Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
SneakerXZ

WoWResource - servery

Recommended Posts

Chtěl bych tu uzavřenou diskuzi o WoWResource - servery :)

 

Co se týče nové verze tak si myslim, že illi udělal výborny kus práce. Ještě pár věc bude třeba dodělat, ale dohodl jsem se s illi, že to kdyžtak změnim já(zatim jsem mu tam opravoval JS, aby fungoval ve FF :P).

 

Chtěl bych slyšet váš názor na to co byste změnili(vylepšili) na WoWResource - serverech? Myslim, že už byse mělo jednat o kosmetické změny jelikož základ(celou funkčnost) udělal illi dobře.

 

Chtěl bych zároveň poděkovat skrz toto téma, že udělal něco pro WoWResource komunitu. Děkuju! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Mozna prvni nedostatek k serverum. Je tam dotaz na Ip adresu a hned to samo dopisuje http:// co si myslim ze je blbost. Navic IP adresu bych spis nahradil kolonkou realmlist a ten port taky nevim jestli je tam k necemu.

 

2) A dalsi vec prijde mi ze nejak nemaka trideni podle jmena. Mam server od D a je prede mnou server od S a od N :) Podle vseho ostatni trideni funguje perfektne.

 

3) Postradam moznost upravit udaje o sobe jako o uzivateli.

 

4) Otazkou je jestli by nebylo efektnejsi udelat trideni pomoci kliknuti na urcitou kategorii mysleno tim nadpis daneho sloupecku nez neco rozklikavat atd.

 

 

 

 

Jinak to vypada pekne, jednoduche a ucelne, takove weby jsou nejlepsi.

Edited by Benny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslím, že port není nutné zobrazovat. Je to nadbytečný řádek, který uživateli stejně nic neřekne.

Jinak sem našel pár typos: Partnerský program, Mozzila -> Mozilla

Share this post


Link to post
Share on other sites

neni tam port pro fci fsockopen aby mohl zjistit jestli je server on ?

 

Taky by mozna nebylo spatne zobrazovat jestli je server prave ON nebo Off

Edited by charlie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Port je určitě potřeba na zjištění jestli je server online.

Jestli ho zobrazovat to je otázka jiná, ale musím říct, že my co jsme na intru a musíme za každý port povolený nad 1024 tvrdě bojovat je to docela důležitá informace.

 

Co se týče toho třízení omylem jsem tam dal ORDER BY `name` DESC.

Jsem to přehlídl protože u všech ostatních věcí třízení ma být sestupně.

Edited by illi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našel jsem hodně blbý bug - když jako admin upravuju servery (jednalo se o port/přepsání IP atp), automaticky se server nastaví, že jsem jeho vlastníkem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano to je pravda - pekny kupkoid ma 5 serveru :D

 

Mam take pocit ze to ORDER BY desc je tam furt

 

a jeste takovy napad : Do skupiny ceskych serveru by mohli zapadat i slovenske.

Edited by charlie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ty porty muzes dat do nejakyho description co bude u vsech stejny. Stejne si myslim ze to ani nejde menit na cem pobezi wowko.

 

On/Off by bylo taky dobre.

 

Ano trideni podle me stale nefunguje

Edited by Benny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak neni problem dat rozklikavaci nabidku na Emu a jakmile nekdo vybere Ascent tak se sam nastavi port ne? Je to vic user friendly nebo jak se to pise a rika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak neni problem dat rozklikavaci nabidku na Emu a jakmile nekdo vybere Ascent tak se sam nastavi port ne? Je to vic user friendly nebo jak se to pise a rika :)

No jasny, ale nejsou jen Ascent a MaNGOS

Share this post


Link to post
Share on other sites
4) Otazkou je jestli by nebylo efektnejsi udelat trideni pomoci kliknuti na urcitou kategorii mysleno tim nadpis daneho sloupecku nez neco rozklikavat atd.

Jinak to vypada pekne, jednoduche a ucelne, takove weby jsou nejlepsi.

 

O tom jsem mluvil s illi. Řikal jsem mu to samé. Jelikož bude pryč, myslim do středy řikal, tak to kdyžtak upravim já.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem opravil ten bug. Pak se Sneakerem dohodnu co dal, jestli předělá ty třízení on.

A co se týče těch portů tak snad každý admin ví na kterém portu mu běží server a měřit podle realmu je blbost, to by pak měli všichni 100%.

A nemusí být pravidlem, že to běží na 8085

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebylo by lepsi misto toho formu nahore (order) udelat ze nadpisy slooupcu budou rovnou odkazy ?

 

Edit : sry sem debil, neprectl sem si topic Bennyho.. sry za spam

Edited by charlie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nebylo by lepsi misto toho formu nahore (order) udelat ze nadpisy slooupcu budou rovnou odkazy ?

Čti a pak piš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No osobně bych uvítal spíše systém načítání údajů o serverech přímo ze serverů. Takto, jak je to teď, je to dosti statické.

Mělo by to probíhat formou XML souboru v nějaké definovaném formátu jako třeba:

 

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<server>
  <name>Free WoW server</name>
  <realm_host>realm1.no-ip.com</realm_host>
  <admin>Boss</admin>
  <homepage>http://wow.borec.cz/</homepage>
  <registration>http://wow.borec.cz/minimanager/</registration>
  <realm>
    <name>MaNGOS</name>
    <online>56</online>
    <max_online>150</max_online>
    <uptime>1264443</uptime>
    <version>2.1.3</version>
    <xp_rate>Normal</xp_rate>
  </realm>
  <realm>
    <name>MaNGOS Fun</name>
    <online>43</online>
    <max_online>50</max_online>
    <uptime>1264443</uptime>
    <version>2.0.12</version>
    <xp_rate>Very High</xp_rate>
  </realm>
</server>

 

Jednotlivé možné položky by se upřesnily a definoval formát dat. Používá se k tomu také nějaký předpisový soubor DTD a jiné.

 

Tento systém by umožnil sledovat i dynamicky dění na wow serverech. Správci by si prostě změnili obsah souuboru u sebe a nemuseli by editovat nastavení na webu.

K tomut systému by se pak vytvořil skript pro generování těchto dat pro různé emulátory. Byl by tedy jednotný systém pro načítání informacích o WoW serverech.

 

Na každém serveru by mohl být pro úsporu soubor server_info.xml, který by obsahoval rozsáhlejší informace o serveru a načítal by se jenom třeba jednou za hodinu a pak soubor online.xml, který by se kontroloval třeba co 10 minut a obsahoval by buď jenom počet hráčů a pár dalších údajů nebo celý seznam hráčů jak tomu je u www.wowstatus.net, který používá ještě starý xml soubor z WoWEmu.

 

Osobně si myslím, že tohle je ta správná cesta pro zobrazování statusu serverů.

 

Jinak ten předchozí grafický styl se mi líbil více. Teď je to takové hrubé, neučesané.

 

No a místo toho partnerského programu, kde je nutné se složitě registrovat by jste mohli spíš nabídnout nějaký banner zobrazujíécí online status jako na wowstatus.net. A není nutné ho přenášet jako obrázek, ale generovat na serverech pomocí PHP skriptu. No a pak už stačí jenom sledovat jaké bylo použité identifikační číslo a podle toho automaticky přidělovat hvězdičky. Stejně jako u reklamních systémů nebo systémmů pro sledovaní návštěvnosti stránek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S xml pracovat moc neumím (spíš vůbec), takže pokud by se tohle mělo realizovat tak by to musel udělat někdo jiný.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro mě by to nebyl problém, ale spíš vidim problém v náročnosti... přeci toto je jen hosting :) nelze tu chtít stahovaní tolika souboru v 30sec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

XML se da parsovat v php docela dobre.. ma na to knihovnu,

 

no a pro sneaka : to nemusi byt kazdych 30sec.. staci 5minut, dyt za 30sec se pocet online hracu moc nezmeni..

Share this post


Link to post
Share on other sites
XML se da parsovat v php docela dobre.. ma na to knihovnu,

 

no a pro sneaka : to nemusi byt kazdych 30sec.. staci 5minut, dyt za 30sec se pocet online hracu moc nezmeni..

 

Skript může běžet 30sec... pak se ukončí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm jak tak koukam, pekne se to zmenilo...jen nevim jestli k horsimu nebo lepsimu...

 

Je sice hezky ze illi se spolupraci Paranoika vzali muj projekt, nechali si par scriptu a zbytek udelali vlastni, ale na to, ze ja jsem otec projektu, a z jistych duvodu jsem na nem nemohl jeden cas pokracovat, se nejak zapomnelo :mellow:

 

Se SneakerXZ jsme se tenkrat dohodli, ze najde nekoho jineho kdo na tom bude pokracovat, ale ze zustane na strankach muj nick. Nevim, nikde ho tam nevidim, vsiml jsem si v paticce jen Created by illi, Designed by Paranoik.

 

A hlaska typu Designed for Opera and Mozzila. to je teda fakt profi hosi :D Udelat design hlavne pro Operu a Mozillu (aspon kdyby jste to napsali dobre) a nemyslet na to ze porad cca 70% lidi pouziva IE je fakt moc :) Co takle optimalizace stranek pro vsechny prohlizece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nech je zit illiho sem tu douho nevidel :D a myslim ze na tom uz zase stejnak nikdo nepracuje :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×