Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Night

[Epic Thread] Mangos nebo Antix ???

Mangos či Antrix(Ascent)?  

119 members have voted

  1. 1. Co je lepší?

    • Antrix(Ascent)
      33
    • Mangos
      82
    • Něco jiného/Zdržuji se hlasování
      4


Recommended Posts

No dobře, přemluvili jste mě, taky se přidám :)

Promiň, ale opravdu nemůžeš srovnávat servery, které běží u nějakého "admina" který o tom ví kulové (v pokojíčku) a servery s kvalitním zázemím. A možná tomu nebudeš věřit, ale s pořádným strojem, linkou a teamem se dají dělat zázraky :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
UPLNE SUHLASIM poznam server kde maju mangos byva tam tak 40 hracov a neni den kedy by to aspon 6-8 krat nemuselo padnut

A k cemu je ti dobrej uptime ty pako kdyý ti tam 50%+ veci nefunguje ?

Viz vaš server kde vam (nejspiš tvoji bbosti) nefungují q :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wowko je stejně blbost...zajímalo by mě, proč sem vlastně ještě pořád chodím :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wowko je stejně blbost...zajímalo by mě, proč sem vlastně ještě pořád chodím :P

Souhlasim nejlepší je SarCraft ;) (už aby vyšel II)

Share this post


Link to post
Share on other sites
WoW na private verze 1.12 rulez (MaNGOS tehdy ještě) rlz

 

Ofik uz zacina bejt taky blbost

To souhlasim no nejlepší wow byl bez BC z hruzou ocekavam co bude za zrudu wotlk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To já taky, ale uvidíme třeba Blizzove ukažou něco víc když už jsou na forku v class sekcich jsou feedback topiky od nich ...

Edited by Malfik

Share this post


Link to post
Share on other sites
A k cemu je ti dobrej uptime ty pako kdyý ti tam 50%+ veci nefunguje ?

Viz vaš server kde vam (nejspiš tvoji bbosti) nefungují q :D

vies o tom ze uprimnost niekedy boli?? :D (ale ne)

ja nevravim ze mangos je zly ja len vravim z esom si uz konecne zvykol na ascent...... z toho co ja vim o mangose no nic moc mal som predom definovanu BD a vsetko bo som zacinal a mangos mi v tedy oproti ascentu pripadal ako omrvinka oproti slonovi..... nevravim ze novsie revky sa nezmenili ze niesu lepsie...nwm nwm fak t nwm... as tou DB ...... mnoo.... tak ja som v serveroch furt zaciatocnik.. :D takzeeee (by som asi ani SQL na vytvorenie tabulky nevedel zapisat :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites
To já taky, ale uvidíme třeba Blizzove ukažou něco víc když už jsou na forku v class sekcich jsou feedback topiky od nich ...

Sem zvedavej kazdopadne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beztak byl nejlepší MaNGOS 1.12.1 :D Ani až tak moc probugovaný to nebylo časem :)

Ale k tématu, já volím Ascent :P Už jsem si na něj moc zvyknul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Phoenix1994: sry to bude problem zase burlexe ze vydal nove core a nevydal k nemu SQL updayty to je bezne .. :D

Prooff: SOuhlas

Zachy : zaky sem byl navyklej na ascent ale když sem zmenil tak sem byl mile prekvapen a už bych se k burlexovi nyvratil ;)

 

Jinak pro lidi kteri si neprecetli celou hadku tak doporucuju precist aspon prispevky od atoma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Beztak byl nejlepší MaNGOS 1.12.1 :D Ani až tak moc probugovaný to nebylo časem :)

 

Ach ty zacatky MaNGOSu. Ale podle me to ani nestacili zabugovat hackeri. Ti si pak uz na MaNGOS zvykli a uz se to tahne

Share this post


Link to post
Share on other sites

achjoo kdyz si vzpomenu na zacatky mangosu...to bylo super. padalo to casto, moc tam toho neslo, ale jelo to na poradne verzi. 1.10 a 1.12 pro mne asi nejlepsi doba WoWka, tedka uz je to nuda (pala u hordy :bad: )

 

jinak ascent sem uz dlouho nesledoval, tak nevim jak na tom tedka sou.

mangos s arena patchem je paradni, nepada to a uptime je luxusni. nemuzu si stezovat a urcite bych nemenil. jen dotahnout do konce ty patche na AV a EoS :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sT@N : 29.09.2007, 17:39

 

omg charlie ... pls QTF ... to co tu tvrdis je utter shit ... pozri ... skusal si niekedy ascent ????? ja mangos ano a je to hovadina na n-tu !

warrior full gear so socketami t6 atd ma ledva 11k HP ... bossovia v hyjal dealuju nanho 10 000 dmg ... tomuto hovoris core ????? zakladne stats su zabugovane ... aj co sa tyka staminy nepridava dost hp ... sa pozri nihilum kungen na ofiku mal uz cez 20k HP ! uplne v pohode ... a dalsia vec ... mangosu sa zatial vo FUNKCNOSTI nic nevyrovna to mas pravdu .. ale je to iba preto lebo ascent iba zacal pred pol rokom a mangos tu uz bol dlhsie a preto stihli vychytat viac bugov ... uvidis zachvilu ascent .. co z neho bude za pol roka a co ostane z mangosu.

aj co sa tyka databaz .. na mangos sa mi ani jedna nepacila ... normal chybali itemy nad 32k entryID atd .. primarne bugy .. na ascent su proste aj lepsie DB

momentalne mam core RunWOW idem ho otestovat ohmy.gif

 

 

no, preslo pol roka a vidim ... ascent stale upada , hadaju sa tam, mangos pokojnym ktrokom ako vzdy vpred .... burlex ktory bol na cele ascentu odisiel ( neviem ci sa vratil, mna to nezaujima) a isiel radsej robit developera na wowscape kde ma pekny plat urcite, teraz mangos + sd2 su pekna particka, uz aj na 90% scripty su urobene, len velka nevyhoda mangosu je databaza mam taky pocit ...

Edited by paЗck

Share this post


Link to post
Share on other sites
no, jeden tam v oktobri 07 rozparval aky bude ascent o pol roka a aky bude mangos o pol roka .. ze mangos nevidrzi konkurenicu ascentu apod .... vidim ... ascent stale upada , hadaju sa tam, mangos pokojnym ktrokom ako vzdy vpred .... burlex ktory bol na cele ascentu odisiel ( neviem ci sa vratil, mna to nezaujima) a isiel radsej robit developera na wowscape kde ma pekny plat urcite, teraz mangos + sd2 su pekna particka, uz aj na 90% scripty su urobene, len velka nevyhoda mangosu je databaza mam taky pocit ...

hmm asi neznáš UDB co? to je nejlepší DB jaká kdy byla bude a je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jj tu poznam, ale nieje podla mojich predstav .... mohli na nej lepsie zapracovat ... dost vela bugov je tam ... inak Mangos RULEZ ... 4ever xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nepoznam, aj mne sa vidi ze udb je najlepsia aj ked ma vela bugov .... skoda ze psdb uz blbne , nejak nevidava nove verzie, keby pokracovala bolo bi dobre

 

 

//edit: a pls zmente nazov topicu, nemozes sa na nho pozerat ... ,,mangos nebo antix ??,, ... lol dajte Mangos vs Ascent

Edited by paЗck

Share this post


Link to post
Share on other sites

vela bugov? To mi řekni nějaký aspoň, ale ne, že v SW chybí králík. Ascent upadl dost, jak je vidět servery přechází na mangos. A UDB je pro mě jedna z nejkvalitnějších DB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslim že sem bovužel měl tu příležitost porovnat DB na Ascent a na mangos. a o kvalite ascent DB se opravdu hovořit nedá. dobře si pamatuju když sem si stahnul tak pochvalovanou rush DB a skoncilo to tim že sem celej den musel upravovat drop. (o dalších upravách ani nemluvě)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myslim že sem bovužel měl tu příležitost porovnat DB na Ascent a na mangos. a o kvalite ascent DB se opravdu hovořit nedá. dobře si pamatuju když sem si stahnul tak pochvalovanou rush DB a skoncilo to tim že sem celej den musel upravovat drop. (o dalších upravách ani nemluvě)

 

Skus Yelly db..

Share this post


Link to post
Share on other sites

proste sa mi vidi ze kvalita udb nieje az taka ako emulator mangos .... ale udb ja asi najkvalitnesia databaza .....ale mohla by sa trocha skavlitnit ....

Edited by paЗck

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×