Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Fuki

Prachet nebo Tolkien?

Recommended Posts

Tak napiste jak se vam liby tyhle knizky.....rpo me jsou to autori kteri nepsali ale tvorili..jejich modli nejsou zapomenuty a jejich smysl kterej jesre nebyl popsan je proste super :) Moc me dostal Hobit , Silmarilion nebo Zemeplocha od Pracheta coz je pro me Bibla ...na kterou nedam dopustit .....viva Mrakoplas a Dvoukvitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uz radsi pratcheta je toho mnohem vic a hlavne je to trosku vic 4fun ten tolkien je az moc vaznej jako fak J.R.R Tolkien byl machr dokazal udelat celou historii ruznych ras ale ten Prachet se cte lip a navic se vzdycky u toho zasmeju

Share this post


Link to post
Share on other sites

s tim ti dam za pravdu...Prachet je proste jinej odvar (provar) on spis tu Fantazii pojal zasbavne i kdyz ona by opravdu spravne jistou davku humoru mela obsahovat ......a Tolien pise Proste takovy ty Balduroviny vazny a presto zajimavy je tam spousta pojmu ktery si dokazal sam vymyslet coz je obdivuhodny......a Prachet dokazal usporadat vety a slova tak ze pusobej vice nez zajimave az neuveritelne a bezzube :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to vidím já,

tedy Tolkien dovedl vytvořit něco, co se podle mě nedá překonat. Myslím tím svou originalitou, hloubkou detailu, rozsáhlostí historie. Ať se kdokoli pokusí napsat cokoli, vždy bude v prvé řadě srovnáván s ním. Tomu se prostě nevyhne. Tolkien pojal své dílo jako vážné vyprávění, tedy spíše jako takovou kroniku jeho světa.

 

Oproti tomu Pratchet, dá se říci zesměšnil celou podstatu "historické scifi". Přetvořil všechny zákony fyziky i logiky, z čarodějů udělal směšné páprdy, dovede vtělit myšlence nebo věci takové vlastnosti které bychom u ní neočekávali ani po vyhulení 4kg marihuany (jsem nekuřák :innocent: ). Prostě každý z nich má pohled na svůj svět odlišný. Jsou to dva pohledy, které vymezily jasně hranice, a zapříčinili tak že třetí pohled na tento žáánr již nemůže existovat. Pokud ho však někdo stvoří, patří mu podle mě nobelova cena.

 

Tolkienovo vyprávění mi připomíná knížku, kterou jsem se zájmem četl jako malý kluk. Jmenovala se "Obrázky z Českých dějin a pověstí". Historie tak nádherně pojatá, a přitom tvářící se "pravdivě".

Pratchetovo psaní umožní člověku lehké čtení, při kterém se neuvěřitelně pobaví, pokud pochopí jeho humor.

V každém případě si myslím, že tito dva spisovatelé se nedají srovnávat. Každý z nich je Pan spisovatel...

 

howgh :red_indian:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bych to formuloval jinak ... ikdyz je pravda ze Tolkien nejake ty zaklady utvoril, tak i presto je nutne okusit neco z aktualni tovrby k porovnani a taky uzreni novych inovaci v zanru ...

- ja osobne inklinuji ke knizkam americkeho spisovatele (zijiciho v cechach) Williama Kinga a jeho nezapomenutelne sagy o Zabíječi(7knih) a take sagu z prostredi Warhammeru 40k o Hvezdnych vlcich !!!

- take mistr R.A.Knaak stoji za vyzkouseni a jeho SUPER saga o Warcraftovi (best dil je o Thrallovi) a saga o Diablu. ... ted pripravuje trilogi War of Ancients ze sveta a historie Warcraftu !!!

- dale bych mohl jmenovat ceskeho NEJ "pry" sci-fi autora (jeho tvorba je takovym mixem zanru ze ani moje ucitelka nechapala) Jiřího Kulhánka ktereho zna 90% ceske sci-fi (mozna i fantasy) komunity ... jeho "Divoci a zli" ci "Nocni Klub" se vam vryjou do pameti!!! .. takze se muze jit nejaky Prachet nebo Tolkien ZAHRABAT !!! ty jejich slaboucke pribehy jsou pohadecky pro deti -> po precteni knih od Kulhánka se TEPRVE oddeluji ty slabsi povahy od silnejsich !!!!! zkuste !!! stoji to za to!!!!

 

howgh :red_indian:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×