Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
xDriveCZ

[pomoc] jak opravit spell

Recommended Posts

Zdravim,.

Už se asi 3 měsíce připravuji na vytvoření vlastního WoW serveru.. Do dvou týdnů by měl být v provozu, no a myslím si že je ta chvíle zeptat se na jednu důležitou věc a to je JAK MÁM OPRAVIT SPELL. Někde jsem viděl pár ukázek fixnutého spellu, ale chtěl bych se radši přesvědčit tady.. (:

 

Takže vás prosím o to aby jste mi tu napsali jak takový ''kód'' (v C++ ovšem) opraveného spellu vypadá.. A taky mi tu POPIŠTE kde ten kód mám vložit atd.. Můžete i dopsat nějaké připomínky.. (;

 

Předem děkuji za kladné odpovědi! :=)

 • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opravdu netuším jak si to představuješ... Emulátor je obrovský systém a chyba může nastat naprosto kdekoliv, takže co spell to unikátní řešení. Žádné how-to neexistuje.

 

Pokud nenapíšeš konkrétní chybu (popřípadě kategorii chyby) tak ti těžko někdo odpoví.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej,, Tak řekněme že mi nefunguje spell Sinister Strike (např. Dává 2x tak víc dmg než by měl..) Tak jak by vypadal kód tohoto spellu?! A kde ho mám dát a jak..? Předem dík! ;)

 • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DBC soubory si vyextrahoval zároven z mapama. Tam si najdi spell.dbc a upravuj nějakým editorem ( podle mě asi nejlepší mydbceditor ). Na Trinity core 2 dokonce jde upravovat spell dmg u nějakých spellu přímo v DB world, přesněji v spell_bonus_data. Více ti stím už asi nepomůžu bylo by to moc na dlouho. Pro lepší orientaci v tom se podívej co jaký spell dělá a podle toho upravuj a zkoušej. Je to asi nejrychlejší jak se stím naučit a pochopit se to dá celkem rychle (+ existuje na to dost témat který ti to trochu přiblíži)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To není žádnej kód. DBC = databáze wowka, kde sou uložený spelly a jejich vlastnosti. Takže potřebuješ nějakej editor aby si upravil DBC co máš na serveru.

 

Vím co je DB..! -_- Ptal jsem se na C++..

Share this post


Link to post
Share on other sites

V tomto případě nedělej server a ani se nepokoušej. Naděje je pro ty co aspoň umí číst.

 

EDIT: Quote

Edited by B30wu1f

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radši se na opravování spellů vykašli. Na to potřebuješ mít výborný znalosti emulátoru a ty očividně nemáš... Drtivá většina spellů se tahá rovnou z DBC a emulátor využívá obecné funkce, takže extra kód na spell prostě není potřeba. Scriptují se jen složitější spelly. To by si ale zjitil, kdyby sis aspoň ty zdrojáky otevřel a trochu pročetl.

 

Pokud tě nějakej spell až tak trápí, tak ho reportni vývojářům a oni se o to postarají.

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

kdyz dava spell 2x dmg nez ma tak je to vetsinou kvuli tomu ze se nejaka cast fce vykonava 2x :D (u spellu jako sinister strike se vsechno zene pres obecny funkce a zadnej specifickej kod v emulatoru nema)

potom muze bejt taky spatnej koeficient

 

pokud ses zoufalej a nevis si rady kde najit ten problem tak se vzdycky da udelat na konci castu

if(spellInfo->Id == cislo)

damage = damage / 2;

 

:D

Edited by OneB1t
 • Upvote 4
 • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×