Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Malfik

[MaNGOS] Vytvoření a aktualizace MaNGOS TBC serveru 2.0.12

Recommended Posts

.learnsk a .unlearnsk byly odebrany jako nadbytecne a teoreticky mozne zpusobeni problemu. Zustava pouze pirkaz .setskill, pro nauceni skillu je nutne se naucit prislusny skill spell (pres klasicke .learn).

Edit: to ze ho mas v tabulce commands akorat znaci to ze v tom mas bordel a neaplikujes rozdilove sql patche

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

jo dik a kdyz se to ucis pres .learn tak ma ten skill stejne ID jako pres .learnsk ? (treba 43 pro sword)

 

EDIT: jo a jak to je s dualama ? kdyz se naucim jen skill Dual Wield, porad nejdou 2 veci equipnout...(2x one hand)

Edited by Muhamad

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne cislo spellu se odlisuje od cisla skillu. (najdes je v rozdilovych sql patchich *_spell_learn_skill/spell.sql nebo v databazi v teto tabulce (spell_learn_skill/spell))

dual wield rovnez potrebuje spell i skill, pokud se nepletu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jo, diky moc...Btw. gratuluju k lvlu 6 :D

 

EDIT: Posledni vec:

 

a ) ID Spell+Skill na Dual Wield

b ) Dycky kdyz se odlogovavam (Logout), jakoby se mi sekne WoW, a rozjede se az v obrazovce s postavama. Proste zadny '20sec until logout' ale hryzne se to...Nevite proc to tak je ?

c )Da se nejak menit frakce u hracu ? (neco jako .mod faction xxx)

d )Kdyz pouziju prikaz .learn all_lang, nauci me to sice vsechny jazyky, ale i po relogu mam v chat logu ve vyberu jazyku jen ty "standardni", jako Darnasian, common, orcish...chtel bych mluvit aji tema Demonic tongue, titan, dragonkin...nevite jak to zaridit ?

Edited by Muhamad

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mám nějakej problém s aktualizacema .. vždy když to tak překopíruju ty soubory databáze, tak se stenjně nepřipojím. Vidím sice chary, ale nejde s něma vstoupit do hry .. prostě to nepřeskočí loading. Taky už ty chary potom nejde smazat.

Kde je problém?

 

To se mi stalo kdyz sem skousel kopirovat charakter, a zkopiroval sem ho jen v tabulce characters.sql...Jak sem ho ale nakopiroval v tech ostatnich (charakter_spell.sql atd. atd.) uz to bylo v poho...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) ucebni spell - 1424, spell - 674, skill - neni, je to pasivni spell... neoveroval sem to, doufam ze sem to trefil

2) lide se security > 0 maji nastaveny nulovy logout time, proto mas ten lehky kous, kdy dojde k okamzitemu odlogovani

3) jde to udelat oznacenim hrace a napsanim ".setvalue 35 id-frakce" (to cislo 35 je klicove, nedoporucuji bez znalosti toho co znamena menit ho. muzes tim cely charakter odstrelit ;)

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahojte,

 

mohli by jste mi prosím trochu více poradit? Dojel jsem podle tohoto návodu až po bod 6. v konfiguraci serveru, tj. rozjel jsem oba soubory tak, že "relmd.exe" končí hláškou: "relmd process priority class set to HIGH" jako na obrázku v návodu. Problémem je ale druhý soubor, a to "mangosd.exe" - ne a ne se zastavit :o . Jede si furt dál a dál, připadá mi to, jako že vypisuje pohyvy Zeppelinu a nějaké testovací lodi, či co. Mám to puštěné už asi 1/2 hodiny, ale pořát si to píše jen tyto posuny a nějaká možnost vytvoření hesla se vůbec nenaskýtá. :ermm:

 

Mohli by jste mi teda prosím trochu pomoci? Rád bych si zahrál na vlastním servru a třeba tam pak pozval i kamarády, ale od tohoto momentu už fakt nevím, jak dále. Mám nainstalovanéWoW na server Lorellin, kde celkem aktivně hraju.

 

Prosím Vás teda o radu a předem děkuju.

 

Lich, neúspěšný vytvářeč vlastního serveru WoW

 

PS: tohle je reakce na Mafíkův návod na MaNGOS server ze dne 23.2.07 - nejsem si zcela jistý, jak se mi podařilo hodit to do téhle rubriky, prosím za prominutí... :whistling:

Edited by Lich

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ahojte,

 

mohli by jste mi prosím trochu více poradit? Dojel jsem podle tohoto návodu až po bod 6. v konfiguraci serveru, tj. rozjel jsem oba soubory tak, že "relmd.exe" končí hláškou: "relmd process priority class set to HIGH" jako na obrázku v návodu. Problémem je ale druhý soubor, a to "mangosd.exe" - ne a ne se zastavit :o . Jede si furt dál a dál, připadá mi to, jako že vypisuje pohyvy Zeppelinu a nějaké testovací lodi, či co. Mám to puštěné už asi 1/2 hodiny, ale pořát si to píše jen tyto posuny a nějaká možnost vytvoření hesla se vůbec nenaskýtá. :ermm:

 

Mohli by jste mi teda prosím trochu pomoci? Rád bych si zahrál na vlastním servru a třeba tam pak pozval i kamarády, ale od tohoto momentu už fakt nevím, jak dále. Mám nainstalovanéWoW na server Lorellin, kde celkem aktivně hraju.

 

Prosím Vás teda o radu a předem děkuju.

 

Lich, neúspěšný vytvářeč vlastního serveru WoW

 

PS: tohle je reakce na Mafíkův návod na MaNGOS server ze dne 23.2.07 - nejsem si zcela jistý, jak se mi podařilo hodit to do téhle rubriky, prosím za prominutí... :whistling:

 

bud pres navicatr vytvor acc, neob bez do slozky se serverem, editni mangosd.conf a tam je nekde radek

 

# Server console level of logging

# 0 = Minimum; 1 = Basic&Error; 2 = Detail; 3 = Full/Debug

# Default: 0

# recommend: 1

LogLevel = 3

 

tak to log level zmen na 0 a pak se ti naskytne moznost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ohledne mangosd, v configu (tj mangosd.conf) si nastav

LogFilter_TransportMoves = 1
LogFilter_CreatureMoves = 1

tim se ti to zprehledni, account si muzes vytvorit uvnitr konzole "create jmeno heslo" (nastaveni gm urovne provedes "setgm account gmuroven" (gmuroven je 0-3))

 

v realmd.conf docastne nastav LogLevel = 3, spust ho a pote sem zkopiruj obsah realmd.log. Jinak nepujde urcit pricinu padu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jo, zrobil jsem to, co jste psali. Dokonce jsem i přepsal "realmlist.wtf" ve složce s WoW. vymazal jsem to umístění lorellinu a dal jsem tam číslo 127.0.0.1 - takže ta hláška tedkom zní takhle: "set realmlist 127.0.0.1". Nevím, jestli je to dobře, nebo ne, každopádně mi to naběhne a připojí mě to na server MaNGOS, ale jakmile dám potvrdit vytvořený charakter, tak místo zalogování do hry mě to vyhodí zpět na ten kopec se zapíchanými zbraněmi a zapadajícím sluncem - jediné, co mohu dělat je cancel, změna realmu a vytvoření charakteru.

 

Nevíte pls. co stím?

 

Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak a je to TADY!!!

 

Konečně ÚSPĚCH. A je to taky i vaše, takže Vám všem zůčastněným děkuju za pomoc MOOOC !!!

 

 

Lich, úspěšný logovatel do vlastního serveru

Share this post


Link to post
Share on other sites
ehm...preco ten mangos.sql (104MB) executuje uz 3 hodiny? :huh:

pomaly komp :D

 

ne, ted vazne, skus zrusit ostatn programy a nechat bezet jen ten execute a uvidis

Share this post


Link to post
Share on other sites
1) ucebni spell - 1424, spell - 674, skill - neni, je to pasivni spell... neoveroval sem to, doufam ze sem to trefil

2) lide se security > 0 maji nastaveny nulovy logout time, proto mas ten lehky kous, kdy dojde k okamzitemu odlogovani

3) jde to udelat oznacenim hrace a napsanim ".setvalue 35 id-frakce" (to cislo 35 je klicove, nedoporucuji bez znalosti toho co znamena menit ho. muzes tim cely charakter odstrelit ;)

 

1)diky

2)No ale ja mam GM lvl 3, tak nevim nevim...

3)diky

4) nezodpovezeno: d )Kdyz pouziju prikaz .learn all_lang, nauci me to sice vsechny jazyky, ale i po relogu mam v chat logu ve vyberu jazyku jen ty "standardni", jako Darnasian, common, orcish...chtel bych mluvit aji tema Demonic tongue, titan, dragonkin...nevite jak to zaridit ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to bude tim ze jsi to pripsal den pote co jsem ti odpovedel...

je to protoze klient to nezobrazi korektne a nebo nemas skill+spell naucen.. kazdopadne je to mozne prepnout rucne pres /say:

/script DEFAULT_CHAT_FRAME.editBox.language = "PresneJmenoJazyk-treba-Gutterspeak";

pokud ten jazyk je naucen korektne, budes nim mluvit. ale nikdo z hracu ti nebude rozumnet ani slovo

 

edit: bohuzel vyvojari wowu tuto cestu odstranili, hledejte v novych addonech jak by to slo udelat...

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites
pomaly komp :D

 

ne, ted vazne, skus zrusit ostatn programy a nechat bezet jen ten execute a uvidis

 

takze celkovo to trvalo nieco cez 9 hodin ale nakonec to funguje. Len by som potreboval vediet akym prikazom naucim hracov taky skill ako napr. riding a pod. Alebo aj napr. enchanting, alchemy a tak. Ale hlavne ten riding. Dik

Share this post


Link to post
Share on other sites

staci .learn a najit si spravne id podle nejakeho internetoveho vyhledavace. pridani skillu (jeho zvyseni) se pak provadi .setskill

Share this post


Link to post
Share on other sites
mno ano ale napr. Riding na allakhazame neni uvedeny...poradis ked by sa to inde dalo zistit?

 

.learnsk skillid currenskilllevel maxskilllevel

 

 

Skilllist:

 

754 Racial - Human

393 Skinning

109 Language: Orcish

124 Tauren Racial

433 Shield

137 Language: Thalassian

473 Fist Weapons

140 Language: Titan

160 Two-Handed Maces

253 Assassination

313 Language: Gnomish

613 Discipline

653 Pet - Bat

413 Mail

414 Leather

45 Bows

229 Polearms

593 Destruction

573 Restoration

251 Pet - Turtle

257 Protection

293 Plate Mail

8 Fire

46 Guns

270 Pet - Generic

98 Language: Common

125 Orc Racial

315 Language: Troll

139 Language: Demon Tongue

354 Demonology

355 Affliction

165 Leatherworking

134 Feral Combat

373 Enhancement

374 Restoration

375 Elemental Combat

415 Cloth

236 Pet - Scorpid

176 Thrown

6 Frost

26 Arms

38 Combat

39 Subtlety

44 Axes

50 Beast Mastery

51 Survival

56 Holy

78 Shadow Magic

101 Dwarven Racial

111 Language: Dwarven

113 Language: Darnassian

115 Language: Taurahe

118 Dual Wield

136 Staves

138 Language: Draconic

141 Language: Old Tongue

142 Survival

155 Swimming

163 Marksmanship

164 Blacksmithing

172 Two-Handed Axes

173 Daggers

183 GENERIC (DND)

184 Retribution

189 Pet - Felhunter

197 Tailoring

204 Pet - Voidwalker

205 Pet - Succubus

206 Pet - Infernal

208 Pet - Wolf

209 Pet - Cat

210 Pet - Bear

211 Pet - Boar

212 Pet - Crocilisk

213 Pet - Carrion Bird

214 Pet - Crab

217 Pet - Raptor

218 Pet - Tallstrider

220 Racial - Undead

226 Crossbows

228 Wands

574 Balance

256 Fury

594 Holy

633 Lockpicking

654 Pet - Hyena

655 Pet - Owl

656 Pet - Wind Serpent

673 Language: Gutterspeak

95 Defense

333 Enchanting

186 Mining

43 Swords

55 Two-Handed Swords

733 Racial - Troll

753 Racial - Gnome

188 Pet - Imp

203 Pet - Spider

207 Pet - Doomguard

215 Pet - Gorilla

202 Engineering

356 Fishing

171 Alchemy

54 Maces

182 Herbalism

129 First Aid

185 Cooking

126 Night Elf Racial

237 Arcane

261 Beast Training

267 Protection

40 Poisons

162 Unarmed

762 Riding

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualizované na MaNGOS verzi 2.0.12

 

Aktualizované

 

-DBC 2.0.12

-AD.EXE 2.0.12

-REVIZE 3500

-SDB CHS 159 OFFICIALNI TBC

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na skilly (možná i na všechno) je asi nejlepší WoWHead . Jinak .learnsk už dávno nefunguje.

jsem si taky vsimnul :( na nejnovejsi DB na WoW BC

btw jaky je prikaz misto .learnsk ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×