Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
bLuma

Kompilování s MangoScript-em (WIN & s podporou LUA)

Recommended Posts

Návod na kompilaci MaNGOS + MangoScript (s podporou LUA) pod Win32, VC8.0 (2005 Express Edition)

 

Stav před tímto návodem:

1) Jste schopni zkompilovat mangos (čistý) a máte čístý (bez ScriptDev2) SVN checkout někde na disku

2) Máte k ruce TortoiseSVN a něco na správu disku (Průzkumník / TT / NC ;) ..)

Příprava:

1) Do zdrojové složky mangosu vejdeme do adresáře: src/bindings/

2) Zde vytvoříme adresář "Mangoscript"

3) Do tohoto adresáře provedeme SVN Checkout (pravé tlačítko na adresář - TortoiseSVN - checkout). Adresa SVN je: http://svn.mangoscript.org/mangoscript/trunk/src/bindings/mangoscript/

sshot37el3.th.png

4) Otevřte složku "mangoscript"

5) Vytvořte zde složku "boost"

sshot36co8.th.png

6) Stáhněte tento balíček http://sourceforge.net/project/downloading...ip&57163714 (knihovna Boost)

7) Extrahujte tento balíček do adresáře boost, aby v tomto adresáří byl soubor "cast.hpp" (V zabaleném archívu se jedná o složku boost_1_33_1/boost/ z ní všechny soubory)

sshot39ns2.th.png

8) Otevřete složku mangoscript/patches

9) Aplikujte nejnovější patch s názvem mangoscript-<revize>.patch (Aplikuje se - pravé tlačítko na tento soubor - TortoiseSVN - Apply patch. Budete vyznáni že došlo k nalezení vhodnější cesty dejte YES. V malém okně se seznamem souborů klikněte pravým tlačítkem a vyberte "Patch all". Poté vyčkejte na průběh patchování)

sshot43ip6.th.png sshot44xu8.th.png sshot45fn4.th.png sshot46yn6.th.png

10) Otevřete složku mangoscript/patches/windows

11) Aplikujte nejnovější patch s názvem mangoscript-<revize>-win-only.patch (UPOZORNĚNÍ: Pokud je v názvu only-vs2003 tak tapk je u VS 2005 nutná manuální dodatečná změna! (kterou tu nepopisuji))

Kompilace:

12) Zkompilujte MaNGOS bežnou cestou (to že patchnutí bylo úspešné uvidíme v Solution exploreru, kde místo "script" bude "MangoScript_VCxx"

sshot48qg6.png

13) Do výsledné složky (tam kde je mangosd.exe) přihrajte složku mangoscript/mango-scripts

sshot47tj2.th.png

 

PS: Po přejití na mangoscript se nevytváří knihovna "MangoSScript.dll" o to se nafoukne mangosd.exe, během buildu se vyskytne značné množstvá varování - ignorujte je.

Pokud dojde ke konfliktu během patchování rád udělám návod i na ostranění konfliktů během updatování.

Když dojde k chybě pusťte z menu build - build solution a pak nejlépe uvidíte chybu.

 

!!! Pokud budete mít problémy prosím přiložte přesné znění ERRORU z buildlogu !!!

 

U poslední revize co je v době psaní návodu jsou CHYBY:

Soubor Lua_Exports.cpp

řádek 164:

pCreature->LoadFromDB(pCreature->GetDBTableGUIDLow(), pCreature->GetInstanceId());

řádky 519 a 520:

//            .def("addQuest", &Object::addQuest)
//            .def("addInvolvedQuest", &Object::addInvolvedQuest)

řádek 74:

//    lb_Export_Move(L);

Uvniřt otevřeného studia klikněte na MangoScript_VCxx pravým tlačítkem myši - Add - Existing Item. A ze složky mangoscriptu vyberte soubory P2PMovementGenerator.cpp a P2PMovementGenerator.h

 

Jedná se o dočasnou (a možná ne úplně korektní) opravu..

V hledání korektního řešení a odpovědí na Vaše otázky pokračujte na http://www.mangoscript.org/forum/viewforum.php?f=7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem to zkusil a vyšlo my ========== Build: 7 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

 

Tady je error log:

 

Compiling...

WorldRunnable.cpp

RASocket.cpp

Master.cpp

Main.cpp

CliRunnable.cpp

Generating Code...

Linking...

Creating library .\..\..\bin\Release/mangosd.lib and object .\..\..\bin\Release/mangosd.exp

MaNGOSScript.lib(CppScripts.obj) : error LNK2019: unresolved external symbol "void __cdecl AddSC_mob_firelord(void)" (?AddSC_mob_firelord@@YAXXZ) referenced in function "void __cdecl cppLoadScripts(void)" (?cppLoadScripts@@YAXXZ)

MaNGOSScript.lib(CppScripts.obj) : error LNK2019: unresolved external symbol "void __cdecl AddSC_injured_draenei(void)" (?AddSC_injured_draenei@@YAXXZ) referenced in function "void __cdecl cppLoadScripts(void)" (?cppLoadScripts@@YAXXZ)

MaNGOSScript.lib(LuaScriptMgr.obj) : error LNK2019: unresolved external symbol "int __cdecl lb_Export_Move(struct lua_State *)" (?lb_Export_Move@@YAHPAUlua_State@@@Z) referenced in function "int __cdecl lb_init(struct lua_State *)" (?lb_init@@YAHPAUlua_State@@@Z)

MaNGOSScript.lib(Lua_Creature.obj) : error LNK2001: unresolved external symbol "public: virtual void __thiscall P2PMovementGenerator::Initialize(class Creature &)" (?Initialize@P2PMovementGenerator@@UAEXAAVCreature@@@Z)

MaNGOSScript.lib(Lua_Creature.obj) : error LNK2001: unresolved external symbol "public: virtual void __thiscall P2PMovementGenerator::Reset(class Creature &)" (?Reset@P2PMovementGenerator@@UAEXAAVCreature@@@Z)

MaNGOSScript.lib(Lua_Creature.obj) : error LNK2001: unresolved external symbol "public: virtual bool __thiscall P2PMovementGenerator::Update(class Creature &,unsigned long const &)" (?Update@P2PMovementGenerator@@UAE_NAAVCreature@@ABK@Z)

.\..\..\bin\release\mangosd.exe : fatal error LNK1120: 6 unresolved externals

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do solution exploreru musíš přidat soubory P2PMovementGeneretor.cpp(a .h), zakomentovat radek lb_Export_Move(L); jak popisuji nakonci navodu a pridat nove cpp skripty (mob_firelord a injured_draenei) ty jsou v cpp-scripts/boss

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×