Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Zeiseth

PC sestava

Recommended Posts

Tak jako něco takhle absurdního tvrdit a nedokázat to je celkem o ničem...

 

Já tu nejsem od toho, abych neustále každý názor podkládal linky. Pokud o něčem něco nevíš, není nic jednoduššího než si to dohledat.

Hádat se o tom, jestli má pravdu ten nebo onen se nehodlám, neboť informace, které zde sděluješ nepovažuji za takové, abych je měl řadit mezi své.

 

Kvalita zvukové karty je absolutně irelevatní, když na to napojíš sluchátka za 200 Kč. Popřípadě reproduktory Genius za 500 Kč :). Navíc si nemyslím, že deska za 2 tisíce bude mít dobrou zvukovou kartu, protože samotná karta stojí přes 2 tisíce :D. V čem sou ty tvoje high-end kondíky lepší? -.- Deska má 2 roky záruku a potom je to jednu.

 

Nevím co ti na to říct. Já patřím mezi ty, co nedoporučují šmejdy a radši pošlu pořád finančně dostupnou osvědčenou alternativu, která bývá leckdy více kvalitnější, než dražší.

To že tu prosazuješ své "Vyhoď prachy z okna, kup ten nejlevnější shit co vyšel z výrobny nejsilnějšího výrobce MOBO na trhu Gigabyte - má záruku 2 roky.. Když se rozbije tak co, budeš měsíc bez PC, ale oni ti to "možná" vyreklamují.", je jen tvá věc, pro mě si člověk co očividně bez jakéhokoliv problému cpe lidem něco, čeho s největší pravděpodobností budou ti, co ti uvěřili litovat.

 

Já radši doporučím věc o pár kaček dražší, ale s vyšší šancí přežití i po záruce.. Tempo vývoje jde dopředu tak pomalu, že nepokládám za nutné, abych po dvou letech musel kupovat nové komponenty, jen abych držel výkonnostní krok.

Radši dám za tak základní věc jako je zdroj a deska 2000Kč per one, než abych po roce koukal na vyteklé kondenzátory, ...

 

Samozřejmě jsou to tvé názory, máš právo je prezentovat, né že ne.

Já s nimi prostě občas nesouhlasím.

 

Já viděl spostu desek Gigabyte desek s LGA 775, který dodnes fungujou :) (dokonce i jeden můj kousek, kterej jsem trápil nelidskym taktováním).

 

Nikoho nezajímá jednotlivec, tady jde o statistickou poruchovost výrobků. Stejně tak mohu říct, že v kancl PC mám Eurocase zdroj, který funguje již 6 let, ale pořád proti mně mluví až 30% poruchovost tohoto konkrétního typu zdroje.

Odvolávat se na to, že "mě to funguje a viděl jsem X kamarádů, kterým to funguje" je vtipné. Tvé názory stojí na opravdu kvalitních materiálech, zřejmě nějaká nová droga.

 

 

Myslím, že OT stačilo, takže ať bude tvá odpověď jakákoliv, já už odpovídat nebudu - nemá to smysl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já tu nejsem od toho, abych neustále každý názor podkládal linky. Pokud o něčem něco nevíš, není nic jednoduššího než si to dohledat.

Hádat se o tom, jestli má pravdu ten nebo onen se nehodlám, neboť informace, které zde sděluješ nepovažuji za takové, abych je měl řadit mezi své.

 

Já jsem to jednoduše nenašel, proto jsem tě poprosil, zda mě to můžeš linknout :).

 

Nevím co ti na to říct. Já patřím mezi ty, co nedoporučují šmejdy a radši pošlu pořád finančně dostupnou osvědčenou alternativu, která bývá leckdy více kvalitnější, než dražší.

To že tu prosazuješ své "Vyhoď prachy z okna, kup ten nejlevnější shit co vyšel z výrobny nejsilnějšího výrobce MOBO na trhu Gigabyte - má záruku 2 roky.. Když se rozbije tak co, budeš měsíc bez PC, ale oni ti to "možná" vyreklamují.", je jen tvá věc, pro mě si člověk co očividně bez jakéhokoliv problému cpe lidem něco, čeho s největší pravděpodobností budou ti, co ti uvěřili litovat.

 

Já radši doporučím věc o pár kaček dražší, ale s vyšší šancí přežití i po záruce.. Tempo vývoje jde dopředu tak pomalu, že nepokládám za nutné, abych po dvou letech musel kupovat nové komponenty, jen abych držel výkonnostní krok.

Radši dám za tak základní věc jako je zdroj a deska 2000Kč per one, než abych po roce koukal na vyteklé kondenzátory, ...

 

Samozřejmě jsou to tvé názory, máš právo je prezentovat, né že ne.

Já s nimi prostě občas nesouhlasím.

 

 

To co říkáš je jen obyčenej hejt. Na SŠ jsem dělal praxi v jednom PC servisu a moc dobře vím, než desky od Gigabyte určitě nejsou šmejdy. Naopak u MSI byly problémy, jelikož to je na poli desek celkem "nezkušený výrobce" (a nerozšířený) proti konkurenci Asusu a Gigabyte. Ty si mu hlavně dal chipset, kterej vůbec nepotřebuje. Nebude taktovat a SLI určitě mít taky nebude... Proto jsem zvolil chudší a levnější desku. Proč kupovat něco, co nepotřebuju. Kvalita nebude rozdílná a jestli ano, tak minimálně.

 

Nikoho nezajímá jednotlivec, tady jde o statistickou poruchovost výrobků. Stejně tak mohu říct, že v kancl PC mám Eurocase zdroj, který funguje již 6 let, ale pořád proti mně mluví až 30% poruchovost tohoto konkrétního typu zdroje.

Odvolávat se na to, že "mě to funguje a viděl jsem X kamarádů, kterým to funguje" je vtipné. Tvé názory stojí na opravdu kvalitních materiálech, zřejmě nějaká nová droga.

 

Nemluvím jako jednotlivec ani nemluvím za kamarády, viz výše :). Mluvím na základě dvou měsíců praxe a zkušeností ostatních techniků.

Zdroje a konkrétně výrobce Eurocase je úplně jiný příběh, nepleť to sem. Teď mluvíme o deskách od Gigabyte.

 

Myslím, že OT stačilo, takže ať bude tvá odpověď jakákoliv, já už odpovídat nebudu - nemá to smysl.

 

Ano nemá to smysl. Ty sem napíšeš nějaké dogma a vůbec se o tom nebavíš, prostě to tak je. Bůh to tak udělal a žádný racionální důvod neřekneš. Avšak reakce se vzdát nemůžu, jen hážeš špínu (teď konkrétně na Gigabyte) a to není fér.

Edited by Tomáš Kolinger
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

di-1313758274338.png

 

 

 

Dal bych si pozor na to, že ten zdroj nebude dostatečný pro 2x HD7850 a 125W procesor.

+ ten zdroj nemá druhý 6pin pro PCIe (druhá HD7850).

130W + 130W + 125W +50W = 435W - Zdroj bude téměř pořád přes limit jeho maximálního zatížení (viz. 12V(1,2) - 24A,21A (360W Max.))

 

To Kolinger: ano ^_^ Tvé dogma je stejné jako mé dogma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bude to uplne akorat :D

druhej 6ti pin se vyrobi z molexu bezne (stejne je tam jen 1x12V vetev takze je uplne jedno jestli to ten konektor ma nebo nema

 

samozrejme je idealni koupit si tak 650W ale i s tim 500W to pobezi

Edited by OneB1t

Share this post


Link to post
Share on other sites

ano ^_^ Tvé dogma je stejné jako mé dogma.

 

Já netvrdím žádná dogma. Já jsem schopný se o tom bavit a právě odkazuju třeba na různé testy. Prostě chci to co říkám nějak doložit. Ty nenapíšeš nic a nebo "najdi si to", když něco podobného snad ani neexistuje a nebo se to špatně hledá... Zkrátka tvoje zpráva má výpovědní hodnotu 0 a jediné co ti jde je urážet mě nebo poškozovat výrobce... -.-

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já netvrdím žádná dogma. Já jsem schopný se o tom bavit a právě odkazuju třeba na různé testy. Prostě chci to co říkám nějak doložit. Ty nenapíšeš nic a nebo "najdi si to", když něco podobného snad ani neexistuje a nebo se to špatně hledá... Zkrátka tvoje zpráva má výpovědní hodnotu 0 a jediné co ti jde je urážet mě nebo poškozovat výrobce... -.-

Výrobce poškodil sám sebe, když na desky integroval vybuchující kondenzátory a pískající zvukové karty, nikoliv já.

Nikde jsem tě neurazil, naopak, každá tvá reakce není odpovědí na debatu, ale na mou osobu. V minulosti jsem tě odkazoval na recenze a testy (né jen já, je to tak u všech debat, kde se prezentuješ, ať už tu, nebo na geekforu), ale vždy jsi je striktně odmítl a pořád si si stál za svým, z toho důvodu nemám zapotřebí něco tak běžného jako je dnešní kvalita výrobců MOBO, nebo dostatečností procesorů podložovat linky.

 

Btw. říct o MSI, že neumí vyrábět MOBO (i když patří mezi nejprodávanější a nejrychleji aktivní výrobce desek) je minimálně zajímavé :)

 

Až odpovíš, tak to locknu, tazatel odpověď dostal a OT stačilo. Nemohu a nechci se přece srovnávat s člověkem co byl 2 měsíce na praxi v nějakém mezinárodním, prvotřídním servisu plném profesionálních techniků aka (CZC.cz).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebudu už reagovat na konkrétní hejty. Jenom pro příště prosím neházej špínu na Gigabyte (popřípadě jiné výrobce/věci). Je hodně pravděpodobné, že měl pár špatných a problémových sérií ale tím nejde říct, že dělá jenom šmejdy. To znamená, že se holt stala pří výrobě chyba - to je naprosto normální a děje se to u všech výrobců.

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×