Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Malfik

[MaNGOS] Vytvoření a aktualizace MaNGOS TBC serveru 2.0.12

Recommended Posts

Tutorial pro spuštění vlastního MaNGOS serveru. Je nutný klient s verzí 2.0.12!

 

POTŘEBNÉ PROGRAMY:

 

~ MySQL 5.0 zde

~ Navicat zde nebo SQLyog zde

~ Revize MaNGOS MaNGOS 3660 + ScriptDev 2 Rev44 << Novější ke stažení dole >>

~ Full DB SDB 0.6.4 (rev.187) << Novější ke stažení dole >>

~ Ad.exe pro extrahnutí map z wow zde

~ DBC soubory zde

 

~ Nainstalujte MySQL 5.0

~ Nainstalujte Navicat/SQLyog

 

VYEXTRAHOVÁNÍ MAP:

 

~ Po stažení souboru ad.exe ho nakopírujte do hlavní složky WoW.

~ Vytvořte složku "maps" v hlavní složce WoW a poté spusťte ad.exe tím se vám vyextrahují mapy (do složky "maps"), kterou pak nakopírujete do hl.slož. MaNGOS serveru.

 

VYTVOŘENÍ SLOŽKY PRO SERVER:

 

1) Vytvořte si složku, kde chcete mít server. (např D:/MaNGOS)

2) Nakopírujte do ní soubory, které jsou v revizi MaNGOS.

3) Nakopírujte složku "dbc" a "maps" do složky ze serverem.

4) Celé by to mělo vypadat takhle: obrázek

 

INSTALACE DATABÁZE:

 

1) Vytvořte si připojení na váš MySQL server pomocí programu Navicat.

 

~ Connection Name = Napiště jméno připojení (to je jedno co napíšete)

~ Hostname/IP = Zatím nechejte "localhost"

~ Port = 3306

~ User Name = root

~ Password = heslo,které jste zadali pří instalaci MYSQL 5.0

~ Save Password a poté Test Connection. Mělo by to napsat "Connection Successfull".

~ Takto to má vypadat = obrázek

 

2) Nyní klikněte na jméno připojení a otevře se vám obsah připojení.

 

~ Měli by tam být 3 databáze (information_schema,mysql,test). Klikněte pravým tl. myši na jméno připojení a zvolte "New database" jméno zvolte "mangos". Vytvořte další databázi "realmd".

viz obrázek

~ Teď klikněte na databázi "mangos" prav.tl. myši a zvolte "execute batch file" a vyhledejte full db. Viz obrázek. Bude to trvat zhruba 15-25 minut.

~ To samé udělejte u databáze "realmd" s tím rozdílem, že vyhledáte v revizi MaNGOSe ve složce SQL "realmd.sql". Viz obrázek

~ Pokud je v revizi složka ScriptDev2 tak je potřeba aktualizovat i skripta. Opět na databázi "mangos" "execute batch file" a vyberete ve složce ScriptDev2 "scripts.sql" .

 

KONFIGURACE SERVERU:

 

3) Teď už je vše hotovo co se týče nahrávání a můžeme se pustit do konfigurace souborů "mangosd.conf" a "realmd.conf".

~ Prvně si otevřeme soubor "mangosd.conf",který bude vypadat následovně:

 

DataDir = "vaše umístění MaNGOS serveru"
LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;vaše heslo;realmd"
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;vaše heslo;mangos"

 

~ Místo "vaše heslo" zadejte heslo, které jste použili při instalaci MySQL a Navicatu.

~ Místo "vaše umístění MaNGOS serveru" zvolte, kde máte hlavní složku vašeho serveru (např D:/MaNGOS 3240 - v mém případě).

~ Uložte a zavřete soubor.

 

4) Konfigurace souboru "realmd.conf".

 

~ Změníme to samé jako u předešlého souboru.

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;vaše heslo;realmd"

~ Uložte a zavřete soubor.

 

5) Nyní dejte do vašeho realmlistu IP "127.0.0.1" .

 

6) Spusťe soubory "mangosd.exe" a "realmd.exe" . Pokud spadnou tak je někde chyba a máte něco špatně. obrázek Měli by jste uslyšet písknutí.

 

7) Vytváření accountů můžete dělat buď v Navicatu nebo přímo v konzoli MaNGOSe.

 

create login heslo (např. create malfik malfik)

setgm login 3 (1=moderator, 2=gamemaster, 3=administrator) (např. setgm malfik 3). Viz obrázek

 

8) Toť vše ... Enjoy :)

 

9) Aby se mohli připojit i vaši kámoši nebo hráči pokud budete mít server tak je nutné v databázi "realmd" v tabulce "realmlist" změnit u "adress" IP na:

~ Buď vaše Hamachi (Musíte být vy poskytovatel Hamachi připojeni pro ostatni!)

~ Nebo pokud máte veřejné IP tak napište vaše IP.

~ To samé si musejí napsat hráči do svého realmlistu.

 

 

Update MaNGOSe a DB

 

Než něco začneme updatovat je třeba si udělat pečlivě zálohy. Za druhé musíte mit přehled zda budete mít vše kompaktibilní (DB a Revize).

 

Update DB

 

V databázi "mangos" si označíme tyto tabulky:

 

auctionhouse

character

character_action

character_aura

character_gifts

character_homebind

character_inventory

character_kill

character_pet

character_queststatus

character_reputation

character_social

character_spell

character_spell_cooldown

character_stable

character_ticket

character_tutorial

corpse

group

group_member

guild

guild_charter

guild_charter_sign

guild_member

guild_rank

item_instance

item_text

mail

 

 

Můžeme to udělat 2 způsoby:

 

~ Buď si označíme tyto tabulky a přetáhneme je do nějaké jiné předtím vytvořené databáze pro zálohy.

~ Nebo (99,9% záruka zálohy) si každou tabulku vydumpujete pomocí Dump SQL File, které pak po updatu executnete na "mangos" db." V SQLyogu to provedeme tak, že klikneme na tabulku a dáme Export -> Export Data Table, vybereme způsob CSV a pak jen vyhledáme místo, kam chceme jednotlivé tabulky uložit.

 

 

1) Teď když jsme si všechno zálohovali, tak smažeme celou DB "mangos" a vytvoříme ji znovu.

~ Stáhneme si novější Full DB než jsme měli předtím a "executneme" na databázi "mangos".

 

2) Po dokončení budeme mít v databázi "mangos" ty tabulky, které jsme předtím zálohovali, takže je teď smažeme.

 

~ Po smazání klikneme na databázi "mangos" a executneme na něj jednotlivé SQL tabulky, které jsme si zálohovali.

~ V SQLyogu to provedeme po updatu tak, že tabulky, které se zálohují ponecháme a budeme na něj importovat jednotlivé CSV soubory. (Import Data From CSV...)

 

Update revize:

 

1) Stáhněte si revizi MaNGOSe (POZOR! Musí být kompaktibilní s DB!). Soubory z nové revize nakopírujte do složky, kde máte server a nechte přepsat.

 

2) Opět upravte soubory "mangosd.conf a realmd.conf" jak je napsáno výše v návodu.

 

3) Otevřete Navicat a na db "mangos" "Execute batch file" a najděte tabulku "scripts.sql", kterou najdeme buď ve složce ScriptDev2 nebo ve složce SQL. Pak ve složce SQL/Updates koukneme na nové soubory,které jsou v nové revizi,ale ne každá revize tam má nové sql soubory. Většinou jsou tyto soubory už ve Full DB.

 

4) Pokud jste došli uspěšně až jsem, tak můžete jít vesele pařit na svůj aktualizovaný server :)

 

NOVÉ REVIZE

 

MaNGOS 3735 + ScriptDev2 45

MaNGOS 3715 + ScriptDev2 45

MaNGOS 3675 + ScriptDev2 44

 

 

NOVÉ DATABÁZE

 

SDB 0.6.4 (rev.191) (up to MaNGOS rev.3721 Full database)

SDB 0.6.4 (rev.189) (up to MaNGOS rev.3712 Full database)

SDB 0.6.4 (rev.188) (up to MaNGOS rev.3674 Full database)

 

 

 

 

 

 

Případné nedostatky ze strany uživatelů - Moderátorů/adminů pište do tohoto topiku.

Edited by Replik
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já vím, ale jeden týpek v návodu pro platinu mto chtěl tak sem mu to slibil :)

 

edit 2Sprite ... hotovo

Edited by Malfik

Share this post


Link to post
Share on other sites

pekny sefe, ale mas tam celkem chyby, bejt tebou napisu tu tam navod na mysql jinak ti bude k hovnu to stahovat a zbytecne pak delas v tom navicatu s tema tabulkama blbe

Edited by Clant

Share this post


Link to post
Share on other sites
pekny sefe, ale mas tam celkem chyby, bejt tebou napisu tu tam navod na mysql jinak ti bude k hovnu to stahovat a zbytecne pak delas v tom navicatu s tema tabulkama blbe

 

No takhle jsem to dělal já. Je to dělané na bázi Cybeho ICQ rozhovoru a tam taky nic nedělá s MySQL - jen instalace

Co se týče těch tablek v Navicatu já vim fotil jsem to už hotové jen jsem fotil postup :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
No takhle jsem to dělal já. Je to dělané na bázi Cybeho ICQ rozhovoru a tam taky nic nedělá s MySQL - jen instalace

Co se týče těch tablek v Navicatu já vim fotil jsem to už hotové jen jsem fotil postup :)

 

jak myslis, to uz je tvoje vec B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale hele, hele kapo :-D nejprv testuj, az pak tu davej navod, ...

2007-02-23 21:03:20 Loading Game Object Templates...

2007-02-23 21:03:20 ERROR:Error in `gameobject_template` table, probably sql file format was updated (there should be 18 fields in sql).[code]

revize a databaze nejsou kompatibilni!!! :tease:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hele Malfiku 100% supr !!!

Konečne jsem rozjel mangos nermalně přez novicat !!!

Když už znam postup tak si to du hodit na svoje forum do 100% obrazkového návodu...

 

Velice ti děkuji !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nevím já to takhle dělal ráno a nemám žádnou chybu :rolleyes:

 

2Clan :) C&C pack proč ne,ale máš ho hodně dlouho neaktualizovanej :)

Edited by Malfik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám pár otázek:

 

1) Naco je v "Revize MaNGOSu" soubor "mangos.sql" když stejnak musím použít FULL DB kde je taky soubor "mangos.sql" ale mnohonásobně větší...

A s tim malým souborem "mangos.sql" nejde rozběhnout server...

 

2) Naco jsou v "Revize MaNGOSu" updates??? Musím je alpikovat??

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapo, dal bys tu FULL databazi s updatama, ktera je kompatibilni s mangosem 3246??? diky, a jeste bys tu mohl dat 3246 s mangoscriptem :o) dik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mám pár otázek:

 

1) Naco je v "Revize MaNGOSu" soubor "mangos.sql" když stejnak musím použít FULL DB kde je taky soubor "mangos.sql" ale mnohonásobně větší...

A s tim malým souborem "mangos.sql" nejde rozběhnout server...

 

2) Naco jsou v "Revize MaNGOSu" updates??? Musím je alpikovat??

 

Ak nahras do DB ten subor co je v reviziach (mangos.sql) tak sa ti nahraju len prazdne tabulky ... preto je taky maly ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kapo, dal bys tu FULL databazi s updatama, ktera je kompatibilni s mangosem 3246??? diky, a jeste bys tu mohl dat 3246 s mangoscriptem :o) dik

 

Nevím co myslíš tim full databaze s updatama ??

Ano dodám s MangoScriptem - bohužel zatím 3244 :)

Edited by Malfik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím jak u vás chlapci ... ale král TB nevím kde je a v TB sou borci z ogramaru ...

Pak databáze funguje pouze s 3244 <_< tak nevím, zda je to vhodné

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nevím jak u vás chlapci ... ale král TB nevím kde je a v TB sou borci z ogramaru ...

Pak databáze funguje pouze s 3244 <_< tak nevím, zda je to vhodné

 

No já mám TB v pořádku,bosse tu mám a zádní guardi z Orgrimaru.

Vše je kompaktibilní nevím na co si furt stěžujete :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
*Teď klikněte na databázi "mangos" a zvolte prav.tl. na "execute batch file" a vyhledejte full db. Viz obrázek. Bude to trvat zhruba 15 minut.

 

Hej tomu nechapem odkial mam zobrat to full db č itčo si to tym myslele tent okrok nechapem ked rozbalim ten subor To full db tak je tam iba nejaky mangos.slq ta kho dam cez to navicat do "mangos" potom neadstavim tei mangosdb a realmdb aj ked neviem č idobre a ked spustim mangosdb a realmdb.exe tak niečo rychlo napiše a vypne to

Edited by eqqe

Share this post


Link to post
Share on other sites

jo sry jj executni to mangos.sql ! to jk mam na obrazku tak jsem si to prejmenoval....

 

edit// dižtak sem napiš server.log a realmd.log

Edited by Malfik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×