Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
MARS_LΣGΣND

PC nestartuje ...

Recommended Posts

Ahoj mam takový menší problém ...

PC mi zničeho nic nastartuje tak jsem si myslel že je to Základní deskou, ale po cca 3 týdnech my dorazila(reklamovaná) a PC zase nestartuje

Nevíte čím to je ? Napadl mě procesor ? Váš názor ?

CPU:AMD athlon II 945

Matherboard:Gigabyte socket am3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ve škole nás učili, když někomu nejde zapnout počítač, tak ať se koukne jestli má kabel v zásuvce a nebo dobře zastrčený. Tento problém bude v nějakém kontaktu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ve škole nás učili, když někomu nejde zapnout počítač, tak ať se koukne jestli má kabel v zásuvce a nebo dobře zastrčený. Tento problém bude v nějakém kontaktu.

Jako větráčky se rozběhnou ale to je tak všechno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedošla ti tá baterka v doske? Nemáš väčšiu ryhu v doske? Nepoškodil si nejako čip (proccessor). Séria matičnej dosky? Skús vybrať ramky a naštartovať to bez nich. Alebo vyber baterku a daj ju s5. Vyskúšaj všetky možné spôsoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud máš opravdu všechno dobře přípojené (monitor na správné grafice - integrovaná/dedikovaná, všechny kabely dobře sedí, přídavný napájení k dedikovaný grafice...) tak se podívej, jestli počítač při zapnutí pracuje. Jestli svítí/bliká dioda HDD.

 

Zkus pomocí tlačítka (popř. jumperů/pinů) resetovat CMOS (víc podrobností najdeš v manuálu desky). Tím resetuješ nastavení biosu.

 

A potom leda normální diagnostiku... Odpoj od desky všechno nepotřebné (všechny disky, všechny mechaniky, všechny USB, všechny karty) a zkus počítač zapnout. Pokud ani tak nenaběhne, tak zkus vytáhnout ramky a zapnout (měl by pípat = signalizovat, že nenašel operační paměť). Pokud pípat nebude, tak máš asi v hajzlu desku. Pokud počítač naběhne (popř. bude pípat bez ramek) tak zkus vyměnit grafiku a nejlépe i monitor.

 

Taky by bylo dobrý napsat jak se to stalo. Co si dělal s počítačem naposled a jak to vypadalo, když se porucha objevila poprvé.

 

(reproduktor mít nemusíš, desky od nějaký doby maj piezo bzučák - AM3 deska ho má určitě)

Edited by Tomáš Kolinger
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vsechny desky ten pipak maj :-)

ale vetsinou maj nejakou diodku kterou signalizujou jestli je vsechno v poradku nebo pripadne displey

 

drazsi desky maj diodku pro kazdou komponentu zvlast coz je celkem uzitecna funkce (treba M5A99FX)

 

takze kdyz zustane po startu cervena diodka u pameti/procesoru/pci-e slotu/HDD tak je hned jasny co je spatne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×