Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Cybe

Jaký je stav WoW na free serverech?

Recommended Posts

Dobrý den vážení,

 

chtěl bych se Vás zeptat, jaký je momentálně stav a další potencionální vývoj WoW na free serverech? Již 6 let se o tuto tématiku nezajímám a zajímalo by mě tudíž, jestli se vyplnilo v roce 2007 slibované: "Za chvilku už doženeme ofík." :mid_bow_arrow: Když vidím, že se tady ještě smaží TBC a na druhé straně existuje spousta free-to-play MMO(kde marně shánějí hráče), tak se nabízí otázka, jestli by nebylo k věci opustit tento nesmyslný vývoj a jít hrát ony zmiňované free-to-play MMO(SW, AoC, LOTRO...)? Chápu, že je to zdarma jen na oko, ale stále lepší než hrát si na free serverech tzv. "do šuplíku". Pak tady máme GW2, který je po počáteční investici cca 1 000 Kč zdarma... atd. Osobně jsem se taky vykašlal na WoW hned s nástupem kataklysmu na oficiálním serveru, z důvodu, že krást králíkům mrkve mi příšlo dost dětinské. Budu vždy tvrdit, že až s vydáním datadisku o Pandarii nastal opravdový kataklysm celého světa Warcraftu.

 

Proč to lidi ještě na free baví? Komunita? Slabá HW konfigurace? Myslím si, že kdybych hrál od ledna 2007 nefunkční TBC(samozdřejmě prokládané občas něčím jiným), asi by mi už hráblo. Tam se zabíjí ještě Illidana ne? :mid_bow_arrow:

 

Já se přiznám, že jsem na free hrál kdysi jen proto, že mi naši nechtěli platit WoWko... A nic jiného prostě v té době nebylo. Proč to hrajete Vy? :nw2_guitar: (on tu kytaru uhoní...)

 

EDIT: redakce a editace textu

Edited by Cybe
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud hraju, a to že hraju opravdu málo, tak jen a pouze RPčko u nás na Neotericu. S wow na offi serveru jsem přestal stejně jako ty s nástupem Cataclysmu, kde jsem sice pár měsíců hrál, ale nebavilo mě to a skončil jsem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud hraju, a to že hraju opravdu málo, tak jen a pouze RPčko u nás na Neotericu. S wow na offi serveru jsem přestal stejně jako ty s nástupem Cataclysmu, kde jsem sice pár měsíců hrál, ale nebavilo mě to a skončil jsem.

 

Jak tam to RP prezentujete? Je to opravdové RP, nebo jen nastavení serveru, aby se nešlo kosit jen tak...

 

EDIT: já skončil až s nástupem Pandarie. Označuji to jenom jako opravdové kataklyzma :-). Datadisk Cataclysm se ještě dal.

Edited by Cybe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisté RPčko, opravdové. Máme i "vlastní" lehce upravený svět. Ale v současné době pracujeme na dost velké reformě, ten server je dost mrtvý. Když tam RPim, tak leda s přítelkyní, že se prostě domluvíme a jdeme tam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisté RPčko, opravdové. Máme i "vlastní" lehce upravený svět. Ale v současné době pracujeme na dost velké reformě, ten server je dost mrtvý. Když tam RPim, tak leda s přítelkyní, že se prostě domluvíme a jdeme tam.

 

Kdysi jsem se snažil prodávat různé nemovitosti co šly spawnnout, popř. jsem čistil hrady od mobů a nechával jsem to guildám s klíčem ke dveřím, prostě prznil svět :mid_bow_arrow:. Bylo to vcelku jedno, protože stejně opravy questů probíhaly pomalu a některé jsem úplně vyřadil. Nejvíc líto mi bylo lidí, kteří v té době překládali celý WoW do češtiny, nemáš info, jestli tohle někdo ještě dělá?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ohledně překladu projekt wowpreklad.zdechov.net se zdá být mrtvej. A jinak co na tom wowku lidi baví? Já tím zabijím čas kdy nejsem s přítelkyni, přáteli, nebo v práci. A osobně si myslím , že freečka nemají šanci offík dohnat. Ani u tak starých datadisků jako je třeba TBC.

Edited by lopitr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já se na WoW lognu jednou za týden, abych si zašel raid s guildou (je to super parta lidí, dost se u toho odreaguji). Na offi nehraji, protože mně přijde ta cena za hraní příliš vysoká a GW2, LOTRO, apod. nehraji proto, protože to prostě není WoWko :). Na free serverech, kde máš jednu sezónu rok a půl (v lepším případě, v tom horším tam je na WotlKu hned WF) to hraní sice není nic moc, ale dokud nebude WoW na offi levnější, nebo nevyjde WoW 2, budu hrát na free serverech. A je pravda, že i po 5 letech vyvíjení pathfindingu na TBC jádrech, to stojí za větší sh*t, než když tam ten pathfinding nebyl. Takže buďto hrát na placeném offi, kde ten Warcraft dodrbali, nebo hrát nějakou alternativu, která tě po měsíci omrzí a nebo hrát na free, kde to stojí za kulový. Pro mě je to free WoW jednooký mezi slepými král.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já se na WoW lognu jednou za týden, abych si zašel raid s guildou (je to super parta lidí, dost se u toho odreaguji). Na offi nehraji, protože mně přijde ta cena za hraní příliš vysoká a GW2, LOTRO, apod. nehraji proto, protože to prostě není WoWko :). Na free serverech, kde máš jednu sezónu rok a půl (v lepším případě, v tom horším tam je na WotlKu hned WF) to hraní sice není nic moc, ale dokud nebude WoW na offi levnější, nebo nevyjde WoW 2, budu hrát na free serverech. A je pravda, že i po 5 letech vyvíjení pathfindingu na TBC jádrech, to stojí za větší sh*t, než když tam ten pathfinding nebyl. Takže buďto hrát na placeném offi, kde ten Warcraft dodrbali, nebo hrát nějakou alternativu, která tě po měsíci omrzí a nebo hrát na free, kde to stojí za kulový. Pro mě je to free WoW jednooký mezi slepými král.

S tím, že ostatní MMO prostě nejsou WoW máš pravdu. Bohužel cítím to stejně. GW2 mi přišel a i nadále příjde lepší než WoW, ale prostě jsem nebyl schopen se od vydání dostat dále než na 45lvl. Nevím proč... Hrál jsem vždy jen hry od Blizzardu(samozdřejmě jsem hrál i jiné, ale ty jsem po dojetí či otestování už nikdy více ani nezapl) a prostě jsem zapadl asi tak hluboko, že mě už nic jiného nenadchne, nebo nebaví... Skoro bych řekl, že už radší nehraju nic, nebo naopak všechno, ale nic pořádně... Teďka zkouším Path of Exile aneb never "pay2win", uvidíme co z toho vzejde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kedysi som hrával WoW, prečo? Jednoduchá odpoveď, mal som približne 12 rokov a PC. Každé dieťa baví hrať hry, ktoré rozširujú jeho fantáziu a sú úplne "out of reality".

Vyznie to ako keby sme sa bavili o vysoko návykovej látke, ale "prestal som s tým". Našiel som inú záľubu a tou bolo programovanie,grafický design a svet IT viac odbornejšie ako len samostatnej kapitoly WoW, ktorá vám nikdy nedá toľko ako svojvoľné programovanie - veľmi vás tzv. kapitola WoW obmedzuje.

 

Čo sa týka sociálnej stránky, ľudia sa stávajú outsidermi - nevedia sa začleniť do spoločnosti (socializovať).

WoW nehrávam, nevidím v tom zmysel, je to príšerný požierač času a mnohí ľudia mrhajú týmto skryté talenty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejvetsi fantazie byla cist tvoje slinty na foru v dobe TBC, tou dobou tu snad nebyla vetsi legenda. :D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejvetsi fantazie byla cist tvoje slinty na foru v dobe TBC, tou dobou tu snad nebyla vetsi legenda. :D

 

Každý "si varil svoju polievku a ja som navaril guláš!" Z chýb sa učíme a preto som prestal s WoW, pretože viem ako dokáže jedna hra vygumovať mozog jednotlivca.

(Zaujímalo by ma, kto si keď si tu bol a teraz sa skrývaš pod novou prezývkou.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To te zajimat nemusi, konflikt jsme nemeli, jen jsem se nad tim smal prakticky kazdy den vyuzivani tohoto fora. Prezdivku uz nepouzivam a pravdepodobne ti nic nerekne. A ano, byl jsi perfektni kuchar. :shifty:

Edited by DOD
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kedysi som hrával WoW, prečo? Jednoduchá odpoveď, mal som približne 12 rokov a PC. Každé dieťa baví hrať hry, ktoré rozširujú jeho fantáziu a sú úplne "out of reality".

 

1 rok občanka a už písať "keď som bol dieťa" :boat:

 

Ja hrám offi aj blizz podla nálady. Ale freeserver mi príde sympatickejší, aj keď komunita je o niečo iná niekedy až na nervy. Neviem čo ma priťahuje z offi na free a naopak ale asi to bude vážne podla nálady. Kvalita "určitých" freeservero rastie, komunita je vysoká takže sa dá zabaviť aj na free.

Edited by poweropp
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Čo sa týka sociálnej stránky, ľudia sa stávajú outsidermi - nevedia sa začleniť do spoločnosti (socializovať).

WoW nehrávam, nevidím v tom zmysel, je to príšerný požierač času a mnohí ľudia mrhajú týmto skryté talenty.

Je dokázáno, že kooperační hry zvětšují schopnost jedince spolupracovat v týmu a můžou ti zlepšit i reflexy. Co se týká začlenění do společnosti - WoW hraji tak od 12 let (ne v kuse, ale začal jsem ho hrát ve 12 letech) a nikdy jsem neměl problém začlenit se, právě naopak (ale tím nechci tvrdit, že by to snad bylo díky WoW). Když tam potkáš dobrou partu lidí, s kterýma to hraješ, nebo ještě lépe to hraješ s lidmi z "realu", tak tě to baví (takhle to bylo aspoň u mě), ale kdybych to měl hrát sám, tak u toho vydržím tak 2 týdny maximálně. To, že je to požírač času může být individuální. Můžeš si jít 2x do týdne zaraidovat na 6 hodinek s lidmi, s kterými je sranda a s kterými se normálně bavíš a brát tu hru jako odreagování, nebo to můžeš hrát 24/7, protože tvůj život stojí za prd a tak se snažíš najít něco lepšího ve hře, kde můžeš být nejlepší (ale to je u každé hry). Takže kolik strávíš času u hry a jestli to bereš jako promarněný čas je jenom na tvém nejlepším svědomí. No a skrytý talent? Já osobně jsem se díky WoW dostal na toto fórum a díky tomuto fóru jsem se začal věnovat webdesignu (spíš teoreticky) a myslím si, že jsem objevil něco, co mi jde, baví mě to a chtěl bych se tím živit. U WoW jsem strávil nespočet dní volného času, ale nabyl to promarněný čas, protože jsem se spoustu věcí naučil, poznal spoustu super lidí (později některé i v "realu") a dobře se bavil :). Toť můj názor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čo sa týka sociálnej stránky, ľudia sa stávajú outsidermi - nevedia sa začleniť do spoločnosti (socializovať).

WoW nehrávam, nevidím v tom zmysel, je to príšerný požierač času a mnohí ľudia mrhajú týmto skryté talenty.

 

Upřímně jsem nikdy nikoho takového neznal. To mrhání talentem je pravda. Ono zase na druhou stranu samotné hraní na ofi ti nic nedá, ale když se podílíš tady na tom všem zmatku ohledně free, tak se leccos naučíš. Hlavně co se týká webu, databází atp... lekce anglického jazyka zdarma nemusím ani vyzdvihovat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pandarie neni vůbec špatná... možná první dojem na tebe, možná tě nepřesvědčila o tom jak je dobrá. Nicméně, díky ní se konečně zbavíme jednoho idiota jménem Garrosh v Lore, jo já vím, že 95% hráčů Lore nezajímá, mě zajímá a užívám si to. V mechanikách jako PvP ti můžu věřit, že se to trošku podělalo, protože co se tam vyvádí teď je přišerný... př: Warrior + DK vs Hunter & Feral Druid, no co se stane.. hunter ti hodí freez trapu 8s -> Insignia -> Cyclone od Druida.. čekáš 8s, mezitím je DK mrtvý, pak ti hunter příjde, hodí ti síť a můžeš jít z areny.

 

Co se týče PvE tak jak přišlo LFR tak je to taky nuda, pokuď chceš raidovat musíš s guildou, jinak si to neužiješ.

 

Pandarie přinesla mnoho grafických prvků, zatím jsem nepotkal nikoho kdo by mi řekl, že je Pandarie hnusná(designově). No uvidíme koho nám Blizzard přinese v 6.0.0

 

K free: je mrtvý.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taky jsem si myslel, že bude pandarie nanic .... ale tak logl jsem a celkem příjemně mě překvapil :)

 

Free servery nikdy nebudou na úrovni ofiku. A taky se mi zdá, že už je mrtvý.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já freečko hraju ještě na Classic WoW, tam se zabíjí Ragnaros ;)

Hraju na mezinárodním serveru Feenix www.wow-one.com, kde hraje až 2500 online hráčů. Nedávno otevřeli Naxxramas.

 

Wotlk mě ještě bavil, co se ale katáče a pand týče, je to naprostý propadák a kdyby ne kvůli tomu, tak minimálně kvůli práci bych si offík rozhodně neplatil.

 

Co se jiných her týče, hraju CS 1.6, žádná jiná mě nechytla, ani jiné MMO.

 

A na závěr jedna malá rada, nikdy nezačínejte hrát WoW na serveru Gamenode.cz

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jediný smysl neoficiální serverů je, že nabídnou něco jiného. Snažit se udržet krok s oficiálním serverem moc nemá smysl. Blizzard bude vždy rychlejší a tým nikdy nebude mít takové prostředky, aby to zvládl rychle.

 

Ten Vanilla WoW má celkem smysl, ale odkud čerpají zdroje, jak by to mělo být? Když už z oficiálních serveru nejde kopírovat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je dokázáno, že kooperační hry zvětšují schopnost jedince spolupracovat v týmu a můžou ti zlepšit i reflexy. Co se týká začlenění do společnosti - WoW hraji tak od 12 let (ne v kuse, ale začal jsem ho hrát ve 12 letech) a nikdy jsem neměl problém začlenit se, právě naopak (ale tím nechci tvrdit, že by to snad bylo díky WoW). Když tam potkáš dobrou partu lidí, s kterýma to hraješ, nebo ještě lépe to hraješ s lidmi z "realu", tak tě to baví (takhle to bylo aspoň u mě), ale kdybych to měl hrát sám, tak u toho vydržím tak 2 týdny maximálně. To, že je to požírač času může být individuální. Můžeš si jít 2x do týdne zaraidovat na 6 hodinek s lidmi, s kterými je sranda a s kterými se normálně bavíš a brát tu hru jako odreagování, nebo to můžeš hrát 24/7, protože tvůj život stojí za prd a tak se snažíš najít něco lepšího ve hře, kde můžeš být nejlepší (ale to je u každé hry). Takže kolik strávíš času u hry a jestli to bereš jako promarněný čas je jenom na tvém nejlepším svědomí. No a skrytý talent? Já osobně jsem se díky WoW dostal na toto fórum a díky tomuto fóru jsem se začal věnovat webdesignu (spíš teoreticky) a myslím si, že jsem objevil něco, co mi jde, baví mě to a chtěl bych se tím živit. U WoW jsem strávil nespočet dní volného času, ale nabyl to promarněný čas, protože jsem se spoustu věcí naučil, poznal spoustu super lidí (později některé i v "realu") a dobře se bavil :). Toť můj názor

 

Každá karta má dve strany, ide o to, ako sa na jednotlivé strany pozeráš. To čo som písal, bolo generalizované, pretože nenarážal som na jednotlivcov. Ako som povedal, záleží už od psychiky jednotlivcov, ako dokážu ťažiť z danej situácie(v tomto prípade WoW Playing).

 

 

1 rok občanka a už písať "keď som bol dieťa" :boat:

 

Pobavil si. Asi máš problémy s matematikou (jednoduché výpočty + a - ).

Navyše nemusíš brať všetko od slova do slova. (Všímaš si nepodstatné detaily.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jenže Xmat, ale každý není jako ty. Ne každý to chce posunout na další úroveň a začít jezdit na LARPy a poznávat lidi se stejnými koníčky. Plus já docházím k tomu, že už RP nebo jakýkoliv hraní her je útěk od reality a žití v představách, které nejsou skutečné a jsou smyšlené. V podstatě si představuješ svět, že je jiný než ve skutečnosti je a žiješ v této fantazii. Samozřejmě pokud to člověk dělá jen pár hodin v týdnu a má to jen jako zábavu, tak ano, ale je problém, že pro mnoho lidí je to něco víc.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jenže Xmat, ale každý není jako ty. Ne každý to chce posunout na další úroveň a začít jezdit na LARPy a poznávat lidi se stejnými koníčky. Plus já docházím k tomu, že už RP nebo jakýkoliv hraní her je útěk od reality a žití v představách, které nejsou skutečné a jsou smyšlené. V podstatě si představuješ svět, že je jiný než ve skutečnosti je a žiješ v této fantazii. Samozřejmě pokud to člověk dělá jen pár hodin v týdnu a má to jen jako zábavu, tak ano, ale je problém, že pro mnoho lidí je to něco víc.

Nechci působit dekadentně popřípadě vše paušalizovat, ale současný stav společnosti kromě kráděží a chlastu vybízí i k tomuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jenže Xmat, ale každý není jako ty. Ne každý to chce posunout na další úroveň a začít jezdit na LARPy a poznávat lidi se stejnými koníčky. Plus já docházím k tomu, že už RP nebo jakýkoliv hraní her je útěk od reality a žití v představách, které nejsou skutečné a jsou smyšlené. V podstatě si představuješ svět, že je jiný než ve skutečnosti je a žiješ v této fantazii. Samozřejmě pokud to člověk dělá jen pár hodin v týdnu a má to jen jako zábavu, tak ano, ale je problém, že pro mnoho lidí je to něco víc.

 

Určitě máš pravdu. Útěk od reality to je, ale ber to tak, že útěk od reality je každá hra. Když sedím na podlaze a hraju si s vojáčkama, je to úplně stejný útěk od reality jako to, že si hraju s panáčkama ve WoWku. Když si malé děvče hraje s panenkama, často prožívá mnohem propracovanější příběhy než my v tom WoWku. Samozřejmě by se dalo namítat, že nějaké to RP, ať už na PC nebo Pen and Paper je mnohem propracovanější útěk. Což bezesporu je, ale pořád je to něco dost podobného. Na druhou stranu se fakt nedá říct, že by RPeři byli asociálové a utíkali si do WoWka kvůli depkám z RL. Já znám nespočetné množství RP hráčů (hlavně teda WoWkařů) a i larpařů a těch skutečně utíkajících individuí je tam... uh... maximálně 10%, a to bych řekl, že ještě opravdu přidávám.

 

Ano, potkal jsem u nás i dost lidí, kteří fakt neměli jiný život než ten v tom WoWku, ale těch je opravdu minimum. Pro většinu lidí je to pořád jen normální hra. Intenzivnější, ale normální. Každopádně třeba mezi larpařema, kteří jsou společností taky považováni a vykreslování jako nerdi a fantasy fanatici, jsem potkal desetkrát tolik úžasných společenských a duševně opravdu zdravých lidí, jako nikde jinde.

 

Ale tohle vše je jen můj dost omezený pohled z jedné komunity, třeba je to jinde jinak, nemám zdání. Ale imho je mezi hráči neRP her (tedy majority) mnohem větší procento "nerdů" než mezi RPery.

Edited by Xmat
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×