Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Tomáš Kolinger

Banování na tomto fóru

Recommended Posts

Jelikož jsem častým uživatelem banů, tak jsem si všiml pár otravných nedostatků:

 

1. pokud má člověk ban, tak neví za co a na jak dlouho

2. ban vypršel a stále mám ban na určité části fóra (hulákadlo)

3. pokud dostanu ban, tak mám zabanované všechno, včetně odhlášení, takže si musím manuálně mazat cookies

 

Nešlo by to trochu poupravit?

Edited by Tomáš Kolinger
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ban na forum a ban na hulákadlo jsou dvě odlišné věci, nejsou nijak propojené, akorát na hulákadlo se nedostaneš když jsi zabanován.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic konkrétně proti tobě, ale dělat pohodlí pro zabanové uživatele, to mi přijde jako plýtvání energie.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nejde o pohodlí ale o to že mít info za co je ban je podle mě a většiny lidí zde slušnost.

 

Vem si wow servery - banlist nebo baninfo v manageru

Vem si seznam.cz - info za co je blokace na lide.cz

Facebook- upozornění na zablokovaní učtu emailem

Youtube - Viz Facebook

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušnost je v první řadě snaha o to nebýt zabanován. Takže v tom má Sneak asi pravdu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednu stranu, e-mail ve kterém by bylo alespoň trvání banu, by nebyl špatný nápad.

Na druhou stranu, v této době už to tu nemá smysl zařizovat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banující moderátor má možnost poslat upozornění na PM nebo na e-mail. Vzhledem k tomu, že dotyčný ignoroval veškerou komunikaci (díky čemuž posléze dostal ban), zjevně mu jsou veškeré informace na obtíž. Byl informován ostatními "vedle".

 

36235667.jpg

...a není v tom nic osobního. :):beach:

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hlavně pokud už bych chtěl investovat nějakou energii, tak jí budu investovat někde jinde, kde bude výsledek užitečnější.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nejde o pohodlí ale o to že mít info za co je ban je podle mě a většiny lidí zde slušnost.

Takže ty jsi tiskový mluvčí většiny uživatelů WS? Tak to jsem asi prošvihnul tvoje zvolení do funkce. Raději se starej o to, abys neporušoval pravidla (opakovaně, i přes napomenutí).

A neříkal jsi náhodou že odejdeš?

Moriet (20 duben 2013 - 03:52 ): dneškem končím na wss

Moriet (20 duben 2013 - 03:52 ): zbohem

 

To já jen tak, pro pořádek...

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadím ti tu ?

 

no jen to řekni

 

Nikomu nevadíš, ale spíš jde o to jako chlap dostát svého slova. Když něco říkám, tak to i dělám, aby tvé slovo mělo nějakou váhu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím, nemám z Vás dobrý pocit. Chápu, sem tam si taky rýpnu do "nováčka" nebo "blbce", ale pak takové narážky ze strany vedení na komunitu nevypadají moc hezky.

To s Kolingerem není vtipné, je to trouba, arogantní, neumí přijmout i jiné názory, než jsou mu vlastní, ale takové "obrázkové narážky" už nejsou vtipné, nýbrž trapné. Leč, nebudu se Vám míchat do osobních názorů a nechám Vás být sami sebou.

 

Pointou tohoto threadu měla být úprava ban systému, aby ohlásil uživateli trvání, popřípadě i důvod. Nikoliv vtipkování a narážky na ostatní, se kterýma nevedete dobré vztahy.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

....

Pointou tohoto threadu měla být úprava ban systému, aby ohlásil uživateli trvání, popřípadě i důvod. Nikoliv vtipkování a narážky na ostatní, se kterýma nevedete dobré vztahy.

Vždyť říkám. E-mail může odeslat každý, kdo ban uděluje. Je to pak otázka vědomí a svědomí každého z nás. Nic upravovat netřeba, obzvláště pak co se týče chronických gaunerů. Nezlob se na mě, ale tvůj názor je zcela vadný.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vždyť říkám. E-mail může odeslat každý, kdo ban uděluje. Je to pak otázka vědomí a svědomí každého z nás. Nic upravovat netřeba, obzvláště pak co se týče chronických gaunerů. Nezlob se na mě, ale tvůj názor je zcela vadný.

Chronické gaunery si bannuj, hatuj je, ale tady jde i nováčky, popř. lidi, se kterýma jen prostě nevycházíš (viz. Kolinger).

No nebudu se o tom bavit, konej jak myslíš, já jsem jen vyjádřil svůj nesouhlasný názor.

 

Co se e-mailu týče. Napsat takovou věc je otázka 10 minut (pokud dotyčný ví kde hledat). Já to nepotřebuji, ale neříkám, že by se to nehodilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BANu by se měl vždy uvést důvod. Není možné účinně trestat bez uvedení důvodu. Pokud se důvod a doba trvání u BANu neuvádějí, ukazuje to na laxnost a aroganci osob, které jej udělují. Na formě nezáleží (mail, pm, etc...).

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupkoid ma absolutni pravdu, znam jake to je kdyz dostanou hlupaci pravomoce na oblibenem hernim portalu a proud banovani natoz jejich duvody ma majitel portalu na salamu. Kdyz uz si tam nekdo dal praci dat duvod banu, byl tam vBulletin default napr. spam. Co je tohle za jednani? IPB ma na podobne veci urcite plugin. Pritazene za vlasy to je jako poslat do vezeni cloveka a rict mu, ze za 10 let ho pusti, proc mu ale nereknete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOD: neušlo mi jak jsi(možná omylem, možná chtěně), tak lehce označil vedení fóra za hlupáky :).

 

Ono Ntdrt je ignorant první třídy. Tím chci říct, že ač neschvaluji to, že nebyl důvod uveden, plně chápu moderátory a vedení fóra. Prostě s člověkem, jako je tady pan Kolinger je to těžké. Ano, vědomosti má, dokáže pomoct, ale chová se arogantně a to ne jen k členům fóra jako takovým, ale i k vedení a dělá že je něco víc. Občas bych řekl, že se vyjadřuje stylem "já jsem bůh a vy jste nuly, tak mi laskavě polibte mnou nastavenou hnědku a jděte pryč". Je to těžké. Každopádně, důvod by měl vždy být uveden bez ohledu na to, o koho se jedná, jestli je to Ntdrt nebo nějaký jouda. Je to neseriózní a i když je to člověk typu Ntdrt, měli by jste se chovat jakožto VZORY neboť na fóru plníte také funkci jakéhosi vychovatele :D. Přeci jen, spoustě z členů fóra je méně než 15 let.

 

Můj názor. Očekávám kameny... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten post se vztahuje na tohle forum az od toho: IPB ma..

To pred tim jsou jen moje zkusenosti odjinud, system banovani ale muzou ovlivnit vsude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BANu by se měl vždy uvést důvod. Není možné účinně trestat bez uvedení důvodu. Pokud se důvod a doba trvání u BANu neuvádějí, ukazuje to na laxnost a aroganci osob, které jej udělují. Na formě nezáleží (mail, pm, etc...).

Není v mých silách ani povinostech hledat způsoby, jak dotyčnou osobu kontaktovat. Když blokuje PM, má smůlu. On to zablokoval z trucu, já ho pak nevaroval. Jsme si kvit a myslím že toto téma je naprosto zbytečné.

 

Soudní obsílky si taky každý musí přebrat. Když je nepřebírá, je to jedno, bere se jako doručená. I zákon v tomto hovoří jasně a není to o žádné aroganci.

 

Chronické gaunery si bannuj, hatuj je, ale tady jde i nováčky, popř. lidi, se kterýma jen prostě nevycházíš (viz. Kolinger).

No nebudu se o tom bavit, konej jak myslíš, já jsem jen vyjádřil svůj nesouhlasný názor.

Nedávno jsem radil nováčkovi opravdu dost dlouho a neposílal jsem ho někam, jak si ty mylně myslíš. A když jsem se jednou zmýlil, omluvil jsem se. Nauč se vidět taky ty dobrý věci a nevytahuj minulost. Bude se nám tady lépe dýchat. :)

 

DOD: neušlo mi jak jsi(možná omylem, možná chtěně), tak lehce označil vedení fóra za hlupáky :).

 

Ono Ntdrt je ignorant první třídy. Tím chci říct, že ač neschvaluji to, že nebyl důvod uveden, plně chápu moderátory a vedení fóra. Prostě s člověkem, jako je tady pan Kolinger je to těžké. Ano, vědomosti má, dokáže pomoct, ale chová se arogantně a to ne jen k členům fóra jako takovým, ale i k vedení a dělá že je něco víc. Občas bych řekl, že se vyjadřuje stylem "já jsem bůh a vy jste nuly, tak mi laskavě polibte mnou nastavenou hnědku a jděte pryč". Je to těžké. Každopádně, důvod by měl vždy být uveden bez ohledu na to, o koho se jedná, jestli je to Ntdrt nebo nějaký jouda. Je to neseriózní a i když je to člověk typu Ntdrt, měli by jste se chovat jakožto VZORY neboť na fóru plníte také funkci jakéhosi vychovatele :D. Přeci jen, spoustě z členů fóra je méně než 15 let.

 

Můj názor. Očekávám kameny... :)

On ten důvod byl uveden v jeho warn logu. Zajímavý je, že o tom důvodu hodně lidí věděla a věděla i o těch 30ti dnech. Vím že i Tomáš o tom věděl (jak jsem psal, byl informován na wladassovo foru - tedy "vedle"). Teď tu jen chce dělat scény. Takže jsme všude a nikde. Tahle diskuze nikam nevedla už od prvního postu.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vždycky když jsem tu banoval, tak jsem posílal upozornění se stručně podaným upozorněním na email. A to snad dělají i ostatní moderátoři (pokud ne, tak jsou prostě líní a apelovat se musí jinde, ta možnost tu ale je).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vždycky když jsem tu banoval, tak jsem posílal upozornění se stručně podaným upozorněním na email. A to snad dělají i ostatní moderátoři (pokud ne, tak jsou prostě líní a apelovat se musí jinde, ta možnost tu ale je).

Přesně tak, vždyť jsem říkal že lze odeslat upozornění. Jelikož očividně dotyčný netoužil po komunikaci se mnou, upozornění nedostal. Já se nikoho nehodlám doprošovat aby si přečetl co, do kdy, proč a nebo za co. Pokud jsem dotyčného urazil (a já vím že ano), řešením není ignorování ale postoupení věci k vyšší instanci.

 

Tohle forum je jako vosí hnízdo. Někam píchneš větvičkou a je malér.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tady se všechno tak krásně zazdí :).Teď aspoň plně chápu důvod vzniknutí nejmenovaného forku tohoto fóra...

 

Jiné IPB fóra to mají, takže se určitě nejedná o překopání ale o pár kliknutí... A pokud dám někomu trest, tak je povinností říct za co a jakej trest. To je jako odsoudit člověka a nesdělit mu rozsudek. Mě Jamira ani Wolf nic nenapsali. Ani na e-mail, ani do PM, nikam. Prostě se zobrazila nesmyslná hláška "nemáte přístup do této částí fóra" (všude). Nechat to na moderátorech očividně moc nefunguje. Pokud bych neznal pravej důvod, tak bych ani nevěděl, že mám ban ale že se stala nějaká chyba v oprávnění.

 

@Wolf Officious

Nemusíš furt plakat, že máš ignore. Psal si mě totální kravny, který nedávali smysl a já neměl náladu to číst. To, že se ignorují i zprávy od moderátorů je chyba fóra, nikoliv moje (ignore jsem ti dal ještě před získaním postu?). Nebudu tu řešit můj ban od tebe. Neměl si k tomu důvod, seš zakomplexovanej člověk a tím se zase dostáváme k jedinému řešení: ignorace :).

 

--

 

EDIT: Je ale krásné, že se moje jméno zobrazuje častěji, než ono téma příspěvku :o. Cokoliv co napíšu je automaticky ignorováno a rozjíždí se tu další hate o mojí vymyšlené osobnosti... Je fajn, že se zapojili i adminstrátoři a moderátoři. Ale radši bych si přečetl "ANO, opravíme to <lock>" nebo "NE, kašleme na to <lock>". Tohle nikam nevede.

Edited by Tomáš Kolinger
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bych to ukončil a téma zamkl, s tím že existují prostředky, které dávají moderátorům možnost dotyčného kontaktovat. Děje-li se ban skrze varování, je tam prostor pro poslání PM i pro prostor napsat důvod. Plus každý uživatel má v profilu mail, který lze rovněž použít.

 

Je už tedy pouze na konkrétním moderátorovi, jak se zachová. Já jim za to neplatím a nemohu po nich vyžadovat, aby se nějak chovali. Samozřejmě, že je o to mohu požádat, což jsem v případě Wolfa udělal.

 

Bohužel nemám zástup moderátorů, který budou jednat zcela profesionálně a musím si vystačit s těmi, co to dělají dobrovolně a někdy tedy nemusí jednat zcela korektně, ale já jsem s jejich přístupem až na malé výhrady spokojen. Bohužel v mých silách ani mé motivaci není, abych se o fórum nějak více staral více. Fórum jsem založil před 8 lety, kdy jsem byl náctiletý a měl jiné koníčky, více času. Teď už jsem někde jinde a nechce se mi prostě dělat nějaké drastické změny vyžadující spoustu času a důvod proč fórum stále existuje je stále existující komunita ač stále menší a menší. V případě, že se tato komunita rozhodne navštěvovat jiné fórum nebo ukončit zcela svoje aktivity v této oblasti, tak prostě fórum ukončím. Nemám plány přeorientovávat ho na něco jiného, protože to něco jiného by muselo bavit i mě a věci, které mě baví teď jsou věci, které stávající komunitu neosloví a znamenalo by to budovat zcela novou komunitu, což by bylo lepší udělat na zelené louce.

 

Tolik asi k tomu, co chtěl Tomáš Kolinger slyšet. V případě, že chcete na diskuzi nějak navázat, využijte soukromé zprávy a daným jedincům, ať už mně nebo ostatním, napište.

 

Díky.

 

Zamykám...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×