Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Zeiseth

Dotaz: Výkon her

Recommended Posts

Zdravím uživatele wowresource.

 

Zajímalo by mě v čem je problém pokud se hra seká jenom v určitých momentech.

 

Příklad: Někdy se podívám na jedno místo a jede mi to bez jediného lagu, ale když se potom otočím na druhou stranu třeba tak mi to začne lagovat ve velkém. (Oboji má zhruba stejnou vzdálenost a kolikrát se mi zdá že na té straně bez sekání je aji lepší grafika) ----- Omlouvám se že je to podané tak všelijak :D ale nevěděl sem jak to jinak popsat.

 

Timhle se dostávám k otázce čím to je. Grafická karta, procesor popřípadě ramka.

Typuji že grafickou kartou ale raději by sem se chtěl ujistit.

 

Předem děkuji za odpovědi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaká hra, jaký procesor, jaká grafická karta, jaký zdroj, jaké paměti, jaké jsou teploty v zátěži, jaké je zatížení procesoru když se otočíš na stranu, kde ti to "laguje".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedná se o hru assasins creed 3. Ram: 1,5gb (budu zvětšovat na 3), Procesor: 2x Intel Pentium Dual T2330 @ 1.60GHz, Graficka karta: Ati mobility radeon HD 2600. Ano vím že hra má větší nároky než všechno stoho co sem vypsal. Ale jedná se mi o to že když sem procházel první mise. Tak to jelo plynule bez lagů. Potom sem vlezl do města a tam se to stalo nehratelné, když sem potom vylezl z města tak se to zase přestalo sekat a když sem se jenom pohledem otočil na to město tak zase začlo. Teploty apod. nemůže ted popsat hru sem odinstaloval kvuli nedostatku místa. Jen mě zajímalo čím by to mohlo být pro příští vyvarování. Snad sem to více přiblížil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pfu, nejenže jak sám uznáváš na tu hru nemáš ani zdaleka výkon, ale ty se tomu ještě divíš.

Holt město chce víc výkonu, ty ho nemáš, .. Na tom není co řešit, máš počítač na hry do roku 2002, novější už na tom jen tak nepůjdou.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fear 3, tomb raider, assassins creed 1-Revelations, darksiders2, just cause2, pandaria :D vše totálně bez lagu (samozřejmě na nízké detaily) a taky to má většina o dost větší nároky. Já vím že na to nemám dostatečný výkon. Jde o to že mě zajímá co může způsobovat ty lagy při větším množstvý creatur. Nejde mi zrovna o to abych ujel tuhle hru to byl jenom tip na hru u které vím že mi to dělalo. Zajímám se spíše o to co za to může.

Edited by Zeiseth

Share this post


Link to post
Share on other sites

to máš v pohodě... já mam noťas: intel core i7-2670QM CPU @ 2.20 - 3.00 GHz, 6 GB ram, nvidia geforce GT540M CUDA 2gb a seká se mi i DotA 2 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

... způsobovat ty lagy při větším množstvý creatur ...

 

Však sis sám odpověděl. Ve hře se objeví víc creatur, víc AI, víc čehokoliv.. To chce víc výkonu a ty ho nemáš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bylo by dobrý udělat aspoň základní diagnostiku, například se kouknout přes správce úloh jak moc je zatížený procesor a co ho vytěžuje. Potom přes GPU-Z se koukout na vytížení grafiky. Pokud ti komponenta jede na 100% a všechno žere ta hra, tak s tím nic neuděláš. Leda snížit rozlišení a detaily.

 

Samozřejmostí je mít nejnovější ovladače na všechno, to někdy taky dokáže udělat pěknej bordel.

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bylo by dobrý udělat aspoň základní diagnostiku, například se kouknout přes správce úloh jak moc je zatížený procesor a co ho vytěžuje. Potom přes GPU-Z se koukout na vytížení grafiky. Pokud ti komponenta jede na 100% a všechno žere ta hra, tak s tím nic neuděláš. Leda snížit rozlišení a detaily.

 

Samozřejmostí je mít nejnovější ovladače na všechno, to někdy taky dokáže udělat pěknej bordel.

 

Tu není co řešit

 

  • Processor: 2.66 GHz Intel Core2 Duo E6700 or 3.00 GHz AMD Athlon 64 X2 6000+ or better recommended
  • RAM: 2 GB (4 GB recommended)
  • Video Card: 512 MB DirectX 9.0c-compliant with Shader Model 4.0 or higher (see supported list)*

 

On má slabý Pentiák taktovaný na 1.6GHz, 1.5GB kočkopsovatých RAMek a grafiku, kterou jsem vlastnil a vím, že na dnešní hry rozhodně není.

Pokud ostatní hry hraješ v pohodě, buď rád, u nových her ale ty "hw lagy" očekávej. Pokud by sis chtěl levně, ale výrazně polepšit, tak sáhni třeba po http://www.alfacomp....3011X0J0116LF01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok díky za odpovědi. A ano nový počítač si chci kupovat bohužel nyní nemůžu najít práci takže to chvilku potrvá. Přeji všem příjemný zbytek dne.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Eessencia

Nesouhlasím. Hodně záleží na hře. Já si například zahrál hodně her na GeForce 8400M GS, což je teoretivky nemožný, jelikož nemá dostatečnej výkon ani na Windows Aero ale prostě to šlo :). Navíc za vrtání v PC nic nedáš, pár minut času - tak proč to nezkusit?

 

<offtopic>Navíc v posledních letech žádná dobrá hra nevyšla, takže bych s upgradem PC počkal, až vyjde něco pořádnýho :D</offtopic>

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Výkon na aero má i Intel GMA915. Problém je v celkovém stáří laptopu a s tím nikdo nic nenadělá. Upgrade RAM je zbytečná investice (i když by přinesla úlevu při operacích náročných na paměť). Samozřejmě když nejsou peníze, nedá se svítit. Lagy co popisuješ (říkejme tomu radší FPS dropy) jsou naprosto normální, není to chyba ovladačů ale jednoduchý nedostatek hrubého výkonu kdy už CPU nestačí na výpočet AI/geometrie, GPU na vykreslení scény a RAM je příliš malá na to, aby se tam všechna data vlezla. S tím softwarově nic nenaděláš.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Eessencia

Nesouhlasím. Hodně záleží na hře. Já si například zahrál hodně her na GeForce 8400M GS, což je teoretivky nemožný, jelikož nemá dostatečnej výkon ani na Windows Aero ale prostě to šlo :).

Já jsem hrál Avatar na GeForce 8600M GT. Taky to jde, ikdyž se tvrdí že ne. :D

 

Nedávno jsem se s kamarádem dostal do sporu o výkonu jedné nejmenované online-ovky. Absolutně neoptimalizovaná hra, na x64 widlích to byla katastrofa, na x86 nestačila RAM a využívalo to jedno jádro CPU. Děs běs. :D

 

Když se to ale seká při pohledu určitým směrem, je to nejspíš tím, že ten engine je blbě navrženej. Četl jsem kdysi jak se omezuje renderování modelů které nejsou vidět. V jistých enginech (například UDK) jsou typy objektů (neprůhledné "zdi") skrze které nejen že není vidět, ale objekty za ní samotnou se nerenderují. Pak je ještě otázkou paměť grafiky a komprese textur, ale to bych teď nerad rozváděl. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problém sem časem už zjistil. Jednalo se o potíž ze slabým procesorem. Snad se někdy seženou peníze a koupí se něco lepšího (také určitě na tom má podíl aji grafika ale menší). Jinak všem díky za příspěvky aspon sem se dozvěděl něco více a můžu zjištovat dál. :)

 

Edit: Ještě taková malá otázečka. Dneska sem instaloval jednu hru a tam mi vypsalo že mám grafickou pamět 757 což se mi zdá jako blbost když má být 256, pokud je v tom něco jiného čim to je tak bych se vás chtěl zeptat jestli by ste mě trochu více neobeznámili ohledně tohohle případu (Grafiku sem určitě netaktoval navíc tuším že to ani nejde na Integrovaných grafikách v NTB nebo se mýlím?) Děkuji předem za odpovědi.

Edited by Zeiseth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grafika může využít kus RAMek jako grafickou paměť. To by ses měl dozvěděl v BIOSu. Skutečnou velikost paměti zjistíš třeba přes GPU-Z, nějaká vestavěná detekce ve hře může i kecat blbosti, už jsem to taky zažil.

Edited by Tomáš Kolinger
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Eessencia

Nesouhlasím. Hodně záleží na hře. Já si například zahrál hodně her na GeForce 8400M GS, ...

 

V tomto případě je více limitujícím kusem HW právě procesor, nikoliv Grafická karta. A tak jsem to i myslel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×