Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
serafin

Pomoc s databazi.Databaze 3.0 na v. 2.0.12 [TBC]

Recommended Posts

Jestli to ted yopravdu opravujete sami tak delej prosimte jen patche, rad je vyuziju, davat pokazde celou databazi neni moc dobre

 

Oukis priste budu davat jen tabulky co budou opraveny :-) Rad vyhovim prece jenom ten update neni pro me ale pro vas :)

 

Vyvěšeno na přání autora.

 

Diiiky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jelikoz tato DB je v posledni verzi samozdrejme i na serveru Serafina, chtel bych nahlasit chybu a to s Bonusy.. u opravdu VELKEHO mnozstvi Itemu jsou prehnane bonusy, a dokonce se stava ze nektery Bonus ma Item 2x!! Napr jedna nejmenovana headka ma +41 Staminy a to byl pouze "zelene kvality" :whistling:! (pro porovnani setova headka ..of Wrath ma bonus +40 Staminy..)

:nw2_guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posielajte opravy priamo na forum SDB, nema zmysel vytvarat dalsie podprojekty,

najlepsie ked bude jeden fakt dobry. Niekedy je treba opravu poslat viackrat aby si ju vsimli a implementovali.

 

#tu je moja oprava bugnutych nahodnych enchantov typu +41 stamina

popis: pozri enchant v data, ak je nenulovy pozri do template, pokial nema ziadne staty v template tak je ok

oprava nieje vhodna pre SDB ale je vhodna pre servre kde je rozohrana hra.

 

 
ALTER TABLE `mangos`.`item_instance` ADD COLUMN stats INT(10);
ALTER TABLE `mangos`.`item_instance` ADD COLUMN bugged INT(1);

UPDATE mangos.item_instance,mangos.item_template SET stats = (stat_value1  + stat_value2 + stat_value3 + stat_value4 + stat_value5 + stat_value6 + stat_value7 + stat_value8  + stat_value9 + stat_value10) where SUBSTRING_INDEX(SUBSTRING_INDEX(`data`, ' ', 4), ' ', -1)=item_template.entry;

# Kontrolny Select
# SELECT * FROM mangos.item_instance where SUBSTRING_INDEX(SUBSTRING_INDEX(`data`, ' ', 45), ' ', -1)>0 and stats>0 order by guid;

UPDATE mangos.item_instance SET bugged = '0';
UPDATE mangos.item_instance SET bugged = '1' where SUBSTRING_INDEX(SUBSTRING_INDEX(`data`, ' ', 45), ' ', -1)>0 and stats>0;

# Kontrolny vypis bugnutych itemov?
# SELECT * FROM mangos.item_instance where bugged=1;

DELETE FROM mangos.item_instance where bugged=1;

ALTER TABLE `mangos`.`item_instance` DROP COLUMN stats;
ALTER TABLE `mangos`.`item_instance` DROP COLUMN bugged;

Edited by joe77

Share this post


Link to post
Share on other sites

sorry ale tyhle databaze sou horsi nez upravy ze kterych je delate...fakt sorry ale tyhle databaze bych moc nevyvesoval.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

sorry ale tyhle databaze sou horsi nez upravy ze kterych je delate...fakt sorry ale tyhle databaze bych moc nevyvesoval.....

Tak sem hoď link na nějakou lepší. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

jde mi spise jen o to ze tam je nasekano vic chyb nez ve verzi ze ktere je delana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

podivej tohle zavani hadkou, takze dale nebudu kritizovat ani poukazovat na chyby vasich vytvoru...delej jako bych nic nerekl, nechci aby to tu bylo zbytecne zaspammovano....za timhle komentarem prosim uz jen k tematu...nic sem nerekl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vždyť říkám :) Pošli link na tu, která je podle tebe nejlepší. Já teď osobně jedu na SDB. Ale řeknu ti ... zkoušel jsem tu novou SDB 273 - 2595 a ta mi nějako nechodí ... Přesněji jsou v ní oproti SDB docela chyby :( To je docela škoda .. Tak se ukaž, na čem jedeš :mid_sword:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nejak mi nejde stiahnut ani jedno... z rapisharu je to uz zmazane a to posledne je tiez nejake "broken" pls help

 

Acha asi se to podelalo hned to napravim dam tam uz jenom tu posledni ale je to DB na 1.10.2

 

Tak uz jsem to upnul znova je to tady http://filebeam.com/67c4b0d6e8151f012bd6861de4aa8df0

 

Edited by serafin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridana dalsi databaze a pripravuji se plany na dalsi databazi. Kdyztak ji otestujte a dejte vedet co vam v teto db chybelo. Doporucuju aby jste si charakter tabulky,Guild tabulky a item_instance tabulku vyprazdnili.

Edited by serafin

Share this post


Link to post
Share on other sites

souhlasim s bennym opravdu bude nejlepsi kdyz tady budete psotovat jen patche...cela DB je na nic, teda pro ty co uz na nejake DB jedou...a jeste lepsi by bylo to hazet sem i na SDB at se to na rovnou do "hlavniho" zdroje a zbytecne nezacinat dalsi projekty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dík za link .. nemůžete mi prosím poradit jak opravit chybu v prikazu .levelup ??? on sice pridava ale kdyz chci aby ubíral tak prida 1 lvl

a pak ještě dal jsem .learn all a postava se mi porád zneviditelňuje a zviditelnuje a porád do kola da se to nejak opravit ? myslim ze je to kouzlo Phasing Stealth po 8 sec to vyprsi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dík za link .. nemůžete mi prosím poradit jak opravit chybu v prikazu .levelup ??? on sice pridava ale kdyz chci aby ubíral tak prida 1 lvl

a pak ještě dal jsem .learn all a postava se mi porád zneviditelňuje a zviditelnuje a porád do kola da se to nejak opravit ? myslim ze je to kouzlo Phasing Stealth po 8 sec to vyprsi..

 

tak se to kouzlo odnauc, pokud se jmenuje Phasing Stealth, tak se oznac a napis: .unlearn Phasing Stealth

a pokud potrebujes ubrat lvl tak jedine toho hrace resetovat a pridat mu o to min lvl...zatim jine reseni neni, ale mangosaci uz to resi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak se to kouzlo odnauc, pokud se jmenuje Phasing Stealth, tak se oznac a napis: .unlearn Phasing Stealth

a pokud potrebujes ubrat lvl tak jedine toho hrace resetovat a pridat mu o to min lvl...zatim jine reseni neni, ale mangosaci uz to resi...

 

OK dík moc .. .unlearn Phasing Stealth nefunguje muse se použít .unlearn 6718

:rolleyes:

a s tím lvl doufám že to co nejdříve vyřeší .. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

.levelup -5 mas pet levelu dole, samozrejme za predpokladu posledniho releasu a posledni verze DB

Edited by Benny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tedka se zeptam ja kdyz tenhle priakz das odnauci te to i vsechna kouzla daneho lvl jen takova podstatna vec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

.levelup -5 mas pet levelu dole, samozrejme za predpokladu posledniho releasu a posledni verze DB

 

A to jsou ktere??? popř. mohl by jsi hodit link dík moc ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauvec newim proc,ale blbne mi cele IF...kdyz tam nekdo vleze nebo se portne tak dostane crit error u wowka a padne mu to,ale server stale jeden vph dal....pls newite nekdo jak to sparvit? pls ...mam DB 2.0 ,pze 2.1 mi nesla nahrat a MaNGOS_2655_ScriptDev_131_MCH...pls help

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauvec newim proc,ale blbne mi cele IF...kdyz tam nekdo vleze nebo se portne tak dostane crit error u wowka a padne mu to,ale server stale jeden vph dal....pls newite nekdo jak to sparvit? pls ...mam DB 2.0 ,pze 2.1 mi nesla nahrat a MaNGOS_2655_ScriptDev_131_MCH...pls help

 

 

Takze, problem s IF je misty i na 2.1, ale radsi ti doporucuju tu 2,1, ja mam revizi 2668 a vse jede v pohode...nebyl s nicim problem, akorat jak rikam misty to IF, me se to ale nestalo a to sem tam byl uz 1000x ;) trosku sem si sice uz tu DB upravil i k obrazu svemu, takze to zas mam na jiny brdo ale celkove jsem spokojen s praci serafina...byl to dobry zaklad. A kdyz se to stane hraci ze uvizne v IF tak ho jednoduse vyportuju a je to dobry ;)

Edited by Cybe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×