popř. ti upnu to co chodít. Máš to na patch 1.10.2 vid ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar a silu.

Mam to pro patch 1.10.2 ,ale nejsem schopen najit neco novejsiho.

Muzes mi prosim hodit ten link na tu databazi.

 

 

Edit:uz je to v pohode vse slape jak ma

Edited by Magorius

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls pls pls help kdyz sem stahnul novej relase tak mi ted spadme realmd.exe zustene jen mangos.exe a pise to tuhle chybu

2006-10-26 18:25:30 Using configuration file realmd.conf.

2006-10-26 18:25:30 MaNGOS realm daemon /0.6-SVN (Win32)

2006-10-26 18:25:30 <Ctrl-C> to stop.

 

2006-10-26 18:25:30 Database: 127.0.0.1;3306;root;yes;realmd2

2006-10-26 18:25:30 Connected to MySQL database at 127.0.0.1

 

2006-10-26 18:25:30 ERROR:No valid realms specified.

 

pls help co by stim mohlo bejt :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls pls pls help kdyz sem stahnul novej relase tak mi ted spadme realmd.exe zustene jen mangos.exe a pise to tuhle chybu

2006-10-26 18:25:30 Using configuration file realmd.conf.

2006-10-26 18:25:30 MaNGOS realm daemon /0.6-SVN (Win32)

2006-10-26 18:25:30 <Ctrl-C> to stop.

 

2006-10-26 18:25:30 Database: 127.0.0.1;3306;root;yes;realmd2

2006-10-26 18:25:30 Connected to MySQL database at 127.0.0.1

 

2006-10-26 18:25:30 ERROR:No valid realms specified.

 

pls help co by stim mohlo bejt :(

mas spatne nastavenej realmlist

Share this post


Link to post
Share on other sites

mas spatne nastavenej realmlist

Zdravim, mam ten samej problem....

Ale nejak se my nezda ze to je realmlistem v realmd databazy.

Zkousel jsem jak lokal host , tak i adresu serveru a furt to same.

Podotykam ze jsem rozchodil starou verzi a IP je stejne, jen my to nejak nechce fachat....

Prosim nekoho kdo to nejak vyresil at da info.

Budu vdecny i za nasmerovani.

Dik

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls pls pls help kdyz sem stahnul novej relase tak mi ted spadme realmd.exe zustene jen mangos.exe a pise to tuhle chybu

2006-10-26 18:25:30 Using configuration file realmd.conf.

2006-10-26 18:25:30 MaNGOS realm daemon /0.6-SVN (Win32)

2006-10-26 18:25:30 <Ctrl-C> to stop.

 

2006-10-26 18:25:30 Database: 127.0.0.1;3306;root;yes;realmd2

2006-10-26 18:25:30 Connected to MySQL database at 127.0.0.1

 

2006-10-26 18:25:30 ERROR:No valid realms specified.

 

pls help co by stim mohlo bejt :(

Zdarek tak na tohle jsem prisel, musis jeste v adresari sql pridat realms.sql a mangos .sql do database

 

realmd.sql do realmd (Execute batch file v Navictu)

mangos.sql do mangos (Execute batch file v Navicatu)

 

A pak je ro ok...

 

Zdarek prosim vas nevedel by nekdo co s :

 

Loading Teleport Coords...

Loading Loot Tables...

creature_loot_template :

>> Loaded 0 loot definitions. DB table `creature_loot_template` is empty.

fishing_loot_template :

>> Loaded 0 loot definitions. DB table `fishing_loot_template` is empty.

gameobject_loot_template :

>> Loaded 0 loot definitions. DB table `gameobject_loot_template` is empty.

item_loot_template :

>> Loaded 0 loot definitions. DB table `item_loot_template` is empty.

pickpocketing_loot_template :

>> Loaded 0 loot definitions. DB table `pickpocketing_loot_template` is empty.

skinning_loot_template :

>> Loaded 0 loot definitions. DB table `skinning_loot_template` is empty.

Loading Game Object Templates...

`gameobject_template` table is empty!

 

>> Loaded 0 game object templates

Initializing Scripts...

Scripts Library MaNGOSScript.dll was successfully loaded.

 

 

pise to po startu mangosd

 

Dvakrat jsem plnil mangos v __Navicatu (z database 050.sql) a pridal jsem mangos.sql z revize.

A furt tam nemam priserky.........

Pokud se ale podivam do mangos s Navicatem, tak tam treba `creature_loot_template` je ....

cele je to pro 1.11.2.

 

Dekan

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdyz sem nemel potvotry tak byl problem v tom ze sem nedohral sql z relase/update(musis dohrat ty s vetsim cislem nez je databaze pokut tam naky sou) ale je divny ze sou to jen looty cos napsal tak se koukni jestli se ti nemenujou ty tabulky v navicatu jinak nez maj

 

btw dik za radu taky sem to pak zkousel a bylo to tim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, PLS muzete mi nekdo poslat to MySQL nebo nakej jinej link nez je na zacatku navodu? me to z toho nejde stahnout :(

Stáhni si MaNGOS platinum, to je repack pro začátečníky (click and run!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravicko, pekne sem si to instaloval az sem narazil na problem.. pri startu mangosu mi to nacte mapy ale kdyz se dostane k nacitani quest_template.sql tak to hodi tuhle chybku..

 

 

Loading Quests...

Error in `quest_template` table, probably sql file format was updated (there should be 91 fields in sql).

 

To ze sem si to precetl mi moc nepomohlo s pochopenim problemu..

So I ask you for help... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalsi z mnoha kterej si neprecet poradne navod pri nahrani databaze mas jeste nahrat soubory z relase/update ktery maj vyzsi cislo nez tvoje databaze (sry napsal bych ti to sem presnejs ale nejsem u kompa kde mam MaNGOSE)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jop to bude ono.. o tohle se zajimam od zacatku tydne takze sem v tomhle jeste lama.. ale verze databaze a verze release by se meli schodovat? Jestli sem to dobre pochopil tak mam release 2519 a databazi 2383 takze bych si mel ted sehnat databazi se stejnym cislem? Pokud jo tak kde jinak omlouvam se za tyhle bridilsky otazky, fakt to neni muj obor(chci se jenom zase priucit u neceho novyho..) :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne schodovat se ti nemusi ale kdzy se ti neschduje tak musis ve slozce relase dat mam za to ze sql/update a tam to je napr (creature_loot_template_2854) tak ty musis dat v navicatu EBF a nahrat ty ktery maj vysi cislo nez (ted si nejsem jistej) databaze/relase to bych ti ted kecal ale mrkni se na 1. stranku kde je navod tam to je napsany

 

Msusis mit stejnej release mangosu a databazi k tomu ucenou. Takze kdyz si stahnes treba databazi co jsem tam dal ja ktera byla pro 2315, a das si tam posledni co jsem udelal pro 1.10.2 ta byla 2383 tak se musis podivat do slozky sql/updates na soubory, ktery maji vetsi cislo jak 2315 a nacpat je tam pres Navicat (Execute batch file)

 

btw.: Behem par dnu predelam navod a nauploaduju nove veci nutne pro verzi 1.12.1 sice uz bych mohl neco dat ted, ale bylo by to pro vetsinu zbytecne slozite a jen by se zas rozrostl topic :)

 

pouzi tohle co uz tu jednou psal benny snad to z toho pochopis lip nez z toho miho

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chtel bych jse zeptat, kdyz v tom Navicatu dam localhost a dam test seting, tak mi to jde, ale kdyz tam dam svou IP, tak mi to napise

1130-Host "pc1" is not allowed to connect to this MySQL server.

 

nevite nekdo prosim, co s tim ?

Edited by Blizz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jo mam jeste prozbu kde bych sehnal nove databaze? nemyslim revize ale kompletne celou.. mimochodem hra uz mi beha, dokonce sme to uz chvili testovali s kamosem ale nepadaji mi itemy od npc jenom penize..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chtel bych jse zeptat, kdyz v tom Navicatu dam localhost a dam test seting, tak mi to jde, ale kdyz tam dam svou IP, tak mi to napise

1130-Host "pc1" is not allowed to connect to this MySQL server.

 

nevite nekdo prosim, co s tim ?

nejdriv musis zmenit v navicatu v datab. realmd IP na tvuj komp a az pak v tom nastaveni navicatu

Edited by DArkArtemis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×