Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Artorius

Výpis z databáze

Recommended Posts

Ahojky. Tak jsem tu zase :D a mam další stupidní dotaz :rolleyes: ale už jsem z toho naprášky :o

 

Skušenost s MySQL je dost myzerná tak se ptám vás :)

 

Mam tabulku characters pak mam soubor vypis.php

a chci se zeptat jak mam vypsat tabulku characters do souboru výpis.php.

(když si otevřu prohlížeč a zadám http://localhost/vypis.php tak aby se mi tam vypsali veškeré ůdaje z tabulky.

Upřesnění potřebuju udělat vyhledávač characterů takže když zadám do formuráže jméno chracteru tak aby mi to vše vypsalo, každej sloupek)

 

Zatim sem se bohužel nedostal k tomu aby mi to vůbec něco vypsalo i bez formuláže.

 

Všude jsem se dočet že by to mělo jít přez příkaz SELECT, ale sedim u toho už 4 dny a pořád mi to nejde jediné co jsem zatim zpáchal je toto:

 

<?
mysql_connect("localhost","root","heslo");
mysql_select_db("mangosd");

$HlSlova = mysql_query("SELECT * FROM character");
while ($zaznam = mysql_fetch_array($HlSlova)):
$slovo = $zaznam;
echo "$slovo";
endwhile;
?>

a to je slátanina všeho možného co jsem našel všude možně

 

A toto je to co mi to píše v prohlížeči za chyby:

 

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 3

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Access denied for user 'ODBC'@'localhost' (using password: NO) in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 4

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 4

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'ODBC'@'localhost' (using password: NO) in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 6

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 6

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 7

 

Mam MySQL 5.0 a XAMPP v1.6.2 je možné že je to způsobeno také špatnou funkčností XAMPP ????

Edited by Artorius

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba je jednoznačná, přístupové údaje které jsi zadal nejsou správné. Neinstaloval jsi nejdříve mysql s emu a pak ještě xampp s druhou mysql ? Zde může být problém že ti beží jiná, než potřebuješ.

 

Jinak trochu tě opravím ve zdrojovém kódu mysql_fetch_array($resource) vrací jeden řádek v proměnné typu pole (array), aby jsi přečetl jeho elementy musíš je adresovat.

Dám ti příklad na lehkém poli: (Zde klíčové slovo array vytvoří pole s prvky 1,3,5,9 a indexují se od nuly)

$array = array(1,3,5,9);

Přístup je pak takovýto:

echo $array[1]; // vypíše 3

echo $array[0]; // vypíše 1

...

 

To pole co je navráceno skrz mysql_fetch_array je indexováno číselně i slovně (názvy polí v tabulce) tam pak můžeš přistupovat:

echo $zaznam[0]; // guid

echo $zaznam["GUID"]; // guid

 

Pokud chceš vidět co vše tvé pole $zaznam obsahuje použij funkci print_r($array);

 

Dále pak v SQL dotazu doporučuji dát název tabulky character do znaků uvozující názvy tabulek a polí, neboť character je pro mysql klíčovým slovem pro volbu kódování:

SELECT * FROM `character`

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba je jednoznačná, přístupové údaje které jsi zadal nejsou správné. Neinstaloval jsi nejdříve mysql s emu a pak ještě xampp s druhou mysql ? Zde může být problém že ti beží jiná, než potřebuješ.

 

JJ je to přesně jak řikáš. Nejdřív jsem si nainstaloval mysql s emu a pak teprve xampp, ale jak to mam udělat aby sy to bralo s té správné databáze??? Tu co je v xampp jsem vypnul ale pořád mi to píše že se nemůže připojit (ta správná ale běží mam normálně zapleho mangose)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stále to píše přístup odmítnut ? Pokud ano tak stále bych pochyboval o správnosti těch údajů.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže jestli dobře chápu. Mam databázi moje s tabulku Kontakty a vní sloupce

 

Jmeno--Prijmeni--Telefon s těmito údaji

--Petr----Trnek----123456789

--Karel---Tuk-------234567891

--Olda----Pech-----345678912

 

A já budu chtít vypsat všechny řádky které obsahují ve sloupci Prijmeni slovo Trnek tak bych to udělal takhle.

 

 

<?
mysql_connect("localhost","root","heslo"); // připojení k MySQL serveru
mysql_select_db("moje"); // výběr DB

$moje = mysql_query (SELECT * FROM 'Kontakty' WHERE Prijmeni = Trnek); // do proměnné $moje se mi uloží všechny řádky z tabulky Kontakty kde je splněna podmínka WHERE
while ($kontakt = mysql_fetch_array($moje)): // do proměnné $kontakt se mi uloží vešker řádky z $moje v typu array
echo $kontakt["Jmeno"]; // vypíše jméno
echo $kontakt["Prijmeni"]; // vypíše přijmení
echo $kontakt["Telefon"]; // vypíše telefon
endwhile;
?>

 

a z tohodle by mělo vylest podle mejch představ TOHLE

 

PetrTrnek123456789

 

Je to tak, nebo jsem to zase pochopil blbě ????

Edited by Artorius

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano správně. Pouze bych upravil SQL dotaz:

$moje = mysql_query ("SELECT * FROM Kontakty WHERE Prijmeni = 'Trnek'");

Kdyby jsi chtěl vše naprosto v cajku mělo by to vypadat cca:

$moje = mysql_query ("SELECT * FROM `Kontakty` WHERE `Prijmeni` = 'Trnek'");

Názvy polí a tabulek se ohraničují znaky `` (najdeš pod tlačítkem ESCape), stringové řetezce znaky '' (apostrof) a parametr funkce mysql_query je string a také musí být ohraničen. Tam jsem zvolil "" (uvozovky), v php se dá použít ještě '' (apostrofy) ale došlo by ke kolizi s apostrofy uvnitř sql dotazu a bylo by nutné nepřehledné escapovaní.

 

Jinak na vyhledávání v mysql u stringů je rovníko explicitní porovnání, poté existuje ještě LIKE '...', které může znamenat 'něco*', '*něco', '*něco*' a fulltextové hledání. ale to už si můžeš vyčíst s mysql manuálu.

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×