Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
SneakerXZ

Tipy, jak napsat správný titulek

Recommended Posts

Převzato z zive.cz

 

U témat, která zakládáte v Diskuzním fóru, velice záleží na titulku. Ten se totiž objeví v přehledu, chvíli zůstane i na titulní straně Živě a na jeho základě se ostatní čtenáři rozhodnou, jestli si váš příspěvek přečtou.

 

Titulek je velmi důležitý, proto jsme připravili tipy, jak by měl a neměl vypadat.

 

Špatně a správně

 

Špatně: „Prosím poraďte“

 

Toto je krystalicky špatný titulek. V Poradně se denně objeví desítky nových témat a stovky reakcí, které témata posouvají nahoru. Na nicneříkající titulky se nekliká, okamžitě odplují do historie. Hned do nadpisu byste měli stručně uvést, čeho se vaše téma týká.

 

Špatně: „Problém s programem“

Ani tento titulek nelze pochválit. Programů je moc, problémů, které mohou nastat, ještě víc. Proč raději rovnou nenapsat třeba „Microsoft Office: jak nastavit větší font jako standard?“. Věřte, že na takovou otázku získáte odpověď mnohem dřív než na obecný „Problém“.

Špatně: „Který si vybrat?“

 

Situace je stejná jako v předchozím případě. Nikdo nebude klikat na toto téma jen kvůli tomu, aby zjistil, mezi kterými procesory vybíráte. Lepší varianta je „Který vybrat: Sempron nebo Celeron?“. Ještě před tím si ale raději přečtěte desítky starších diskusí, které se tomuto porovnání věnují, a podívejte se také do katalogu.

 

Špatně: „Ahoj, mám problém. Do dnešního rána počítač běhal normálně, potom jsem ho vypnul a když ho večer zapnul, tak nenaběhnou Windows. Nevíte co s tím? Díky všem za pomoc!“

 

I když je v tomto případě problém popsán naprosto přesně, nejedná se už o titulek. Romány patří až do těla příspěvku, titulek musí být stručný. Už třeba kvůli tomu, že nám takovým literárním dílem docela rozhodíte stránku. Někdy proto musíme sami sáhnout ke zkrácení titulku a vůbec nemáme radost, když nám přiděláváte práci.

 

Špatně: „MP3 přehrávač s telefonem????????????????????????????“

V takovém případě si prosím vyčistěte klávesnici, nebo včas uvolněte prst z tlačítka s interpunkčním znaménkem. Otazník nebo vykřičník v češtině stačí pouze jeden, tečky mohou být tři. Ještě horší je varianta typu „==!!!!== Mám si koupit Acer Travelmate ??? ===!!!===“. Podobné snahy o zvýraznění příspěvku okamžitě editujeme, v bazaru rovnou mažeme. Všichni mají stejné podmínky a navíc nechceme, aby to v našem fóru vypadalo jako v cirkusu.

 

Špatně: „JAKOU DISTRIBUCI LINUXU?“

 

Psaní velkými písmeny se možná může zdát jako dobrý nápad – jsou větší a budou lépe vidět. Skutečnost je ale přesně opačná, text psaný verzálkami se čte mnohem hůře než malá písmena. Paradoxně je potom takový titulek méně nápadný, než kdybyste ho napsali minuskami.

 

Špatně: „PLZ,Dyvydy se vypyna,pomoct!“

 

Takovým titulkem sami odrazujete část čtenářů. Jeho čtení bolí a vidina pokračování ve stejném stylu není vůbec lákavá.

 

Neberte prosím tuto bleskovku jako nemístné poučování. Vhodným titulkem totiž můžete velmi zvýšit úspěšnost svého tématu. Odpověď dostanete dříve a čtenáři, kteří k němu mají co říct, diskusi nepřehlédnou.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×