Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
sabath

PC Sestava

Recommended Posts

Dobrý večer,

chtěl bych poprosit dobré duše, které se zajímají o hardware, zda-li by byli ochotní a pomohli mi "sestavit" PC.

 

Na co má být určen?

Jsem vášnivý hráč a rád se učím novým věcem - programování, kompilace, etc.

 

Rozpočet je do 20 000 Kč, rád bych aby - pokud mi pomůžete - jste se drželi pod touto hranicí.

Sám jsem se pokoušel o jakýsi návrh sestavy a dopadl jsem bídně:

  • Procesor: Intel Core i7-3770K,
  • MB: GIGABYTE Z77-D3H
  • RAM: ADATA 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Gaming Series
  • GK: GIGABYTE N650OC-2GI (NVIDIA GeForce GTX650, 2GB DDR5)

 

Možná že jsem vám to moc neusnadnil, každopádně jsem Hardwarový analfabet, tak mě nelynčujte... Budu rád když mi někdo poradí :)

 

Předem velice děkuji za jakékoliv "návrhy".

S pozdravem Vít Prokop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i5-3470 + Xigmatek Gaia, HD7870 GHz OC, ASUS P8Z77-M, Kingston 2x4GB 1600MHz CL9, WD 1TB, Seasonic 520W, CM Force 500

Bez OS, bez sestavení

 

Zdarma jako dárek USB 3.0 panel Chieftec do 3.5" pozice v hodnotě 190 Kč!

Zdarma jako dárek kupón ke stažení dvou her: Tomb Raider v hodnotě 999 Kč + Bioshock Infinite v hodnotě 899 Kč!

 

Cena: 20 163,-

Odkaz: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0WXU011O1X011MW1011RAD01125F011TH60116NT011WQQ010TUO011LBN01

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.alfacomp....W011TTQ01125F01 20 191 kč bez os a zostavení.

 

S ohledem na tuto "taktovací" sestavu doporučuji http://www.alfacomp....14007N0CE0AMUF7 místo Xigmatek Gaia.

Co se zdroje týče, tak levný NAXN není dobrou volbou ke K procesoru. Takže opět připlatit si za Enermax Triathlor 550W nebo Seasonic G series 550W.

 

Skříň doporučuji tu CM Force 500, tady ta Zalman Z9 není nic moc.

Bratr ji chtěl, takže jsem mu je před týdnem kupoval do nové sestavy za 32 klacků. I přes tiché F12 PWN větráky je ten hluk příšerný (navíc zdroj dole, bléé).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide vyhodiť 2 000 za lepší zdroj čo si :D

Zjevně si nepochopil co je základem sestavy, kor taktovací sestavy.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji moc Essencia :) jen se chci zeptat, a neber to zle, proč jsi vybral zrovna Sapphire HD 7870 Ghz Edition OC 2GB DDR5 ? Proč i5ku? Jaký je rozdíl mezi i7 a i5? (Rád bych se o HW něco dozvěděl, přeci jen jak už jsem psal, ačkoliv studuji IT, tak se v HW nevyznám :)). Děkuji mnohokrát.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak to je jednoduchý,

 

tu Sapphire vybral (asi) kvůli tomu, že v daný cenový kategorii byla nejlepší...

...a proč i5 a ne i7? Pokuď nehodláš renderovat 1080p videa ale hrát hry, tak nemá smysl kupovat i7 (multi-threading využije jen pár her... opravdu pár). Cenový rozdíl mezi i5 a i7 je poměrně velký a tak se to nevyplatí :)

Edited by Komalarn
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znovu děkuji, a co se týče GK, myslel jsem spíš "PROČ AMD" a ne NVIDIA :) - já osobně jsem zastáncem NVIDIE takže se omlouvám, ale jsem otevřený ostatním názorům, takže do mě :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji moc Essencia :) jen se chci zeptat, a neber to zle, proč jsi vybral zrovna Sapphire HD 7870 Ghz Edition OC 2GB DDR5 ? Proč i5ku? Jaký je rozdíl mezi i7 a i5? (Rád bych se o HW něco dozvěděl, přeci jen jak už jsem psal, ačkoliv studuji IT, tak se v HW nevyznám :)). Děkuji mnohokrát.

Přesně jak říká Koma.

 

Na velkou většinu existujících her stačí dokonce i výkonné, vysoko taktované dvoujádro (i3). Kdyby bylo i3 v K verzi, byl by to skvělý herní procesor, jenže to by Intel neudělal ;)

i7 opravdu kupuj jen na náročné práce jako render videa, 3D animace, ajp.

 

Sapphire jsem vybral jednak z důvodu, že je to skvělá značka a jednak proto, že HD7870 v GHz OC verzi je na hry jako dělaná.

 

To co jsem ti vybral já se sice nedá taktovat, ale na hry je procesor dostatečný (i s ohledem na budoucnost) a grafická karta patří k těm lepším.

Do 20 tisíc nic lepšího nevyberu.

 

Pokud bys chtěl sestavu od Akirose, tak bych byl s taktováním opatrnější a nepřeháněl bych. A rozhodně bych vzal místo té Zalman Z9 tu CM Force 500.

 

Kdybys měl více otázek, stačí říct, ale nenutím tě mě poslouchat, zda dáš na moje rady je už na tobě.

 

Edit -> Co se AMD vs. nVidia týče. V tomto limitu je HD7870 GHz OC jasnou volbou. nVidia má dobré karty, to ano, ale já třeba posledních X desítek sestav navrhoval většinou s AMD GPU a nikdo si nikdy nepřišel stěžovat.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

no hosi, do sestavy ktera se nebude taktovat je podle me Z77 deska trochu overkill, myslim ze vetsinu tech "featurek" nevyuzije. vzit nejakou Gigabyte B75-D3V, mam ji a nemohu si stezovat..

HD 7870 je jasna volba.

procesor tak i5-3450

zdroj seasonic 80bronze plus a vys

urcite pak doporucuji SSD Samsung 840 120GB

skrinku nejakou CM Elite

pokud budes chtit chladic, tak podle mne je to useless, ja mam BOX na me i5-3570 a neslysim ho nikdy.(ne, nejsem hluchy)

Share this post


Link to post
Share on other sites

On asi taktovat nebude, když je počítačový anafabet. ;)

Tady máš sestavu: http://www.alfacomp....D011TH8011SGB01

Dva disky, SSD na často používané aplikace + Windows a normální disk na zbytek.

 

[ - ] Skříň se zdrojem dole - zdroj nahoře je lepší (toť můj názor, ale to nechám na kupujícím).

[ - ] Procesor ořezávátko s nefunkční / vyplou int.grafikou - neee!.

[ - ] Paměti s voltáží 1.65V!! JEDEC?

[ - ] OEM Fortron? Kvalita zdrojů Fortron je kus od kusu, osobně bych si ho nevzal.

[ - ] Gigabyte desky už dávno nepatří mezi dobrou volbu, levné kondíky, nekvalitní zvukovka, .. ASUS / MSI je lepší volbou.

[ + ] Chválím správně vybrané SSD.

 

no hosi, do sestavy ktera se nebude taktovat je podle me Z77 deska trochu overkill, myslim ze vetsinu tech "featurek" nevyuzije. vzit nejakou Gigabyte B75-D3V, mam ji a nemohu si stezovat..

HD 7870 je jasna volba.

procesor tak i5-3450

zdroj seasonic 80bronze plus a vys

urcite pak doporucuji SSD Samsung 840 120GB

skrinku nejakou CM Elite

pokud budes chtit chladic, tak podle mne je to useless, ja mam BOX na me i5-3570 a neslysim ho nikdy.(ne, nejsem hluchy)

 

Taktovat asi nebude, s tím jsem počítal i já, ale ber v potaz že ASUS P8Z77-M je velmi kvalitní deska s digitálním napájením, s ohledem na budoucí upgrade je to skvělá volba, navíc si myslím, že s tou B75, by musel první flashovat BIOS pro podporu Ivy Bridge (Má takovou možnost?)

.

Zdroj se mě asi netýká, chladič nechám na kupujícím, mě třeba box na i5 přijde hlučný (na i3 bych ho ale nechal).

Skříň Elite je fajn, ale ta nová a finančně dostupná Force 500 je velice kvalitní.

 

PS pro raxume: zkus si počíst jak jsou na tom Gigabyte desky v dnešní době, být tebou bych se zaměřil na ASUS / MSI. Ale tvůj názor ti brát nebudu, pouze GB nedoporučím (To že ti deska jede několik v pořádku, neznamená, že je opravdu Gigabyte bez problémů. Svou nekvalitu si většinou vykupuje cpaním peněz do marketingu).

 

PS pro všechny: opovažte se todle brát jako urážku cti, jinak Vás sežeru, pouze rád konzervuji na toto téma (čehož si tu asi každý všiml) ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

SSD ... SSD ... SSD ...

 

Teď vážně - do sestav dnes na systém patří SSD, na data HDD. Kdo to neuznává je zpátečník, přínos SSD je neskutečně znát. Osobně mě každý den v práci může roztrhat když čekám 4 minuty na boot systému z HDD.

 

Na taktování se vybodni a jestli je ti IT aspoň trochu drahé, jdi do i5 s Vt-d. Do budoucna nebudeš litovat. Je však potřeba vybrat i desku s podporou Vt-d. Jinak co se týče kvality desek - bullshit. Provozuju rok přetaktované i5 3570K na 4.5GHz na MSI Z77-G43 (analogová napájecí kaskáda a prostě to nejlevnější na Z77) a nikdy jsem nezaznamenal jediný problém. První měsíc byl trochu nevyladěný bios, ale to u všech, protože Ivy zrovna vyšly. Zbytek je bullshitting a marketing (zaměnitelné pojmy). A uvažovat nad budoucím upgrade u desky? A čeho? Haswell má patici 1150, ne 1155. Broadwell bude mít kdoví co.

 

Prostě jdi do i5 bez K (jestli neumíš taktovat, tak za K verzi vyhazuješ prachy a jsi idiot, protože má menší výkon, jak verze bez K), k tomu si vem desku s podporou Vt-d (podle chartu výrobce, netuším teď které to jsou) a úplně nejzákladnější RAM. Nezáleží na frekvenci ani časování, nemá to na nic žádný vliv. Opět jen marketing a bludy "IT odborníků". Grafiku si kup ze střední třídy, dneska rozjede vše na max a za 2 roky tě to stejně dožene k upgrade.

 

Ke zbytku jen pár slov, vyhni se Seasonicům Energy Knight a skříň je na tobě. D8 se to dát jak do skříně za 500, tak do skříně za 2000. Chladič na CPU bych při koupi neřešil, zvlášť u neK verze. Jestli tě bude srát hluk, dokoupíš potom.

 

Gigabyte/ASUS/MSI - no comment, všichni používají čínské kondíky. Už ani ty serverové desky nevydrží, teď nám jedna odešla v DELL PowerEdge M620 (2x 8C, 32GB RAM). Nenaděláš nic.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

... SSD, na data HDD. Kdo to neuznává je zpátečník, přínos SSD je neskutečně znát. Osobně mě každý den v práci může roztrhat když čekám 4 minuty na boot systému z HDD.

 

Souhlasím, zpátečník, ale je třeba si dávat pozor na kvalitu daného SSD. Né všechny jsou dobrá koupě a mnoho SSD z ničeho nic odejde a pak se uživatel může jen divit.

Osobně doporučuji Crucial M4++ a Samsung 840, u těchto SSD je kvalita znát.

U limitu 20 tisíc ale není jednoduché nacpat kvalitní SSD, pak by se šetřilo tam, kde by se šetřit nemělo (hlavně zdroj).

 

... úplně nejzákladnější RAM. Nezáleží na frekvenci ani časování, nemá to na nic žádný vliv. Opět jen marketing a bludy "IT odborníků".

 

Svatá pravda, rozdíl výkonu paměti RAM podle frekvence je minimální. Ovšem za takový DDR3 standard beru 1333MHz/1600MHz.

Pozor, opačně je to u AMD APU, tam prozatím na frekvenci záleží (vyšší == lepší), (v případě, že hodláte využívat int.grafický čip, a že zřejmě budete, protože AMD se hodlá vydat do směru APU, AM3+ socket "asi" končí).

 

D8 se to dát jak do skříně za 500, tak do skříně za 2000.

 

Tady bych ale doplnil, že pokud chcete mít optimálně řešené proudění vzduchu a dosáhnout tak klidných teplot, trochu koukat na kvalitu se vyplatí.

 

Gigabyte/ASUS/MSI - no comment, všichni používají čínské kondíky.

 

Možná že používají, ale činské kondíky != jeden druh != stejná kvalita. Výrobcům přecejen jde o zisky a použítí nekvalitních komponent, které dávají alespoň nějakou procentuální šanci na odchod do křemíkového nebe (nejlépe po záruce) je běžné. Ovšem u Gigabyte je to přecejen zřetelnější. Ovšem podotýkám, že u každého výrobce se najdou osvědčené a kvalitní výrobky, stačí jen sledovat testy a recenze (ale ani tím se nelze 100% zaručit).

 

 

A opět jen na závěr, nemám ve svém zájmu se jakkoliv rozhádat, tudíž to nepíšu proto, abych někoho urazil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recenze bohužel neodhalí jak bude deska vypadat za 2 roky. Já to upřímně beru tak, že po konci záruky to neřeším. Když se pokazí, prostě prodám cpu (drží si hodnotu) a upgraduju komplet.

 

U SSD souhlasím se Samsungem 840, aktuálně se asi nic lepšího za normální cenu koupit nedá. S bednou se to má asi tak, že nemění výkon. To je pro spoustu lidí asi hlavní. Že jsou prasata a provozujou hi-end v bedně kterou bych nedal ani do kanclu, je věc druhá.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[ - ] Skříň se zdrojem dole - zdroj nahoře je lepší (toť můj názor, ale to nechám na kupujícím).

[ - ] Procesor ořezávátko s nefunkční / vyplou int.grafikou - neee!.

[ - ] Paměti s voltáží 1.65V!! JEDEC?

[ - ] OEM Fortron? Kvalita zdrojů Fortron je kus od kusu, osobně bych si ho nevzal.

[ - ] Gigabyte desky už dávno nepatří mezi dobrou volbu, levné kondíky, nekvalitní zvukovka, .. ASUS / MSI je lepší volbou.

[ + ] Chválím správně vybrané SSD.

Procesor ořezávátko ? O.o Co to ? :D o 400Mhz nižší takt a procesor už je ořezávátko? K čemu potřebuješ intel HD graphics?

Na voltáž pamětí ti každej se*e, protože to žere maximálně o watt víc a on taktovat nebude.

Fortron nedělá špatný zdroje. ;)

A desku může vybrat jakoukoliv, když taktovat nebude. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procesor ořezávátko ? O.o Co to ? :D o 400Mhz nižší takt a procesor už je ořezávátko? K čemu potřebuješ intel HD graphics?

Na voltáž pamětí ti každej se*e, protože to žere maximálně o watt víc a on taktovat nebude.

Fortron nedělá špatný zdroje. ;)

A desku může vybrat jakoukoliv, když taktovat nebude. ;)

Jak to mozes vediet ? Ci nebude taktovat, ved o par rokov ked ten PC nebude vo forme moze to skusit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necro, taky by mě zajímalo, jaký je důvod hatovat procesory s vypnutou Intel HD Graphics. Pokud ji nevyužiješ (což ve většině případů ne), tak proč nějakou tu stovku neušetřit.

Edited by Komalarn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ještě jednou - pokud si někdo pořídí K procesor jen s vidinou, že možná bude někdy taktovat, je hlupák. "K" procesory mají nižší výkon, než procesory bez "K" a přitom jsou dražší. Navíc taktováním moc výkonu nepřidáš, okolo 10-20% - to ten CPU v budoucnu nespasí. Taktování je v současné době pouze pro lidi které to vyloženě baví a jsou ochotni za za to 1. připlatit, 2. obětovat funkce jako je pokročilá virtualizace.

Edited by kupkoid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procesor ořezávátko ? O.o Co to ? :D o 400Mhz nižší takt a procesor už je ořezávátko? K čemu potřebuješ intel HD graphics?

Na voltáž pamětí ti každej se*e, protože to žere maximálně o watt víc a on taktovat nebude.

Fortron nedělá špatný zdroje. ;)

A desku může vybrat jakoukoliv, když taktovat nebude. ;)

 

• Ano je to ořezávátko. Je to jak kdyby sis koupil Jablko s červem uvnitř (int.g.čip je totiž buď vypnutý, nebo nefunkční, ale pořád tam je). Navíc je to nízkotaktový procesor a když už nechci utrácet za K procesor, nacpu radši do každého znatelného MHz nějakou kačku, protože to znát opravdu je. - Pokud si ale někdo chce koupit P procesor, budiž. Já ho ale nikdy nedoporučím.

• Na voltáž "mi každej sere"? Vážně? JEDEC ti očividně nic neříká. To že k SB/IB procesorům musíš mít paměti s voltáží =. To že s vyšším napětím riskuješ poškození ti zřejmě nevadí. Chápu, kupující bude pak jistě nadšen.

• Fortron nedělá špatné zdroje. - Poopravím to na "Fortron nedělal špatné zdroje" (06). Teď už to je jen rychlokvaška (13), kde se sem tam najde pár kvalitních kusů, přitom zdroj je základ sestavy (kór herní).

• A desku může vybrat jakoukoliv, když taktovat nebude. - Rada nad zlato, až se pokusí nacpat IB do desky podporující IB až v určité verzi BIOSu (nikoliv základní), bude ti mnohokrát děkovat.

 

PS: Odpověď si zřejmě chtěl, tady ji máš se vší slušností ^_^

 

Necro, taky by mě zajímalo, jaký je důvod hatovat procesory s vypnutou Intel HD Graphics. Pokud ji nevyužiješ (což ve většině případů ne), tak proč nějakou tu stovku neušetřit.

 

Názor jsem zodpověděl, viz. quote nad tvým.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono upřímně, s těmi pamětmi - [email protected] je XMP profil, po instalaci do PC pravděpodobně poběží [email protected]. měla by bez nejmenších problémů zvládnout i [email protected]. Jen, že prostě nehrozí nebezpečí, pokud tam těch 1.65V manuálně nenastavíš. Samozřejmě proč je kupovat, když existují levnější [email protected].

 

EDIT: http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18444463

Edited by kupkoid
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×