Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
charlie

Návod [MaNGOS pod Linuxem]

Recommended Posts

mapy nestaci, musis pouzit i vmaps extractor a DBC extractor as polecne dat vsechno do nake slozky a cestu k te slozce nastavit do configu mangosd.conf .. nekde na prvnich radcich je DataDir

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak to zjistim jestli to mam dobre nastaveny nebo pripadne jak to prenastavim ? :)

A vubec ja sem si exportoval mapy sam z WoW 2.3.0 a zadny vmapy tam nebyly.

Vim ze uplne lamim ale charlie nebylo by preci jen lepsi kdyby si mi dal na sebe kontakt ;)

Super uz mi to jede ale kdyz se chci pripojit tak mi to hodi chybu Unable to connect <_<

Ale jinak server nabehne a dobry :nw2_guitar:

 

EDIT: Zkousim se pripojit z jineho PC který je ve stejné síti dokonce i na stejnem routeru.

Edited by Elyssaale

Share this post


Link to post
Share on other sites
Super uz mi to jede ale kdyz se chci pripojit tak mi to hodi chybu Unable to connect <_<

Ale jinak server nabehne a dobry :nw2_guitar:

 

EDIT: Zkousim se pripojit z jineho PC který je ve stejné síti dokonce i na stejnem routeru.

 

Zkontroluj nastaveni IP adres (pro realmd a world) a jejich porty v config souboru + nastaveni firewallu linuxu.. - povolit porty pro realmd a world ;)

 

Taky se chystam na server - snad nejak zpackam.. :D

 

 

To Charlie: Diky za ten navod - na jednicku, je komplexni a proste poradnej.. pac s Woknama si netykam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zkontroluj nastaveni IP adres (pro realmd a world) a jejich porty v config souboru + nastaveni firewallu linuxu.. - povolit porty pro realmd a world ;)

 

Taky se chystam na server - snad nejak zpackam.. :D

To Charlie: Diky za ten navod - na jednicku, je komplexni a proste poradnej.. pac s Woknama si netykam. :D

Hele a jak nastavim ty firawally linuxu? :teehee:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hele a jak nastavim ty firawally linuxu? :teehee:

 

nastaveni bys mel najit, pokud mas gnome v Systém -> Správa -> Úroveň zabezpečení a firewall, ostatni zpusoby se lisej podle distribuce..

 

ja prikaz na spusteni graf. nastaveni mam: system-config-securitylevel

 

(jinak tam mas ode me zpravu..)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nastaveni bys mel najit, pokud mas gnome v Systém -> Správa -> Úroveň zabezpečení a firewall, ostatni zpusoby se lisej podle distribuce..

 

ja prikaz na spusteni graf. nastaveni mam: system-config-securitylevel

 

(jinak tam mas ode me zpravu..)

 

IPtables uz mam nastaveny ale stale Unable to connect <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

zkus screen -r

 

vypise ti to vsecky probihajici prosey pod screenem. ..

 

a pak screen -r PID

 

kde PID je to cislo u mangos_wolrd .

Share this post


Link to post
Share on other sites
zkus screen -r

 

vypise ti to vsecky probihajici prosey pod screenem. ..

 

a pak screen -r PID

 

kde PID je to cislo u mangos_wolrd .

 

Zase to samý akorat tam nejni mangos_world ale PID

Co tam mam spatne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jdi do slozky s mangosem a pust to nomralne, ne pres screen.. co to napise

 

Myslis takhle?

/bin/mangos-worldd -c /etc/mangosd.conf

 

EDIT: Kdyz napisu ten prikaz tak se to rozbehne a neco to nacita a pak se nakonci objevi tohle

 

....
tele          - Teleport player to location.
plimit        - Show or set player login limitations.
mangos>

Predpokladam ze kdyz to skonci timhle kde si vybiram ty prikazy a pod tak server nabehnul

Edited by Elyssaale

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jo nabehnull.. zkus to same s realmd..

 

 

/bin/mangos-realmd -c /etc/realmd.conf

 

Uz to vsechno de dokonce i NPC ale sou nejako rozhazeni :D

 

Co s tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cus chtel sem se zeptat kdyz kompiluju scriprdev2 tak by mel vytvorit script.conf nebo tak neco?? Pac ja kdyz to zkopiluju tak to ten soubor nevytvori, mam tam akorat naky soubory do databaze a to je vsechno...A pak musim pro scriptdev vytvorit jeste samostatnou databazi nejak sem to v tomdle navodu nedohledal???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne ten soubor se nevytvori, musis ho presunout ze slozky MANGOS_SRC/src/bindings/ScriptDev2/ do slozky etc mangosu

 

Tak jsem to udelal tak jak si rikal plus sem jeste exetnul do databaze scriptdev2 ty soubory co tam maj bejt a do mangos taky ty co tam maj bejt a je mi divny ze ty tabulky v scriptdev2 databazi sou prazdny to ma tak bejt???mam tam 2 tabulky...

 

Jinak kdyz nahraju scriptdev2 myslis ze mi to bude resit problem toho ze mi nefungujou spelly u NPC takze kdyz na me mob posle Fireball tak mi to nic neubere???

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

SD2 Custom Scripty

 

Do kompilace se přidávají patche

patch -p0 <

Přídavným patchem se rozumí na příklad ScriptDev2.

Pokud chci přidat Custom Script do v SD2 tak ho nemůžu uložit jednoduše do textáku a přidat ke kompilaci prostým

patch -p0 <

mýlím se?

 

Na ScriptDev 2 foru jsem našel návod na tento problém, ale je uzpusoběný pro Windows.

http://www.scriptdev2.com/index.php/topic,758.0.html

Linuxovou odnož jsem bohužel nikde nenalezl (je docela možné že jsem to přehlídl).

 

Pomohl by mi někdo s tímto problémem? Děkuji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud je ot inteligenti patch, tak tak jak si napsal.. pokud je to pouze script, tak je nutne pridat vlastni script do nejake slozky ve scripts, pote pripsat funkci scriptu do scriptmgr.cpp a jeste upravit makefile.in

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak určim číslo revize v tom svn checkout?

 

svn co -r xxxx http.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×