Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
fistd

[Navod]Instalace a přihlášení do databáze Mangos

Recommended Posts

a jeste mala drobnost mozna k tomu dropu itemu.. v tabulce creature_loot_template neni definovany primarni klic mohlo by to byt tim?

to tim nebude to je spis stara databaze sosni si nekde novou napr (0.50)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DArkArtemis prosim, napis mi na ICQ: 259-359-984 .. potrebuju s necim poradit a nechci kuly tomu spamovat forum :)

 

a nebo napiste kdokoliv jiny, ktery jse vyzna s updatovanim novejsich revizi.. dekuji :)

Edited by Blizz

Share this post


Link to post
Share on other sites

DArkArtemis prosim, napis mi na ICQ: 259-359-984 .. potrebuju s necim poradit a nechci kuly tomu spamovat forum :)

 

a nebo napiste kdokoliv jiny, ktery jse vyzna s updatovanim novejsich revizi.. dekuji :)

 

Reviziu asi tazko updatujes, ked tak DB..........

 

Reviziu musis nahrat odznova a prepisat .conf subori :pinch:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, tak to teda promin :) A kde najdu tu nejnovejsi DB ? docela by jse mi sikla, protoze kdyz jsi stahnu tu revizi a jak jsou k ni ty sql soubory, tak to jsou jen prazdne tabulky a ja bych chtel naplnene :'-( prosim, nejaky link na hodne dobre sql, nebo db, nebo co to vlastne je :-D este to poradne nechapu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, tak to teda promin :) A kde najdu tu nejnovejsi DB ? docela by jse mi sikla, protoze kdyz jsi stahnu tu revizi a jak jsou k ni ty sql soubory, tak to jsou jen prazdne tabulky a ja bych chtel naplnene :'-( prosim, nejaky link na hodne dobre sql, nebo db, nebo co to vlastne je :-D este to poradne nechapu :)

 

SDB Database 0.5.2 for MaNGOS rev. 2519

 

Download

 

============================================================

 

Mala by to byt najnovsia SDB databaza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tedka jse zeptam asi na trosicku blbou otazku :-D ale jak jse změní meno serveru, me jse to predtim jaksik povedlo.. ale myslql jsem si, ze jse zmeni automaticky, podle toho, jak jsi nazvu pripojeni v Navicatu, ale pripojeni jse menuje "nazev" :-D ale server jse menuje MaNGOS tak jak na to ? :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lidi nevite nahodou proc kdyz se pripojim tak nikde nejsou zadny NPCecka nevite co s tim?

No máš prázdnou tabulku, kde jsou ty npc uložený. Doporučuju si stáhnout novou RELEASE a databázi.

 

Release si stáhni třeba tady:

 http://wowresource.ic.cz/forum/index.php?showtopic=2564&st=40

a databázi najdeš tady

http://filebeam.com/af86e247a2f1865526d62fe862deb45c

 

Je to nejnovější SDB, co je k dispozici, takže se hodí do revizí od 2595 vejš. Potřeba jsou na to nové mapy vygenerované novějším programem Ad.exe (je tady v mém topicku s release) není potřeba přejmenovávat soubory ve složce Data, jak to bylo potřeba dřív se starším Ad.exe (v Bennyho postu) Takže doufám, že ti tohle pomohlo, kdyby ne, tak napiš. Jo a doporučuju použít updaty vyšší jak 2595. ;)

 

Tedka jse zeptam asi na trosicku blbou otazku :-D ale jak jse změní meno serveru, me jse to predtim jaksik povedlo.. ale myslql jsem si, ze jse zmeni automaticky, podle toho, jak jsi nazvu pripojeni v Navicatu, ale pripojeni jse menuje "nazev" :-D ale server jse menuje MaNGOS tak jak na to ? :-/

 

EE ... no nevím co myslíš ... normálně si to změň v databázi realmd. V tabulce realmlist. V navicatu je jen název připojení. :teehee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

chlapi.. plz help

som do mysql lama.. ale podla vasho navodu co je na zaciatku by to nemalo byt az tak tazke

robil som secko posla navodu .. a zrazu error :(

errorrgz7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi all. Takže všechno mám udělaný podle toho návodu co je tady ale když chci zjistit chybu v mangosd.exe protože mi vždycky padne ale newim jaký sou ty dosovské příkazy muže mi tady někdo napsat přesnej postup co mám zadat abych si našel tu chybu?

Edit: tady je ten servr.log errorom2.th.jpg

 

Edit2: da se mangos poustet pres hamachi?jestli jo tak jak pls

Edited by ScHiTeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

takto, ten reset kompu pomohol :) dik,,

idem dalej.. secko robim v pohodicke..

az naraz ............ : Kliknete pravym tlacitkem na Mangos a ve volbach dejte Execute batch file a pote na "mangos.sql", tato operace bude trvat nekolik minut, je tam priblizne 900 000 - 1mil pozadavku Pak klikneme pravym tlacitkem na databazi realmd - Execute batch file - "realm.sql". Poslednim krokem je nahrani scriptu, respektive propojeni scriptu z mangosu a databazi. Kliknete pravym tlacitkem na Mangos databazi Execute batch fiela a soubor "script.sql" Tento soubor je v kazdem mem releasu, pouzije-li nekdo nejaky jiny je to na jeho vlastni nebezpeci smile.gif

 

omg ja som lama.. nenapisal som co vlastne chcem.... plz neberte to jak spam ;) dik

no.. aby som neobkecaval... tam jak je to cervene v predoslom prispevku..

kde sa ten subor nachadza ?? nekde v Navicat >? alebo v MySQL suboroch ??

plz napiste mi nekdo vasu cestu k tomuto suboru .. dik moc..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ten mangos.mql se nachazi v tvej databazi ale muze se jmenovat i ciselne napr 2654.sql

 

Hi all. Takže všechno mám udělaný podle toho návodu co je tady ale když chci zjistit chybu v mangosd.exe protože mi vždycky padne ale newim jaký sou ty dosovské příkazy muže mi tady někdo napsat přesnej postup co mám zadat abych si našel tu chybu?

 

staci kdyz sem posles servr.log kterej je v tej slozce co mas mangos.exe

Share this post


Link to post
Share on other sites

:( teraz mam taky trapas problem, ale ja ho asi nezmaknem :D

ked mam premenovat patch-2.mpq na patch-2.mpqx .. to mam dal len rename a tak dat to zmenim?

ci nejak inak? lebo ked to dam len takto... tak mi tam vypise error.. a myslim ze sa to nepohne.. lebo som chvilu cakal.. a nic.. \

\vid. screen\

 

********************************************************************************************

gggggggggggsv2.png

 

********************************************************************************************

 

tak, dufam ze mi helpnete ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čau lidi taky mám menší problém a to takovej, že mi jde prakticky všechno v poho, ale když sem ve hře tak mi nejde mluvit s vendorem, vzit od někoho quest a všechny tyhle funkce, krome trenérů a aukcí a ješte jedem problém a to, že kdž např. u huntra chci střílet lukem, tak pořád říka že sem mimo dosah.

 

Kdyby někdo věděl co s tím pls napište na muj mail [email protected], začal sem s mangosem nedavno, a ještě to nemám vychytaný.

Díky předem a doufám že se někdo ozve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj lidi, takže moje rada pro vás na poslední vaše posty ohledně chybovosti je tahle: Stáhněte si nejnovější release, stáhněte si nejnovější Databázi - vše jsem tady napsal v mém minulém postu. Potom tu databází aktualizujte updatama ze složky SQL, která je v každém release, co zde postuji. To chybové hlášení ohledně té tabulky znamená, že máš tabulku prázdnou tedy žádné údaje, které system potřebuje. Tohle řeší nové DB nebo updaty.

 

Jinak k těm mapám. Záleží na tom, jakej ten ad.exe máš. Pokud už to je ten novější - např. z mého postu, tak tam už nepřejmenovávej nic. Toto je pro starší verze ad.exe. Zkus tedy nechat jejich základní pojmenování, nebo pokud máš starší verzi, podívej se jestli jsi dobře přejmenoval všechny soubory, tedy z patch-2.MPQ na patch-2.MPQX a potom i terrain.MPQ na patch-2.MPQ.

 

No a poslední - ten soubor realmd.sql je základní SQL pro databázi realmd. Nachází se např. v každé revizi ve složce SQL :) Podobhě je na tom i tvůj mangos.sql to je databázový soubor, který má když je rozbalený kolem 180 MB ... (jak kterej) Otevřeš si navicat a pripojis se a vyberes databázi mangos, klikneš na ní pravým tlačítkem a dáš execute batch file a vybereš umístění tohoto souboru nebo souboru databáze mangos, třeba SDB.sql nebo podobně. Pokud je nějakej problém tak klidně napiš a poradím ti víc, ale myslím, že to zvládneš :)

Edited by Replik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, Mohli byste mi prosim někdo poradit?

Stahnul jsem si mangos databazi a vsecko. Je to verze 1.12.1

Nastavil jsem podle návodu a vsechno jede

problem nastal kdyz jsem si chtel zahrát s kamarádama pres hamachi

ja mam vsude nastaveny adresy 127.0.0.1 tak jak je v navodu

oni se pripojuji na mou hamachi adresu

a ted ten problem

dokazi se pripojit a le zamrznou na obrazovce s vyberem realmu

daji sugest realm, pak jim to hodi tabulku jestli chteji pouzivat muj realm daji ano a ono tonapise coecting to realm ci co a ta tabulka je tam znovu

takhle muzou davat ano treba cely odpoledne ale nic se nedeje

muzete mi poradit kde jsem udelal chybu?

díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, Mohli byste mi prosim někdo poradit?

Stahnul jsem si mangos databazi a vsecko. Je to verze 1.12.1

Nastavil jsem podle návodu a vsechno jede

problem nastal kdyz jsem si chtel zahrát s kamarádama pres hamachi

ja mam vsude nastaveny adresy 127.0.0.1 tak jak je v navodu

oni se pripojuji na mou hamachi adresu

a ted ten problem

dokazi se pripojit a le zamrznou na obrazovce s vyberem realmu

daji sugest realm, pak jim to hodi tabulku jestli chteji pouzivat muj realm daji ano a ono tonapise coecting to realm ci co a ta tabulka je tam znovu

takhle muzou davat ano treba cely odpoledne ale nic se nedeje

muzete mi poradit kde jsem udelal chybu?

díky

 

Nastav si v realmd databazi v realmlist adresu co mas na hamachi misto toho 127.0.0.1 pak si prenastav u sebe ve hre v realmlist.wtf set realmlist "hamachi adresa bejvat to vetsinou 5.X.X.X ale muze byt i jina" a to stejne at s tim udela kamarad a pujde to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastav si v realmd databazi v realmlist adresu co mas na hamachi misto toho 127.0.0.1 pak si prenastav u sebe ve hre v realmlist.wtf set realmlist "hamachi adresa bejvat to vetsinou 5.X.X.X ale muze byt i jina" a to stejne at s tim udela kamarad a pujde to.

 

a porty mam taky nejak menit? v relmd - realmlist mam nastaveny 8085

Share this post


Link to post
Share on other sites

hojte lidi mám takovej problém nevim teda jestli je to normální el když se lognu do hry tak tam nikdo neni žadne npc nic žadna garda nebo tak něco ,nevi te čím to je ???? pls help

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls poradte co mam udelat .. :(

 

2006-11-18 02:00:03 MaNGOS daemon /0.6-SVN (Win32)

2006-11-18 02:00:03 <Ctrl-C> to stop.

 

 

MM MM MM MM MMMMM MMMM MMMMM

MM MM MM MM MMM MMM MM MM MMM MMM

MMM MMM MMM MM MMM MMM MM MM MMM

MM M MM MMMM MM MMM MM MM MMM

MM M MM MMMMM MM MMMM MMM MM MM MMM

MM M MM M MMM MM MMM MMMMMMM MM MM MMM

MM MM MMM MM MM MM MMM MM MM MMM

MM MM MMMMMMM MM MM MMM MMM MM MM MMM MMM

MM MM MM MMM MM MM MMMMMM MMMM MMMMM

MM MMM http://www.mangosproject.org

MMMMMM

 

 

2006-11-18 02:00:03 World Database: 127.0.0.1;3306;root;xxxx;mangos

2006-11-18 02:00:03 Connected to MySQL database at 127.0.0.1

 

2006-11-18 02:00:03 Login Database: 127.0.0.1;3306;root;xxxx;realmd

2006-11-18 02:00:03 Connected to MySQL database at 127.0.0.1

 

2006-11-18 02:00:03 Realm running as realm ID 1

2006-11-18 02:00:03 Using DataDir ./ ...

2006-11-18 02:00:03 Check existing of map file './maps/0004331.map': exist.

2006-11-18 02:00:03 Check existing of map file './maps/0004832.map': exist.

2006-11-18 02:00:03 Check existing of map file './maps/0004832.map': exist.

2006-11-18 02:00:03 Check existing of map file './maps/0013339.map': exist.

2006-11-18 02:00:03 Check existing of map file './maps/0002828.map': exist.

2006-11-18 02:00:03 Check existing of map file './maps/0011230.map': exist.

2006-11-18 02:00:03 Check existing of map file './maps/0013732.map': exist.

2006-11-18 02:00:03 Initialize data stores...

2006-11-18 02:00:03

2006-11-18 02:00:03 >> Loaded 22 data stores

2006-11-18 02:00:03

2006-11-18 02:00:03 Loading Game Object Templates...

2006-11-18 02:00:03 ERROR:`gameobject_template` table is empty!

 

2006-11-18 02:00:03 >> Loaded 0 game object templates

2006-11-18 02:00:03 Loading levelup stat gains...

2006-11-18 02:00:03 ERROR:SQL: SELECT `race`,`class`,`level`,`hp`,`mana`,`str`,`agi`,`sta`,`int`,`spi` FROM `player_levelupgains`

2006-11-18 02:00:03 ERROR:query ERROR: Table 'mangos.player_levelupgains' doesn't exist

2006-11-18 02:00:03

2006-11-18 02:00:03 >> Loaded 0 levelup definitions

2006-11-18 02:00:03 ERROR:Error loading player_levelupgains table or table empty.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Help me

Když sem nainstaloval MySQL tak v poho instance naběhla dal sem jiný heslo tak se chtěl to dát znova tak se odinstaloval MySQL(což byla blbost) bezukončení instance. MySQL sem nahodil a ukazuje to toto :unsure:

post-2386-1164049602_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Help me

Když sem nainstaloval MySQL tak v poho instance naběhla dal sem jiný heslo tak se chtěl to dát znova tak se odinstaloval MySQL(což byla blbost) bezukončení instance. MySQL sem nahodil a ukazuje to toto :unsure:

Ano tohle je docela běžná chyba kterou MySQL dělá. Pokud ti nepomůže restartování počítače nebo vyčištění registrů či vypnutí aktivního procesu mysql-nt.exe tak určitě ti pomůže reinstal windows. Osobně nevím jak tento problém řešit jinak. Stává se to většinou když už jsi ho jednou měl v pc a pak to předěláváš. Hodí to tuhle chybu, protože např. daný port už je obsazen nebo podobné ptákoviny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×