Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Night

[Epic Thread] Mangos nebo Antix ???

Mangos či Antrix(Ascent)?  

119 members have voted

  1. 1. Co je lepší?

    • Antrix(Ascent)
      33
    • Mangos
      82
    • Něco jiného/Zdržuji se hlasování
      4


Recommended Posts

proste sa mi vidi ze kvalita udb nieje az taka ako emulator mangos .... ale udb ja asi najkvalitnesia databaza .....ale mohla by sa trocha skavlitnit ....

 

Jak můžeš porovnávat DB a jádro emulátoru ? To je něco úplně jiného a hlavně se tu odehrává jiná problematika. I když občas mě chyby v UDB, které se vyskytují i na starém kontinentu pěkně štvou, mohli by při opravování aspoň postupovat trochu systematicky. A ne hned přidávat nový obsah z patchů.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když jsme u toho, tak je vydána i ascent core, která je přizpůsobená pro UDB. Což znamená, že ascent může běžet na MaNGOSácké databázi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skus Yelly db..

Ne děkuji já už sem dal od Ascnetu ruce definitivně pryč. (Na locaku si ho občas zapnu ale to je vše..)

 

Když jsme u toho, tak je vydána i ascent core, která je přizpůsobená pro UDB. Což znamená, že ascent může běžet na MaNGOSácké databázi.

Uznávám že by to mohlo bejt zajímavé.. uploadneš sem to core? nechce se mě to hledat :P

Nicméně další věc v které nemá MaNGOS konkurenci sou SD2 ;) (Takže ty bych jim radil taky okopírovat ;) )

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites

jakej smysl ma vubec tahle hadka?? :huh: akorat se tady hadate o 2 emulatorech podle me je vysledek ze MaNGOS utahne sice mene lidi ale je tam hodne malo bugu a Ascent utahne sice vice lidi za cenu hodne bugu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

no ale co mozem rozpravat s poslednych revizioch, ascent ma uz docela velmy maly uptime a naopak u mangosu sa zvysil ... teraz ma napr. mystiq.org aj 3 dni bez padu (900 hracov) Sargeras+Narnias jeden az dve dni bez padu ( 1100) posledny cas sargeras a narnias nie bo ze vraj su problemy s serverhosting ... najlepsie by bolo keby vznikol aj treti emualtor znami, nech su tri .... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne jen mystiq.org drží velký uptime :D

 

70629837hz8.jpg

 

Falcon myslim, že si opožděny. MaNGOS už drží dny a bugů má dost málo.

 

EDIT: Jj pa3ck.

Edited by TommyAnders

Share this post


Link to post
Share on other sites

to som videl na mangosproject.org u jedneho uzivatela ....to info o serveri

 

//edit: jj a volal sa visagalis :P

Edited by paЗck

Share this post


Link to post
Share on other sites

a teraz seci priznejte kolko krat ste skusali Ascent ? ;) Ascent pokracuje v 2 verziach v ktorej asi vediet Arc Emu ktory ma na pocudovanie nejakych devov z OpenAscentu (asi ich Hasbro podplatil :P ) a vobec neni pravda ze MaNGOS je o 100 % lepsi jak to tu prezentuje vecsina ... vecsinu si ani na ascent nesiahla , nemaju vlastny nazor a len zazru neco a pridaju sa ... s ascentom treba vediet robit a je to tak isto dokonale ako MaNGOS ... na Ascent sa lamy vykaslali tak preto je tu len par kto ja za Ascent ;) ... Viacej sa here ... odporucam lock bo je to hrozny flame war

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale co som skusal wowscape, bolo to nehorazne zbugovete , hlavne ten novy bg, ze sa mi nedalo na felhunterovi naucit spelly pre neho ...lol som sa zasmial, kamaratovi co bol druid jemu neslo vobec ani spellovat .... brat tam hraje na wowcrack, si tam v poho hackuje .... a pada tam coraz castejsie .... a ako napisal Dead F. Angel ...najlepsie by to bolo locknut ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm ja ti můžu říct že sem BOVUŽEL ascent serveru adminoval asi pul roku (takže snim nějaké ty zkušenosti opravdu mám) .... a řakni mě prosím v čem je Ascent v dnešní době lepší? dřív to byl Uptime ale tet už to tak i není ;) ale je pravda že tet nemá cenu souudit.. zatim je to jasné co je lepší :) ale třeba se neco vyhrabe pěkného z Arce emu.

co mě nejvíc vadilo že tam nebyli funkční scripty a že by sme si muselii vše dělat sami (dodávam že moon ++ podle mě nejsou funkční scripty)

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites

nechcete locknut tento prispevok ... lebo sa s toho fora udelaju dva tabory (1.ascentaci a 2. Mangosaci) a sa tu budeme hadat .... inak MaNGOS 4ever ;)

Edited by paЗck

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uznávám že by to mohlo bejt zajímavé.. uploadneš sem to core? nechce se mě to hledat :P

Nicméně další věc v které nemá MaNGOS konkurenci sou SD2 ;) (Takže ty bych jim radil taky okopírovat ;) )

Tady máš binárky, ale musíš si je zkompilovat.

http://mmoforge.org/svn/ascent/udb/

 

Btw, přesně jak psal DFA. Kdo tu bude psát, že je MaNGOS lepší, tak ať napíše zda ascent vyzkoušeli.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja som vyskusal, hore spominany Czeirne skusal a urcite aj iny .... proste moj nazor je ze MaNGOS je lepsi ako ascent, 90% serverov ma MaNGOS, a určite nielen kvoli tomu ze sa im viacej paci ... a nehovorte ze kto pouziva mangos je lama a napod. .... predca na Mystiq.org, OG.cz, Anathema, Eq, ICE online ... maju od 500-1200 online hracoch ... a pracuju tam admini ktori vedia co robia ... a su tiez lamy preto ze nemaju ascent ?? a WOWSCAPE je iba kvoli tomu taky preslaveny ze tam pracuje Hasbro, ktory je (alebo bol) hlavny u ASCENTU, to znamena ze vie dost vela .... a kvalitny admin = kvalitny server .... ten jediny je mozno vyborny ascent .. inak ...

Edited by paЗck

Share this post


Link to post
Share on other sites

muj nazor: doporucuji jedinne Mangos ;)

 

jinak, co se tyce stability mangosu, tak s mirnymi vlastnimi upravami neni problem >nice.png

(podotykam, neni to nas rekord)

Edited by spide3

Share this post


Link to post
Share on other sites

nojono ve 13 lidech :) navic bych se divil kdyb to byla stavající rev a ne rev před tou kolizí ascentu ;)

Klidně ti řeknu proč server klidně beží 5 dní ale odpověd by se ti nelíbila. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

napr na freelanceru, dlhodobo tam hralo len 13 playeroch ( teraz0 :P) a malo to uptime 1 mesiac :P a bezalo to na mangose

Share this post


Link to post
Share on other sites
napr na freelanceru, dlhodobo tam hralo len 13 playeroch ( teraz0 :P) a malo to uptime 1 mesiac :P a bezalo to na mangose

nevim jestli nepřeháníš já myslím že jo..

ale z vlastní zkušenosti můžu říct že sem měl test server spuštěnej nejakej tejden tušim? bylo na nim +-7 lidí (každej byl GM) kravili se tam nehorazne že pak měl GM log několik mega a za celej ten tejden ani jednou nespadl. a to ten server byl na virtualnim docela omezenym PC:

Share this post


Link to post
Share on other sites

no ta tak 5-10 tam bolo .... a drzalo to mesiac, kym admin to neskodil kvoli novej revizii... no aj tak sme tam nehrali, mi sme boli vecsinou iba pri sebe, a sme sa rozpravali o buducnosti servera ...

Edited by paЗck

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapojim sa do debaty a moja otazka znie: Ako ma Mangos vyrieseny crashhandler? Na OpenAscente rev. 350, ktoru nas server pouziva (viz. vyssie postnuty screen od DFA) po tom co nastane z nejakeho dvovodu crash padne len mapa, na ktorej sa crash vyskytol. Pred tym ako charaktery nachadzajuce sa na tej mape vyhodi z hry ich system savene a vyhodi do obrazovky pre vyber postavy s ktorou chcu vstupit do worldu. Hraci na ostatnych mapach hraju v pohode dalej akoby sa nic nestalo a crashnuta mapa sa nacita za par sekund a hraci na nej mozu znovu hrat. No aj takato situacia nastane raz za 3 dni, aj to uz mozno prehanam z dvovodu chyby, ktora bola v novsich reviziach ArcEmu odstranena.

Ako je na tom Mangos? Ked som naposledy pred asi 8 mesiacmi mal tu cest s Mangosom pracovat to bolo stale tak, ze ak nastal crash, tak padol cely server, hracov vyhodilo uplne z celeho accountu a ked sa logli, tak boli niekedy aj 15 minut pozadu. Ako je to teraz?

 

A co Mangos a freezy?

Pocul som, ze je to uz vyriesene. Je to tak? Za 8 mesiacov co som pouzival Ascent sa mi server freezol len raz a to pri jeho kontrolovanom restarte.

 

Tolko zatial odomna k porovnavani stability Mangosu a Ascentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja som vyskusal, hore spominany Czeirne skusal a urcite aj iny .... proste moj nazor je ze MaNGOS je lepsi ako ascent, 90% serverov ma MaNGOS, a určite nielen kvoli tomu ze sa im viacej paci ... a nehovorte ze kto pouziva mangos je lama a napod. .... predca na Mystiq.org, OG.cz, Anathema, Eq, ICE online ... maju od 500-1200 online hracoch ... a pracuju tam admini ktori vedia co robia ... a su tiez lamy preto ze nemaju ascent ?? a WOWSCAPE je iba kvoli tomu taky preslaveny ze tam pracuje Hasbro, ktory je (alebo bol) hlavny u ASCENTU, to znamena ze vie dost vela .... a kvalitny admin = kvalitny server .... ten jediny je mozno vyborny ascent .. inak ...

 

 

Tohle mně velice pobavilo miluju lidi kteří o tom nic neví ale musí si rýpnout :) Hasbro na WoWScape nikdy nepracoval pokud vím jedinej kdo z týmu původního Ascentu na WoWScape pracuje je burlex který tam vyvýjí Summit Emu. Mimochodem Hasbro nebyl nikdy hlavní ani u Ascentu ^_^ akorát teď má svoje ArcEmu kde je hlavním vývojářem ale Burlex ho moc za kamaráda nepovažuje ^_^ Jinak co se týče MangoSu tak podle toho co jsem viděl v core MaNGOSu tak bez SD2 by byl MaNGOs asi méně funkční než Ascent. No nic je pravda že MaNGOS se vyvýjí asi o 2 roky déle takže ho zřejmě až tak srovnávat nemůžete. Zajímalo by mně spíš srovnání MaNGOS bez scriptů stejně jako Ascent bez scriptů. Myslím že to už by byl daleko zajímavější výsledek... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zajímalo by mně spíš srovnání MaNGOS bez scriptů stejně jako Ascent bez scriptů. Myslím že to už by byl daleko zajímavější výsledek... :)

 

To je to samé jako by jsi ty emulátory porovnával bez databáze. Tady lze porovnávat jedině celkovou kvalitu se vším všudy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je to samé jako by jsi ty emulátory porovnával bez databáze.

A co když obě core, jak MaNGOS tak ASCENT poběží na UDB ? :D

Edited by Zachy

Share this post


Link to post
Share on other sites

kvalita emulátoru se musí hodnotit jako celek tedy vše co je k nemu dostupné ;) nemá smysl hodnotit emu bez DB scriptu atd (hlavně proto že by se to hodnotilo o dost složitěji :P (aspoň pro mě) ). ale je me jasne proc si to placnul.

 

BCWR: pokud je me znamo tak anti freez byl v poslednich rev pridán do core.. jestli funguje? netušim. a to stim pademjednotlive mapky nevim a ani sem o tom neslyšel.

 

A co když obě core, jak MaNGOS tak ASCENT poběží na UDB ? :D

A na ScriptDev2 že? :P

Edited by Czeirne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×