Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
WinRAR

Titan nebo 690 ?

Recommended Posts

Ahojte, je lepšie ísť na Titan alebo na GTX 690? Ide mi hlavne o hry a o 3D grafiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahojte, je lepšie ísť na Titan alebo na GTX 690? Ide mi hlavne o hry a o 3D grafiku.

Toto neni spravne miesto, co skoro tu budu komentare typu "Zober si tamtu, usetris a vykon je rovnaky".

Btw mohol by si sem dat linky na tie grafiky :), alebo myslis iba model ?

Edited by Bindiks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eessencia by sem mohl hodit nějaký srovnáníčko, nepamatuju si ten web co na to je. On to ví, snad se taky zapojí. O hardware diskutuje se zápalem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nepamatuju si ten web

Je to anandtech a bohužel tam není Titan.

Ale co jsem googloval (a nebylo to ani moc složité, napsal jsem jen GTX Titan vs 690).

Tak většina lidí potvrzuje vyšší výkon GTX690 na úkor vyšší spotřeby.

 

Osobně bych si takovou kartu nekoupil. Vzal bych HD7970 VaporX GHz edici od Sapphire na hry a k tomu nějakou přímo určenou na animace, bo co to chceš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud někdo koupí Titan, nemá rozum. Pokud chceš výkon za jakž takž rozumné peníze, rozhoduj se mezi GTX680 nebo HD7970. Titan je extrémně předražený (platíš 2x více za 30% nárůst výkonu), GTX690 trpí jako všechny SLI/CF řešení microstutteringem. Ale nám to může být jedno, volba je na tobě :)

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupkoid: co je to microstuttering? ...a proč to vadí? ...nebo nevadí? :o Jsem zmaten.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupkoid: co je to microstuttering? ...a proč to vadí? ...nebo nevadí? :o Jsem zmaten.

 

V podstatě to znamená neplynulost kvůli nepravidelným intervalům mezi vykreslenými snímky s velmi diskutabilní detekcí a různým subjektivním vnímáním.

 

Ale faktem je, že v posledních týdnech uživatelé nazývají Micro Stutteringem prakticky cokoli - i to, co s ním nemá nic společného a pletou si ho s mnoha dalšími jevy, které tu jsou od počátků 3D grafiky.

 

1. vertical tearing - vodorovné zlomy v obraze při vypnuté vertikální synchronizaci (zobrazovací frekvence monitoru neodpovídá překreslování frame-bufferu), nezávislé na počtu čipů

2. výrazné zpomalování při nízké hodnotě FPS - obvykle věc enginu hry, nezávislé na počtu čipů

3. grafický lag - co počítá grafická karta, je ve skutečnosti zpožděné oproti tomu, co počítá CPU - obvykle o 2-3 snímky. Další zpoždění přidá grafická karta kvůli double-bufferingu, triple bufferingu, nebo vertikální snychronizaci - řekněme 2 snímky - týká se všech systémů bez rozdílu a bez vlivu počtu grafických čipů

4. AFR lag - každý další čip v grafickém systému (pokud funguje na principu AFR) přidává další 1 snímek k tomu, co vzniká "standarně" (viz bod 3...). Takže s quad-GPU se celový lag dvojnásobí, což už je opravdu problém

5. AFR micro-stuttering (MS)- jde o problém v synchronizaci, kdy mezi snímky vypočtenými 1 čipem a 2. čipem nejsou stejné časové intervaly 30ms - 30ms - 30ms - 30ms, ale třeba 10ms - 50ms - 10ms - 50ms, takže hra nejde tak plynule, jak by se při daných FPS očekávalo.

 

Dost lidí si ale neuvědomuje, že ani na jednom čipu nejsou intervaly mezi snímky konstantní, ale kolísají - kolísají prostě proto, že je každý snímek jinak výpočetně náročný a výpočet jednoho může trvat déle, zatímco výpočet jiného může trvat kratší dobu.

 

Určité výkyvy jsou tedy zcela běžné i u jednočipových karet, ale nejsou tak výrazné, aby to bylo pozorovatelné. Totéž platí i pro vícečipové systémy - křivka časových rozdílů mezi jendotlivými snímky nikdy nebude zcela hladká - důležité pro plynulost je, aby rozdíly nebyly v násobcích. Pokud jsou v procentech nebo několika desítkách procent, je to v pořádku a hra se jeví zcela plynule (vyhladí to jednak dosvit CRT nebo odezva LCD, dále oko, a navíc mozek není schopný vnímat rozdíl mezi tak krátkými časovými intervaly).

 

Micro-stuttering sám o sobě se nikdy neprojevuje při zapnuté vertikální synchronizaci, takže kdo hraje s v-sync, toho se MS netýká. Pokud se nějaký jev projevuje při zapnutém v-sync, není to MS.

 

Toto jsem nepsal já, mizím do kina, pápá. Okopírováno z cnews.cz

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bod 5 z necrovy quote - GTX690 se AFR microstutteringu víceméně zbavilo (i když v tomhle případě dělají ovladače tak 30%, zbytek je na hře), jenže na úkor afr lagu a tripple bufferingu. Podrobnosti si můžeš najít na netu. Platí to i pro single karty (nejsou ale postižené tak často), poslední velký případ byl Far Cry 3. Je to nepříjemné a hra ti může běžet na 60FPS, ale vnímáš to třeba jako 25. Občas z toho i docela bolí hlava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2x 680 > 690 > Titan

 

Ale má to svou cenu, viz. výše. Každopádně kup si co chceš :) Jen to dneska nemá smysl, na trhu snad není hra, která by dala zabrat i té 680. Na jakém monitoru hraješ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovat si dvě 680 do SLI? Páni, to je ale hloupost, navíc jak sám píšeš na jeden monitor s rozlišením 1920x1080.

Nejenže většina her nedokáže ve SLI pracovat, ale stane se ti z PC ústřední topení.

Ze všeho nejvýkonnější bude asi mastnej účet za elektřinu :)

Spotřeba > nárůst výkonu

 

Jak jsem ti už psal.

Kup si Sapphire HD7970 VaporX GHz na hry a k ní přikup nějakou kartu na tu tvoji 3D grafiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tohle rozlišení ti stačí s velkou rezervou i 660ti/HD7950 :) Zbytek je jen poměřování penisů.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Áno, ale chcem aj nejakú rezervu do budúcna, aby mi to vydržalo na takých 5-6 rokov...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to blbost kupovat rezervu na 5 let. Kup si teď grafiku za cca 10 000Kč (i to je už hodně) a za nějaký 3-4 roky si kup novou zase za 10 000Kč a máš to. Je blbost investovat tolik do něčeho, co nevyužiješ.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.tomshardware.net/ Tady máš porovnání dvoujádrových bestií a tady máš srovnání více karet: http://extrahardware...cenu/strana/0/1 Pokud máš prachy, tak jdi do Titanu, ale dvoučipovku bych bral od AMD. ;)

Na jeden full Hd monitor stačí 7870ka a když by ti časem nestačila, tak koupíš druhou.

A jestli chceš pomocí GPU renderovat, tak bys měl napsat v čem, protože každej renderovací software podporuje něco jinýho a v něčem je lepší AMD a v něčem nVidia. ;)

Edited by Broskev

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 5 let ti nebude stačit nic. Podívej se na 5 let staré grafiky a to se navíc pohybujeme v době bez uvedení nových konzolí na trh. Přeber si to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 5 let ti nebude stačit nic. Podívej se na 5 let staré grafiky a to se navíc pohybujeme v době bez uvedení nových konzolí na trh. Přeber si to.

HD7970 VaporX GHz edice by stačila, neříkám na 5, ale na 2, 3 určitě (Stejně bude upgradovat, je to dlouhá doba a jen čas ukáže co ukáže).

Ona ta revoluce z konzolema nebude zas tak vroucí, nové možnosti to jistě přinese, ale né tak brutální jak se asi tobě zdá.

Už je o tom napsáno i několik článků. Neber to zle, nechci se o ničem hádat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napsáno může být článků kolik chce, psal 5 let tak jsem reagoval na 5 let. GTX 280 už prostě dneska nestačí na graficky náročné hry. Kupovat hi-end pro 1080p je taky kravina, ale po sté opakuju, moje prachy to nejsou. Já se na rozdíl od něj snažím chovat jako rozumný spotřebitel. Ne že bych na to neměl ...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×