Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
zynek

GeForce GT 240M problém s ovladači.

Recommended Posts

Zdravím všechny.

Jsem vlastníkem notebooku Lenovo IdeaPad Y550 s grafickou kartou nVidia GeForce 240M a nejdou mně nainstalovat nové ovladače. Zhruba do verze 260.xx nebyl žádný problém, poté, když jsem nainstaloval nový ovladač se mi po restartu stala nepříjemná věc. Ovladač nefungoval, bylo nastaveno rozlišení 800x600 a ve Správci Zařízení to u grafického adaptéru hlásilo chybu 43, zařízení nebylo nalezeno. Zkoušel jsem všelicos, prohledal jsem google křížem krážem, ale nic jsem neobjevil, pokud by mi někdo mohl dát sebemenší radu, budu vděčný.

S pozdravem Zynek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovladače pro notebooky se stahují výhradně ze stránek výrobce notebooku, nikoliv výrobce graf.čipu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovladače pro notebooky se stahují výhradně ze stránek výrobce notebooku, nikoliv výrobce graf.čipu..

 

No tak to taky není úplně pravda... Já stahuju všechny ovladače (pro GPU) z http://www.geforce.com/ a nikdy jsem neměl problém.

Edited by Komalarn
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak to taky není úplně pravda... Já stahuju všechny ovladače (pro GPU) z http://www.geforce.com/ a nikdy jsem neměl problém.

 

No pravda je taková, že ovladače uvedené na stránkách výrobce notebooku jsou vždy 100% funkční! Kdežto stažení "nejnovějších" a pro mnohé prý "lepších" ovladačů ze stránek výrobce čipu nejsou vždy funkční (tak jak se ukazuje i zde u autora threadu).

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bohužel výrobce notebooku, nabízí pouze původní typ ovladače, který byl nainstalovaný, když jsem si ho koupil, to mi asi moc nepomůže.

 

Edit1 : No, tak jsem teda našel celkem nové ovladače, našel jsem je pod novější mašinou od firmy, ale pořád to nefunguje...

Edited by zynek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bohužel výrobce notebooku, nabízí pouze původní typ ovladače, který byl nainstalovaný, když jsem si ho koupil, to mi asi moc nepomůže.

 

A důvod, proč odinstalovat funkční ovladače a hledat jiné? Jestli máte pocit, že se Vám nějak závratně zvedne výkon graf.čipu, tak se pletete...

 

Odinstalujte úplně všechny ovladače, které jste se snažil nainstalovat a poté vraťte zpět ty funkční ze stránek výrobce daného typu notebooku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Důvod je jednoduchý, BF3 požaduje ovladače 285.xx a vyšší, ale verze 260.99 funguje, ty novější už dělají "bordel".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A důvod, proč odinstalovat funkční ovladače a hledat jiné? Jestli máte pocit, že se Vám nějak závratně zvedne výkon graf.čipu, tak se pletete...

Ha! Tak teď sis docela naběhl s tímhle tvrzením. :lol: Já jsem pro MSI GX700 instaloval původní ovladače pro grafiku (GeForce 8600M GT) a bylo to pomalý jak prase a nestabilní. Prostě nepoužitelný. Teď už několik let jedu na ovladačích od výrobce GPU, aktualizuju ovladače pořád a jsem vysmátej. Všechno mi to šlape na výbornou. :)

To, že ty máš odlišný zkušenosti a myslíš si že všichni výrobci mají v ovladačích pořádek, neznamená že to platí vždycky. :D

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha! Tak teď sis docela naběhl s tímhle tvrzením. :lol: Já jsem pro MSI GX700 instaloval původní ovladače pro grafiku (GeForce 8600M GT) a bylo to pomalý jak prase a nestabilní. Prostě nepoužitelný. Teď už několik let jedu na ovladačích od výrobce GPU, aktualizuju ovladače pořád a jsem vysmátej. Všechno mi to šlape na výbornou. :)

To, že ty máš odlišný zkušenosti a myslíš si že všichni výrobci mají v ovladačích pořádek, neznamená že to platí vždycky. :D

 

Zeptej se výrobce notebooků, zeptej se kohokoliv kdo má zkušenosti s notebooky, 90% z nich ti řekne, že ovladače do notebooků se stahují výhradně ze stránek výrobce notebooku.

Pochybuji, že by Lenovo dalo ke stažení nefunkční ovladače a nechalo je tam několik let. Možné to je akorát tak u shit značek jako ACER, PB, apod. Pokud tobě výměna ovladačů pomohla, budiž. Netvrdím, že ovladače stažené od výrobce graf.čipu nemohou fungovat, tvrdím jen, že se mají stahovat od výrobce, neboť jsou (měly by být) vždy funkční.

 

+ zvyšovat výkon již tak špatně chlazeného graf.čipu na notebooku je velmi často sebevražda.

Dál diskutovat nebudu, své jsem řekl :) Adios

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já ve většině případů stahuju ovladače od výrobce NB. Když to nefunguje tak jak má, hledám u výrobce komponenty, což je snad logické.

O zvyšování výkonu mi nešlo, psal jsem taky něco o stabilitě. BSoD několikrát za den - to dokáže pořádně zahrát na nervy. Na starých se grafika pekla, na nových je v pohodě a rychlejší. Ten starej ovladač jim na webu hnije dodnes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak teď se do příspěvku vecpu i já ... taky stahuji ovladače od výrobce. Wolf má pravdu. A za další proč by měl být PB shit ? To je trochu mylné tvrzení. Znám plno lidí včetně sebe co má PB a nebyl s ním žádný problém. Nevím jestli máš nějaké komplexy, ale takhle to předávat ostatním je nesmysl.

 

PS. nechtěl si opustit WS i GF ? ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vždycky jsem si stahoval ovladače od výrobce komponent (teda šlo jen o zvukovku + grafiku) a nikdy jsem na problém nenarazil (důvod - support centra výrobců sou většinou zahlcený [u MSI a Asusu určitě] a stahovat stovky MB rychlostí 300kb/s je prostě na dlouho, z nvidia.com je to hned). Mimochodem - tohle Lenovo u pracovních notebooků řeší aplikací, která instalaci, stažení a aktualizaci všech ovladačů i BIOSu udělá za uživatele automaticky, snad se to rozšíří i mezi ostatní výrobce.

 

@Henzigo

To je jeho zvyk, co nemá on je shit :D. Už jsem to řešil hodněkrát, naposledy byly shit všechny desky od Gigabyte.

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohybuju se v okruhu desítek lidí, kteří o tom ví mnohem více než Vy. Ale budiž, já se nepřišel hádat s lidma, já řekl svůj postoj a za tím si stojím, dokud mi někdo ten názor rozumně nezmění.

Pokud si myslíte, že o tom víte více než já, tak svůj názor řekněte taky a nechovejte se jak zvířata co se vrhnou na jednoho, jen proto, že mají odlišné názory.

 

Henzigo: Řekl jsem, že odejdu z GF, ale tobě opravdu může být jedno, kde já budu ;)

 

A za další proč by měl být PB shit ? To je trochu mylné tvrzení. Znám plno lidí včetně sebe co má PB a nebyl s ním žádný problém. Nevím jestli máš nějaké komplexy, ale takhle to předávat ostatním je nesmysl.

 

To, že si zjišťuju kvality výrobců základních komponent a notebooků od prodejců, recenzí a kupujících neznamená, že mám komplexy. Není můj problém, že se orientuješ jen zkušenostmi přátel a toho názoru se snažíš držet.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, vždycky jsem stahoval ovladače od výrobce čipu, ale záhadným způsobem to vůbec nefunguje. A co jsem prohledával google, zjistil jsem, že ten samý problém má hodně lidí, dokonce někteří se stejným notebookem jako já. Ale bohužel na fóru nVidia jsem se nic nedozvěděl, protože ani výrobce si neví rady. Ono určitě existuje řešení tohoto problému a rád bych ho znal.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to divný ale podle mě nebude problém u grafiky. Protože 240M je podporovaná. To co popisuješ se mi stalo taky a bylo to tím, že jsem neměl ovladače na nvidia optimus (přepínání grafik)... Akorát v době tvojí graficky nic podobnýho neexistovalo a to je možná problém.

 

Jako základ bych zkusil reinstalaci OS a nainstalovat ovladače do čistého systému, hned ty nové. Potom se na tom nvidia fóru někdo bavil o vypnutí integrovaný grafiky v BIOSu, takže to zkusit, pokud tak tu možnost nemáš - flashni si BIOS na novější verzi, to by mohlo pomoci.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohybuju se v okruhu desítek lidí, kteří o tom ví mnohem více než Vy. Ale budiž, já se nepřišel hádat s lidma, já řekl svůj postoj a za tím si stojím, dokud mi někdo ten názor rozumně nezmění.

Pokud si myslíte, že o tom víte více než já, tak svůj názor řekněte taky a nechovejte se jak zvířata co se vrhnou na jednoho, jen proto, že mají odlišné názory.

Osobní zkušenosti jsou silným argumentem. Pokud znáš podobný lidi, který jsou schopný si u nás objednat linuxový VPS a neví o tom lautr nic a rozbijou si to, pak se ničemu nedivím.

 

Btw, nemá nVidia zase chybný série?

 

 

zynek: Jakozu verzi jsi zkoušel? Nevím jekej máš OS, ale cpal bych tam podepsané ovladače... :-/

 

320.49 - WHQL Win7:

64bit zde: http://www.geforce.c...s/results/63462

32bit zde: http://www.geforce.c...s/results/63461

 

307.83 - WHQL WinXP:

64bit zde: http://www.geforce.c...s/results/57624

32bit zde: http://www.geforce.c...s/results/57623

 

260.99 - WHQL WinXP:

64bit zde: http://www.geforce.c...s/results/24281

32bit zde: http://www.geforce.c...s/results/24282

 

Rozhodně bych nepoužíval ovladače označené jako BETA.

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano zkoušel jsem reinstal celého systému a rovnou nainstalovat nejnovější ovladače, selhalo. V BIOSu nemám přepínač integrované grafiky, takže to asi nepůjde. A ano, zkoušel jsem různé verze, i ty nejnovější, nepomohlo to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, vůbec nechápu grafikám a jejich ovladačům, ale mohl bys zkusit pro aktualizování ovladačů tento program: https://www.slimware...slimdrivers.php

Já osobně jsem ten program používal, když sem reinstaloval OS, tak abych nemusel bloudit po netu a hledat ovladače, tak mi tento program vyhledal ovladače a já jsem je jenom instaloval.

Tento program by měl najít nejnovější verze tvých ovladačů.

Nevím možná nepomůže. je to na tobě zkusit to můžeš.

Edited by Liškoun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×