Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
megi

Nejcastejsi Ascent problemy

Recommended Posts

Hojte. můj problém je v tom, že na pc kde mi beži ascent se lognu do hry bez problémů, ale kdyz se chci lognout z jiného pc tak to nejde . poradí mi někdo co stím? zkousel sem ruzně nstavovat porty ale bez vysledku :(

mno v logonserver.conf musis mat tiez spravnu IPcku nadstavene celkovo server musis nadstavit na tu IP kde ces aby to bezalo nemozes davat localhost a ani 127.0.0.1 bo ti to nepojde.. som mal stejny problem ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PLS mam fatal problem... uz 5 verzii ascentu a 5 verzii DB mi tam nejdu Q bol by som moc rad keby napisete co by mohlo byt pricinou cokolvek... mam RusDB 209 a Ascent 4111...........

prosi mpiste cokolvek co by mohla by tpricina uplne aj uplne primitivne veci bo som z toho zufali.. vzdy mi to islo a ted to nejak vobec nece ist..

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 1. preco sa pustate do robenia serveru ked neviete ani slovo po anglicky za 2. preco pouzivas ascent rev. 1700 a k tomu predpokladam ze mas db na 2.3.3 za 3. precitaj par riadkov v configoch a pochopis za 4. este neviem co ale doplnim :D

Edited by miki999

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim, mam problem s rozbehnutim ascent serveru na patch 2.3.3

 

Logon a world sa normalne rozbehnu, configy mam prepisane, ale nepodari sa mi propjit. Ked zadam login a heslo, tak mi iba zacne "autheticating" a dalej sa to nepohne. Uz som skusal viacero veci, no nic nepomohlo.

 

Nie som si isty, ci logon a world bezia spravne, a preto prikladam screeny:

LOGON

WORLD

 

Urcite si vsimnete, ze mi world, niekedy aj logon vypisuje nieco ako "sql query failed to due...". Ako som sa tu niekde docital, tak to suvisi s chybajucimi tabulkami, updatmi. Skusal som viacero DB a revizii, no stale mi to tam vypisuje a ja netusim kde zozeniem tabulky, updaty, ktore mi chybaju.

 

Za pripadne vyriesenie dakujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Včera jsem to s tebou řešil dal jsem ti link na revizi+DB ta revize obsahuje slozku sql,v té slozce sou sql updaty,všechny je nahrej,pokud ti to bude ještě dále vypisovat,tak si najdi potřebný update podle toho co ti to vypisuje..V tvém případě jsou to tabulky server_settings,characters,mailbox_insert_queue a v DB character je to set_encrypted_password.Dám ti akorát radu,že je můžeš najít na mmoforge.org/svn/rusdb nebo mmoforge.org/svn/acdb z tama si vytáháš sqlka které potřebuješ a to je vše.

GL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sql updaty s tej revizie uz mam nahodene davno, len to nepomaha. Stranky, co si mi dal som prezrel a nejake sql som nahodil. Sice nemali taky nazov, aky som potreboval, ale ocividne pomohli. Vo worlde mi uz ziadne nedostatky nevypisuje, takze sa nam podarilo odstranit jeden problem. Na pripojeni sa vsak stale nic nezmenilo, nadalej sa mi neda pripojit, stale je iba "autheticating" alebo aj "disconnect from server".

 

btw este asi nemam v poriadku "encrypted_passwords", ale na to som sql update nenasiel, vlastne iba jeden a to v revizii, lenze mi nejde nahodit.

Edited by luur

Share this post


Link to post
Share on other sites
tento som uz skusal a neda sa mi nahodit :unsure:

[Err] 1054 - Unknown column 'encrypted_password' in 'field list'
[Msg] Finished - Unsuccessfully

 

Jakou máš databázi+revizi?

 

edit:zrejme bude problém v tom ze ta tabulka,kterou jsem ti upl nebude kompatibilní s revizí tvojí db,tak zkus najít tu tabulku encrypted_passwords pro tvoji revizi databáze ;)

Edited by prcek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakou máš databázi+revizi?

 

edit:zrejme bude problém v tom ze ta tabulka,kterou jsem ti upl nebude kompatibilní s revizí tvojí db,tak skus najít tu tabulku pro tvoji db ;)

 

tie co si mi vcera dal: NCDB23 a reviziu 4299

tabulku, co si upol mam aj ja v sql revizie 4299, skoda, ze nejde :( netusim, kde najdem inu :teehee:

Share this post


Link to post
Share on other sites
tie co si mi vcera dal: NCDB23 a reviziu 4299

tabulku, co si upol mam aj ja v sql revizie 4299, skoda, ze nejde :( netusim, kde najdem inu :teehee:

 

Tak to ti už vážně neporadím :teehee: ,zkus nejprve nahrát character_cooldowns pak logon_accounts a až nakonec logon_set_encrypted_passwords,jestli nepůjde,tak opravdu nevím.

(ale říkám zkus pohledat tu tabulku nekde na netu)

Edited by prcek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já jsem si skompiloval 4_0-STABLE,takže mám revizi 3989-STABLE nahrál jsem acdb,chybějící tabulky jsem si vzal od rusDB,čili jsem si namixoval db a vše mi jede v pořádku a nemám problémy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok no skusim sa s tym este pohrat, dakujem za tvoju doterajsiu ochotu, ze si mal na mna nervy :P

mozno sa este niekto najde, kto bude vediet pomoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konecne sa mi podarilo odstranit nedostatky v tabulkach, sudim tak podla toho, ze logon ani world uz nereportuje o chybajucich sql, takze jeden problem uz je snad odstraneny. :nw2_guitar:

 

Avsak neustale mam problem s pripojenim, po vyplneni prihlasovacich udajov nabehne iba "authenticating" a dalej sa to nepohne. <_< Vedel by niekto pomoct s tymto? Configy by som mal mat spravne nastavene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ještě je tady další možnost a to..

 

1)Špatně nastavené připojení k DB (ascent-world...takto by měl vypadat)

 

<WorldDatabase Hostname = "localhost" Username = "root" Password = "TVÉ_MYSQL_HESLO" Name = "TVÁ_WORLD_DB" Port = "3306" Type = "1">
<CharacterDatabase Hostname = "localhost" Username = "root" Password = "TVÉ_MYSQL_HESLO" Name = "TVÁ_CHARACTER_DB" Port = "3306" Type = "1">

 

2)Špatně nastavené připojení k DB (ascent-logonserver...takto by měl vypadat)

 

<LogonDatabase Hostname = "localhost"
              Username = "root"
              Password = "TVÉ_MYSQL_HESLO"
              Name     = "TVÁ_CHARACTER_DB"
              Port     = "3306"
              Type     = "1">

 

3)ascent-realms...takto by měl vypadat

 

<Realm1 Name = "JMÉNO_REALMU"
       Address = "TVÁ_HAMACHI_IP:8129"
       Icon = "PVP"
       Colour = "1"
       Population = "1.0"
       TimeZone = "1">

 

(předpokládám že chceš rozjet server po hamachi,tak proto v ascent-realms ta hamachi ip)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kedze som isiel podla navodov tu na forku, tak tieto configy mam nastavene, ako si napisal. Ale dakujem, ze sa este o to zaujimas, aj ked som beznadejny pripad :teehee:

 

Uz fakt nechapem, kde je chyba. Server sa rozbehne, vyzera, ze configy mam spravne, tak uz snad inde ani chyba nemoze byt. Nerozumiem tomu, co s tym je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

V tom případě už je chyba jen v tom,že máš na 100% nekompatibilní DB s revizí,čili i špatné sql updaty,nic jiného mě už opravdu nenapadá :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozne to je, ale pouzil som DB a reviziu, ktoru si poskytol ty. Ty si ich spolu pouzival? Pripadne nevedel by si poradit, nejaku DB kompatibilnu s reviziou 4299?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mozne to je, ale pouzil som DB a reviziu, ktoru si poskytol ty. Ty si ich spolu pouzival? Pripadne nevedel by si poradit, nejaku DB kompatibilnu s reviziou 4299?

 

Není revize 4299 pro patch 2.4.*?

 

Jednu dobu sem ji možná používal(už si nepamatuji),ale momentálně používám jinou

 

edit:pokud je 4299 pro 2.4.*,tak ti opravdu neporadím,já jedu na 2.3.3

Edited by prcek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Není revize 4299 pro patch 2.4.*?

 

Jednu dobu sem ji možná používal(už si nepamatuji),ale momentálně používám jinou

 

edit:pokud je 4299 pro 2.4.*,tak ti opravdu neporadím,já jedu na 2.3.3

tu na forku som cital, ze 4299 je posledna pre patch 2.3.3, ale kludne mozem pouzit nejaku inu, dobru na patch 2.3.3

Edited by luur

Share this post


Link to post
Share on other sites

×