Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
jAk3r

[WOW] Problém s registrací

Recommended Posts

Zdravím,

abych se představil jsem spolumajtel wotlk projektu "Hydraxis" a máme takový problém se kterým si nevíme rady :( proto se obracíme na vás.Máme na našem webu

ACC Manager by hisgrak

 

samozřejmě tu nejnovější verzy která byla ke stáhnutí než z projektem skončil, a je tam registrace za které je zapotřebí aktivace e-mailem což chceme jenže jsem přišly na to že tento email chodí pouze na @seznam.cz a @email.cz a na ostatní nejde přijít mysleli sme si že to je tím že není nastavený SMTP server, takže jsme kontaktovaly autora a ten řek

Ahoj,

 

s tímto ti neporadím. V poslední verzi Manageru se prováděla práce s emaily pomocí třídy PHPMailer, který odesílal přes externí SMTP server. Toto vypadá, že to bude nějaká stará verze která pracovala pouze s localhostem.

 

tudíž nevíme co teď s tím.Pokut ale víte jak to opravit prosím pomozte nám :)

 

Předem děkuji za pomoc.

 

S pozdravem jAkEr

Edited by jAkEr
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dle mého názoru maily chodí, ale končí ve spamech. (gmail.com to dělá běžně - že končí tyhle maily ve spamu, pokud se to odesílá přes podobné funkce...)

Další věcí je, že ten systém už ani ke stažení není, já jsem ho nikdy nestahoval a myslím že takových lidí bude víc. Nevím jak ti poradit když do toho nevidím.

 

A uprav si název tématu, aby popisoval téma! Napsat [WOW] je pusté šílenství!

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

No pokut chceš poskytnuti source tohoto systému :) a rád bych si to upravil jenže mi to nejde :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

No pokut chceš poskytnuti source tohoto systému :) a rád bych si to upravil jenže mi to nejde :(

Source by určitě někomu pomohlo, já mám bohužel málo času abych se v tom vrtal.

A myslím si že hisgrak by z toho nebyl moc nadšený. Měl bys to spíš řešit s ním. Podle mě to končí v těch spamech.

 

PS: Název tématu upravíš ve FullEditoru. Klikni na "Upravit" a pak na "Použít úplný editor".

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jemu sem psal :( me napadlo jestli neni treba nejakej vice stabilnejsi system na odesilani e-mailu.Protze kdyz se registrujou u nas trva to tak 2-3 minuty nez dojde a treba u Twinu dojde okamzite.On mi rek ze na to ted nema cas takze si stim mam poradit sam a proto zadam o pomoc vas :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nauč se základy v PHP a přepiš, ať to využívá SMTP. Tady máš jednoduchý příklad. http://www.9lessons....tp-and-php.html nebo použít hotovou knihovnu na SMTP http://pear.php.net/package/Net_SMTP/ nebo použít externí server jako je třeba Mandrill http://mandrill.com/ Mají API, máš to na 4 řádky a v té variantě zdarma máš 12 000 mailů a ani potom to není moc drahé.

 

Každopádně cizí zdrojové kódy za tebe nikdo zadarmo upravovat nebude. Buď si budeš muset někoho zaplatit nebo si to udělat sám nebo naverbovat do svého projektu někoho, kdo PHP umí a upraví ti to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ne nutně musí mít webhosting. Může mít klidně vlastní VPS nebo i server nebo i webhosting bez této možnosti. Každopádně pokud má webhosting, tak rozhodně pro jeho potřeby je to dostačující.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mám webhosting od wedosu :) takže tam mohu používat tu funkci mail? :) jenže se v php moc nevyznám takže jak to mám vložit do toho ACC Manageru zde je source toho kde se odesílá mail :)

 

 public function odesliKlic($key, $prijemce)
 {
   global $web, $db;

   $zprava = '
   Gratulujeme,<br><br>

   úspěšně jste se registroval na herním wotlk serveru '.$this->conf->nazev.',Tento e-mail slouží k aktivaci vašeho účtu.<br>
   Pro aktiaci zadejte do políčka <b>Aktivace Účtu</b> tento klíč: <strong>'.$key.'</strong> ,<br>
   nebo klikněte na následující odkaz, a váš účet se automaticky aktivuje:<br><br>
   <a href="'.$this->conf->adresa_manageru.'/?s=aktivace&k='.$key.'" target="_blank">AKTIVOVAT ÚČET</a> (<a href="'.$this->conf->adresa_manageru.'/?s=aktivace&k='.$key.'">'.$this->conf->adresa_manageru.'/aktivace.php?k='.$key.'<a/>)
   <br><br>
   Pokud jste žádnou registraci neprováděli, tento email <strong>ignorujte a smažte</strong>.
   <br><br>
   S pozdravem team '.$this->conf->nazev.'.';

   $odesilatel = $this->conf->email;
   $predmet = "Registrace herního účtu";

   if ($prijemce != "" AND $odesilatel!= "" AND $zprava != ""):

   $zahlavi = "MIME-Version: 1.0\r\n";
   $zahlavi .= "Content-Type: text/html; charset=UTF-8\r\n";
   $zahlavi .= "Content-Transfer-Encoding: 8bit\r\n";
   $zahlavi .= "From: ". $odesilatel. "\r\n";

  if (mail ($prijemce, $predmet, $zprava, $zahlavi))
   { return true; }
  else
   { return false; }

   else:

   echo "Není setly vše 1) $prijemce  2) $odesilatel  3) $zprava";

   endif;

 }

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj,

 

samozřejmě tu nejnovější verzy která byla ke stáhnutí než z projektem skončil

 

=> Nemáte.

 

Tohle vypadá na něco dost starýho.

Použijte něco novýho co je updatovaný, nebo se pak nedivte že to nefunguje.

Odesílá se to přes mail() -> je to přes localhost.

 

Na Wedosu mail funguje naprosto standardně, jediný omezení je v počtu emailu za určité období.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakej localhost? -.- Pomocí funkce mail() se to odesílá přes smtp server webhostingu, žádnej localhost...

 

Wedos má limit 500 e-mailů denně, nic víc, nic míň... Takže problém je jinde.

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj,

 

 

 

=> Nemáte.

 

Tohle vypadá na něco dost starýho.

Použijte něco novýho co je updatovaný, nebo se pak nedivte že to nefunguje.

Odesílá se to přes mail() -> je to přes localhost.

 

Na Wedosu mail funguje naprosto standardně, jediný omezení je v počtu emailu za určité období.

Tak mě poskytni nějaký novější pokut je :) chci aby to vše fungovalo jak má :) a proč si stím vůbec skončil?

Jakej localhost? -.- Pomocí funkce mail() se to odesílá přes smtp server webhostingu, žádnej localhost...

 

Wedos má limit 500 e-mailů denně, nic víc, nic míň... Takže problém je jinde.

 

Tak kde ještě může být chyba? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proč s tím skončil máš rozepsáno tady. Tak i tak je projekt ukončenej, autor ho "zavrhl" a tak nemůžeš čekat nějakou technickou podporu. Nejmoudřejší by to bylo nepoužívat.

 

Čím by to mohlo být? To já fakt netuším :). Musíš se do toho taky trochu zapojit, vytvořit si testovací script a zkusit odeslat na ty "nefunkční" e-maily zprávu mimo manager, prostě zjistit víc informací... S tím co si napsal ti těžko někdo pomůže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak mi to aspoň trošku více vysvětli :) nebo chceš ho poslat že by ses na to juknul já totiž php skoro vůbec neovládám :( spíše HTML :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak se to nauč, co ti brání? Tohle je skvělá příležitost :D.

 

Nejdřív zjistit kterej e-mail nefunguje a zkus si vedle spustit například takovejhle PHP script:

 

<?php
@error_reporting(E_ALL);
@ini_set('display_errors', 1);

$mail = '[email protected]';
mail($mail, 'test', 'hi world!');

 

A koukni co to udělá:

1. zobrazí to nějakou chybu?

2. odešle se e-mail?

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak říká Tom, udělej si tam takovej malej informační debug, abys zjistil jestli ti to na tom hostingu funguje tak jak má.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže trošku mi to vysvětlete lépe :) abych vědel co udělat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak píšou ostatní. Ten script co psal Kolinger si ulož např do email-test.php, nahraj na server a spusť. Tam by Ti to rovnou vypsalo chybu, nebo email odejde.

 

Já jsem občas měl problémy u gmailu, že když odesílatel nebyl autorizován k odchozímu serveru (smtp), tak zprávu zahodil. Tento problém jsem měl ale dříve a teď mi funguje odesílání běžně přes mail(), phpmailer i přes knihovnu mail v CodeIgniteru. Zkrátka zkus ten debug scriptu s mail() a uvidíš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže tento script mám ještě nějak upravit?

<?php
@error_reporting(E_ALL);
@ini_set('display_errors', 1);
$mail = '[email protected]';
mail($mail, 'test', 'hi world!');

Nebo jen vložit tento script a spustit? :)

 

Edit:// Tak sem ten script nahrál na FTP a pustil a email mě to odeslalo na emailovou adresu kterou sem tam zadal takže moji :) co teď?

Edited by jAkEr

Share this post


Link to post
Share on other sites

žeby si tam měl zadat ten email na který to nejde poslat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak zkusil sem to i na @gmail.com a odeslalo se to okamžitě proč tedy v ACC Manageru se to odesílá tak pomalu a někdy ani nedojde? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkus odstranit z acc manageru ty různý hlavičky (respektive proměnnou $zahlavi z parametrů té mail() funkce). Tam může bejt něco, co se mailovým serverům nelíbí a e-mail zahodí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×