Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Morfik97

World of Warcraft: Mists of Pandaria

Recommended Posts

Dobrý den,

rád bych se vás na něco zeptal.

Plno lidí dělá Web design na téma World of Warcraft: Mists of Pandaria, vždy tam mají nějaké ty části, které se pak v codu jmenují třeba bodyBG a podobně. Jako například tento obrázek.

post-25056-0-14608800-1364061833_thumb.png

Mě by zajímalo, kde ty části berou, třeba teď hledám horní menu co je třeba zde:

post-25056-0-05823100-1364062117_thumb.jpg

Bohužel nejsem až takový profesionál abych to obřezával.. Tak se ptám zrovna vás. Doufám, že mi nějak pomůžete.

 

Já vám děkuji za přečtení tohoto článku a za snahu mi pomoct.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orezávanie vo Photoshope nieje až tak náročné. Čo sa týka tých častí,tak každý web má viacmenej inú štruktúru takže podľa môjho názoru sú tvorcoviach tých webov viacmenej šikovnejší ako ty a obetujú čas orezávaniu. :)

 

To je len môj názor, takže tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kde by mohli brát ty části ? ... Otevřou si zdrojový kód webu a tam si najdou obrázek k tomu menu ... btw. teď se bavím o tom co chceš teď ty. Někteří jsou šikovní a to menu si nakreslí sami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je blbost používat prvky od blizzardu. Nikdy to nevypadá tak pěkně a každý to skoro na první pohled pozná. Prostě to vypadá kýčovitě a ,,kopírácky".

Např. Evil si dělá všechny prvky sám a jeho díla jsou famózní.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobře, díky moc za vaše názory. Já se budu pokoušet dělat svoje menu a buttony a další. Jen bych se chtěl ještě zeptat jak už jsem psal, že nejsem úplně dobrý ve Photoshopu, tak nemáte nějaké tutoriály, kde mě ty buttony a menu naučí?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutoriály sice nemám, ale řeknu ti, že pomocí tutoriálu to neuděláš (je to stejná blbost jako tutoriály na malování, protože podle tutoriálu nakreslíš něco stejného, ale ne něco podle sebe). I když to může vypadat složitě, je to docela jednoduché (stačí pro to mít cit a vědět co chceš vytvořit). Vezmeš si nějakou free texturu co najdeš na internetu (http://www.webtexture.net/, atd.), té potom zmenšíš viditelnost, nastavíš nějaký druh překrytí (násobit, překrýt, apod.), hodíš to na nějaký barevný tvar (třeba zaoblený obdélník s barevným přechodem), no a máš to. Ale nutno podotknout, že dobří grafici si ty textury kreslí sami a postup může být vždy jiný (podle toho, co chceš vytvořit).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Photoshop je jednoduchý a strašne kvalitný čo sa týka funkcionality, skús sa zo začiatku(určite budeš hľadať inšpiráciu) "poriadne zahladieť" do jednotlivých prvkov a využívať prekrývanie vrstiev. Ako bolo spomenuté textúry nájdeš na rôznych weboch a taktiež pre inšpiráciu používaj deviantart.com (nikdy sa nesnaž robiť weby presne také ako už niekto spravil). Nezabúdaj že fantázia človeka je najväčším umelcom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ještě jednou děkuji moc, za vaši snahu mi pomoc a názory. Snad se to bude vyvíjet k dobrému.. Opravdu moc díky. :)

A neznáte nějaké dobré užitečné pluginy do Photoshopu?

Edited by Morfik97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omlouvám se, asi jsem to napsal špatně. Myslím tím třeba přidání dalších tvaru štětců a dalších vymožeností.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×