Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
MARS_LΣGΣND

Ram

Recommended Posts

Dobrý večer potřeboval bych poradit ohledně ramek mam 2x4GB , ale PC mi ukáže pouze 8Gb ram a z toho 3,97 GB ram. Mám windows 7 64bit, zkoušel jsem je z těch slotů přesouvat a různě měnit, ale bez výsledku, na staré desce mi fungovalo celých 8GB teď mám MSI 970A-G46. Díky za odpovědi :-)

 

Edit: mám stejný OS jako předtím takže systémem to nebude ( dočetl jsem se, že často to může být způsobeno starší verzi systému)

Edited by MARS_LΣGΣND

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Mě to starší PCčko dělalo také, tak jsem to hodil do servisu, co s tím teda. Tam mi bylo řečeno, že ta deska zvládá v těch slotech jenom paměť do určité velikosti a pokud je ta velikost větší, tak že to zbytek prostě zahodí a nevyužije. Nevím co je na tom pravdy, ale zkus se kouknout po informacích přímo k té desce, jestli třeba nemá nějaký takový limit, případně jestli se nedá třeba vypnout.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já můži mít až 32GB ram a mam 2x4GB

 

od kamaráda jsem si půjčil dalších 8gb takže mám 16 a systém mi to zase o polovinu zkratil takže mám 8gb

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

v biosu mam 8gb + tenhle win sem mel i predtim jedina nova vec je deska a cpu mam ted jen 2jadro neni to tim ze to neutahne.

cca za tyden budu mit zase fx 8320 tak to budu moc vyzkouset jestly to neni procesorem.

 

Ps: ma nekdo z vas MSI 970A-G46 a dela vam to taky?

Edited by MARS_LΣGΣND

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozna to bude blbost ale zkus toto

spustit - msconfig - spusteni pocitace - vyber win - upresnit nastaveni - zaskrtni maximum pameti a dej tam maximum co jde

Share this post


Link to post
Share on other sites

co jsem koukal na netu tak dost lidi si stezuje u teto mb a duvod je asi tento:

 

RAM GSkill 8GB (4GB x 2), When i put the RAM in slot 2 & 4, in windows only (3.97 GB Usable) (Can't Dual Channel)

When i put the RAM in slot 1 & 3, in windows Can detect full 8GB

 

kde radi aby jsi provedl update biosu

zdroj: http://forum-en.msi....topic=161507.0.

 

takze zkus prohodit sloty jesli ti to pujde

Edited by siley

Share this post


Link to post
Share on other sites

u navodu bylo do slotu 2,4 zkousel sem dat do 1,3 a pak mixovat ale bez uspechu ted sem si pucil dalsi 6gb ram a nemam 14 ale 7,4

 

PS: ted vyzkousim tam dat jen tech 6

 

vyreseno: zkousel jsem je zapojit jednotlive a jeda nejela, tak jsem zapojil pucenou a mam pamet 8gb, zjistil sem ze mi bugovala cely channel proto jsem mel misto 16gb jen 8gb

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×