Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Justin

Creature Guid Overflow

Recommended Posts

Zdravím !

 

Nedávno som sa stretol s problémom, kedy server vyhadzoval creature guid overflow a podarilo sa to vyriešiť takým spôsobom, že sa urobil PHP skript, ktorý to celé krásne zoradil, bez stráty dát. Tak som sa rozhodol, že sa s ním s Vami podelím.

 

Skript automaticky zistí či sa v nejakej pridruženej tabuľke nenachádza guid NPCčka a ak nachádza, tak ho automaticky zmení.

 

Všetky pokyny sú v priloženom súbore. Enjoy :-)

 

sort_creature.php

Edited by Justin
 • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chybí mi tam ještě nekdě poznámka o AUTO_INCREMENT :) bylo by dobrý to tam dopsat, buď ať si to stáhnou ručně a nebo to dát proste jen na konec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powerko: Auto increment sa nastaví automaticky, vzhľadom k tomu, že sa vytvára nová tabuľka. Takže preto som to tam nedával. :-)

 

A vlastne všetko toto je kvôli tomu, že jadro neťahá z auto-incrementu, ale vyberie najväčší guid a pripočíta 1.

Edited by Justin

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vlastne všetko toto je kvôli tomu, že jadro neťahá z auto-incrementu, ale vyberie najväčší guid a pripočíta 1.

Blbost, core bere guid podle auto-inc, muzes mit stazeny guid klidne do 200tis ale kdyz je v auto-inc treba 500tis tak dalsi bude 500 001

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale jo bere, parkrat jsem zapomnel udelat auto-inc a hodilo mi to velky cislo a to z jednoduchyho duvodu. Tabulka guid je nastavena na automaticky cislo ktery se neustale zvetsuje a nemuze klesat (pokud ho nezmenis pres auto-inc) takze core si veme dalsi volny cislo ktere povoli db

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, mě u toho tvýho scriptu chybí zpětná vazba při jeho vykonávání. Znervózňuje mě nevidět průbeh činosti programu.

 

A proč nepoužiješ funkci set_time_limit()? A safe_mode bych se nebál.

if(isset(ini_get('safe_mode')) && ini_get('safe_mode') && ini_get('max_execution_time') < 3600)
{
 echo "SAFE_MODE - V php.ini configurácii zmeňte max_execution_time hodnotu na vyšší než 3600. Po skončení scriptu nastavte zpět původní hodnotu.";
}
else
{
 set_time_limit(3600);
}

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×