Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
turbo-snek

Novy procesor

Recommended Posts

Zdarvim, chtel bych si poridit novy procesor, tak se chci zeptat, zda-li mi to deska veme.

 

 

 

Moje deska: Asus P5B-VM

 

Vybrany procesor: CPU Intel Pentium G2030 BOX (3GHz, LGA1155, VGA)

 

 

 

Sice se v tom trochu vyznam, ale radsi si necham poradit od zkusenejsich.

 

Predem dekuji za odpovedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Určitě ne. Ta základní deska má patici LGA775 a procesor 1155 - to je úplně něco jiného.

 

Mimochodem... Upgradovat procesor na takto starou desku nemá moc smysl. Procesory s paticí LGA775 se už dávno nevyrábějí a ani neprodávají.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otázka za kolik by takovej procesor koupil, každopádně 65nm či 45nm Core 2 procesory jsou dnes slabé. Můj notebook je silnější, než stolní C2D, které mělo kupní hodnotu 10 tisíc (což byl v té době nehorázný drtič asfaltu)... Zkrátka technologie pokročila a 22nm se nedá s 45nm vůbec měřit.

 

Je lepší si našetři a koupit rovnou celý počítač, bude mít o generaci lepší paměti, bude mít nové rozhraní (USB 3, SATA 3) a mnohem silnější procesor.

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

SATA3 a USB3 nepotřebuje? Já to používám každý den :D. USB2 je hodně pomalej dinosaurus. Externí HDD a flasky se už několik let vyrábí s USB 3. Kupovat externí řadič je nesmysl, jenom vkládáš další peníze, které v krátké době vyhodíš.

 

Nevím no, mě 1500 Kč za Q6600 příjde hodně... Je to 6 let starý procesor. A samozřejmě bez záruky.

 

Mimochodem... Jak víš, že má staré Pentium? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja potrebuju jen procik, protoze mam na svuj komp napojenej kamerovej system, ale nefacha tak rychle, jak by melo. Jinak stolak na nic nepouzivam. Sedim porad na notasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×