Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
kejsler

Kompatibilita revize a jádra

Recommended Posts

Ahoj,

 

chci se zeptat ... je tato revize ZDE 4.3.4 kompatibilní s TÍMTO jádrem? Možná si pletu pojmy, tak mě prosím opravte. Jinak jde mě o to aby databáse v SQL byla kompatibilni s revizí, kterou kompiluju. Kdyžtak i napište jak se to zjistí.

 

Taky bych se chtel zeptat, když bych měl nějakou hodně starou verzi datbáze world, tak update na novou se dělá tak, že ten world smažu a místo něj stáhnu TDB 4.3.4 5 a ten executnu do worldu a pak nahraju updaty? A potom budu mít nejnovější verzi jádra?

Edited by kejsler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Máš v tom dobrej hokej, jednou to řekneš správně a podruhé pojmy nesmyslně přehodíš:

1. jádro je samotný server, respektive to je program, kterej umožní se klientovi připojit a vše co ve hře vidíš se zakládá na tom, co ti jádro vypočítá, vygeneruje a odešle

2. revize je jakoby verze jádra, resp. se jedná se o identifikaci určitého commitu a tím můžeš jednoznačně určit verzi jádra, třeba nyní je nejnovější revize f9ccb6f

3. databáze je databáze, tj. to co nahraješ na MySQL server - .sql soubory, což potom používá jádro jako zdroj dat (world), popřípadě jako místo kam data uložit (auth, characters).

 

Kompatibilita se dnes určuje dle data (dříve v době SVN se používalo číslo revize, na to by si mohl narazit u hodně starých verzí mangosu například).

 

Tudíž pokud vidíš, že poslední aktualizace "databáze" kterou si odkazoval, je z 23. července 2013, tak podle toho víš, že bude fungovat s jádrem, o revizi ze stejného dne (samozřejmě tam může být odchylka, to záleží jak moc se v té době jádro a databáze měnily).

 

Odpověď je tedy ne, není kompatibilní. Databáze je o řadu měsíců starší a jelikož se větev 4.3.4 aktivně vyvíjí a hodně mění, tak zde není žádná šance, že to bude fungovat natož fungovat správně. Aby si získal kompatibilní databázi, tak musíš aplikovat patřičné změny, ty se ukládají do složky "sql". V podložce "updates" máš poslední změny, tedy změny provedené od posledního vydání databáze. Pokud máš databázi starší, tak musíš jít do složky "old" a dle data aplikovat postupně všechny potřebné .sql soubory a tak docílit vzájemné kompatibility databáze a jádra. Pozor! Aktualizovat se musí všechny 3 databáze, nestačí jen world!

 

Pokud chceš aktualizovat svůj server, tak rozhodně nestačí aktualizovat databázi (čemuž ty říkáš jádro). Musíš zároveň aktualizovat i jádro... Provést tedy pull či clone, tím ziskáš nejnovější revizi a jádro překompilovat. Jak se aktualizuje databáze jsem ti napsal výše, tedy pomocí "updates" z sql složky. Rozhodně se nic nemaže a nenahrává znovu!

 

Mimochodem... Aktuální databázi pro TrinityCore 4.3.4 najdeš v samostatném repositáři na GitHubu.

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprosto vyčerpávající odpověď. Děkuju moc za ujasnění. Určitě to zkusím udělat tak, jak ty píšeš, protože pokud to dobře chápu, tak mi nešli nahrát updaty ze složky sql/updates/world a asi to bylo tím, že to nebylo kompatibilní.

 

Jen by mě ještě zajímalo, jak jsi zjistil aktuální verzi revize f9ccb6f? Kde je to napsané?

 

No a ještě k těm updatů. Když jdu do šložky sql/updates/world tak tam nikde nevidím datum 23.7. 2013, a proto nevím od jakýho updatu to mám do TDB 4.3.4 nahrát aby ty updaty na sebe navazovaly. No a ještě TADY se píše, že se updaty nesmí brát ze složky ze které jsem kompiloval jádro, cituji:

 

All SQL updates needed for the world database are to be found in the DB repository.

Do not import the SQL files from the core repository, TrinityCore/sql/updates/world.

 

Kde ty updaty mám teda vzít?

 

Jinak fakt díky

Edited by kejsler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jádro i revize je kompatibilní. Udělal jsem to přesně podle toho, jak je to napsaný na Trinity. Bohužel server stále nefunguje tak jak má a updaty se pořád musí nahrávat s chybama aby ten worldserver vubec fungoval. Už fakt nevím, ale toto je asi opravdu pro vysokou školu a nechápu proč je to updatování tak složitý.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Každý commit (změna) má v repositáři své jednoznačné označení, to je ten haš co jsem posílal. Viz. třeba https://github.com/T...2af9c90e2777fd5 - haš vidíš jak u popisu commitu, tak i v URL - "b2de15ef88462f9ef9e7294242af9c90e2777fd5". Pro zjednodušení se používá prvních 7 znaků, takže tenhle commit můžeš označit i jako b2de15e (https://github.com/T.../commit/b2de15e).

 

Jak jsem psal, staré updaty jsou ve složce old :). Tak aplikuj nejdřív ty ze složky old a pak teprve ze složky updates.

 

Musíš to dělat postupně. Nemůžeš přeskakovat, pak to logicky hází chyby - databáze se potom neaktualizuje, respektive jen částečně a proto ani jádro nechce fungovat (protože nemá korektní databázi). Je to sice pracné ale jinak je to velice jednoduchý princip. Zkrátka chronologicky nahrát všechny aktualizace až do současnosti.

 

Pokud píší, že je máš brát z repositáře databáze, tak to udělej a stáhni si je tady (což jsem ti posílal i v prvním postu). Sice proto nevidím žádný důvod a je to podivné... Ale pokud to píší... Mimochodem... Odkaz nefunguje.

Edited by Tomáš Kolinger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když jsem nahrál pouze updaty z https://github.com/TrinityCore/TrinityCore_4.3.4_DB_Alpha tak to pouze nestačilo, jelikož se nikdo moc nevěnuje tomuto vývoji. Bylo potřeba nahrát normálně updaty z Trinitycore/sql/updates/world Jelikož tam pořád lidi dávají updaty co se týkají kompatibility databáze s jádrem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, děkuji. Nakonec jsem to přeci jen spustil. Server jsem nahodil, fungujou GM příkazy a dokonce už i funguje chatování a komunikace na serveru.

 

Omlouvám se tedy za to spamowání.

 

Problém byl vyřešen. Prosím o uzavření tohoto topicu.

Edited by kejsler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×