Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Andorhal

Trinity core RBAC

Recommended Posts

Dobré ráno

 

Rád bych přispěl svojí troškou do mlýna Wws a vysvětlil jak funguje u Trinity RBAC

(Role Based Access)

 

Určitě jste se s tímto pojmem setkali, pokud kompilujete revize, nahráváte nově vytvořené DB, nebo jen proto,že potřebujete nastavit pravomoce lidem, kteří hrají u vás na serveru.

 

Oč se vlastně jedná

Vývojáři pro TrinityCore přišli s novým systémem jak udělovat pravomoce do hry a RBAC je právě systém, který to umožňuje. Proto mnozí, kteří si vytvořili server mohli mít například jako já s nově vytvořeným serverem problém.

 

Z následujících důvodů

  • Gms nemohli využívat své pravomoce
  • Hráči se nemohli připojit do battlegroundu
  • -------------||---------- do arén

​A mnoho dalšího...

 

Jak tento problém vyřešit

  1. Otevřeme si Navicat/SQLyog
  2. Vybereme databázi auth
  3. Vybereme rbac_groups - Zde nalezneme veškeré skupiny s pravomocemi (od 1 "player" po 4 "Administrátor") - lze libovolně upravovat a přidávat.
  4. Po upravení těchto buněk uložíme a přesuneme se do worldserver.conf
  5. Najdeme si do tohoto odstavce RBAC.DefaultGroups = "."
  6. Mezi uvozovky uvedeme čísla skupin, které jsme buď zanechali jako původní popř. upravili.
  7. Konečný výsledek v konfigu by měl vypadat takto RBAC.DefaultGroups = "1,2,3,4"
  8. 1- player, 2- moderator, 3- gamemaster , 4- administrator
  9. Stačí konfig uložit, nastavit svůj gm level přes Navicat/SQlyog -> Auth -> Account_acces (1 až 4) a uložit.
  10. Příkazy a upravování naleznete v Navicat/Sqlyog -> world -> commands
  11. To je vše co musíte udělat proto, aby vaše příkazy fungovali

​Snad to někomu pomůže s pozdravem Andorhal

post-25606-0-84255100-1365318737_thumb.jpg

Edited by Andorhal
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toto nevytvorilo TrinityCore :) ale dobrý prínos

Ano také jsem si toho všiml až když jsem se v tom rejpal víc.

 

Rád bych upozornil veškeré lidi na Wws, to co jsem sem sepsal je jen půl pravdy. RBAC je totiž tak složitý systém, že se ho snažím pomalu rozluštit. Momentálně jsem přišel na to, jak bud všichni mají práva, nebo nikdo nemá práva, a nebo někdo musí mít práva a pak se to musí přenastavit, aby hráči neměli práva. Prostě taková matematika o logický úloze :/

Edited by Wolf Officious
Prosím, nedělej doubleposty. A nejsme Wws, ale jen WS. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobně již s wowkem nepracuji ale proč mít takové složité přiřazování práv ke commandům? Nebylo to dřív jednoduší, nebo se jedná o nějakou speciální modifikaci? Osobně mi ten RBAC přijde vcelku zbytečný :)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobně již s wowkem nepracuji ale proč mít takové složité přiřazování práv ke commandům? Nebylo to dřív jednoduší, nebo se jedná o nějakou speciální modifikaci? Osobně mi ten RBAC přijde vcelku zbytečný :)

 

Skoro všetko čo robí TrinityCore v poslednej dobe je zbytočné

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten rbac je tak složitý, že není možný ho ani pochopit drbal sem se s tím celí den než sem přišel jak přidat Adminovy .npc add. Podle mě je tam account_access tabulka jen na .gm list který, ale musíte přiřadit takže k ničemu. Po minutovém brouzdání po internetu jsem našel úplně triviální návod jak rbac s TC vymazat úplně :-D

 

Jednoduché, funkční co dál říct.

 

 

 

 

Ale pokud to tam chcete stačí po postupovat podle tohohle návodu:

 

Otevřete si table:

'account_access' - Přidáte tam do řádků

 

id - znamená ID accountu které najdete v table 'account'

gmlevel - default je 1-Player / 2-Moderator / 3-GameMaster / 4-Administrator

RealmID - kdo neví tak je to ID realmu serveru.

 

To je první část.

 

Část druhá:

otevřete tabulku 'rbac_account_groups'

 

accountId - je to stejné jako ID v tabulce 'account'

groupId - je to stejné jako v tabulce 'account'

realmId - je to stejné jako v tabulce 'account' s jednou změnou, když tam napíšete -1 a máte více realmu funguje to na všechny :-)

 

Část třetí:

otevřete tabulku 'rbac_account_permissions'

 

accountId - je to stejné jako ID v tabulce 'account' nebo 'rbac_account_groups'

permissionId - zde nastavte práva jako u FTP 775 je plný přístup, pokud není pro admina doporučuji tam nastavit pouze 6

granted - je nejduležitější .když tam napíšte: 7player / 8 Moderator / 9 GameMaster / 10 Administrator

realmId - je to stejné jako v tabulce 'rbac_account_groups'

 

Část čtvrtá:

otevřete tabulku 'rbac_account_roles'

accountId - je to stejné jako ID v tabulce 'account' nebo 'rbac_account_groups' a 'rbac_account_permissions'

roleId - 1-Player / 2-Moderator / 3-GameMaster / 4-Administrator

grated - 7 player / 8 Moderator / 9 GameMaster / 10 Administrator

realmId - je to stejné jako v tabulce 'rbac_account_permissions'

 

 

Tohle je nejednoduší nastavení pokud se vám v tom rbacu nechce hrabat nebo ho mazat přes core.

Osobně sem pro vymazání rbacu je to zbytečné a podle mě využitelné pro větší server co má hodně adminů, testérů, moderátorů atd... na každého člověka jiné příkazy protože se tam dají nastavit fakt do detajlu. K každému acc se dá nastavit command úplně jinak, ale to tu nebudu už popisovat :rofl: :rofl: :lol2: :lol2:

Edited by DBobx

Share this post


Link to post
Share on other sites
  1. Konečný výsledek v konfigu by měl vypadat takto RBAC.DefaultGroups = "1,2,3,4"

Hlúposť, RBAC je delenie accontov do skupín tzv. Administrator, GameMaster, Player, Moderator

Commandy sú rozdelené a tato funkcia je vcelku dobrá, napr. môžeš si spraviť COMMAND ktorý bude rozdeľovať funkciu pre každú skupinu...

Ak tam dáš 1,2,3,4 tak to môžem nazvať EPIC HACK FIX problému, v Databaze tabuľka rbac_account_groups by mal každý GM master / ADMIN mať pridanú správnu hodnotu, doporučujem RBAC.DefaultGroups = "1" (v Configu) tzv. každý hráč po založení ACCOUNTU bude mať svoju skupinu (1).

Nedoporučujem použivať tuto variantu ktorú uviedol Andorhal.

 

@Frytiks: Toto nakodil -spp ktorý je aktualné DEVELOPER na TRINITYCORE takže je to od TrinityCore...

 

// Edit: @DBobx je to úplne jednoduché, na TrinityCore je napísane "A bit of brain" -> trocha rozumu, takže ak robí server parta blbcov čo nevie pomalí ako čo funguje tak napíše to čo ty, ja osobne RBAC využívam a nevidím vtom jedinú chybu

Edited by Saqirmdev
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím, třeba tohle někomu pomůže..

 

TC Role Based Access Adminer: http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=26274&view=findpost&p=231109

 

Jedná se o můj jednoduchý RBAC Adminer je to jen BETA verze, ale funguje vše co potřebuji postupem času ho jistě dodělám.

Edited by NO.small

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×