Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Cybe

[MaNGOS] Revize+DB+DBC+maps, client version 1.12.1!

Recommended Posts

Kuwa toto neni mozne . . . v 2748 nefunguju gryfon mastery / nejde zosadnut s kona /miznu GO/nejdu naucit u wara stancy a nefim co este . . . mam pocit ze cim je novsia DB tym je viac na . . .

Uz vazne nefim ktoru nahodit :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuwa toto neni mozne . . . v 2748 nefunguju gryfon mastery / nejde zosadnut s kona /miznu GO/nejdu naucit u wara stancy a nefim co este . . . mam pocit ze cim je novsia DB tym je viac na . . .

Uz vazne nefim ktoru nahodit :(

 

na 2760 je uz vse vyreseno, zkus ji, zatim ji testuju a na nejake zasadni a velke chyby sem neprisel ;) link mas v prvnim odkazu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toto je trochu Offtopic tak sorry, ale kdyz uz tu reiste ty bugy a chyby, tak bych se chtel zeptat jestli kdyz spawnete nejakou kreaturu tak vam to bud hodi error nebo vam ta kreatura zmizi?

tenhle problem je celkem na ....a ma ho celkem dost lidi, tak se chci zeptat jestli i vy? mne to delalo jak na nasem serveru tak na localu kde mne to predtim normlane slo a revizi ani DB jsem nemenil.

Mam ten samy problem - mam revizi 2730 - ale vubec se v tom nevyznam - tady jsem napsal chybu :

zde je ta chyba

 

 

prosim mohl by mi nekdo poradit s temi revizemi a tak? - jsem to tu prolezl a ve vetsine pripadu nicemu nechapu

1) jak poznam co mam za revizi (spoustim realmd a mangosd s adresare 2730 - tak to bude asi 2730, ale jak to poznam jinak?)

2) jak poznam co mam za verzi Tools, DBC, DB

3) je nekde navod, jak to jednoduse aktualizovat tu moji 2730 + osattni DB. DBC, TOOLS... aniz bych prisel o acc atd...? + jak dlouho by me (jako uplnemu laikovi) to mohlo trvat aktualizovat? - musi byt pri tom serrver off?

4) mam jen test server, kde bych to chtel, aby se to dalo jednoduse spoustet pres wow.exe, takze klienta (lacd.exe????) nebo tak nepotrebuji.

5) mohli byste mi pls taky napsat, kolik utahne muj PC lidi? - IP D (fyzicke dvoujadro) 3,4, HDD 250, 1GB ram grafika hodne dobra. Pripojeni: 4Mb download, 1,5 Mb upload.

 

Dekuji !!!

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ten samy problem - mam revizi 2730 - ale vubec se v tom nevyznam - tady jsem napsal chybu :

zde je ta chyba

prosim mohl by mi nekdo poradit s temi revizemi a tak? - jsem to tu prolezl a ve vetsine pripadu nicemu nechapu

1) jak poznam co mam za revizi (spoustim realmd a mangosd s adresare 2730 - tak to bude asi 2730, ale jak to poznam jinak?)

2) jak poznam co mam za verzi Tools, DBC, DB

3) je nekde navod, jak to jednoduse aktualizovat tu moji 2730 + osattni DB. DBC, TOOLS... aniz bych prisel o acc atd...? + jak dlouho by me (jako uplnemu laikovi) to mohlo trvat aktualizovat? - musi byt pri tom serrver off?

4) mam jen test server, kde bych to chtel, aby se to dalo jednoduse spoustet pres wow.exe, takze klienta (lacd.exe????) nebo tak nepotrebuji.

5) mohli byste mi pls taky napsat, kolik utahne muj PC lidi? - IP D (fyzicke dvoujadro) 3,4, HDD 250, 1GB ram grafika hodne dobra. Pripojeni: 4Mb download, 1,5 Mb upload.

 

Dekuji !!!

 

No zjistíš to třeba tak, že by to mohlo být v logu. Jinak musíš vědět jakou release sis stáhl. Dále když sis stahoval DBC nebo DB tak měly nějaké označení (např. DB - SDB_0.5.3_xxx) no a potom podle nějakého changelogu který tady už kluci co dávali release mají vidíš jaké se provedli změny. U každého SQL je napsáno číslo (takže to je revize k níž to patří, nebo pro kterou to bylo dělané) platí, že by si měl mít DB aktualizovanou až do tvé verze release (2730) tak poslední update 2730.

 

Aktualizuje se to přes navicat . Všechno tady je v návodu od Bennyho - hledej.

Aktualizace netrvá dlouho - sql soubory (updaty) jsou malé tudíž to trvá pár vteřin. Pokud obmněňuješ release (revizi) tak jen přepíšeš staré soubry novými (mangosd.exe, .... ) ale data jsou v mysql takže v klidu. Doporučuji ale data zálohovat. Protože né všechny updaty jsou lepší a mnohdy stojej ... za prd.

 

Lacd je věc pro WoWemu, to tady není. Potřebuješ mít čistou hru 1.12.1 (US, UK) a nastavenej realmlist na 127.0.0.1 (pokud to máš u sebe) Jinak IP která je v tabulce realmlist v DB realmd (v základu)

 

Pokud máš takovejhle počítač a poběží na tom JEN server, tak to je v pohodě a řekl bych že bez problému 50. Pokud ale pustíš hru na stejném pc a budeš hrát, tak se mají hráči na co těšit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když ne někdo lampa a nemá tucha co tam píšu tak vznikají takovýhle výpoty.Takže znova pro slabomyslné :)

 

NEJNOVEJSI MANGOS: NEWEST:MaNGOS_2751 + ScriptDev_145 anticheat MCH

ODPOVIDAJICI DATABAZE: SDB 0.5.3_305 - 2748 Database

databaze byla sice udelana pro 2748(mimochodem link tam mas i na tuto revizi) ale jede i na 2751.

Vysvetleni jeste jednou:

 

1) Co(nebo Jaka) je nejnovejsi revize mangose?

Odpoved: Nejnovejsi revize mangose je ta revize, ktera ma pred sebou obri NEWEST a ma nejvyssi cislo(ucivo prvniho stupne ZŠ)

2) Co(nebo Jaka) je nejnovejsi databaze?

Odpoved: Nejnovejsi databaze je databaze, ktera ma za nebo pred zkratkou rev.(revision,r., nebo podobne) opet nejvyssi cislo(ucivo prvniho stupne ZŠ)

3) Co(nebo Jake) jsou nejnovejsi DBC soubory?

Odpoved: nejnovejsi DBC soubory jsou soubory pro verzi 1.12.2(linky jsou v prvnim prispevku tohoto topicu)

4) Jaké jsou nejnovější mapy?

Odpoved: Nejnovejsi mapy jsou mapy, ktere jsou pro verzi 1.12.2(link v 1.prispevku) a nebo ty ktere ste si vycucli z vaseho wow(pomoci ad.exe) verze 1.12.2

 

Dekuji za pozornost a doufam ze k takhle banalnim chybam uz nebude dochazet :rolleyes::D

Je samozrejme ze databaze kterou mas na verzi 1.10.2 nekdy z roku 1901(obrazne receno) ti nepofaka na nejnovesi verzi mangose pro 1.12.2 patch :D vzdycky je stanoveno rozmezi do jake revize je databaze kompatibilni.

 

Dík že jsi ze mě udělal(a) mega dem_nta ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

No zjistíš to třeba tak, že by to mohlo být v logu. Jinak musíš vědět jakou release sis stáhl. Dále když sis stahoval DBC nebo DB tak měly nějaké označení (např. DB - SDB_0.5.3_xxx) no a potom podle nějakého changelogu který tady už kluci co dávali release mají vidíš jaké se provedli změny. U každého SQL je napsáno číslo (takže to je revize k níž to patří, nebo pro kterou to bylo dělané) platí, že by si měl mít DB aktualizovanou až do tvé verze release (2730) tak poslední update 2730.

 

Aktualizuje se to přes navicat . Všechno tady je v návodu od Bennyho - hledej.

Aktualizace netrvá dlouho - sql soubory (updaty) jsou malé tudíž to trvá pár vteřin. Pokud obmněňuješ release (revizi) tak jen přepíšeš staré soubry novými (mangosd.exe, .... ) ale data jsou v mysql takže v klidu. Doporučuji ale data zálohovat. Protože né všechny updaty jsou lepší a mnohdy stojej ... za prd.

 

Lacd je věc pro WoWemu, to tady není. Potřebuješ mít čistou hru 1.12.1 (US, UK) a nastavenej realmlist na 127.0.0.1 (pokud to máš u sebe) Jinak IP která je v tabulce realmlist v DB realmd (v základu)

 

Pokud máš takovejhle počítač a poběží na tom JEN server, tak to je v pohodě a řekl bych že bez problému 50. Pokud ale pustíš hru na stejném pc a budeš hrát, tak se mají hráči na co těšit.

 

vicemene vsechno z toho jsem zde naznacil, takze musim souhlasit...

 

 

Dík že jsi ze mě udělal(a) mega dem_nta ..

 

Vsak vis ze sem to tak nemyslel, tak klid draku :nw2_guitar::teehee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No zjistíš to třeba tak, že by to mohlo být v logu. Jinak musíš vědět jakou release sis stáhl. Dále když sis stahoval DBC nebo DB tak měly nějaké označení (např. DB - SDB_0.5.3_xxx) no a potom podle nějakého changelogu který tady už kluci co dávali release mají vidíš jaké se provedli změny. U každého SQL je napsáno číslo (takže to je revize k níž to patří, nebo pro kterou to bylo dělané) platí, že by si měl mít DB aktualizovanou až do tvé verze release (2730) tak poslední update 2730.

 

Aktualizuje se to přes navicat . Všechno tady je v návodu od Bennyho - hledej.

Aktualizace netrvá dlouho - sql soubory (updaty) jsou malé tudíž to trvá pár vteřin. Pokud obmněňuješ release (revizi) tak jen přepíšeš staré soubry novými (mangosd.exe, .... ) ale data jsou v mysql takže v klidu. Doporučuji ale data zálohovat. Protože né všechny updaty jsou lepší a mnohdy stojej ... za prd.

 

Lacd je věc pro WoWemu, to tady není. Potřebuješ mít čistou hru 1.12.1 (US, UK) a nastavenej realmlist na 127.0.0.1 (pokud to máš u sebe) Jinak IP která je v tabulce realmlist v DB realmd (v základu)

 

Pokud máš takovejhle počítač a poběží na tom JEN server, tak to je v pohodě a řekl bych že bez problému 50. Pokud ale pustíš hru na stejném pc a budeš hrát, tak se mají hráči na co těšit.

 

Sorry trochu nerozumim- zkusim shrnout jak vlastne bezi mangos a prosim opravte me.

 

1) je jakasi databaze MANGOSD, kde jsou data (jednotlive tabulky ohledne vsech itemu, kreatur, pridavnych objektu (postovni schranka, oteviraci dvere, ohen apod), Guild (vcera se mi uspesne podarilo jednu Guildu vymazat ;-) ) atd....

2) je dalsi databaze REALMD kde jsou udaje o acc a IP realmu.

1+2 se aktualizuji pomoci revizi (revize=release???) pomoci execute batch file v navicate (NEWEST:MaNGOS_2760 + ScriptDev_145 anticheat MCH) - ohledne navodu od Bennyho - ma tu pres 153 prispevku, celkem slusny pocet jsem prohledl, ale nenasel... Prosim link - jinak v readme u MaNGOS_2760 + ScriptDev_145 anticheat MCH nevim co je napsano - anglictina neni moje parketa - staci jen batch file na

a) drop mysql.sql (tim asi vymazu tabulky)

B) create mysql.sql (tim vytvorim nove)

c) mangosd.sql (tim vytvorim obsah tabulek v db mangos)

d) realmd.sql (tim vytvorim obsah tabulek v db realm)

e) script.sql (tim propojim?? tabulky mangosd s realmd nebo to nahraje tabulky s adresare update - nebo ty tabulky s adresare update musim udelat u kazdeho souboru batch file???)

 

3) SDB 0.5.3 FULL rev294 - to jsou vlastne jen áktualizovane soubory (novejsi verze), ktere jsou v MaNGOS_2760 + ScriptDev_145 anticheat MCH) , ktere se jen daji batch file (a musi se to predchozi smazat???)

 

no a pak uz jen spustit realmd a mangosd ....

 

 

Ps: vcera jsem mel 60 hracu a wow jsem mel spusteny a zadne lagy nebo moc vysoka latence mi nebyla hlasena (latence okolo 100)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry trochu nerozumim- zkusim shrnout jak vlastne bezi mangos a prosim opravte me.

 

1) je jakasi databaze MANGOSD, kde jsou data (jednotlive tabulky ohledne vsech itemu, kreatur, pridavnych objektu (postovni schranka, oteviraci dvere, ohen apod), Guild (vcera se mi uspesne podarilo jednu Guildu vymazat ;-) ) atd....

2) je dalsi databaze REALMD kde jsou udaje o acc a IP realmu.

1+2 se aktualizuji pomoci revizi (revize=release???) pomoci execute batch file v navicate (NEWEST:MaNGOS_2760 + ScriptDev_145 anticheat MCH) - ohledne navodu od Bennyho - ma tu pres 153 prispevku, celkem slusny pocet jsem prohledl, ale nenasel... Prosim link - jinak v readme u MaNGOS_2760 + ScriptDev_145 anticheat MCH nevim co je napsano - anglictina neni moje parketa - staci jen batch file na

a) drop mysql.sql (tim asi vymazu tabulky)

B) create mysql.sql (tim vytvorim nove)

c) mangosd.sql (tim vytvorim obsah tabulek v db mangos)

d) realmd.sql (tim vytvorim obsah tabulek v db realm)

e) script.sql (tim propojim?? tabulky mangosd s realmd nebo to nahraje tabulky s adresare update - nebo ty tabulky s adresare update musim udelat u kazdeho souboru batch file???)

 

3) SDB 0.5.3 FULL rev294 - to jsou vlastne jen áktualizovane soubory (novejsi verze), ktere jsou v MaNGOS_2760 + ScriptDev_145 anticheat MCH) , ktere se jen daji batch file (a musi se to predchozi smazat???)

 

no a pak uz jen spustit realmd a mangosd ....

Ps: vcera jsem mel 60 hracu a wow jsem mel spusteny a zadne lagy nebo moc vysoka latence mi nebyla hlasena (latence okolo 100)

 

Přiznám se, že jsi mě docela zmátl :)

 

Napíšu ti proto jak na to:

 

V mysql si vytvoříš dvě databáze, například MANGOS a REALMD

 

Do databáze mangos dáš přes "execute batch file" soubor, který obsahuje data a strukturu pro databázi mangos. Je to velký soubor, klidně i kolem 200 MB. Jeho importace trvá docela dlouho. Potom do databáze realmd dáš stejným způsobem soubor sql, který obsahuje data a strukturu pro realmd. Ten je podstatně menší a prázdný (základní) má kolem 5 kB.

 

Jakmile máš tohle, tak potřebuješ revizi. Tu můžeš stáhnout klidně tady od Cybe nebo jinde. Pozor aby byla databáze, popř. data nebo tabulky kompatbilní s revízí. Nepleť si ale revizi a databázi, v tom je rozdíl. Revize jen většinou obsahují složku SQL, kde jsou updaty, které můžeš používat.

 

Pokud chceš novou revizy, tedy soubory jako jsou např. mangosd.exe, realmd.exe a dašlí tak ty předchozí smaž nebo zálohuj. Rozhodně přepisuj i soubory jako jsou *.conf, protože můžou obsahovat nějakou změnu. Potom je nutné to znovu nastavit a pokud nebyly provedeny nějaké zásadní změny v databázi nebo revizi, tak by ti i nová revize měla fungovat se starou, ale aktualizovanou databází.

 

Doporučuji ale držet se trochu sptáky a třeba i dva týdny jet na starší, ale dobré databází a pravidelně zálohovat hráčská data - pokud budeš hledat tady na foru, tak najdeš takový malý postup na vytvoření prográmku co jsem upravil aby vám fungoval.

 

Hodně štěstí !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ted jsem Ti psal na ICQ, ale jsi offine - ja nevim zda to mam vsechno z te DB smazat (vsechny tabulky z mangosd a realmd a nahrat nove, nebo zda staci batch file a vybrat postupne vsechny soubotry s priponou sql... - aby mi zustaly acc a tak...

 

chtel bych ::::

DOPORUČUJI(vše se sebou kompatibilní!):

 

MANGOS(fičí i gryfonmasteři[v předchozích revizích(27xx) nefrkali]):

MaNGOS_2760 + ScriptDev_145 anticheat MCH

LINK

 

DB

SDB 0.5.3_305 - 2748 Database

LINK

 

DBC

1.12.2 DBC FILES ---> Mirror 1

 

Vycucnutí map z klienta WoW

Momentálně nejnovější Ad.exe *Download*

 

Edited by Nes

Share this post


Link to post
Share on other sites

no tak jsem to zkusl sam...

a dopadlo to po spusteni mangosd.exe: ---

 

Loading quests.......

Error opening quest_template table.

 

- to same pod 2760 (daval jsem tam tyto tabulky), 2755 (to jsem jenom zkousel spustit, tabulky byly z 2760), 2730 (to jsem jenom zkousel spustit, tabulky byly z 2760)

 

PLS help DIKY!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

no tak jsem to zkusl sam...

a dopadlo to po spusteni mangosd.exe: ---

 

Loading quests.......

Error opening quest_template table.

 

- to same pod 2760 (daval jsem tam tyto tabulky), 2755 (to jsem jenom zkousel spustit, tabulky byly z 2760), 2730 (to jsem jenom zkousel spustit, tabulky byly z 2760)

 

PLS help DIKY!!!

 

budto mas nekompatibilni DB, musis mit rev305 verze SDB 0.5.3, pokud ji mas tak nevidim problem pokud si tu tabulku neupravil nebo si neco v te DB nepodelal. U me je vse ok, nemuzes kombinovat nekompatibilni s kompastibilnimi soubory... ;)zkus ty questy v nwejhorsim pripade vycucnout z jine DB, ale to nedoporucuju, u me vse fici v naprostem poradku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauky pls jake verze hry rozjedu s MaNGOS_2760 + ScriptDev_145 anticheat MCH+k tomu odpovidajici databazi? jen 1.12.2 nebo i 1.12.1?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

budto mas nekompatibilni DB, musis mit rev305 verze SDB 0.5.3, pokud ji mas tak nevidim problem pokud si tu tabulku neupravil nebo si neco v te DB nepodelal. U me je vse ok, nemuzes kombinovat nekompatibilni s kompastibilnimi soubory... ;)zkus ty questy v nwejhorsim pripade vycucnout z jine DB, ale to nedoporucuju, u me vse fici v naprostem poradku..

 

 

Vis co nemen tu db a zkus akorat zmenit revizi na 2655. Pak rekni jestli ti to farilo. a jestli jop tak uz bys mel potom jen zmenit tu tabulku quest_template a to tema update od SDB :)

 

Jo to nemelo bejt tobe Cybe ale tomu co s tim ma problem doufam ze chapes :)

 

Cauky pls jake verze hry rozjedu s MaNGOS_2760 + ScriptDev_145 anticheat MCH+k tomu odpovidajici databazi? jen 1.12.2 nebo i 1.12.1?

 

Podle vseho co jsem kde cetl tak obe protoze 1.12.2 je prej nejaka verze pro portugalce ci co ze jim tam neco neslo tak jak v 1.12.1 ale neivm co je na tom pravdy :)

Edited by serafin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo, je tomu tak jak pises. Je to pro enUS 1.12.1 a pro enGB pro 1.12.2, protoze tam maji ten opravny patchik :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pridany nove databaze rev.306 a 308, dále 3 nové revize včetně nejnovější.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vis co nemen tu db a zkus akorat zmenit revizi na 2655. Pak rekni jestli ti to farilo. a jestli jop tak uz bys mel potom jen zmenit tu tabulku quest_template a to tema update od SDB :)

 

Jo to nemelo bejt tobe Cybe ale tomu co s tim ma problem doufam ze chapes :)

Podle vseho co jsem kde cetl tak obe protoze 1.12.2 je prej nejaka verze pro portugalce ci co ze jim tam neco neslo tak jak v 1.12.1 ale neivm co je na tom pravdy :)

Prosim jeste odpoved na: (mam 2730 a chci tu 2760) nevim zda to mam vsechno z te DB smazat (vsechny tabulky z mangosd a realmd a nahrat nove (mangos.sql + realm.sql), nebo zda staci batch file a vybrat postupne vsechny soubotry s priponou sql... - aby mi zustaly acc a tak... - zda se prepisi jen tabulky, ktere nemaji vliv na accounty....

A jeste jsem nepochopil tu slozku updaty - tam je spousta sql souboru - to mam kazdy dat mangosd - execute batch file? - on ma kazdy soubor u sebe cislo revize ale kdyz chci dat 2760 tak jsem tam nasel nejvyssi jen myslim 2750 - mam dat tedy vse nebo jen nejake?

 

Ja tomu stejne vseobecne nechapu :-(

ja se vzdy jako prvni pokousim nahrat jeden 100MB veliky soubor mangosd.sql - myslim, ze protoze to ma 100MB tak by to mel byt zaklad a na to zkousim stavet ostatni veci... Server mi sice jede, ale delal mi to jiny clovek, ktereho nemuzu chytit :-(

 

Diky!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, tak chyba byla jen v tabulce quest_template - z 2730 jsem tu tabulku exportoval do sql, pak jsem smazal tabulky, dal tam 2760 , tabulku quest_template smaznul (byla prazdna) a dal tam tu z 2730 - ted jsem se zase zastavil u nastaveni IP v DB realmd - ja sam se pripojim, ale lidi z venku ne - tu se to resilo, ale ja to nepochopil :-( ale zkousim dal !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, tak chyba byla jen v tabulce quest_template - z 2730 jsem tu tabulku exportoval do sql, pak jsem smazal tabulky, dal tam 2760 , tabulku quest_template smaznul (byla prazdna) a dal tam tu z 2730 - ted jsem se zase zastavil u nastaveni IP v DB realmd - ja sam se pripojim, ale lidi z venku ne - tu se to resilo, ale ja to nepochopil :-( ale zkousim dal !!!

No a co takhle například firewall ? :) Neblokuje ti náhodou odchozí spojení pro mangosd.exe ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, tak chyba byla jen v tabulce quest_template - z 2730 jsem tu tabulku exportoval do sql, pak jsem smazal tabulky, dal tam 2760 , tabulku quest_template smaznul (byla prazdna) a dal tam tu z 2730 - ted jsem se zase zastavil u nastaveni IP v DB realmd - ja sam se pripojim, ale lidi z venku ne - tu se to resilo, ale ja to nepochopil :-( ale zkousim dal !!!

 

1)realmd (nebo jaky nazev mas pro databazi realmu, accu a dalsich kravin treba "trenky"), tam dej realmlist a prepis tu ip na svoji !!!!verejnou!!!! IP ne IP lokalni site ci podsite.

2)pokud mas router povol si porty ktere pouziva mangos(8085 atp.)

3)vypni si firewall(nebo si v nem povol vyjimky

4)pokud nic z toho nepomuze tak bud nemas verejnou IP nebo zkus vzit(pokud mate chodbu) a na okno postavit case i s monitorem, pak se rozbehni pres celou chodbu a zkus kopnout co nejdal...

poznamka: okno musi byt pokud mozno otevrene ;)

 

Jinak fakt nevim, treba si byl cely rok zlobivy tak se comp rozhodl stavkovat :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mensi dodatek je mozne ze ti to dela NOD32 pokud ho mas ma tma funkci IMON tak tu staci vypnout ale nejlepsi je NOD 32 odstranit uplne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pěkně to šviháš jen tak dál :-)

 

Neměl bys jiný link pro tu verzi mangose , kde ficí gryfonmastri? tusim 2760 + tu db 305. Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mensi dodatek je mozne ze ti to dela NOD32 pokud ho mas ma tma funkci IMON tak tu staci vypnout ale nejlepsi je NOD 32 odstranit uplne

 

tohle bylo na wowemu ne? No vlastne NODa uz nemam tak nevim jestli to probiha i u mangosu...

 

 

Pěkně to šviháš jen tak dál :-)

 

Neměl bys jiný link pro tu verzi mangose , kde ficí gryfonmastri? tusim 2760 + tu db 305. Díky

 

whaw, to bych ti musel uploadnout jinam...pokusim se co nejdriv, nefici ti to? Tedka uz 2760 neres, stahni 2777

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pls me ICQ je: 207-433-828 uz jsem vazne dost vcudu :D

 

Takze vcera jsem to rozhchodil, ale nefachali treneri, tak jsem to smaznul -

vzdy nekoho sezenu totiz na icq, ten mi pomuze ze tri ctvrtin, pak musi jit nebo neco a ja to nedodelam - sice to rozchodim, ale vzdy tam neco nefici (treneri)

Takze prosim o nasleduji opraveni meho postupu

 

1) vymazu tabulky s DB mangosd a realmd

2) dam na mangosd execute batch file - a vyberu mangos.sql z adresare SDB..... (v tomto adresari byvaji jen dva soubory sql a to ten mangosd a realmd) - asi je mozna do databaze mangosd nahravat mangos.sql - s tim D na konci, protoze jsem to rozchodil, takze to asi na nic vliv nema

3) to same udelam s realmd

4) dam na magosd znova execute a vyberu mangos.sql tentokrat z adresare mangos_2777+scriptdev..........

5) to same s relam.sql

6) na mangosd DB dam exexute a z adresare mangos_2777+scriptdev..... vyberu script.sql (ani nevim na co je)

7) no a ted to vzdy zkusim zpustit (mapy, dalsi soubory, upravene .conf mam vporadku)

8) nacte to mapy a pak se to zarazi na

¨

nezda se mi:

loading Gameobject_template - pise ze je prazdna tabulka

loading quest - no a tady mi to napise ze nejde otevrit tabulka quest_template (i kdyz jsem nahral vsechny soubory z updatu - od nejnizsiho cisla vys s nazvem quest_template - ta tabulka byla prazdna pred i po updatech) ... - to musim jeste dohrat vsechny updaty? je jich tam hafo a po jednom davat execute batch file je dost narocne - neda se v navicatu oznacit adresar a on udela vsechny soubory?

no nic, tak jsem to obesel - vzal jsem quest_template z jine verze a ted mi to hazi chybu u error opening item_page file.... (tabulka je samozrejme prazda a ni v updatech jsem nenasel takovy soubor...)

 

 

(to same se mi stalo vcera s jinou revizi, ale s jinou tabulkou - to jsem vyresil tak, ze z update jsem nahral uplne vsechny tabulky, ktere meli to jmeno, ktere chybelo zacal jsem od nejnizsiho cisla - jakmile jsem dodelal posledni, tak to jelo ok, ale zase ve hre nebyl zadny loot - tak jsem projel updates a nahral vsechny soubory jako v predchozim pripade jen vsechny soubory co obsahovali creature_loot...... - pak byl loot ok...

tak tomu nerozumim - vypada to, ze v kazde revizi nebo tak jsou nejake prazdne tabulky, nebo delam neco spatne...

Edited by Nes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takze nakonec jsem to rozjel diky serafin a verzi 2,1 :D - nekdo mi ted psal, ze nefunguji profese (nebo spatne (fishing atp..)

Ale nefunguje mi status list, ktery ukazuje online hrace a nevim proc - predtim uplne noproblemo fachal - ani to nepise chybu s db nebo tak neco :-( to me strasne stve, prosim poradte - to je kvuli serafinove DB? vice na Moje stránka

 

Diky!!!!

Edited by Nes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×