Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
SneakerXZ

Hearthstone

Recommended Posts

Nějak mi uniklo, že Blizzard představil novou hru Hearthstone, jedná se o karetní hru ze světa Warcraftu.

 

Tady video o čem, že to vlastně je.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vF_PdZybRJE

 

Plus ještě trailer.

 

http://www.youtube.com/watch?v=QdXl3QtutQI

 

 

Co si o tom myslíte? Zaujalo?

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mně osobně to zaujalo. Uvidím jak to bude vypadat v betě, zatím se mi to velmi líbí hlavně po grafické stránce :). Když už to má být F2P tak doufám že tam nebudou žádné mikrotransakce jako o ostatních her v oblasti Free To Play.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dle mého názoru.. takovej offside project.

 

Kdo by to řekl, když to říkají samy vývojáři Blizzardu v tom videu, které jsem zde umístil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak hlavní bude Titan :D

 

No osobně mi udělá radost hra, která nepotřebuje tolik času jako je Hearthstone než Titan, který bude vyžadovat, abych u něj proseděl další mládí.

 

Tady je ještě video s ukázkou hrání.

 

http://www.youtube.com/watch?v=TQvtgCfvnN4

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdyby někoho zajímaly pravidla, tak jsou k nalezení tady http://us.battle.net/hearthstone/en/forum/topic/8414831807 a někdo už vyrobil aplikaci na testování balíčku ač nefunguje moc dobře, tak to jde trochu zkusit, ale určitě nelze na základě toho soudit celou hru https://code.google.com/p/hs-deck-tester/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moc se mi to líbí. Docela se na to těším, zachytil sem to už před delší dobou a občas se mrknu či nejsou nějaké novinky. Jen škoda, že na to zas budeme čekat hrozně dlouho, jako na každou hru od blizzardu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moc se mi to líbí. Docela se na to těším, zachytil sem to už před delší dobou a občas se mrknu či nejsou nějaké novinky. Jen škoda, že na to zas budeme čekat hrozně dlouho, jako na každou hru od blizzardu. :D

 

Já sleduji reddit a Blizzard fóra a zatím se objevila zpráva, že beta začne toto léto v Severní Americe a později bude beta i ve zbylých regionech, kde lze hrát Blizzard hry.

 

Jinak se na to taky moc těším. Zatím jsem si to zkoušel hrát sám proti sobě v tom Hearthstone Deck Testeru a pochopil jsem už ty pravidla. Je to tedy dost jednodušší než MTG, ale nic nebrání tomu, aby to bylo komplexnější v budoucnu stejně MTG, které taky začínaly s pár věcmi.

 

Jen mě dost zklamalo, že neplánuji obchodování mezi hráči, což bych u CCG očekával. Snad toto ještě přehodnotí, protože až bude hra mít tisíce karet, tak obchodování je potřeba. Zatím při spuštění plánují 300 karet. Jinak potěšila mě i cena boosteru, který bude mít 5 karet a měl by v US stát 1$, což celkem jde.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest naixx

Moc se mi to líbí. Docela se na to těším, zachytil sem to už před delší dobou a občas se mrknu či nejsou nějaké novinky. Jen škoda, že na to zas budeme čekat hrozně dlouho, jako na každou hru od blizzardu. :D

 

Co si pamatuju že řikali na konferenci na který hru představili, tak slíbili že tohle vydají brzo s dodatkem "not blizzard soon, but realy soon" :D Jinak mám o Hearthstone web, je to v zásadě jen MFAčko ale na těch informacích co tam jsou sem si dal záležet, možná někomu bez velkých znalostí angličtiny k něčemu bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest naixx

Omylem jsem koupil nejdřív doménu heroesofwarcraft.cz a pak až hearthstone.cz, tak jsem z heroesofwarcraft udělal microsite, čistě jako SEO podpůrnej web pro budoucí hearthstone.cz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak doufám, že tu stránku spustíš, co nejdříve, když si jí nechtěl prodat, ať mám prostor diskutovat s ostatními, které hra zaujala. Aspoň to nebudu muset budovat sám a budu si užívat jen plody. :-)

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdo by to řekl, když to říkají samy vývojáři Blizzardu v tom videu, které jsem zde umístil?

 

Nepouštěl jsem si video, ale ptal si se a já odpověděl. Nezáleží na tom, že to zmiňovali ve videu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Líbí se mi to. Jsou tři různé frakce (zdroje energie) - Energy, Order, Growth. Resource získáváš tím, že obětuješ kartu, můžeš taky obětovat kartu a líznout si dvě. Jsou tam kouzla, potvory, struktury (kanony, zdi, bomby apod.), enchanty. Všechny potvory a struktury jsou na hrací ploše, která je tvořena z hexagonů. Musíš tedy takticky uvažovat kam potvoru umístíš. Rovněž utočí v pořadí jak jsou umístěny, tak je to trochu jako šachy, tím pokládáním na plochu a taktiky. Plus každá potvora má cooldown, který se každý kolo sníží o jedna a pokud je nula, tak útočí nebo může provést jinou abilitu. Rovněž jednotky se po hrací ploše mohou pohybovat, ale vždy o jedna. Každý hráč má 5 totemů, kde každý totem má 10 životů a cílem je zničit 3 totemy, aby člověk vyhrál.

 

Spousta lidí si stěžuje, že je to celkem těžké, což nesouhlasím. Možná je to tím, že karetní hry znám a vím jak hrát. Plus další problém, že balíčky se kupují za zlato, které člověk získává hraním a dle spousty lidí je to pomalé, což opět nesouhlasím. Včera jsem zahrál pár trials (takové modifikované scénáře proti počítači), za které je spousta zlata. Plus každé vítězství je okolo 350 zlata a balíček stojí 100 zlata. Za prohru je okolo 75 zlata. Dá se říct, že tedy průměrně člověk má za hru 250 zlata a koupí si balíček každou 4 až 5 hru, což je dobré. Například u Duels of Champion (CCG od Ubisoftu ze světa Might & Magic, které je F2P) je to okolo 25 her na balíček. Plus dnešní patch dal každému 2000 zlata a pochopitelně i hráčům, kteří se přidají později.

 

Balíček má 10 náhodných karet a jedna je rare a tuším dvě uncommony? Ve hře je deck builder, dá se obchodovat s ostatními. Je super, že člověk může hrát s kamarády a má za to zlato taky, ale pouze 5x za den, aby se to nezneužívalo. Samozřejmě, že pokud tvůj kamarád dá hned na začátku surrender, tak nedostanete nic. Musí se chvilku hrát. Hra odměňuje zlato za zničené totemy a počet kol atd.

 

Je to tedy celkem komplexní a je to stále beta. Je tam celkem dost málo karet, ale myslím si, že než člověk získá všechny, tak to potrvá nemalou chvilku a do té doby přidají další. Například mi ještě vadí absence friend listu, combat logu a pár dalších věcí, ale to jsou věci, které vyřeší.

 

Osobně bych tedy hru doporučil, baví-li tě karetní hry a nevadí ti, že je to částečně i desková hra, a že to není ještě 100% dokončené, ale tak z 75%. Koukni na https://scrolls.com/game

Share this post


Link to post
Share on other sites

To já tu hru už sleduju delší dobu, jsem podobně jako ty fanda do karetních her. Magiců mám odehráno a jéje (doteď mám doma z nostalgie jeden balíček, ač se na něj už pět let práší) a teď mě strašně chytla Coraabie, už pro ní i programuju různé podpůrné prográmky a webovky. Mě spíš zajímal názor někoho, kdo to už hraje. Tak asi si to taky koupím, přecejen je to víceméně "pár korun" a nějakou tu minutku tomu věnuju.

 

Jen prosímtě ještě dotaz, jak dlouho trvá cca jedna hra a jak moc je to náročné na PC? (možná blbá otázka, ale některé byť jednoduché hry mají šílené nároky)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta Coraabia mě moc neoslovila. Hlavně je tam strašně málo prostoru pro taktiku mi přišlo. 1 karta vs 1 karta a tipuješ hodnotu, kterou bude bojovat. To mi přijde, že je dost náhodné.

 

Jedna hra trvá zhruba okolo 40 minut. Může i méně nebo i déle. Záleží jak se rychle hraje. Většinou ve 3/4 je jasný, kdo vyhraje, ale jsou karty, které to samozřejmě mohou zvrátit. O nárocích nevím, hraji na Macu a nemám problém, ale můj počítač je trochu jinde http://cl.ly/image/2j01111T0d0T ale dle tohoto by to mělo být v pohodě http://digitalbattle.com/scrolls-system-requirements/ Používá to Unity, tak to nemůže být extrémně náročné.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×