Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
MARS_LΣGΣND

Otázka

Recommended Posts

A co by nefungovalo? Já měl jednu z prvních rev s RBAC a fungovalo to dobře. Pochybuju, že to dalšíma opravama rozbili. V opačnym případě založ issue na githubu a určitě se to opraví.

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozhodl jsem se rbac odstranit ale napsalo mi to 3 chyby:

 

Error 2 error C2039: 'HasPermission' : is not a member of 'WorldSession' C:\Users\vb vn\Desktop\Warcraft Server\Core\src\server\game\Chat\Chat.h 89 1 scripts

Error 3 error C2039: 'HasPermission' : is not a member of 'WorldSession' (C:\Users\vb vn\Desktop\Warcraft Server\Core\src\server\worldserver\CommandLine\CliRunnable.cpp) C:\Users\vb vn\Desktop\Warcraft Server\Core\src\server\game\Chat\Chat.h 89 1 worldserver

4 IntelliSense: class "WorldSession" has no member "HasPermission" c:\Users\vb vn\Desktop\Warcraft Server\Core\src\server\game\Chat\Chat.h 89 81 game

 

týká se to tohoto řádku : virtual bool HasPermission(uint32 permission) const { return m_session->HasPermission(permission); }

zde je online verze scriptu: https://github.com/TrinityCore/TrinityCore/blob/master/src/server/game/Chat/Chat.h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očividně vůbec netušíš co vlastně děláš... Vymazal si metodu a teď to logicky řve, že tam není. Musíš to core přepsat tak, aby to využívalo starej systém oprávnění - pouhé odstranění API RBACu nestačí.

 

Pokud seš opravdu tak neschopnej použít RBAC, tak doporučuju přejit na starou rev, kde ještě není. Odstranit RBAC je totiž mnohonásobně složitější práce, než se ho naučit používat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vážně se v tom zdrojáku nehrab. Je to tam propletený tak, že bys to za prvé asi nikdy nepobral, za druhý ti návod na odstranění nepomůže (důvod je snad jasný - rozmanitost fauny kódu je jak neřízená střela) a za třetí to bude trvat daleko dýl odstranit než se s RBAC naučit pracovat.

 

Jsi ve slepé uličce. Tudy cesta opravdu nevede.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak obejit rbac je jednoduchy. V configu si nastav default rbac level 1. V tabulce rbac_group_roles si nastav pro groupid 1 co vsechno chces aby hraci mohly mit. Pro group 4 (admin) tam muzes dat vse. Commandy si nastavis na lvl 5+ (tam kde das 0 nebo 1 budou commandy pro hrace). A posledni 2 veci co udelas je ze do rbac_account_Groups das id gm acc a group id 4, a do account_Acces das klasicky gmlevel (ale musis davat 5+).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×