Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
fistd

[Navod]Instalace a přihlášení do databáze Mangos

Recommended Posts

Tos toh oasi moc nenastavil.... Mimochodem, to co ti to hlásí znamená, že se nemůže spojit s DB - nastav správně jméno uživatele, databáze a heslo (mangosd.conf), popř. totéž v realmd.conf

Vsetko mam nastavene, aj heslo aj user spravne. aj v .conf. Nefim preco tam vypisuje user mangos a heslo mangos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiahol som si subor mangos_sdb_2053.rar , rozbalil som to a je tam subor 2053.sql ... cez navicat som ho nahral do databazi mangos ... vsetko mi v prikazovom riadku ked sa mangos spustal nacitalo 100% ale ked som sa nalogoval tak mi neslo rozpravat s npc, pouzivat spelly atd

 

potom som si stiahol subor create_base_realm.sql (ten bol v navode co pisal Benny) , povodne tabulky som zmazal a nahral som tento subor, tabuliek bolo rovnako ako v tom predchadzajucom ale ked som spustil mangos tak mi nic nenacitalo ... neviete cim to je?

 

...podla mna tam musim nahrat neaky iny subor... :(

 

Pokud používáš SDB, vůbec nepopravuj create_base_mangos.sql (execute = poprava). Vymaže ti data z tabulek. Jinak create_base_realm.sql má stejně přijít do realmd DB.

 

Vsetko mam nastavene, aj heslo aj user spravne. aj v .conf. Nefim preco tam vypisuje user mangos a heslo mangos.

Můžeš nám tu odcitovat oba ty confy?? (

)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud používáš SDB, vůbec nepopravuj create_base_mangos.sql (execute = poprava). Vymaže ti data z tabulek. Jinak create_base_realm.sql má stejně přijít do realmd DB.

Můžeš nám tu odcitovat oba ty confy?? (

)

mangosd.conf

DataDir= "."

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;nesta;realmd"

WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;nesta;mangos"

 

realmd.conf

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;nesta;realmd"

Share this post


Link to post
Share on other sites

mangosd.conf

DataDir= "."

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;nesta;realmd"

WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;nesta;mangos"

 

realmd.conf

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;nesta;realmd"

lol tvoje DB Se jmenuje realmd ?...... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol tvoje DB Se jmenuje realmd ?...... <_<

A?. tak to bolo napisane v navode. V databaze mangos som dal Execute batch file - "create_base_realm.sql", realmd.sql, a mangos.sql.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vsetko mam nastavene ale ked hram na localhoste tak straaaasne dlho trva kym sa mi ozve npc, kym zacne spell, lootovat vobec nejde... :(:(:(

Máš slabé PC - nastav pro mangosd.exe vyšší prioritu

Share this post


Link to post
Share on other sites

A?. tak to bolo napisane v navode. V databaze mangos som dal Execute batch file - "create_base_realm.sql", realmd.sql, a mangos.sql.

lol ale jmeno DB zalezi na tom jak si ji pojmenoval v mysql a pochybuju ze si ji dal jmeno realmd jak to ma najit cestu k DB, kdyz ma spatne nastaveny jeji jmeno <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Máš slabé PC - nastav pro mangosd.exe vyšší prioritu

mozno hej, ale ked som testoval mangos tak hraci hovorili ze maju uplne male latencie a ze vsetko sa im hned nacita ... ako nastavim vyzsiu prioritu?

 

A este sa chcem spytat, ako mozem skopirovat accounty a postavy z WoWEmu do MaNGOS-u?? mam aj ten konvertor ale som si myslel ze to bude nejaky .exe subor a to su len dva cudne subory... neviete niekto ako sa to da?

 

A esteby som rad vedel, stiahol som si z netu web_release to je web stranka pre mangos, mam ju dat len na hosting??? ako to mam potom nastavit?

 

A nefunguje mi logout :ermm: ...

Edited by Sprite

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol ale jmeno DB zalezi na tom jak si ji pojmenoval v mysql a pochybuju ze si ji dal jmeno realmd jak to ma najit cestu k DB, kdyz ma spatne nastaveny jeji jmeno <_<

 

Ses chytrej jak radio, ale az na heslo ma uplne stejne nastaveni jako ja a me to tak funguje...jinak delala sem to podle navodu na http://www.mangosproject.org/forum/index.php?showtopic=2631 (až na použití jejich absolutně nefunkčního toolu na rozbaleni dbc....to sem rozbalila v WinMPQ a všechno mi funguje skvěle).

 

Edit: LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;nesta;realmd" ano jeho db se jmenuje opravdu realmd ale je to db login serveru, nikoli world serveru. V databazi realmd jsou udaje o ip, accountech, nazvu serveru atd....v te druhe jsou potvory atd...jen kdybys nevedel :)

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ses chytrej jak radio, ale az na heslo ma uplne stejne nastaveni jako ja a me to tak funguje...jinak delala sem to podle navodu na http://www.mangosproject.org/forum/index.php?showtopic=2631 (až na použití jejich absolutně nefunkčního toolu na rozbaleni dbc....to sem rozbalila v WinMPQ a všechno mi funguje skvěle).

 

Edit: LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;nesta;realmd" ano jeho db se jmenuje opravdu realmd ale je to db login serveru, nikoli world serveru. V databazi realmd jsou udaje o ip, accountech, nazvu serveru atd....v te druhe jsou potvory atd...jen kdybys nevedel :)

Ano mam databazu pomenovanu realmd a su tam tie IP a ostatne veci, ako aj databazu mangos.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz to mam ale nejak mi nejde hovorit s NPC.

Ale stale nechapem co vsetko sa ma dat execute ked v databaze je kopu sql file a nie len jeden ako to mate vy. NApr areatrigers su prakticky prazdne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ses chytrej jak radio, ale az na heslo ma uplne stejne nastaveni jako ja a me to tak funguje...jinak delala sem to podle navodu na http://www.mangosproject.org/forum/index.php?showtopic=2631 (až na použití jejich absolutně nefunkčního toolu na rozbaleni dbc....to sem rozbalila v WinMPQ a všechno mi funguje skvěle).

 

Edit: LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;nesta;realmd" ano jeho db se jmenuje opravdu realmd ale je to db login serveru, nikoli world serveru. V databazi realmd jsou udaje o ip, accountech, nazvu serveru atd....v te druhe jsou potvory atd...jen kdybys nevedel :)

ja to mam vsechno v jedny DB takze me tu nepoucuj co kde je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Máš slabé PC - nastav pro mangosd.exe vyšší prioritu

 

mozno hej, ale ked som testoval mangos tak hraci hovorili ze maju uplne male latencie a ze vsetko sa im hned nacita ... ako nastavim vyzsiu prioritu?

 

A este sa chcem spytat, ako mozem skopirovat accounty a postavy z WoWEmu do MaNGOS-u?? mam aj ten konvertor ale som si myslel ze to bude nejaky .exe subor a to su len dva cudne subory... neviete niekto ako sa to da?

 

A esteby som rad vedel, stiahol som si z netu web_release to je web stranka pre mangos, mam ju dat len na hosting??? ako to mam potom nastavit?

 

A nefunguje mi logout :ermm: ...

Edited by Sprite

Share this post


Link to post
Share on other sites

díky za návod, ale přece jen potřebuju poradit, díky předem

 

nainstaloval/nakopíroval sem všecko podle návodu - funguje to - TADY screen, ale stejně se nemůžu přihlásit. Nemám sice verzi 1.10.2, ale 1.11 ale taky sem si stáhnul neoficiální repack 1.11

 

když zapnu wow a zadám nick a heslo, tak napíše "connecting" a hned "disconnected from server"

mám nastavenej realmlist v clienovy a přes navicat v realmlistu

Edited by TheJoker

Share this post


Link to post
Share on other sites

díky za návod, ale přece jen potřebuju poradit, díky předem

 

nainstaloval/nakopíroval sem všecko podle návodu - funguje to - TADY screen, ale stejně se nemůžu přihlásit. Nemám sice verzi 1.10.2, ale 1.11 ale taky sem si stáhnul neoficiální repack 1.11

 

když zapnu wow a zadám nick a heslo, tak napíše "connecting" a hned "disconnected from server"

mám nastavenej realmlist v clienovy a přes navicat v realmlistu

Při popravě (execute = poprava) databáze jsi udělal chybu - jelikož používáš SDB, nemusíš popravovat "create_base_mangos.sql" - jednoduše ti vyprázdní tabulky.

 

PS: a mezi náma, používej oficiální release (tj. na 1.10.2)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls odpisete aj na moje otazky? moje su tu uz dlhsi cas, teraz niekto napise a hned mu odpisete ... pls :mid_pickaxe:

 

Fixed: Ahaaa! Prioritu uz viem zmenit stlacim Ctrl+Alt+Del atam sa to nastavuje...

Mno ale este by som bol rad keby niekto zodpovedal na tie dalsie moje otazky :rolleyes:

Edited by Sprite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Při popravě (execute = poprava) databáze jsi udělal chybu - jelikož používáš SDB, nemusíš popravovat "create_base_mangos.sql" - jednoduše ti vyprázdní tabulky.

 

PS: a mezi náma, používej oficiální release (tj. na 1.10.2)

 

jo díky

používám 1.11, páč ho už mám staženej a mangose nechci ňák moc provozovat, mám to vícemeně jen na vyzkoušení, tak se mi nechce stahovat nižší patch a jesli de downgradovat, tak nevim jak

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls odpisete aj na moje otazky? moje su tu uz dlhsi cas, teraz niekto napise a hned mu odpisete ... pls :mid_pickaxe:

 

Fixed: Ahaaa! Prioritu uz viem zmenit stlacim Ctrl+Alt+Del atam sa to nastavuje...

Mno ale este by som bol rad keby niekto zodpovedal na tie dalsie moje otazky :rolleyes:

Tak sorry no, nevšiml jsem si, že máš na zádech 60kou "VIP"...

 

K té poslední - ano, uploadni si to kde chceš, jenom se musíš spojit s databází (u každého release jsou návody)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ked nastavim prioritu na realny cas, sspomali sa mi pc... To znamena ze hraci maju mensie latencie?

 

Este by som potreboval vediet, ako konvertnem tie accounty s postavami z WoWEmu do MaNGOS...

 

A posledna otazocka, u druida mi nefunguje logout... Neviem ci len u druida, este sa spytam hracov

 

Vopred dik za odpoved :mid_sword:

Share this post


Link to post
Share on other sites

V tom MaNGOS webe mam subor config.php... ako ho mam upravit?

 

<?php

// guess what !? :D // ńŕěč äóěŕéňĺ

$realmd_database = array(

'host'=>'ip adresa', // HOST for Realm database

'user'=>'meno', // USER for Realm database

'password'=>'heslo', // PASS for Realm database

'db'=>'realmd' // Realm database NAME

);

 

$database_encoding = 'CP1251'; // Set encoding = encoding in my.ini // ďîńňŕâňĺ ęîäčđîâęó ňŕęóţ ćĺ ęŕę â my.ini

 

$site_cookie['cookie_name'] = 'mangos_user'; // cookie name (change to what you want) // čě˙ ęóęčńîâ (ěîćíî ďîěĺí˙ňü)

 

// AUTO CONFIG // DON'T CHANGE //

$site_cookie['cookie_path'] = str_replace('//','/',str_replace('\\','/',dirname($_SERVER['SCRIPT_NAME']).'/'));

$site_cookie['cookie_domain'] = $_SERVER['HTTP_HOST'];

$site_cookie['cookie_secure'] = 0;

?>

 

:mid_sword:Co mam dat do tych ostatnych? :mid_sword:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mohol by mi niekto vysvetlit ako to funguje co sa tika ohladom instalacky.

Napr som nasiel navody ktore hovoria aby sa v databaze mangos spustili vsetky sql subory okrem realmd a v realmd databaze len realmd.sql a databaza napr Silver abo mangosDB sa tam nespomina.

Napr mam najnovsiu ver 2068. Su tam nejake SQL ako mangos.sql, full.sql a potom mam silverdb 2053.

Jeden postup je ze v mangos db spustim len silver 2053 a v realmd realmd.sql.

A tie mangos.sql a full.sql a atd su nanic sak ak ich tam neimportnem tak tam nemozem mat vsetko aktualne.

Diki. Sry ak pisem blbosti :D ale skuste mi to objasnit.

Edited by Bubak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreboval bych trochu poradit :ermm:

Hrabal sem se v tom asi 5 hodin, vse kontroloval a delal podle navodu, vse mam napsane tak jak to ma byt ( kdyz to ale nejde tak asi ne :) )

presto kdyz zapnu mangosd.exe, tam mi to vypise chybu Realm ID not defined.

Nekdo uz tu tento problem mel, ale odpoved sem nenasel.

Prosim aspon o kratkou napovedu

Dekuji

 

 

Edit: Povedlo se vyresit. Dekuji

Edited by JollyJoker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×