Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Telwin

Prosím help se serverem

Recommended Posts

Prosím o pomoc...jsme banda středoškoláků...a chceme si koupit vlastní server....dát ho do servrovny....atd.....zaky na něm chceme rozjet mangos pro wowko..prosím nepište sem topicy typu jako neumíš složit pc a sereš se do emulátorů....

1. Jen chci radu a tak se vás ptám jestli je toto co sem dám rozumná sestava na pc(a hlavně jestli zdroj utáhne pc-v tomto fakt nemám ponětí o co jde)....které udrží pár těch hráču online....a popř.váš tip kolik asi:

 

Eurocase ML8017 400W

počítačová skříň Midi ATX, černo-stříbrná, pozice externí 4x 5.25", 2x 3.5", interní 5x 3.5", LCD displej pro teplotní čidlo, zdroj 12cm ventilátor, 20/24pin, SATA

 

ASUS EN7300GT TOP /HTD 128MB DDR3

grafická karta, VGA, PCIe x16, DVI, D-Sub, TV-out, 128MB DDR3, paměťová sběrnice 128bit, frekvence 550/1000 MHz, aktivní chladič

 

Kingston 2048MB 667MHz

operační paměť DDR2, frekvence 667 MHz, časování CL 5, balení v boxu

 

MSI P6N SLI-FI

základní deska, socket 775, nForce650i, 2x PCIe x16, 1x PCIe x1, 3x PCI, 4x DDR2, 4x SATAII, audio 7.1 HD, 1x Gb Lan, 2x IEEE1394a, ATX

 

Intel Core 2 Duo E6600 BOX

procesor, socket 775, frekvence jádra 2.4GHz, frekvence sběrnice 1066MHz, cache 4096kB, dual core, jádro Conroe, Virtualization Technology, Extended Memory 64 Technology, Execute Disable Bit, Speedstep, boxovaný s chladičem

 

Western Digital Raptor 3.5" 150GB WD1500ADFD

pevný disk, HDD, 3.5", SATA/150, 150GB, 10000ot./min., 16MB cache, přístupová doba 5.2ms, technologie NCQ

 

Cena je dohromady 21 404,-

Chtěl bych od vás vidět názor jestli je to dobrá sestava jestli se to dá složit a prostě jestli jsou díly kompatibilní...atd

 

2.Pak bych se rád zeptal na toto....hodně lidí má mangos na linuxu....já s linuxem nikdy nepracoval a z toho usuzuju že ho ani na server asi ani nemůžu dát.....ale poraďte jaký tam mám dát OS.... klidně mi poraďte linux - jestli se na něm jde lehce naučit popř. nějaký jiný OS

 

Server by měl 100/100mb linku přímo k páteřní síti inernet

 

3.A taky bych se chtěl zeptat jestli tady není někdo tak ochotný a dal by mi na pm své icq nebo tak něco že bych se ho mohl sem tam na něco zeptat....myslím si že každý nějak začínal a tak mi hned pls nenadávejte :D

4.A kdyby byl někdo z okolí ostravy a pomohl by nám i s Instalací serveru atd taky bych uvítal dále pak jestli nevíte o nějaké firmě která poskytuje serverhousing s touto linkou blízko ostravy nebo v ostravě....

Díky moc Telwin

 

Edit : Chceme být jako gm pomocní a taky nás bude hodně chceme začít taky překládat server do češtiny...a jak jsem četl ten topic stejně jako mirra jsme na to přišli lol :D mno prostě se chceme s tím naučit....

 

5.Ještě jsem zapomněl jestli byste mi doporučili abychom si kompilovali mangos sami nebo počkali na to až to sem někdo hodí...

Edited by Telwin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serverhousing - http://www.gity.cz/cz/telekomunikacni-sluz.../serverhousing/ ; http://test1.joomlahosting.cz/index.php?op...1&Itemid=39

 

Co se týče sestavy ... vypustil bych grafickou kartu a nechal integrovanou popř nějakou slabší (ATI 9600,ATI X300) a přidal na pamětích minimálně 800Mhz s co nejmenší propustností a dual kit (CL3 maximálně) - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42089

 

Jinak co se týče procesoru ten je OK. HDD též.

 

 

Pokud chceš MaNGOS asi bych volil Linux Gentoo nebo Debian ale pokud to chceš pro meně lidí a s lehčím přístupem tak Win32 - ale originální :( Takže bych radil naučit se s Linuxem :D ... chce to hodně času neboť ty příkazy jsou makačka ale dá se to. Já mám Ubuntu a jsem spokojen.

Edited by Malfik

Share this post


Link to post
Share on other sites

kompilujte si samozrejme SAMI, protoze pak muzete nadavat jen sami sobe ze ste to podelali a nespammujete forko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jj díky za rozumné odpovědi...ale kdybych už jel mangos pod linuxem tak bych musel dělat vše tam že? kompilovat atd....jen pls hlavně mi řekněte číslo kolik lidí to udrží...slyšel jsem o nějakém windows server.....ale stejně asi musím začít s linuxem podle vás....tak kolik lidí by to udrželo s tím linuxem..díky moc

Edited by Telwin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podle mě se to s tím linuxem nějak o hodně lišit nebude ... Mangos ma blbý jádro netabilní takže on už je sám o sobě nestabilní. Windows Server 2003 je dost drahý a když už Win tak bych neriskoval pálený do serverovny. Proto ten Linux ... binárky si můžeš stáhnout od někoho, ale linuxove verze jsou v omezenem počtu takže asi se naučit kompilovat sám v Linux. Já bych volil Antrix, protože má stabilní jádro a unese hodně lidí, ale funčknost je horší než MaNGOS avšak toho hodně opravují takže asi tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedná se o to že ho chcem spustit na konci prázdnin ten server...to si myslím bude na antrixu hodně opraveného...a zkus mi k tomu tvému topicu napsat číslo hráčů....ale nvm jestli jsem se zmínil chceme určitě bc server ten je si myslím trošku stabilnější přece...stále bys volil antrix?

 

+

 

kdybych už jel pod linuxem jaký program místo navicatu bys mi poradil...phpmyadmin je lehký dá se s ním v pohodě naučit atd? nebo půjde navicat nebo jak to je? díky moc

Share this post


Link to post
Share on other sites

díky moc tohle jsem chtěl slyšet...nedal bys mi na tebe icq malfiku do posty? ja bych ho nikde nnikomu nedaval jen kdybych potreboval neco nutne vedet bych ti napsal...diky moc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proc originalni OS? S tim Antrixem bych zas tak hrr nebyl

 

JInak ja mam Win XP pro ale kdyz bych mel ted volbu tak dam bud 2003 server nebo linux. Vzhledem k tomu ze jsem na tom s linuxem asi jako ty tak radsi ty 2003

Edited by Benny

Share this post


Link to post
Share on other sites

mno mně jde o to aby to uneslo lidi a klidně aby to bylo jednoduché naovládání.....nelegální windowsy tam dávat nechci moc.....nvm prostě to je takové jakože dost o hubu....asi by se mi lehce obsluhovali....ale přece jen zákon je zákon a mít to ještě k tomu v servrovně....říkám potřeboval bych s linuxem prostě pomoc kdybyste mi jen někdo zkušený hodil na pm svoje icq byl bych vám vděčný vůbec netuším jak se může v linuxu kompilovat (vím že jsou zde tutoriály na mangos...) k tomu antrixu jestli má stabilnější jádro...za dva měsíce doufám bude tolik opravený jako mangos ale stabilnější....teď mi pls řekněte číslo kolik by udržel server se sestavou upravenou na základní desku s grafikou + ty ramky co mi tady radil malfik jinak vše při starém prostě jen váš odhad....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×