Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Cybe

[MaNGOS] Revize+DB+DBC+maps, client version 1.12.1!

Recommended Posts

Dokazal by mi nekdo opravit creature_template???? Chci opravit Kel´Thuzada atd... protoze pak je k nicemu poradat RAIDY!! 1. Mi to vzdycky shodi server!! 2. Mi tam nepadaji Tier 3 sety!!! Maji padat v Naxxu ale ani z jednoho ani jedna cast nepada?? Vite nekdo co s tim??? Mam SDB 0.6.1 a revizi 3223!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
cybe jak to vypada s tou tvou novou full db???

 

zatim to vypada hodne spatne, ale budu se snazit s tim hnout, je treba prespawnovat dungy atp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co s tema dungama mas ? ze je musis prespawnovat.

 

no kdybys videl ty spawny jak to vypada v MC atp., az to vsechno upravim tak to sem upnu, nemam na to moc casu to upravovat, tedka resim jak udelat na 2pc jeden server, ze by se nejak sdlela DB mezi 2 pc, nebo proste 2 realmy na 2 databaze a ty databaze nejak propojit, jestli nekdo vi jak na to tak bych byl moc vdecny...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ten prvni problem je tam malo spawnu nebo naopak hodne ? A ten druhej problem to uz se tu mam pocit resilo podivej se tu na forku mam dojem ze to najdes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čau,

Asi teďko budu vypadat jako lama největší, ale jak se tak snažim pochopit ty Packy revize databáze, tak se v tom čim dál tim víc strácim.

 

Byl v tom chaos už na WoWemu, ale tam se to nakonec dalo nějak pochopit, ale tady ty Mangosovky jsou nějak hodně divný.

 

Potřeboval bych nějakou Verzi která má co nej funkčního potřebuju se naučit GM příkazy, tvořit itemy, spelly, questy, vendory, loottemplaty, jako tomu bývalo na WoWeum, ale když otevřu mangos item čumim jak idiot na miliardu 0 a dalších pí***in.

 

Prostě si už sám nevim rady. A asi to bude tou verzí co jsem nějak divně stáhl, ale ani nikde nevidim zmíňku o otm jak vytvořit GM acc...

 

 

Cube: Nejspíš by to chtělo natáhnout lan a dát třeba Horde uzemí na jeden PC a ally území na druhej pc, nevim jak, ale asi by to mohlo bejt nejschudnější řešení. Nebo je to totální kravina. Fakt nevim, ale mohlo by to třeba fungovat

Edited by greben

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak ten prvni problem je tam malo spawnu nebo naopak hodne ? A ten druhej problem to uz se tu mam pocit resilo podivej se tu na forku mam dojem ze to najdes :)

 

resilo ale nedoresilo ponevadz se to zakoncilo tim ze se tam zodpovedelo jak udelat 2 servery na jednom realmu a ne 1 server na 2pc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cybe problem nekteri lide se v tom tvojem topicu nevyznaji ja teda jo nemol bys to pro ne treba dat ja nevim do jednoho paklu a upnout to treba na rapid nechal bys to tak a nakonec bys napsal tady mate vsechno dohromady :

LINK

chapes byl bys moc hodny protoze z mojich kamosu ktere znam osobne se asi 5 jich v tom nevyzna a co pak cele wowresource ze dik mas to u me vlastne u me ne u nich ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
cybe problem nekteri lide se v tom tvojem topicu nevyznaji ja teda jo nemol bys to pro ne treba dat ja nevim do jednoho paklu a upnout to treba na rapid nechal bys to tak a nakonec bys napsal tady mate vsechno dohromady :

LINK

chapes byl bys moc hodny protoze z mojich kamosu ktere znam osobne se asi 5 jich v tom nevyzna a co pak cele wowresource ze dik mas to u me vlastne u me ne u nich ^_^

 

mlcim, nic nerikam http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=3887

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snad by sel udelat ze by database jela na jinem pocitaci a server by jel na jinem pocitaci. To by snad i mozna slo akorat vlastne pomenit ty IP co tam jsou ktere odkazujou na MYSQL. JA bohuzel nemam moznost si s timhle tak pohrat ale docela rad bych si to zkusil. Kdbych si chtel poradit nebo nejak kutit dej vedet rad se zapojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar Cybe myslím že je ti jasné že funguju na tvé revizi (poslední).. a mám takovej dotázek .. to že nejde playerům .save je schválně ??? ... mě jako GM to funguje ale hráči si stěžují že jim to nefachá ... tak to nějak nepobírám .. no možná sem někde něco pokur... ale fakt netušim kde .. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asi takto jde udelat ze na jednom PC jde spustit emulaci jako takovou na jednoum jde rozjed database a dokazu si predstavit ze na jinem jede WWW. Otazka je zkusit jak by bylo ucine delit tuto aplikaci a zmerit co je nejvice zatizene. Urcite si dovedu predstavit ze pokud mate moznost a mate nekde pro jiny ucel server pouze pro databaze prihodit k nemu databasi pro wow. Ale primo stavet PC pro WoW databasi mi prijde jako neekonomicke protoze si myslim ze PC neni tak zatizeny jako muzu to zkusit u me na servrech ale myslim si ze je hlavni kamen urazu emulace jako takova. Mnohem efektivnejsi mi prijde pohrat si se servrem kde bezi emulace (dat pryc programy co nejsou treba nechat opravdu pouze cisty linux ani gravicke prostredi nenahravat a podobne ptakoviny. Vpripade ze je ovsem databazovy server meznim kamenem vykonu urcite by slo rozdelit i databasi pro vice databasovych serveru ale to mi neprijde moc realne ze by normalni PC rekneme o 2GHZ a pul gigu ram nezvladl. Ja bych si predstavoval udelat emulaci stylem jakym je to resene na offiku kde je server pro urcitou zonu a ten se stara pouze o ni (pripadne o vice zon najednou) a ty mezisebou kecaji o tom kde kdo je a vypocitavaji vykon tam by pak nebyl problem dosahnout poctu lidi srovnatelny s officielnimi servery. Bohuzel tam uz by ale neslo o kopirovani revizi ale prepracovani emulatoru jako takoveho.

 

Pro pripadne krityky a stourali je to pouze muj nazor na reseni tohodle vecneho problemu takze si nechte prosim pripominku na mou adresu. O tomto tydnu vyzkousim a napisu vysledky protoze by me stejne zajimalo co je v pripade Mangosu omezenim pro stabilitu a co zpusobuje pady. Pak budu mit jasno zdali je vubec uzitecne delit databasi a emulaci na jine PC nebo spis premyslet o jinem reseni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jenom jeste poznamka spise nez deleni na vice serveru by mi bylo milejsi opravit nektere veci v emu ktere tam jsou priklad ze nepamatuji si jedinou revizi kde by fungovali treba nejake dynamicke veci ze hry uvedu priklad Mead mines na officielnich serverech musis sebrat strelny prach nasipat jej do dela a tim pak strelit do dveri ktere se rozbyji nebo jine ty se zase otevrou v zadnem sem nevidel ani obycejne otevreni dveri a to je pouha spicka ledovce. V TBC (az na nej bude nejake rozumne emu) jde v instancich prednostne o scryptovani uloh. Moobove a celkove instance jsou navrzene tak ze priklad jdete je prazdna mistnost a kdyz projdete urcitym mistem z hromady kostricek povstanou kostry a jdou po vas to je neco co uplne meni styl hry v shattered halls kdyz jdete urcitou zonou kde ceka zastealovana roguna prijde sapne tanka a jde po healerovi asi si predstavite jaky je dusledek a co musite delat aby jste tomu predesli(poty, kouzla na odhaleni, svetlice a pod...) v tom mi prijde ze je chyba a problem protoze vsichni resi aby se pripojilo co nejvice lidi ale k cemu je to kdyz hra jako takova je jen o zabiti mobiku to mi vadi vice nez problem se stabilitou.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jenom jeste poznamka spise nez deleni na vice serveru by mi bylo milejsi opravit nektere veci v emu ktere tam jsou priklad ze nepamatuji si jedinou revizi kde by fungovali treba nejake dynamicke veci ze hry uvedu priklad Mead mines na officielnich serverech musis sebrat strelny prach nasipat jej do dela a tim pak strelit do dveri ktere se rozbyji nebo jine ty se zase otevrou v zadnem sem nevidel ani obycejne otevreni dveri a to je pouha spicka ledovce. V TBC (az na nej bude nejake rozumne emu) jde v instancich prednostne o scryptovani uloh. Moobove a celkove instance jsou navrzene tak ze priklad jdete je prazdna mistnost a kdyz projdete urcitym mistem z hromady kostricek povstanou kostry a jdou po vas to je neco co uplne meni styl hry v shattered halls kdyz jdete urcitou zonou kde ceka zastealovana roguna prijde sapne tanka a jde po healerovi asi si predstavite jaky je dusledek a co musite delat aby jste tomu predesli(poty, kouzla na odhaleni, svetlice a pod...) v tom mi prijde ze je chyba a problem protoze vsichni resi aby se pripojilo co nejvice lidi ale k cemu je to kdyz hra jako takova je jen o zabiti mobiku to mi vadi vice nez problem se stabilitou.

 

spise mam vyhrady jen k tomu, proc si to nacpal zrovna to tohohle topicu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jenom jeste poznamka spise nez deleni na vice serveru by mi bylo milejsi opravit nektere veci v emu ktere tam jsou priklad ze nepamatuji si jedinou revizi kde by fungovali treba nejake dynamicke veci ze hry uvedu priklad Mead mines na officielnich serverech musis sebrat strelny prach nasipat jej do dela a tim pak strelit do dveri ktere se rozbyji nebo jine ty se zase otevrou v zadnem sem nevidel ani obycejne otevreni dveri a to je pouha spicka ledovce. V TBC (az na nej bude nejake rozumne emu) jde v instancich prednostne o scryptovani uloh. Moobove a celkove instance jsou navrzene tak ze priklad jdete je prazdna mistnost a kdyz projdete urcitym mistem z hromady kostricek povstanou kostry a jdou po vas to je neco co uplne meni styl hry v shattered halls kdyz jdete urcitou zonou kde ceka zastealovana roguna prijde sapne tanka a jde po healerovi asi si predstavite jaky je dusledek a co musite delat aby jste tomu predesli(poty, kouzla na odhaleni, svetlice a pod...) v tom mi prijde ze je chyba a problem protoze vsichni resi aby se pripojilo co nejvice lidi ale k cemu je to kdyz hra jako takova je jen o zabiti mobiku to mi vadi vice nez problem se stabilitou.

 

s tímhle mohu jen souhlasit, jsou stále věci které jsou na první pohled vidět a měli by zpříjemňovat hraní na které ještě nidko od prvních verzí mangosu nikdo ani nešáhl (nefunkční zvuky u emocí, některé animace postav atd...) bude to asi tím že mangos upravuje kde kdo ale nenajde se moc lidí co by své úpravy poskytli všem serverům, určitě se najde hodně velkých serverů kde jsou o krok dále než celý mangos projekt ale nikdy nic nikomu nedaj, co se týče těch drobných úprav které zpříjemňují hraní (opravy questů a jyných drobných chyb)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to máš rozhodně pravdu, protože jsem se bavil s kamošem co už dva roky jede na Czech Dreamu a tam už mají fůru věcí nad kterými si tu lámeme hlavy. Napr.: Guildhausy dle vlasního výběru, teleport přes item, většina bossovů kouzlí atd.

je to škoda, že se nikdo nerozdělí

Edited by pendialek

Share this post


Link to post
Share on other sites
to máš rozhodně pravdu, protože jsem se bavil s kamošem co už dva roky jede na Czech Dreamu a tam už mají fůru věcí nad kterými si tu lámeme hlavy. Napr.: Guildhausy dle vlasního výběru, teleport přes item, většina bossovů kouzlí atd.

je to škoda, že se nikdo nerozdělí

 

teleport pres item je lehky ;) staci mit mangos database handler :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sem sem vkrocil tak sem davam svou nejnovejsi DB, pro ty co ani neumi aplikovat changesety(bez urazky)...+ moje upravy...

 

 

http://www.sendspace.com/file/7zboa8

 

kompatibilni s mangosem 3273, pisu to tu tak se pls neptejte pac me trefi šlak....

 

edit: kdo ma zajem o nejnovejsi laggrevizi zkompilovanou mnou(cili shit) tak at se sem napise, pokud bude zajem uploadnu ji nekde...

Edited by Cybe

Share this post


Link to post
Share on other sites
sem sem vkrocil tak sem davam svou nejnovejsi DB, pro ty co ani neumi aplikovat changesety(bez urazky)...+ moje upravy...

 

Jestli se můžu zeptat co jsi tam upravil? :) Nějaké spawnování čí co?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestli se můžu zeptat co jsi tam upravil? :) Nějaké spawnování čí co?

 

vseobecne(fixy questu, itemu atp., prespawnovany dungeony na trosku prijatelnejsi podobu...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×