Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
fistd

[Navod]Instalace a přihlášení do databáze Mangos

Recommended Posts

Tak aj ja mam problem a asi som z toho pako :)

 

Kliknete pravym tlacitkem na Mangos a ve volbach dejte Execute batch file a pote na "create_base_mangos.sql" melo by to probehnout docela rychle. Pak klikneme pravym tlacitkem na databazi realmd - Execute batch file - "create_base_realm.sql". Poslednim krokem a veci co trva uplne nejdyl je nahrani databaze Mangos - Execute bact file "mangosDB.sql" Tato databaze je delana pro verzi 1892 takze pak nemusite jit nic aktualizovat.

 

tu na to kliknem ale nenajde mi to create_base... ani neviem kde to mam najist

 

a ked to tam zadam tak by to robilo aj hodinu :/

 

poradi niekto?

ň

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls muzete me nekdo poradit? ...pri spousteni mangosu me to hodi:

 

Realm running as realm ID 1

Using DataDir ./ ...

Check existing of map file './maps/0004331.map': exist.

Map file './maps/0004331.map' is non-compatible version (outdated?). Please, create new using ad.exe program.

Correct *.map files not found by path './map'. Please place *.map files in directory by this path or correct DataDir value in mangosd.conf file.

 

 

Predem diky

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls muzete me nekdo poradit? ...pri spousteni mangosu me to hodi:

 

Realm running as realm ID 1

Using DataDir ./ ...

Check existing of map file './maps/0004331.map': exist.

Map file './maps/0004331.map' is non-compatible version (outdated?). Please, create new using ad.exe program.

Correct *.map files not found by path './map'. Please place *.map files in directory by this path or correct DataDir value in mangosd.conf file.

Predem diky

 

extrahuj mapy tim novym AD

Share this post


Link to post
Share on other sites

trocu sem se zasek u navicatu mohl by mi pls pomoct u mi ip to pise:

1130 - HOST "xxx.xxx.xxx.xxx" is not allwed to conect this MySQL server

a u 127.0.0.1 to jede nevis cim to pls muze byt?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

trocu sem se zasek u navicatu mohl by mi pls pomoct u mi ip to pise:

1130 - HOST "xxx.xxx.xxx.xxx" is not allwed to conect this MySQL server

a u 127.0.0.1 to jede nevis cim to pls muze byt?????

 

te trochu nechapu no

 

urcite to mas blbe nastaveny

 

bud nastav v mysql misto localhost tvoji ip nebo se pripojuj pres locala

Share this post


Link to post
Share on other sites

extrahuj mapy tim novym AD

 

noo...mohl bys pls trochu bliz popsat jak?

 

Edit: no, AD..to chapu..ale jakym novym?

Edited by DarkEcho

Share this post


Link to post
Share on other sites

noo...mohl bys pls trochu bliz popsat jak?

 

Edit: no, AD..to chapu..ale jakym novym?

 

no jestli si pravidelne stahujes revize tak tam je vsechno aktualizovany

Share this post


Link to post
Share on other sites

no jestli si pravidelne stahujes revize tak tam je vsechno aktualizovany

 

furt nechapu...snazil sem se to delat podle toho navodu, jenze mam stazeny novejsi skripty nebo co to je, myslim 2117, ale ty me zase nejdou dostat do databaze

 

Edit: nemohly byste pls ty mapy nekam hodit?

Edited by DarkEcho

Share this post


Link to post
Share on other sites

jo ja mam taky podobny problem jako darecho taky mi to pise ze ty mapy co tam mam nejsou kompatibilni s necym a taky vubec nivim co mam delat a nejake AD co to je??? z mangosem zacinam takze vubec nevim nejlepsi by bylo jestli mate nejakej odkaz na novejsi mapy treba k revizi 2117 tu mam i ja tak byste to mohli semka hodit link plz nebo mi muzete poradit jak to mam udelat pres to AD tak mi kdyztak napiste na icq moc to specha moje icq 346-842-072 potreboval bych to rozjet diky za odpovedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jo ja mam taky podobny problem jako darecho taky mi to pise ze ty mapy co tam mam nejsou kompatibilni s necym a taky vubec nivim co mam delat a nejake AD co to je??? z mangosem zacinam takze vubec nevim nejlepsi by bylo jestli mate nejakej odkaz na novejsi mapy treba k revizi 2117 tu mam i ja tak byste to mohli semka hodit link plz nebo mi muzete poradit jak to mam udelat pres to AD tak mi kdyztak napiste na icq moc to specha moje icq 346-842-072 potreboval bych to rozjet diky za odpovedi.

 

ad.exe...program na extrahovani map..skousel sem ty mapy extrahovat s nejnovejsim co sem nasel..ale hlasi me to opet to samy...btw: nevyhoda for je v tom ze tady vdycky trva vsechno moc dlouho :( (my ICQ 4 ty kdo by me celi pomoct: 231756604)

 

Edit: praveze ty mapy k ty revizi tam delaj nejak bo*del ..mam ju taky a nejspis budu mit ece bo*del v DB...jelikoz me na nu kazdej patch hlasi ze potrebuje ece neco dalsiho...

Edited by DarkEcho

Share this post


Link to post
Share on other sites

jj a kde ten novej ad.exe sezenu??? z te revize??? jestli jo tak to kdyz spustim tak mi to pise chybu a vypne se to kdyztak jsem ti psal na icq tak se ozvy

Share this post


Link to post
Share on other sites

mangosd.exe a realmd.exe mi mi vyhazuje chybu "cannot conect to world database" a pak to spadne nevite pls cim to muze bejt?????

 

jj vimcim to je mas blbe nastavene pripojeni k databazi otevri si soubory realmd.conf a mangosd.conf otevrito treba ve wordpadu a najdi si u realmd.conf tyhle radky

 

# Database connection settings for the realm server.

# Default: hostname;port;username;password;database

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;tvoje je´meno;tvoje heslo;realmd"

 

a zmenes si jmeno prihalsovaci co mas v navicatu a heslo co tam mas a v mangosd.conf zmen to prihalsovaci jemno a heslo take v tehle radkach

 

# Database connection settings for the world server.

# Default: hostname;port;username;password;database

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;jmeno;heslo;realmd"

WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;jmeno;heslo;mangos"

 

a potom jeste jak ams datadir tak tam musi bejt presne tohle nesmi tam mezi tema uvozovkama nic byt napsaneho

 

DataDir = "."

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mangosd.exe a realmd.exe mi mi vyhazuje chybu "cannot conect to world database" a pak to spadne nevite pls cim to muze bejt?????

2006-09-01 11:17:00 Using configuration file realmd.conf.

2006-09-01 11:17:00 MaNGOS realm daemon /0.5-SVN (Win32)

2006-09-01 11:17:00 <Ctrl-C> to stop.

 

2006-09-01 11:17:00 Database: 127.0.0.1;3306;mangos;mangos;realmd

2006-09-01 11:17:00 Could not connect to MySQL database at 127.0.0.1: Access denied for user 'mangos'@'localhost' (using password: YES)

 

2006-09-01 11:17:00 Cannot connect to database

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls hlp nekdo..moc prosim:

 

 

2006-09-01 10:42:27 Realm running as realm ID 1

2006-09-01 10:42:27 Using DataDir ./ ...

2006-09-01 10:42:27 Check existing of map file './maps/0004331.map': exist.

2006-09-01 10:42:27 Map file './maps/0004331.map' is non-compatible version (outdated?). Please, create new using ad.exe program.

2006-09-01 10:42:27 Correct *.map files not found by path './map'. Please place *.map files in directory by this path or correct DataDir value in mangosd.conf file.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

praveze to co tam je napsany

 

hm...takze kdyz si spustis MySQL prikazovej radek..chce to po tobe heslo... tak ti to vezme to "profi" jo?

hm... tak to je divny..mas na svym komplu prava spravce? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×