Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
charlie

Návod [MaNGOS pod Linuxem]

Recommended Posts

Tak to vazne netusim.. defaultni heslo by melo byt prazdne.. zkus preinstalovat mysql server.

 

Přeinstaloval jsem, ale žádné heslo to po mě nechtělo

 

EDIT: Já už jsem to ze začátku nějak posr.... a tak si teď přeinstaluju celej Linux a tentokrát to pude všechno podle návodu.

 

VYŘEŠENO - hodil jsem tam Ubuntu a už to jede bez problemu.

Edited by Sareth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když zkompiluju, lognu se, chci udělat příkaz, tak nejde, třeba napíše You should select a creature, mám ji vybranou, ale nejde. Na Windowsech to šlo, ale na linuxu ani náhodou. Co s tím?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zalozil jsem server na linuxu a mam problem při lognutí se mi to zobrazí logging in to game server a a jak jsem se už díval ještě jsem nenalezl řešení. Ale měnil jsem interní IP adresu může to mít něco společnýho s tím problémem?

 

EDIT: Vyřešeno, omlouvám se za spam tohle byla moje chyba - omylný mezerník v tabulce realmlist

Edited by Sareth

Share this post


Link to post
Share on other sites

srry ze skacem do temy :whistling:

ale nwm zatial som nenasiel ako sa da v linuxe dorobit kod a potom to skompilovat

a mam este 2 otazku :rolleyes:

ked dam najst updaty tak prepise veci co som si nahodil sam?

DAKUJEM :nw2_guitar: :nw2_guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když pouštím restartér, tak mi to píše:

/home/plechovka/restarter.sh: 26: cannot open 1: No such file
/home/plechovka/restarter.sh: 26: PID1: not found
/home/plechovka/restarter.sh: 26: cannot open 1: No such file
/home/plechovka/restarter.sh: 26: PID2: not found

Jak to vyřešit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobrý den , mě nejde nainstalovat gcc 3.3 nevíte proč ? Děkuji

 

Edit : ale skusil jsem nainstalovat gcc a to jde , pak mi ještě nejdou nainstalovat ty mysql :(

Edited by John

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobrý den , mě nejde nainstalovat gcc 3.3 nevíte proč ? Děkuji

 

Edit : ale skusil jsem nainstalovat gcc a to jde , pak mi ještě nejdou nainstalovat ty mysql :(

 

Zkus to nainstalovat přes Synapic

Share this post


Link to post
Share on other sites

cau mam taky dotaz kdyz spustim terminal a dam su a pak heslo tak to pise nespravne heslo.... jo a vim ze to jde nainstalovat i jinak... muzete mi poradit??? a taky nwm jestli jsem stahl spravne mysql... dejte mi tu pls link na ubuntu mysql... dikes....

Share this post


Link to post
Share on other sites

cau hej muzete mi help pls???? tady v navodu pisete ze vytvorime mysql usera pro mangos a nastavime mu prava

 

KÓD

create user 'mangos' identified by 'heslo';

grant all privileges on *.* to 'mangos' identified by 'heslo'; jenze mi to hodi chybu ze nemam pravo vytvořit usera newite co stím???? pls

Share this post


Link to post
Share on other sites

hele tak trosku sem pokrocil :D mam mangos v složce /opt/mangos/.... no a kdyz dam do terminalu: sudo nice -n 20 /opt/mangos/bin/mangos-realmd tak to píše Permission denied.... newite co s tím??? dík a píše to i když se příhlasím za roota... sudo su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cus lidi chci se zeptat par lidi uz se tu na to ptalo ale nak nevidim reseni :x kdyz zapnu restrater tak me to vypise:

/home/rrak/restarter.sh: 26: cannot open 1: No such file
/home/rrak/restarter.sh: 26: PID1: not found
/home/rrak/restarter.sh: 26: cannot open 1: No such file
/home/rrak/restarter.sh: 26: PID2: not found

 

nechapu proc to nejde.. protoze kdyz zadam:

 

screen -A -m -d -S mangos_realmd /opt/mangos/bin/mangos-realmd -c /opt/mangos/etc/realmd.conf
screen -A -m -d -S mangos_world /opt/mangos/bin/mangos-worldd -c /opt/mangos/etc/mangosd.conf

tak se to normalne spusti ale kdyz zapnu ten script tak to prave pise tamto.. :(

 

Nevi nekdo? :)

Za kazdou radu budu moc vdecnej :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cus lidi chci se zeptat par lidi uz se tu na to ptalo ale nak nevidim reseni :x kdyz zapnu restrater tak me to vypise:

/home/rrak/restarter.sh: 26: cannot open 1: No such file

to netusim, ale neresil sem to.. jestli chces napisu jinej restarter..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Charlie, nebo nekdo zkusenej.. mam problem s git.. nak sem ho poradne nepochopil a jedeny co potrebuju je umet stahovat urcity revize, + 2.4.3..

 

uz tri dny ctu manualy a zkoro sem se z toh zcvokl..

 

postavit, instnout, stahnout, zkompilovat, zvrejnit server mi trva chvilku.. ale 3 dny se seknu na taky pic**ine..

 

thx za radu..

 

 

jinak kdo ma zajem helpa s instalaci na linuxu bo linuxem, tak mi muze zkusit napsat.. delam to denne :-/ .. takze help by nemel bejt problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud tak často kompiluješ a máš to v malíčku, tak můžeš i průběžně aktualizovat návod http://wiki.wowresource.eu/index.php/MaNGOS_pod_Linuxem. Občas se něco mění jako třeba použití gitu místo svn a staré návody už nejsou platné.

 

Jinak stáhnout konkrétní revizi to tam máš v návodu. Taky jsme se s tím chvíli drbal, než jsem zjistil co a jak.

 

Stáhnutí kopie je klasicky přes

git clone git://github.com/mangos/mangos.git mangos_source

Přepnutí na konkrétní revizi pak přes

git checkout 94d9801c471a1ee41580b11e14ee14e137c5be6b

kde požadovanou verzi mangosu uvedenou např. v informacích databáze UDB převedeš na hash kód podle historie změn http://github.com/mangos/mangos/commits/master/ vpravo hash označený jako commit. Možná to půjde i zadat nějak přímo pokud tam dělají nějaké tagy nebo tak něco, ale na to jsem zatím nepřišel, takže hash commitu musí stačit.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pokud tak často kompiluješ a máš to v malíčku, tak můžeš i průběžně aktualizovat návod

mno prvne musim projit pres git.. pak kdyz se najde cas tak o tom zauvazuju..

 

Jinak stáhnout konkrétní revizi to tam máš v návodu. Taky jsme se s tím chvíli drbal, než jsem zjistil co a jak.

ani nevim ze tu je navod, srry..

 

ale na checkout to pise:

git checkout: to checkout the requested commit you need to specify
              a name for a new branch which is created and switched to

tzn: nekompletni / nepresnej navod.. po vikendu snad bude cas..

 

po stahnuti (viz predchozi post):

git checkout ***

nahradit "***" s "master", pro prepnuti na develop verzi,

cislo (ted "308") pro myslim posledni zkontrolovanou develop verzi,

a "mangos-0.12" pro nejnovejsi verzi 2.4.3 ..

(vyznamenjsi patche kdyz je cas davaj z 3.0.3 i na 2.4.3, mangos-0.12 vznikl jako docasna podpora 2.4.3)

 

snad tobe a ostatnim pomuze.. ;)

 

P.S.: diky za post.. bych se jinak asi dal jentak nehnul :lol:

Edited by Math

Share this post


Link to post
Share on other sites

Však nejdřív stáhneš kopiti síťového repozitáře MaNGOSu a pak přes checkout se vrátíž zpět na daný commit.

 

Neříkej, že třeba tohle pro verzi 7109 ti píše error:

git clone git://github.com/mangos/mangos.git source
git checkout 94d9801c471a1ee41580b11e14ee14e137c5be6b

 

Samozřejmě jedna věc jsou commity tedy jednotlivé revize a druhá věc jsou branches což jsou vývojové větve. Kdo kompiluje server tak v 99% chce větev master jako hlavní, takže nemusíš přepínat např. na větev někoho jiného nebo na tu starou pro 2.4.3. No a aby toho nebylo málo tak ještě existují ukončené větve označované v subversionu jako tags značky, kde vývojaři kopírují dokončené verze mangosu jako zmíněný 0.12.

Prostě je potřeba si to jenom ujasnit a pak není co řešit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochu som upravil backup script ..

 

### Set your dir for backup
backuptodir="/home/mangos/backup"

### Set your mysql setting
user="xxx"
password="xxx"
mangosdb="mangos"
realmddb="realmd"
charactersdb="characters"
backuptime=`date +'%d-%m-%Y_%H_%M'`

echo "======================================"
echo "# Mangos full DB Backup               "
echo "======================================"
echo " Backup to dir: $backuptodir"
echo " Starting backup..."

mysqldump --user=$user --password=$password --add-drop-table $mangosdb > $backuptodir/mangos_$backuptime.sql
bzip2 -v -c $backuptodir/mangos_$backuptime.sql > $backuptodir/mangos_$backuptime.bz2
echo " Create backup ($mangosdb): $backuptodir/mangos_$backuptime.sql"
rm $backuptodir/mangos_$backuptime.sql

mysqldump --user=$user --password=$password --add-drop-table $realmddb > $backuptodir/realmd_$backuptime.sql
bzip2 -v -c $backuptodir/realmd_$backuptime.sql > $backuptodir/realmd_$backuptime.bz2
echo " Create backup ($realmddb): $backuptodir/realmd_$backuptime.sql"
rm $backuptodir/realmd_$backuptime.sql

mysqldump --user=$user --password=$password --add-drop-table $charactersdb > $backuptodir/characters_$backuptime.sql
bzip2 -v -c $backuptodir/characters_$backuptime.sql > $backuptodir/characters_$backuptime.bz2
echo " Create backup ($charactersdb): $backuptodir/characters_$backuptime.sql"
rm $backuptodir/characters_$backuptime.sql

echo " Successfully!"
exit

Share this post


Link to post
Share on other sites

charlie - ak budes taky mili, tak prepisat na 2.4.3 a 3.0.3 :o)) Velke dik ak to urobis :o) ja sa v Linuxe nevyznam a tymto si mi dal nadej, zeby som to zvladol :P pre nejake rychle helpy by som kontaktoval bratranca, on pouziva niekolko rokov Linux a f pohodke... samozrejme nie na WoW :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
charlie - ak budes taky mili, tak prepisat na 2.4.3 a 3.0.3 :o)) Velke dik ak to urobis :o) ja sa v Linuxe nevyznam a tymto si mi dal nadej, zeby som to zvladol :P pre nejake rychle helpy by som kontaktoval bratranca, on pouziva niekolko rokov Linux a f pohodke... samozrejme nie na WoW :D:D:D

 

Však aktuální návody pro nové verze tu taky najdeš. Jeden je ve wiki http://wiki.wowresource.eu/index.php/MaNGOS_pod_Linuxem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
to netusim, ale neresil sem to.. jestli chces napisu jinej restarter..

Opravdu mohl bys teda pls neco sepsat ja sem v tomhle prkenej a tenr estarter co je tu se me porad rozjet nepodarilo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim, dneska jsem si chtěl zkompilovat stare revky mangoše 1.12.1 ale háže chybu ... a to všechny staré, nevědel by jste někdo co stim ??

 

./ByteBuffer.h: In member function ‘ByteBuffer& ByteBuffer::operator<<(const char*)’:

./ByteBuffer.h:129: error: ‘strlen’ was not declared in this scope

./ByteBuffer.h: In member function ‘void ByteBuffer::read(uint8*, size_t)’:

./ByteBuffer.h:247: error: ‘memcpy’ was not declared in this scope

./ByteBuffer.h: In member function ‘void ByteBuffer::append(const uint8*, size_t)’:

./ByteBuffer.h:282: error: ‘memcpy’ was not declared in this scope

./ByteBuffer.h: In member function ‘void ByteBuffer::put(size_t, const uint8*, size_t)’:

./ByteBuffer.h:293: error: ‘memcpy’ was not declared in this scope

Auth/BigNumber.cpp: In member function ‘std::vector<unsigned char, std::allocator<unsigned char> > BigNumber::AsByteVector()’:

Auth/BigNumber.cpp:188: error: ‘memcpy’ was not declared in this scope

make[3]: *** [bigNumber.o] Error 1

make[3]: Leaving directory `/opt/mangos/src/src/shared'

make[2]: *** [all-recursive] Error 1

make[2]: Leaving directory `/opt/mangos/src/src'

make[1]: *** [all-recursive] Error 1

make[1]: Leaving directory `/opt/mangos/src'

make: *** [all] Error 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×