Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Cybe

[TIPY][MaNGOS] Nemůžu se připojit na server(já nebo hráči)

Recommended Posts

Takže rozebereme si tady pár příčin(a doufám že někdo jiný dodá další, které mě momentálně třeba nenapadnou), kvůli kterých se nemůžete připojit na svůj server(nebo proč se nepřipojí jiní). Toto není žádný návod tak sem nepište chyby při nahazování mysql a dalších capin. Tady se bude rozebírat už jen samotná konfigurace mangosu. Na problémy s "instalací" je tady Bennyho návod.

 

1) Nemáte veřejnou IP adresu(doporučuji zjistit pro ty co si nejsou jisti) :mid_bow_arrow:

2) Problem v configu mangosu a realmd

 

Musí vypadat takto:

 

# Data directory setting.
# Important: DataDir needs to be quoted, as it is a string which may
# contain space characters.
DataDir = "[color=#FF0000]ZDE MUSÍ BÝT CESTA K DBC A MAPÁM!!!(dejte je do jedné složky)priklad: C:/mangos/data(za předpokladu, že jste si vytvořili pro dbc a mapy složku data)[/color]"

# Database connection settings for the world server.
# Default: hostname;port;username;password;database
LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;mangos;mangos;realmd"
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;mangos;mangos;mangos"

 

NECHTE ZDE 127.0.0.1!!!!!! Zadejte jen jmeno a heslo do DB

 

Vyplněný vzor:

# Data directory setting.
# Important: DataDir needs to be quoted, as it is a string which may
# contain space characters.
DataDir = "C:/franta/pepa/mangos/data"

# Database connection settings for the world server.
# Default: hostname;port;username;password;database
LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;iwankongrannys;realmd"
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;iwankongrannys;mangos"

(lepší heslo mě nenapadlo :D:D:D )

 

3) V navicatu MUSÍ být také 127.0.0.1(ale pouze pro připojení k DB v realmu změňte tabulku realmlist podle bodu 4)

4) Špatně vypsaný(nebo nevypsaný) realmlist

 

Najeďte zde:

prolamky4tl.jpg

 

5) špatně vyplněný realmlist.wtf(pokud používáte hamachi, musí tam uživatel co se na vás připojuje dát ip co vám vygenerovalo hamachi a musí být ve vaši místnosti-síti[toto je jasný, ale věřím, že se zde najdou i takaoví co....nevím :mid_bow_arrow: ])

 

6) Nepovolené porty v routeru(pokud ho používáte). Musíte zadat své ip routeru(má v síti svou specifickou ip adresu, končí většinou vaše ip.1). Poté podle typu routeru nastavte(nebudu tady dělat rozbor pro svůj router, každý máme jiný :mid_bow_arrow: ) porty které mangos používá: 3724, 8085

 

Další problémy budou dodány jen co se mi rozsvítí v hlavě páč mě momentálně už nic nenapadá. Zde se vše bude řešit, proto prosím, aby se nespamovalo stejným problémem v 1000 topicích...díky předem :mid_bow_arrow:

Edited by Cybe
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomuhle říkám kus pořádný práce.....

poschvala !!!!!!!!!

jen bych dodal k bodu číslo 6... že se stává že máte zakázáno tyto porty od provajdra aniž by jste o tom věděli.... no stává ... v poslední době hodně často :()

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomuhle říkám kus pořádný práce.....

poschvala !!!!!!!!!

jen bych dodal k bodu číslo 6... že se stává že máte zakázáno tyto porty od provajdra aniž by jste o tom věděli.... no stává ... v poslední době hodně často :()

 

tohle pokud by nastalo v mym pripade tak bych vzal mobil a nesetril bych nadavkama :mid_bow_arrow: pokud to neni ve smlouve a blokuje vam to tak bych ho hned skripl at vrati veskery prachy :mid_bow_arrow: jdu scannovat nepruchodny porty :mid_bow_arrow::D:D

 

edit: zmensi si ten podpis, je to fakt delo :mid_bow_arrow:

Edited by Cybe

Share this post


Link to post
Share on other sites

vím že se to sem nehodí ale co je na mím podpisu špatnýho...

 

to ma byt podpis ne reklama na server :mid_bow_arrow: ja mel svyho casu taky, ale ne tak masivni :mid_bow_arrow:

 

edit: zas tu resime veci co sou vo ho*nech tak stop

Edited by Cybe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovolil bych si te opravit v portech. dulezite porty dostupne zvenci jsou 3724 (standartni port realmd) a 8085 (mangosd). Port 3306 je port pro pripojeni do MySQL coz vyuziva realmd a mangosd pres localhosta a neni nutne ho mit otevren. Teoreticky z bezpecnostich duvodu je dokonce lepsi ho chranit... ;)

Edited by bLuma
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovolil bych si te opravit v portech. dulezite porty dostupne zvenci jsou 3724 (standartni port realmd) a 8085 (mangosd). Port 3306 je port pro pripojeni do MySQL coz vyuziva realmd a mangosd pres localhosta a neni nutne ho mit otevren. Teoreticky z bezpecnostich duvodu je dokonce lepsi ho chranit... ;)

 

jj mas pravdu je to pro pripojeni do DB. Mam proste slabou pamet na cisla takze kdyz mam neco rict z hlavy.... :mid_bow_arrow: OPRAVENO

Share this post


Link to post
Share on other sites
jojo vse ide jen kdis sa login tak chci vitvorit charakter a ten mi nejde nevite co stim???

Už jsem ti na to odpovídal, nejspíš není kompatibilní databáze a revize. Ty ale ani nenapíšeš co používáš za revizi a databázi, tak se ti těžko radí. Jediné co děláš (a jde ti to dobře) je spamování fora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobryyyyyyyyyy ale ja mam problem ze mi to furt nefaka ja se pripojim kdyz hodim do realmu u klienta localhost a v databazi realmd -> realmlist napisu 127.0.0.1 ale kdyz tam hodim svou verejnou ip a u klienta taky tak mi to zacne psat naky UNABLE TO CONNECT !!!! uz nevim cim to muze byt IP mam na 100% verejnou !!! a stejne to nejde skusil sme vsechno co tam pises ale nic :( proste kdyz tam dam svou verejnou nereaguje to !!!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobryyyyyyyyyy ale ja mam problem ze mi to furt nefaka ja se pripojim kdyz hodim do realmu u klienta localhost a v databazi realmd -> realmlist napisu 127.0.0.1 ale kdyz tam hodim svou verejnou ip a u klienta taky tak mi to zacne psat naky UNABLE TO CONNECT !!!! uz nevim cim to muze byt IP mam na 100% verejnou !!! a stejne to nejde skusil sme vsechno co tam pises ale nic :( proste kdyz tam dam svou verejnou nereaguje to !!!!! :(

zeby firewall ? nebo nemas router - sdilenou IP ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ve firewallu sem porty povolil na webrozhrani modemu/routeru taky, ani sdilenou nemam k modemu/routeru je pripojen jen jeden comp

 

 

 

//edit: skousel sem i ANTRIX ale dela to to sami :( ja uz fakt nevim, jo a verejnou mam protoze mi vsude pisou "vase verejna ip je 88.102.11.103" a furt ty sami cisilka :):( ale kdyz to napisu tak................. sak uz vis :(

Edited by Antic

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ve firewallu sem porty povolil na webrozhrani modemu/routeru taky, ani sdilenou nemam k modemu/routeru je pripojen jen jeden comp

//edit: skousel sem i ANTRIX ale dela to to sami :( ja uz fakt nevim, jo a verejnou mam protoze mi vsude pisou "vase verejna ip je 88.102.11.103" a furt ty sami cisilka :):( ale kdyz to napisu tak................. sak uz vis :(

 

Mam ten sami problem...Tento problem jsem mel i s webovkama a kdyz se na ne chci dostat tak davam vzdycky ip vnitrni site treba 192.168.2.2 a pak to slape..ale tady stim mi ti trichu pomohlo ale stejnak jsem se pak sek...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobryyyyyyyyyy ale ja mam problem ze mi to furt nefaka ja se pripojim kdyz hodim do realmu u klienta localhost a v databazi realmd -> realmlist napisu 127.0.0.1 ale kdyz tam hodim svou verejnou ip a u klienta taky tak mi to zacne psat naky UNABLE TO CONNECT !!!! uz nevim cim to muze byt IP mam na 100% verejnou !!! a stejne to nejde skusil sme vsechno co tam pises ale nic :( proste kdyz tam dam svou verejnou nereaguje to !!!!! :(

 

tady je ciste problem ve spatne ip adrese nebo v tom ze adresa kterou zadavas NENI verejna. Zkus se radsi poptat jeste poradne, pokud mas router tak budes muset povolit porty. Co mas za typ pripojeni? DSL? WIfuckFI?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No asi ne covece, jako pro sebe pres localhost to rozjedu uplne v pohode, ale ne pres verejnou no :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
No asi ne covece, jako pro sebe pres localhost to rozjedu uplne v pohode, ale ne pres verejnou no :(

 

me uz proste nenapada jine realne reseni...zkus to testnout pres hamachi jen tak z prdele co ti to udela..

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, to hamachi IP kopnu do realmd -> realmlist do adress a potom do realmlist klienta ze ? delam to spravne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak super uz sem to rozjel aspon pres to hamachi nevim cim to je ze uz to de kdyz to pred tim neslo je mozne ze sem este nemel otevrene porty kazdopadne diky ze ste si vy vsichni co s te mi nejakym zpusobem pomohly to dat dohromady ;-) zase sem o neco chytrejsi :D kdyz dokazu udelat ten wow server :D i na MaNGOSu i Antrixu :D

 

 

//edit: prominte ze mam 3 prispevky za sebou, omlouvam se nedoslo mi to :D

Edited by Antic

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak super uz sem to rozjel aspon pres to hamachi nevim cim to je ze uz to de kdyz to pred tim neslo je mozne ze sem este nemel otevrene porty kazdopadne diky ze ste si vy vsichni co s te mi nejakym zpusobem pomohly to dat dohromady ;-) zase sem o neco chytrejsi :D kdyz dokazu udelat ten wow server :D i na MaNGOSu i Antrixu :D

//edit: prominte ze mam 3 prispevky za sebou, omlouvam se nedoslo mi to :D

 

Tak uz jsem to nejak rozbehnul ale ne pres hamachi...staci pridat do SQL realmd>realmlist druhy radek viz tady...

mangos.JPG

pak staci si do tveho realmlistu ve wowku dat ip 127.0.0.1 a muzes hrat s ostatnimi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taky konfigurujeme mangos, mám problém, všichni ze světa se připojí, ale já ne. A to jsem na tom samém PC, kde server běží.

 

Předpokládám, že nastavení routeru nemůže mít vliv na lokálního klienty.

 

Nevíte kdy bude chyba ???

 

Díky.

 

M.G.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taky konfigurujeme mangos, mám problém, všichni ze světa se připojí, ale já ne. A to jsem na tom samém PC, kde server běží.

 

Předpokládám, že nastavení routeru nemůže mít vliv na lokálního klienty.

 

Nevíte kdy bude chyba ???

 

Díky.

 

M.G.

 

zkus to vyresit pres ten localhost jak tipek pred tebou..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×